Skocz do zawartości

ArtDeShine NEW Kotsos Wax


ostry2407

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem podzielić się wrażeniami pracą z woskiem ArtDeShine New Kotsos Wax Carnauba+kwarc

Przed przystąpieniem do pracy samochód umyty

-piana, mycie ręczne, glinkowanie, mycie, odtłuszczenie Ipa.  Cleanera nie używałem

Wosk konsystencji miękkiej pasty koloru zielonego. Zapach chemiczny choć bardzo łagodny i nie drażni.

Samo nakładanie to czysta przyjemność i szczerze jestem pozytywnie zaskoczony. Ładnie się rozciąga i jest mega wydajny. Ze względu na swoja konsystencję wystarczy lekko przyklepać aplikator i robimy całą maskę. Fajnie się pracuje z aplikatorem Zymola. Poleruje się elegancko i nie trzeba dzielić karoserii na panele. Możemy bez obawy wysmarować całe auto i potem polerować mf. Efekt lustra jest bardzo zadowalający i to bez używania żadnego cleanera. Z czasem przetestuje jak będzie leżał na HDC i Swissvax Cleaner Fluid Regular.

20170902_110351.jpg

20170902_110517.jpg

20170902_193441.jpg

20170902_193457.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie ten wosk ciekawi w porównaniu do Prostaffa Gold. Biorąc pod uwagę Twoją ofertę na priv mam nadzieję że niebawem pokażę porównanie obu wosków. Gold daje fajne szkło ale Kotsos chyba zachowuje się podobnie jeśli chodzi o look. Cenowo Kotos sporo droższy. Ciekawe..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@doniek77 , jeśli ma dla Ciebie znaczenie czy wosk przyciemnia czy nie to jeśli ma przyciemniać to rozważ Wax Gold od Prostaffa. Miałem oba na aucie. Leżą tak samo, zachowują się tak samo, look prawie identyczny choć z lekkim wskazaniem na Prostaff, przyciemnienie - bezdyskusyjnie Prostaff. I trzyma się to przyciemnienie praktycznie tyle ile wosk.

Ja osobiście uważam je oba za typowo letnie. To nie są giganci trwałości ale dają świetny look

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje trochę temat pytaniem, czy ktoś ma info o jakiś zmianach w Kotsos'ie? 🤔

W necie da się znaleźć zdjęcia wosku jeszcze w fajnym metalowym opakowaniu, natomiast obecnie sprzedawany jest w czarnym plastikowym pudełku (identyczne jak Manufaktura Wosku). Mowa jest oczywiście o pojemności 100 ml. 

Kolejna sprawa to fakt, iż wosk aktualnie posiada niebieskawy  kolor, natomiast w pierwszym poście kolegi ostry2407 widac wosk jest koloru zielonego.
Coś ktoś? 😉 

20181227_195637.jpg.9cb3dfd72b8da971e34615bfd1f63053.jpg

12088479_866185626821841_64341739445529796_n.jpg.d7b824414359b72fe332ebca6597f1b1.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam w tej plastikowej... mnie zastanawia konsystencja 😕 tez macie taka „ciapę” w srodku? Nie twardy klocek, tylko taki gesty mocny budyń?

@ostry2407 w Twoim widać lekka pastę, była taka miękka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Zmiana opakowania nastąpiła już jakiś czas temu być może nawet ok 2 lat temu, duże opakowanie i małe aktualnie to plastikowe pojemniki. Razem ze zmianą opakowania zmieniła się konsystencja wosku na bardziej miękką "papkowatą" co ma wpływ na lżejsze rozprowadzenie i wypolerowanie na lakierach typu UNI i lakierach miękkich. Reszta parametrów pozostała bez zmian. Osobiście uważam że przy takiej konsystencji lepiej spisuje się do aplikacji pad z mikrofibry niż gąbkwy. Niektórzy aplikują też na maszynie D/A na miękkim padzie i wolnych obrotach z bardzo dobrym skutkiem.

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana opakowania nastąpiła już jakiś czas temu być może nawet ok 2 lat temu, duże opakowanie i małe aktualnie to plastikowe pojemniki. Razem ze zmianą opakowania zmieniła się konsystencja wosku na bardziej miękką "papkowatą" co ma wpływ na lżejsze rozprowadzenie i wypolerowanie na lakierach typu UNI i lakierach miękkich. Reszta parametrów pozostała bez zmian. Osobiście uważam że przy takiej konsystencji lepiej spisuje się do aplikacji pad z mikrofibry niż gąbkwy. Niektórzy aplikują też na maszynie D/A na miękkim padzie i wolnych obrotach z bardzo dobrym skutkiem.

A jak z wydajnością?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY Ta formula, papkowata, jest stabilna? W sensie, czy w przypadku kilku msc leżenia wosku w temp pokojowej, trzeba tą papke jakoś wymieszać? Czy zostawić w formie jaka znajdujemy w opakowaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 14:48, CAR CRAZY napisał:

Niektórzy aplikują też na maszynie D/A na miękkim padzie i wolnych obrotach z bardzo dobrym skutkiem.

Dobrze wiedzieć. Z ciekawości sprawdzę tą metodę.
A co do takiej miękkiej konsystencji wosku to akurat mi opowiada. Wydajność powinna być jeszcze lepsza 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Testował ktoś Kotsos Obsidian Wax wersję 2019, wrażenia? 

https://showcarshine.pl/woski-samochodowe-twarde-i-mleczka/artdeshine-kotsos-wax-200g-new-2019-polaczenie-carnauby-i-krzemu.html

Cytat

The difference is an easy application, more gloss and more hydrophobic.

The durability is longer by 20 percent as compared to Version one.

The wax is finer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.