Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, kepa416 napisał:

Myślalem nad VW Passat B8 2.0 tdi do tego w wersji 4x4 zima się przyda.

"Rze" tak prowokacyjnie zapytam, do czego w okolicach Wrocławia przyda Ci się 4x4, gdzie liczysz koszty serwisu?
Sam mieszkam w okolicy "pagórkowatej" i 4x4 nie mam, chociaż dla mnie rzeczywiście, byłoby wskazane.
Jeżeli chodzi o Passata, to szukaj najprostszej wersji 2.0 TDI CR z mocą 150KM. To prosty doopowóz, ale przynajmniej naprawy Cię nie dobiją i zrobisz je, jak trzeba będzie "bez odejmowania sobie kromki chleba". 

Aktualnie ceny samochodów używanych odleciały w kosmos ...
Nie wiadomo co polecać i za ile.
Ja proponowałbym jakąś 2.0-3.0 wolnossącą benzynę +LPG, czyli KIA/Hyundai, Honda, Toyota, może Mazda, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Jeleniej Góry potrafią zaskoczyć zima. Nie ma tragedii ale Kaczorów, Okraj bywam często. Nawet do pracy śmigam przez kaczorów i bywało ciężko.

Eksploatacja mi nie straszna jeśli chodzi o części. Głównie boli mnie fakt ilości płynów ceny filtrów itp. W 3.0 D i to że min 8l w trasie co i tak jest dobrym wynikiem. Dwa że chciałbym coś młodszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tej 508 ale to nie jest prosta sprawa... Obejrzałem już kilka i żadna nie warta uwagi. Na fotach i w opisie wszystko pięknie a w realu no sami wiecie. Tak sobie pomyślałem że może nie warto trzymać się jednej marki, bo 508 nie jest dużo. Jako alternatywę biorę pod uwagę Citroena C5 2.0HDI 163KM (chociaż 508 ciut bardziej mi się podoba). Silnik i skrzynia to chyba to samo co w 508? Jak oceniacie zestawienie tych dwóch aut? Oba rocznikowo podobne 2012-2014, jak z 2011 będzie wart uwagi to też może być.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, sam stanąłem przed poszukiwaniem auta. W związku z miejscem zamieszkania raczej podam auta na które obecnie patrzę/spełniają wymagania. 

Ford focus 2019 1.5 EcoBoost 182 przebieg 44 000

Peugeot 3008 2019 1.6 PureTech 180 przebieg 21 000

Peugeot 508 2019 1.6 PureTech 180  przebieg 34 000

Auta w podobnym budżecie i wszystkie z ośmio biegowym automatem. 

Żonie najbardziej do gustu przypadł 3008 ze względu, że to crossover. Mi natomiast bardziej pasuje 508 ze względu na nowszą konstrukcję/lepszy system multimedialny i nagłośnienie. 

Może ktoś miał doświadczenie z tymi autami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flatron007 Gdybym miał wybierać z tych dwóch to zdecydowanie C5 po lift, 163,automat i z hydro zawieszeniem komfort bajka i oczywiście z navi ewentualnie jak bez to od razu trzeba dołożyć navi bo wyświetlacz bez navi wygląda jak w 407 🤭

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A C5 z manualem można brać czy może francuzy mają słabe manuale? Wiadomo w automacie gaz i jadę a tu trzeba się nawajchlowac, ale coś czuję że jak będę szukał tylko z automatyczną skrzynią to prędko nie znajdę auta. Rozważam też manual, ogólny stan auta jest ważniejszy jak skrzynia, ale automat byłby miłym dodatkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kwestia upodobań, jeśli chodzi o skrzynie, to te w benzynie (pięciobiegowe) potrafią hałasować, kilka takich skarg ostatnio czytałem. TTTM. W dieslach raczej bez zastrzeżeń.
Każdy dowód na awaryjność/bezawaryjność danego auta może być dowodem anegdotycznym, ale... Coś Wam opowiem... we wtorek wujek przewiózł mnie C5 Break 2.2 HDi w automacie, z 2001 roku, Exclusive z praktycznie wszystkimi bajerami. Użytkuje ją na Taxi, na liczniku 440 tysięcy kilometrów i ma się bardzo dobrze. Jeździ przyjemnie, a po wnętrzu nie widać przebiegu (fakt, że o nią dba). Na hydro nie narzeka, poważną inwestycję miał przez 7 lat ostatnio jedną, bo skrzynia się zatarła i nie było czego reanimować, ale za 1200 kupił drugą. Można?
Główny problem jest taki, że mimo wszystko ZAWSZE trzeba mieć w pogotowiu przy tych autach dobrego elektryka, to jest ta opinia o Francuzach, której nie będę podważał. A takich nie ma. W Polsce mamy głównie wymieniaczy, kombinatorów i oszustów. Jeden taki Pan już chciał "uszczęśliwić" ww. wymianą modułu od wentylacji za 1200 złotych. To się wujek wkurzył, pojechał po moduł za 40 złotych na szrot, odpalił tutorial z rozbieraniem deski i poradził sobie sam, w jedno popołudnie. I tak jest na każdym kroku, kwestia tego, czy się zorientujemy, że nas kantują...
@zwirek03, designersko te małe wyświetlacze są słabe, to fakt, ale przy funkcjonalności infotainmentu PSA... wymiana na navi to czysta fanaberia
Wyryte w skale z S20 FE 5G









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MMCzysci napisał:

designersko te małe wyświetlacze są słabe, to fakt, ale przy funkcjonalności infotainmentu PSA... wymiana na navi to czysta fanaberia emoji2.png

Nie dałbym rady jeździć dłużej niż z miejsca zakupu do domu z małym wyświetlaczem, bo cały czas czuł bym się jako w 207, 407, BERLINGO i Jumpy bez navi 😜, w 2015 roku w swoim zrobił mi to kolega w jeden dzień i koszt całkowity 2k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest RNEG. Było jeszcze RT4 (starszy typ) i NG4. Dwie pierwsze już przestarzałe, NG4 ma jako taki sens, bo jeszcze można ściągnąć do niej jakieś mapy, ale to auta bliżej końca produkcji.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gpspower pojawiają się co ciekawe jednak jakieś mapy, nieoficjalne, ale działające.
Z tym, że... posiadając Google Maps zastanowiłbym się dwa razy nad poświęceniem transferu na ten proceder

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Również przymierzam się do zakupu wozidła w wersji kombi. Budżet 35-38 tys zł. Jak kolega wyżej też rozważam Peugeota 508 (2.0HDI 163), chwalonego przez was Citroena C5 (2.0HDI 163) z zawieszeniem hydractive i chodzi mi jeszcze po głowie Mondeo MK4 (2.0 TDCI 163). No i właśnie o tego forda chciałbym was co nieco podpytać. Silnik ma tyle samo KM co w dwóch francuzach, to jest ten sam silnik? Słyszałem że skrzynię automatyczne w Fordzie są słabe, lepsze rozwiązanie to manual? No i w ogólnym rozrachunku który będzie lepszym wyborem Ford, Peugeot czy Citroen?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mk4tdi Hej 🙂 miałem mondeo mk4 przedlifta 2008 i polifta 2014 🙂 dodatkowo kilka lat byłem administratorem grupy mondeomk4polska na fb 🙂 wszystkie 3 auta to bardzo dobre silniki z genialnym silnikiem DW10C 🙂 owszem bezpieczniejszym wyborem będzie manual w mk4 😉 508 także mega super auto, tam jest dobry hydrokinetyk aisin 🙂  jak chcesz kombi to wszystkie opcje spoko, mondeo ma tą zalete że jest też liftbeckiem 🙂 polifta kupisz juz ładnego 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to grono powiększyło się tak wiem że w 508 i C5 automaty są polecane więc tu się aż tak nie obawiałem, natomiast nie byłem do końca pewny tego w Fordzie, ale skoro mówisz że bezpieczniej szukać w manualu to tak zrobię
Jeśli chodzi o zabezpieczenie antykorozyjne w wyżej wymienionych autach to wszystkie są na tym samym poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2022 o 23:59, flatron007 napisał:

To do tej nawigacji RNEG z pierwszego zdjęcia już żadnych aktualnych map wgrać się nie da? Bo celuję w auta 2011-2013 więc na NG4 nie ma szans.

da się, ostatnie z tego co wiem są RNEG 2020.2

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mk4tdi ogólnie wszystkie są bardzo dobrze zabezpieczone, nigdzie nie będzie problemu z rudą na wierzchu auta, najszybciej ford może złapać nalot rdzy na podwoziu ale to taki nalot jedynie, jak kupisz zdrowego i zabezpieczysz to zapomnisz o tym. Ogólnie jak nie będą szpachlowane mocno i modzone to blachy są ok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.