Skocz do zawartości

Mercedes W124 E500 - "szybka" frajda dla detailera.


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

@ghost tak, Wolfgang jest wiekowy. Cleaner nadaje niesamowitej szklistość. Efekt dla mnie mega.

Co do trwałości. Najtrudniejsze pytanie z wszystkich jakie można mi zadać. Jeszcze nigdy nie wytrzymałem do momentu w którym  kończy mi się wosk, saelant na lakierze:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogromny szacunek dla Ciebie za pokazanie problemow i stawienie im czola z pieknymi efektami oraz respektem dla auta. Pelne zaangazowanie i profesjonalizm w technice oraz rozwiazywaniu problemow. Slusznie podjete decyzje i taktyka doprowadzily to auto finalu. Uwielbiam takie akcje, mimo iz wymagaja od detailerow ogromnego doswiadczenia i pochylenia sie nad problemami .... Nie idac na skroty.
Dla mnie rewelacje... Wlasnie przez problemy oraz wybrniecie z nich. Brawo

Wyklikane ze smartfona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@SylPio taki jest detailing i po to są relacje. Nie jest to łatwy kawałek chleba. Zwłaszcza gdy robimy bezcenne auta. Takie projekty uczą pokory i stawiają człowieka we właściwym szeregu. Relacje mają pokazac Wam jak postąpić w podobnych sytuacjach. Co z tego, że pokaże Wam usuwanie holsów na nowym samochodzie? Edukacja przez relacjonowanie projektów. Uwielbiam dzielić się swoją wiedzą i będę to robił:biggrin: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=14842]SylPio[/mention] taki jest detailing i po to są relacje. Nie jest to łatwy kawałek chleba. Zwłaszcza gdy robimy bezcenne auta. Takie projekty uczą pokory i stawiają człowieka we właściwym szeregu. Relacje mają pokazac Wam jak postąpić w podobnych sytuacjach. Co z tego, że pokaże Wam usuwanie holsów na nowym samochodzie? Edukacja przez relacjonowanie projektów. Uwielbiam dzielić się swoją wiedzą i będę to robił 
Wlasnie o to mi chodzilo. Nie jest to latwy kawalek chleba, a takie problemy przedstawiaja, w ktorym miejscy na sciezce detailingu sie znajdujemy. To pasja, ktora caly czas stawia przed nami wyzwania. Ciagle nowosci w produktach oraz nowi pacjenci. Nie chodzi o zrobienie latwego projektu... Dla mnie osobiscie chodzi o cos wiecej, tym bardziej szanuje i podziwiam takie prace i relacje.

Wyklikane ze smartfona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Dreamer42

7 minut temu, Dreamer42 napisał:

dlaczego Sonax EX 05-05 a nie 04-06

jakoś bardziej wolę 05-05 ;)

 

 

4 minuty temu, robcok napisał:

hmm może będziesz robił pzypadkiem E30 M3 w czarnym kolorze? ;)

Nie. Nie spekulujcie :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK:ad:Tam jest mały szkopuł,powinno być „Wolfgang jako truskawka na torcie” a nie „wisienka”:D Ehh gdyby tak od razu wpadł w twoje ręce a nie jakiegoś Janusza.Mimo wszystko i tak uważam ze zdziałałeś Cuda przez duże „C”:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna fura. Sam bym chętnie dołączył do projektu.

Tylna kanapa jest fajna, bo te pojedyncze siedziska bardzo prosto sie wypina i w sumie jednym ruchem w 3 sek wyciągasz cały tył.

Ja bym jeszcze gwiazdę wypiął z tylnej klapy bo jest tylko na wcisk (w przeciwieństwie do napisu E500)

Jak Ci się pracowało na plasikowych listwach (dołach) drzwi? Czym tam jechałeś?

Ogólnie uważam, że w124 jest ultra wdzięcznym autem do grubych projektów. Zazdroszczę pracy!

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Oglądałem tą relację jakbym miał przed oczami filmik na youtubie :D:D:D:D

Takie prace to dla mnie jak mecz piłkarki, pełen emocji. MOŻECIE SIĘ ŚMIAĆ ale podzielę się z Tobą nimi @AreK'u :D

 

 

Scroluje myszką, czytam, podziwiam, prowadzę w myślach dialog sam z sobą i trafiam na to miejsce:

W dniu 20.10.2017 o 08:25, AreK napisał:

Obroty max 2 bieg i duży docisk.

"No tak, rotacja, futro, heavy cut jedziemy na spokojnie.Racja.git. Też bym tak zrobił. ok."

 

Lecimy dalej z relacją. Czytam.

W dniu 20.10.2017 o 08:25, AreK napisał:

Polish i finish również na rotacji. OOOOOooooo kurczę, da się????
Pewnie, że tak. DA leży w skrzynce i czeka na miękką "WŁoszka"

Myślę sobie: "dobra dobra da się, ale nie cwaniakuj mi tu za bardzo, mam podejrzenie ze to się może źle skończyć <podejrzliwy cwaniak> ..."

 

Czytam dalej ;)

W dniu 20.10.2017 o 08:25, AreK napisał:

Znerwicowany wróciłem do domu. Poszedłem się przespać z problemem.
Następnego dnia będzie lepiej. Piątek 13-stego miał przynieść mi szczęście i uśmiech na twarzy.
Nic bardziej mylnego.

"NOO I CO ? MÓWIŁEM PRZECIEŻ !!!!!!!! (cały czas prowadzę w myślach monolog ze sobą) To są stare auto i stare lakiery, trzeba uważać ! AREK kuwa mać coś ty narobił !!!! ... DAWAJ TO 'DA' <wkurzony na Ciebie> "

 

Czytam dalej, napięcie i adrenalina mi rośnie :D

W dniu 20.10.2017 o 08:25, AreK napisał:

Dla mnie horror.
Telefon do przyjaciela...

"ja pierd*le... no to prze#ebane... coś ty narobił !!!! jak świeżak ? .... co robić ? co robić ? co robić ? co ja bym zrobił w takiej sytuacji ? <myśli> kuwa, burza mózgu. Gdzie moje DA..."

Czytam dalej :D nerwy mi rosną.

W dniu 20.10.2017 o 08:25, AreK napisał:

Pora na maszynę VRG z Flex'a. Moją ulubioną trzepaczkę która ratuje mnie w takich sytuacjach.

"OK, czyli kolega to wporzo gość i rozumie zaistniałą sytuację. Chyba Arka zgubiła przez chwilę zbyt duża pewność siebie. Od razu przypomniał mi sie Lary Kosilla który mikroskopem w komputerze oglądał lakier i podejmował decyzję... chyba trzeba było tak zrobić ;) dokładna analiza pacjenta Arku się kłania <nu nu nu>. Dobry wniosek i dla mnie na przyszłość :D" ( to jest wciąż mój wewnętrzny monolog)

W dniu 20.10.2017 o 08:25, AreK napisał:

Pasta tym razem z firmy Sonax. Świetna seria Profiline EX. Wybór padł na 05-05.

"aha aha 05-05 na żółtej gąbce. Dobra kombinacja. Zapamiętuje. Przyda sie ta opcja"

W dniu 20.10.2017 o 08:25, AreK napisał:

Kolejne "słoneczko" lakiernika,ka,ka,kata.....

"SHIT !!! uhh :/ "

W dniu 20.10.2017 o 08:25, AreK napisał:

Finiszujemu również na maszynie VRG.

"uffff udało się....... kamień z serca :D jest dobrze, sytuacja opanowana :D "

 

W dniu 20.10.2017 o 08:25, AreK napisał:

Mamy to. 

"efekt urywa mi dupę" :D

 

Także dla mnie emocję jak na meczu o awans do WordCup :D

To jest piękno detailingu właśnie.

Indywidualne podejście do każdego auta, auto dyscyplina, precyzja, MYŚLENIE co i jak dobrać aby efekt onieśmielał, opanowanie sytuacji krytycznej i walka do końca :D

Kocham taki detailing.

Dzięki Arku za te pozytywne emocje :D Więcej, więcej ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Domel roz$¥£>|<jebałeś system:cool: Co, jednak dałem tyłka, że nie sięgnąłem po DA?:ph34r:

Nie napisałem jaka była reakcja kolegi jak odebrał auto. Nie było mnie na miejscu. Ok 22 telefon. Szok i niedowierzanie. „Po drodze robili mi zdjęcia”. Ogromna frajda!

Uratowałem auto, piękne auto! Uratowałem przed lakierowaniem!  Bez spiny, z uśmiechem i pełną satysfakcją.  Tak jak pisałem. To dla mnie element terapii, pomoc w walce. 

Wasze komentarze dają mi kopa. Jest moc, energia. Dziękuję Wam wszystkim!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, AreK napisał:

Co, jednak dałem tyłka, że nie sięgnąłem po DA?:ph34r:

hahaha nie no looz ;) Jesteś profesjonalista, ale pomyśl ile "świeżych" osób mogło w takiej sytuacji strzelić bąka ze strachu ;)

Zdrówka życzę i byle więcej takich relacji !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MISTRZOSTWO!!! praca jak i auto, jestem pełny podziwu.

Sorry ale muszę to z siebie wyrzucić...

W124 to genialny wóz, niektórzy mówią że LS400 jest twardy jest super i w ogóle. Dla mnie nie ma podejścia do meśka. To jest normalny samochód super uniwersalny dla taksiarza, dla kowalskiego i dla prezesa. Zaprojektowany żeby jeździć, żeby się nie psuć, a nawet jeśli coś się zużyje to da się to naprawić.
Pełny smaczków jak te pochylona koła w skręcie, składanie zagłówki z tyłu, pojedyncza wycieraczka która chowa się pod maskę dzięki czemu wiatr nie zgania nam resztek płynu na szybę. Niby pierdoły ale dają więcej radości niż kilku calowy ekran na konsoli.

I jak po czymś takim MB mogło wypuścić taką kupę jaką był okular? Jak inni producenci mogą produkować te jednorazowe wydmuszki chwaląc się klapą bagażnika otwieraną ruchem nogi?

Nosz Ku..a dokąd idzie ta dzisiejsza motoryzacja.

Przepraszam Arku musiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem też coś napinać ale powypadały mi wszystkie zęby, (kilku nie znalazłem) i zostałem na podłodze bo zdjęcia finalne mnie powaliły :shock::shock::shock::shock:, kiedy zdobędę takie doświadczenie... nigdy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.