Skocz do zawartości

Zestaw do czarnego Deep Black Golfa


murgal

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo,

Auto przetrwało pełną korektę lakieru, siadła powłoka polimerowa i pora o to zadbać, aktualnie na wyposażeniu mam:

- Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 

- Shiny Garage Jet Black Exterior Trim Restorer

- kilka fibr

- zestaw aplikatorów

- meggs UC

- meggs natural shine

- pianownica

- apc SG Red Devil

- colli 476s

-ipa

i jakieś drobiazgi.

 

Aktualna, nowa lista zakupów:

Shiny Garage Fruit Snow Foam owocowa piana aktywna neutralne pH 1l

CarPro TRIX TarX IronX deironizacja + usuwanie smoły 500ml (co sądzicie o tym zakupie ? czy jeśli coś jest do wszystkiego, to do niczego?)

Separatory do wiader

Flexipads Merino Wash Mitt - Rękawica z naturalnej wełny

Monster Shine APT mikrofibra Blue 40x40cm (czy takie fibry będą OK do polerki wosku? Nie narobią bałaganu, czy pokusić się o coś o gramaturze 300< ?) 

TENZI Top Glass

Shiny Garage Morning Dew - Quick detailer dający niesamowitą śliskość lakieru 1L

 

Jakieś propozycje ? Coś zamienić, wymienić? Jakieś aleternatywy? I pytanie, co kłaść pod wosk? Czy jakiś cleaner - czy IPA sobie poradzi? 

Nie jestem pewny też tego QD do ciemnych lakierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, murgal napisał:

Shiny Garage Fruit Snow Foam owocowa piana aktywna neutralne pH 1l

Wybrałbym pianę ADBL Yeti lub Good Stuff White Bear.

 

35 minut temu, murgal napisał:

CarPro TRIX TarX IronX deironizacja + usuwanie smoły 500ml (co sądzicie o tym zakupie ? czy jeśli coś jest do wszystkiego, to do niczego?)

Car pro ma dobre produkty, ale czasem nie jest potrzebne użycie obu na raz. Wziąłbym Prickborta i Vampire liquida.

 

36 minut temu, murgal napisał:

Flexipads Merino Wash Mitt - Rękawica z naturalnej wełny

Tu już wg uznania. Ja mam ADBL CareMitt i jestem bardzo zadowolony :) Jeśli chcesz wełnę to czemu nie... mi się nie chce bawić w rozczesywanie po praniu itp.

 

38 minut temu, murgal napisał:

Monster Shine APT mikrofibra Blue 40x40cm (czy takie fibry będą OK do polerki wosku? Nie narobią bałaganu, czy pokusić się o coś o gramaturze 300< ?) 

Jak dla mnie do wosku to minimum coś w przedziale 600-800 wzwyż. Nawet 1200gsm nie jest przesadą. Popatrz na Puffy towel, albo mr gray. Możesz też popatrzeć na FW fat rubs, blast for salem lub touch of geisha.

 

41 minut temu, murgal napisał:

Shiny Garage Morning Dew - Quick detailer dający niesamowitą śliskość lakieru 1L

Ponoć również niesamowity problem z dotarciem tego ;) Sam nie testowałem więc piszę ponoć, może uda się dorwać gdzieś próbkę to się wreszcie przekonam. Jak chcesz coś prostego w aplikacji wybierz Detailers Magic Quick Magic lub Funky Witch Botox. Produkty banalne w aplikacji. Jak chcesz mega szklisty połysk to polecam QD1.

 

 

45 minut temu, murgal napisał:

I pytanie, co kłaść pod wosk? Czy jakiś cleaner - czy IPA sobie poradzi? 

Ipa to nie cleaner, cleaner to nie ipa... są tematy na forum, jest to kilkukrotnie i bardzo dokładnie opisane. Poczytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fredi88 napisał:

Ponoć również niesamowity problem z dotarciem tego ;) Sam nie testowałem więc piszę ponoć, może uda się dorwać gdzieś próbkę to się wreszcie przekonam. Jak chcesz coś prostego w aplikacji wybierz Detailers Magic Quick Magic lub Funky Witch Botox. Produkty banalne w aplikacji. Jak chcesz mega szklisty połysk to polecam QD1.

 

Yap, dostałem próbkę - jest masakra. 

 

8 minut temu, Fredi88 napisał:

Ipa to nie cleaner, cleaner to nie ipa... są tematy na forum, jest to kilkukrotnie i bardzo dokładnie opisane. Poczytaj :)

No właśnie, znalazłem informacje ale... ja nie mam maszyny. Czy cleaner bez wypracowania maszynowego będzie OK? Bo jeśli miałbym wypracowywać Cleaner potem Colliego rękami, to mi łapy odpadną... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem? Możesz napisać co to za powłoka polimerowa? Jak masz coś na aucie dlaczego chcesz to lecieć cleanerem i woskowac? Jak to jakaś dobra powłoka to szampon i qd przez cały okres jej zywtoności wystarczą. Chyba, ze to jakiś marketowy polimer.

 

P.S jak już będziesz chciał działać zamiast cleanera możesz użyć tego Megsa UC i później przelecieć go IPA jeśli coli ma leżeć długo albo nie używać ipa jeśli ma lepiej wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada taka aby zamiast teraz kupować niepotrzebne Ci aktualnie kosmetyki odłóż sobie kasę na wiosnę na tanią maszynę DA za 300zł świetnie sprawdzi się z posiadanym już Megsem UC. Resztę tez sobie dokupisz na wiosnę. Teraz Dobry szampon i qd starczą. Ja na coli na czarnych Alfach używałem AF Finalle jeden z moich ulubionych qdków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, murgal napisał:

Okej, dzięki! DA do 300, coś zaproponujesz ? 

http://allegro.pl/polerka-szlifierka-oscylacyjna-180mm-950w-3x-gabki-i6801466367.html

Ew dołóż do Lare , Krauss DB5800 a ostatnio widuje Heckmann HS900 identyczna jak Krauss :)

http://www.pielegnowacauto.pl/urzadzenia/maszyny-polerskie/maszyna-polerska-heckmann-dual-action-900w.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pływak napisał:

Zależy od twardości i stanu lakieru ale najczęściej czerwony lub żółty NAT ewentualnie żółty Flexi, który niby oznaczony jako finishowy ale blizej mu do średniego niż miękkiego.

Nie moge jej nigdzie znaleźć w sprzedaży... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piana od SG nie popsuje na pewno twojej powłoki. Ma naturalne pH więc nie jest w żaden sposób agresywna dla LSP.
co do QD1 dla podtrzymania powłoki to nie oczekuj cudów. Jest to fajny Qd'ek na szybkie akcje którego sam używam i sobie chwale ale stricte do utrzymania powłoki wziąłbym coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.