Skocz do zawartości

Zestaw do ciemnych aut


Balzac

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wam mój zestaw do czyszczenia aut w wewnątrz oraz do czyszczenia nadwozia.Proszę o ocenę i ewentualnie czego tu brakuje

WNĘTRZE:

Plastiki:

ADBL APC 

ADBL Interior Wow

Szyby:

SG glass i zwykły Windows

inne:

Sonax -pasta chrom

Sonax do elementów gumowych

 

NADWOZIE:

Szampon  Poorboy's Super Slick & WAX

QD ADBL QD 1

Poorboy's Quick Plus

ADBL Tire dresing 

Do czyszczenie felg:

Tenzi Alu

 

CHEMIA DO PRANIA

-proszek Karcher RM 760

-prespray Tersus PR 101 I PR 951

-ADBL Pre Spray

 

inne: pędzelki od Adbl, aplikatory do opon od Adbl, wiadra, opryskiwacz, zestaw mini sawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balzac

Godzinę temu, Balzac napisał:

Przedstawiam wam mój zestaw do czyszczenia aut w wewnątrz oraz do czyszczenia nadwozia.Proszę o ocenę i ewentualnie czego tu brakuje

WNĘTRZE:

Plastiki:

ADBL APC 

ADBL Interior Wow

Szyby:

SG glass i zwykły Windows

inne:

Sonax -pasta chrom

Sonax do elementów gumowych

 

NADWOZIE:

Szampon  Poorboy's Super Slick & WAX

QD ADBL QD 1

Poorboy's Quick Plus

ADBL Tire dresing 

Do czyszczenie felg:

Tenzi Alu

 

CHEMIA DO PRANIA

-proszek Karcher RM 760

-prespray Tersus PR 101 I PR 951

-ADBL Pre Spray

 

inne: pędzelki od Adbl, aplikatory do opon od Adbl, wiadra, opryskiwacz, zestaw mini sawek

Płyn do szyb polecam Good Stuff jest według mnie lepszy od SG , Szapomon ADBL COLA , do felg może być Tuga Chemie lub ADBL Vampire Liquid :)

Co do chemi do prania to Tersus PR 101 do płukania może być RM 760 ale ADBL Textilie Rinse  pozostawia fajny przyjemny zapach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Balzac napisał:

A coś do nadkoli ? Ostatnio użyłem APC od Adbl ale słaby efekt. Może za słabo rozcieczyłem albo za krótko było na plastikach.

Mylem nadkola ale Excede Apc 1:4 i piękniee syf schodził ;) ew kup sobie adbl Pro i w mocnym stężeniu próbuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Balzac napisał:

A coś do nadkoli ? Ostatnio użyłem APC od Adbl ale słaby efekt. Może za słabo rozcieczyłem albo za krótko było na plastikach.

Jeśli mocniej rozcieńczysz to efekt będzie jeszcze gorszy.

Polecam aktywna pianę, tenzi truck, bilt hamber surfex hd 1:4 do tego na smołę prickbort oraz szczotka aby wszystko ruszyć i doczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kita33 napisał:

Jeśli mocniej rozcieńczysz to efekt będzie jeszcze gorszy.

Polecam aktywna pianę, tenzi truck, bilt hamber surfex hd 1:4 do tego na smołę prickbort oraz szczotka aby wszystko ruszyć i doczyścić

Nie testowałem jeszcze ale moze da się zwykłym opryskiwaczem z K2 opryskać auto produktem tenzi truck 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu 

Dnia Thursday, July 06, 2017 o 10:15, Gesiu_15 napisał:

@Balzac

Płyn do szyb polecam Good Stuff jest według mnie lepszy od SG , Szapomon ADBL COLA , do felg może być Tuga Chemie lub ADBL Vampire Liquid :)

Co do chemi do prania to Tersus PR 101 do płukania może być RM 760 ale ADBL Textilie Rinse  pozostawia fajny przyjemny zapach :)

Co do szyb z SG masz 100 % racji. Wypróbowałam na 3 autach. Powiem tak badziewie nie z tej ziemi. Smugi takie pozostawia ze aż ręce opadają. Zdecydowanie lepiej sprawdza się zwykły z marketu płyn do szyb (windows) Nie mogę sobie zarzucić ze zła metoda mycia szyb bo wszystkie prawie były stosowane i chyba 19 zł w plecy. Fakt spróbować można Good Stuff.  

 

Co do Tenzi Alux to wiem ze nie do bieżącej pielęgnacji. Fakt silny produkt dzisaj testowałem na felgach ale nie zrobiły szału ale i felgi 10 lat nie czyszczone po za zwykłą myjką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Balzac napisał:

Co do Tenzi Alux to wiem ze nie do bieżącej pielęgnacji. Fakt silny produkt dzisaj testowałem na felgach ale nie zrobiły szału ale i felgi 10 lat nie czyszczone po za zwykłą myjką.

Jakie stężenie ? 1:4 używam i świetnie puszcza brud . Aplikuję na chłodną , suchą felgę . Czekam 1-2 minutki , zruszam brud różnorakimi pędzlami , szczotkami . Jeśli felgi zapuszczone trzeba poświecić troszkę czasu i cierpliwości . Proces powtarzamy aż efekt będzie zadowalał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balzac może i nie ten temat ale tu masz jak poradziłem sobie z szczurkami :)

 

Ja 1:3 oczywiście praca w cieniu nie w słońcu ;) Grube rękawiczki + różne szczotki .

 

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

DSC_0003.jpg

DSC_0004.jpg

 

Efekt po Alux , Iron Magic + Prickbort

 

DSC_0010.jpg

DSC_0011.jpg

DSC_0012.jpg

DSC_0013.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gesiu_15 napisał:

@Balzac może i nie ten temat ale tu masz jak poradziłem sobie z szczurkami :)

 

Ja 1:3 oczywiście praca w cieniu nie w słońcu ;) Grube rękawiczki + różne szczotki .

 

Efekt po Alux , Iron Magic + Prickbort

 

Piękna robota :-) 

No widzisz nie miałem możliwości zdjęcia felg. Tak więc dlatego takie efekty. Fakt felgi które miałem śmiało można było przeciągnąć nawet szlifierką żeby zjechać te pierwsze zabrudzenia z klocków hamulcowych. Ale jak następnym razem jak będzie możliwość zdejmie felgi i pojadę z zestawem który wymieniłeś. Dzięki :-) 

 

 

 

Cytuj

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Balzac napisał:

Grzesiu a może doradzisz w temacie mycia nadwozia. Wosk w płynie QW czy może QD. Szampon z domieszką wosku czy raczej bez. Coś na w miarę zadbany czarny lakier

To już kwestia indywidualna ;) Po każdym myciu zazwyczaj używam QD . Jeśli widzę że robi się tafla na lakierze , wosk siada to używam QW który zabezpiecza lakier na troszkę dłużej nić QD . Ostatnio był o tym odcinek , polecam obejrzeć ;)

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie zestawienie do mycia :

1. Usunięcie owadów (maska, lusterka) te elementy po użyciu chemii splukuje wodą i wycieram do sucha.

-Tenzi owady usuwalne

2. Oczyszczanie całej karoseri chemią Tar & Glue. Po około minuty spłukuje wszystko pod ciśnieniem.

-Adbl Tar and Glue Remover  

3. Nadkola wyczyścić i wyszorować szczotką przy uzyciu APC od ADBL

4. Felgi 

-Adbl Vampire Liguid lub jak tragiczne Tenzi Alux

5. Mycie szamponem metodą na dwa wiadra. Po zakończeniu osuszanie.

-Poorboy's Super Slick & Wax (zawawrtosc wosku i polimerów)

 

i tu kwestia QD czy QW

rozważam

Poorboy's QD + 

ADBL QW 

Poorboy's WORLD NATTY'S LQ Red 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby była moda, że trzeba mieć przynajmniej jeden produkt danego typu...

Po kiego pchać się w quick waxy i quick detailery na siłę....

 

Zrobić samochód zgodnie ze sztuką, nałożyć wosk i sie cieszyć. Jak osłabnie letni za 2-3 miesiące powtórzyć. Zimowy jeszcze rzadziej.

QW jest po to, jak nie możesz regularnie nawoskować auta i chcesz to zrobić szybciej i z krótkotrwałym efektem.

QD może mieć sens ale nie musi. Jak osuszysz ładnie ręcznikiem auto po myciu to na czarnym nie ma waterspotów. Jeżeli jednak nawet wtedy Cię gnębią, ma to sens. Drugi aspekt to latem kupić QD antystatyczny, żeby kurz mniej siadał. W przeciwnym wypadku qd nie ma zbytnio sensu.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam qd z jednego powodu, nie jest możliwe umycie samochodu w taki sposób aby coś mi potem nie wyleciło np spod lusterka. Masakrycznie struna zaschnięte wody na ciemnym lakierze psuje look furki wiec :) psik qd i wszystko wraca do normy, tylko chodzi o qd a nie qd które przyciemnia, zwalcza waterspoty komary i głód w afryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gozdziu23 napisał:

głód w afryce

Ignorant :)

TAk zupełnie przy okazji bo w sumie wątek nie o tym ale ja mam teraz chyba 3 różne QD a miałem po drodze kilka innych i powiem szczerze - coraz mniejszy sens QD dostrzegam. Jeśli jest fajny wosk i siedzi i porządnie myję auto to widzę jedynie sens QD podbijającego wygląd żeby była ta "kropka nad I". Z tym że jak na moje dotychczasowe oko to oczywiście nie każdy QD to robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ghost napisał:

Czyżby była moda, że trzeba mieć przynajmniej jeden produkt danego typu...

Po kiego pchać się w quick waxy i quick detailery na siłę....

 

Zrobić samochód zgodnie ze sztuką, nałożyć wosk i sie cieszyć. Jak osłabnie letni za 2-3 miesiące powtórzyć. Zimowy jeszcze rzadziej.

QW jest po to, jak nie możesz regularnie nawoskować auta i chcesz to zrobić szybciej i z krótkotrwałym efektem.

QD może mieć sens ale nie musi. Jak osuszysz ładnie ręcznikiem auto po myciu to na czarnym nie ma waterspotów. Jeżeli jednak nawet wtedy Cię gnębią, ma to sens. Drugi aspekt to latem kupić QD antystatyczny, żeby kurz mniej siadał. W przeciwnym wypadku qd nie ma zbytnio sensu.

Na siłe nie pcham się w QD czy QW. Chodzi mi o to ze brak mi doświadczenia z woskiem. A dużo łatwiej aplikuje się QD czy QW. A jak chodzi i marki chętnie skorzystam z innych. Głównie bazowalem na Adbl w wewnątrz i sprawdzał się (apc czy dresing) Ale również niedługim czasie zmienię na inna markę. 

Jaki polecisz QD antystatyczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem zestaw przygotowania auta pod wosk. Co do wosku nie jestem jeszcze zdecydowany. Mam parę typów ale nie unikonione ze wykonam korektę. Przy zestawach podaje kilka firm. Zawsze chętnie posłucham rad i mogę zmienić jeśli ocenicie ze inny produkt będzie lepszy. Przy okazji zrobiłem krok po co będę robił. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale w związku z czasem zastąpiłem glinkowanie i wstawiłem cleanera. Wiem ze brakuje pianownicy ale może uda się obyć bez tej opcji no chyba że wskazenie ze to etap bez którego nie przyotuje lakieru pod wosk.

 

 1. Na suchy lakier nakładam od dołu do góry 

-ADBL TAR AND GLUE REMOVER 
-Mac Serien Prickbort 124 1L 

2. Usuwanie owadów (po nałożeniu Tar and Glue) w miejscu gdzie występują tego typu zanieczyszczeń czyli owady spryskuje te elementy.

3. Po odczekaniu 5 minut myje auto szamponem metodą na dwa wiadra

POORBOY'S Super Slick Wax (szampon z dodatkiem wosku)

Po zakończeniu czynności 1-3 spłukuje całe auto wodą pod cisniemiem.

4. ADBL Vampire Liquid  nanoszę na cały lakier i po około 3-5 minutach spłukać całe auto wodą pod cisnieniem

5. Dokładnie osuszyć lakier 

6. Na czysty i osuszony lakier używam cleaner 
-Poorboy's World Professional Polish 473ml 
-Good Stuff Rhino Horn Cleaner 100 ml
-Shiny Garage Pure Paint Cleaner 
-Duragloss Polish Bonding Agent 601

7. Odczekać około 30 minut i używam wosku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Balzac napisał:

Na siłe nie pcham się w QD czy QW. Chodzi mi o to ze brak mi doświadczenia z woskiem. A dużo łatwiej aplikuje się QD czy QW. A jak chodzi i marki chętnie skorzystam z innych. Głównie bazowalem na Adbl w wewnątrz i sprawdzał się (apc czy dresing) Ale również niedługim czasie zmienię na inna markę. 

Jaki polecisz QD antystatyczny ?

Polecam Ci kupić wosk. To że nie masz doświadczenia to nie znaczy, że musisz rezygnować z poprawnej drogi. Jest lato, kup tester dodo juice za 35zł, na nim nauczysz sie aplikowac wosk, nie da sie popsuć aplikacji, nie da sie! Każda osoba z ulicy to zrobi. 

Możesz nakładać również przed korektą. Zabezpieczy lakier do tego czasu i podbije wygląd. A potem po lecie będziesz wybierał woski jakie chcesz gdy nabierzesz wprawy.

 

Z qd okazjonalnie korzystam finish kare. Często produkty antystatyczne osłabiają kropelkowanie.

8 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

ech2o od car pro :D, niby nie ma tego nigdzie napisanego ale z moich doświadczeń widze, że nie sciaga kurzu

 To, że nie ściąga, nie znaczy, że jest antystatyczny, a obojętny. 

Robiłem z nim 50/50. Kurzu było tyle co na niepokrytym panelu. Natomiast mniej niż na wspomnianych łapał fk 146 czy 425. Tylko kropling po nich słaby.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ghost napisał:

Polecam Ci kupić wosk. To że nie masz doświadczenia to nie znaczy, że musisz rezygnować z poprawnej drogi. Jest lato, kup tester dodo juice za 35zł, na nim nauczysz sie aplikowac wosk, nie da sie popsuć aplikacji, nie da sie! Każda osoba z ulicy to zrobi. 

Możesz nakładać również przed korektą. Zabezpieczy lakier do tego czasu i podbije wygląd. A potem po lecie będziesz wybierał woski jakie chcesz gdy nabierzesz wprawy.

 

Z qd okazjonalnie korzystam finish kare. Często produkty antystatyczne osłabiają kropelkowanie.

 To, że nie ściąga, nie znaczy, że jest antystatyczny, a obojętny. 

Robiłem z nim 50/50. Kurzu było tyle co na niepokrytym panelu. Natomiast mniej niż na wspomnianych łapał fk 146 czy 425. Tylko kropling po nich słaby.

OK a zestaw i sposób działania dobry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.