Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.02.2020 o 11:23, Strus napisał:

z silinków chyba pasowałby mi klekot. Tylko czy 150 czy 170 ? 

 

1.9 150 16V to już klasyk i w zasadzie poza tymi felernymi klapkami nie ma co się w nim zepsuć, biorąc pod uwagę osprzęt diesla. Natomiast te auta maja już takie przebiegi, że nie znasz dnia, ani godziny.

170PS to dwulitrówka zrobiona przy współpracy z Oplem i dokładnie ten sam silnik, który występuje m.in. w Insignii pod nazwą CDTi. Typowa usterka to wadliwa uszczelka smoka -> notoryczne zacieranie tych jednostek. Jeśli ktoś to zawczasu wymienił i powiedzmy co 2-3 wymiany oleju zrzucał miskę żeby ją kontrolować, to w zasadzie bezawaryjna jednostka - kolega ma ją w Brerze podłubaną na 200PS i jeździ już latami, tylko półosie częściej padają. 

Niestety 159 zaczęła się już robić podatna na korozję, także sanki, progi i inne wrażliwe elementy potrafią być już przeżarte przez rudą. Trzeba uważać. Ogólnie mechanicy mają problem z podnoszeniem Alf, wtykają te podnośniki byle gdzie, bez gumowych nasadek i później wszystko koroduje. 

MM faktycznie tych Alf sprzedaje na potęgę, chwalił się ostatnio, że w 2019 upłynnił 100-ileś sztuk? Także doświadczenie mają, ale ceny też szwajcarskie. 

Jak będziesz szukał tunera, wal od razu do Conmiru w Krakowie. Chłop zjadł zęby na tych samochodach i ma fajne pakiety cenowe dla Alfiarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mumins napisał:

MM faktycznie tych Alf sprzedaje na potęgę, chwalił się ostatnio, że w 2019 upłynnił 100-ileś sztuk? Także doświadczenie mają, ale ceny też szwajcarskie. 

Ja mam zdanie, że jak już kupować to lepiej dołożyć na starcie niż kupić okazję i dołożyć drugie  tyle w naprawę.

Te ceny szwajcarskie skądś się biorą 🙂 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mumins napisał:

 

Jak będziesz szukał tunera, wal od razu do Conmiru w Krakowie. Chłop zjadł zęby na tych samochodach i ma fajne pakiety cenowe dla Alfiarzy. 

Potwierdzam. Sam moja 159 mam po programie z Conmiru. Pan Mirek zna się na tym jak mało kto.

Co do sprzedaży Alf to możesz zerknąć na autka.pl. Na forum Alfy znajdziesz go pod nickiem Tomek_KRK. Co prawda nie specjalizują się tylko w Alfach, ale mają czasem fajne sztuki no i wyżej wspomniany Pan Mirek z Conmir dzielił kiedyś warsztat z nimi i współpracowali albo dalej współpracują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecam uderzyć do sprowadzone.de i kupić naprawdę solidnie sprawdzone auto  

No i mają przysłowiowe ceny z kosmosu Nie wiem jak twój Leon wyszedł ale ogólnie ceny mocno powyżej średniej. Oni głównie nie kupują na aukcjach tylko od prywatnych sprzedawców w DE, to plus ich prowizja daje taki efekt. Ale auta rzeczywiście trzymają poziom.

 

Co do alfy to jak już wyżej podano, MM motors, niekiedy właściciel ma dziwne akcje, ale ogólnie 159 ma w jednym paluszku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2020 o 17:45, Qub@ napisał:

Pomagam najblizszym czlonkom rodzinki w zakupie auta, generalnie batalia toczy sie miedzy volvo v40 a mazdami (3 ; CX-3 ; CX-5) budzet 50 tys. (Pb czy ON bez znaczenia)

Jakies sugestie, porady uzytkowników, o ile cos o volvo juz wiem, to ile Madzie są dla mnei zagadkami, ruda szmata atakuje te stosunkowe świeżynki czy problem jakoś konstruktorrzy ugasili? 

Co do rdzy w maździe nic się nie zmieniło. Ocynkowanej blachy tam nie uświadczysz, tak jak grubej powłoki lakierniczej w przypadku oryginalnego lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

Chcąc sprawdzić jakość spalin w swoim aucie i jadąc w tym celu na dowolną stację diagnostyczną mogą mi zabrać dowód rejestracyjny gdyby wynik okazał się zły ?

Pytam o badanie samych spalin (nie na przeglądzie auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przegląd robiłem w Pszczynie, wcześniej zazwyczaj Lublin/Zamość i nikt się w to nie bawił. Do tej pory jedyny raz spaliny miałem badane w Krakowie podczas "łapanki" i mimo starego wydechu, 21 letniego zapchanego kata i silnika który zużywał lekko +1l oleju/1000km wynik wyszedł wzorowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy warto się zainteresować laguna 3 2.0dci 150 koni? Może ktoś z Was ma na sprzedaż takową? Lub wie że ktoś sprzedaje? Jakoś mi się wkręciła

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za garść konkretów. Podytywałęm też na fb na jakiejś grupie alfiarzy ale mam wrażenie że tam co drugi to większy idiota niestety 🙂

 

To jeszcze tak - zawężamy wybór do 2.4 i 1.9 - który stwarza mniejsze ryzyko wydatków przy typowych usterkach ? Paliwożerność - macie jakieś konkretne porównania ?

Wersje wyposażenia - w Volvo jest to poukładane, są 3-4 każda ma nazwę i konkretne wyposażenie. Jak jest wypadku Alfy ?

Wrócę do audio - głośniki są 13 czy 16 w przednich drzwiach ? Zakładam że w standardzie i tak są tweetery w desce ?

 

MM Motors sprawdziłem - ceny to faktycznie mają mocno kosmiczne

 

 

 

@Arkadio_Gdansk ja brałęm Lagunę pod uwagę wraz z Volvo V50 i Alfą 159. Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem jak on to od swojej strony widzi. Roboty, cen itp. Laguna ponoć najbardziej upierdliwa z tej trójki do roboty. To tak od drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkadio_Gdansk napisał:
Panowie czy warto się zainteresować laguna 3 2.0dci 150 koni? Może ktoś z Was ma na sprzedaż takową? Lub wie że ktoś sprzedaje? Jakoś mi się wkręciła  

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Bierz, mamy w domu takiego szrotka z 2009 roku właśnie z tym silnikiem i auto bezproblemowe. 207 tyś km przejechanie i dalej oryginalne graty siedzą (turbo, dwumasa, wtryski, rozrząd). Z rzeczy, które się w tym aucie zepsuły od nowości to sprężyna tył pękła (standard w tym modelu) i przednie amorki pomimo normalnej sprawności zaczęły stukać na nierównościach (również przypadłość modelu). Poza tym kompletnie nic więcej, sama eksploatacja. To chyba niezły wynik jak na 10 lat i ten znaczek na masce 😄a172da3f97d6f51bad1c60e7e79c3106.jpg&key=c59704c8c0e79b278f440ac3d066eacb781f973c0b615b2b5e26222a568973d6 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.