Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana płynu od wspomagania 

Odessane ze zbiorniczka 

CzgFjvwT05wk9AdC6qteCj9rUkRdEY0kkGjUSH_P

Następnie odpięcie powrotu i przedłużenie go do butelki 

U2uxBVTtC-Ewxxh6KChMaQRF9QWkgaicDkYcuPF9

Nie ma tragedii widywałem brudniejsze 

uOoG6sshela2TaDR62sHNLWyU7Vx3WJSvV3M9Zoc

Szybkie mycie na dwa wiadra 

V8ir8WfS4P8PUdpdLNhWMpgi86xUFeExnJ17BrQR

No i to samo ze służbówką 

XRfN48mA6LONUVVqfc_P0gbfpWT0pwXdqV_EwInl

vJBcwT1bsA3TFwPNMk60mMGznFwQDfhSAR0nreQa

i efekt finalny 

CrGtdwNNZsEu-ayRZ_tv-2wH_-NZ_ZUzMsyeg7iU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ruda zeżarła całą klapkę na pierwszym zdjęciu  
Nieeee, spokojnie, klapką jest plastikowa :D
Tymczasem dziś mycie i wosk Prestone na maskę i klapę tył + NW z K2 na wszystkie szyby, na opony pianka autoland.

Zamiast halogenu przyświecało słońce na maskę....Lakier jest w tragicznym stanie.

d09acbe4e446856db989e9789d4fa2d2.jpg59502eaef12ccbc798c121895aa916ca.jpg8142c8d2fc94e592f6782c539551c6e4.jpg4b331b70f3b931292c5038afe1ad1805.jpg

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że na masce i tylnej klapie padła powłoka to pożyczyłem od kumpla prima Amigo na testy na tych dwóch elementach. Na to poszedł wosk meguiars gold class który leżał już długo w starych zasobach. Po PA lakier wygląda jak świeżo po korekcie, widać, że ma w sobie sporo wypełniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący... Przeczytałem całe forum, nakupiłem chemii... Dziś siedzę pod garażem i patrzę na felgi - no brudne, wręcz bardzo brudne. Całe zeszłe lato jeździły, zimę przeleżały, czasem je myłem "czymś różowym z marketu".

Ale teraz przecież jestem świeżym detailerem, ja im zaraz dam do myślenia ;) Na dzieńdobry tenzi alux, gdzieś tam niby pisali żeby jako ostateczność używać ale co tam, felgi przecież bardzobrudne. Rozrobiłem z wodą najmocniejsze stężenie jakie podaje producent, opryskałem, odczekałem, płuczę myjką - felgi dalej czarne, nietknięte. Hmmmm... Rozrobiłem 3x mocniejszy roztwór niż podaje producent, wysuszyłem, opryskałem... Felgi czarne nietknięte... Wyszorowałem gąbką do mycia naczyń i sobie myślę "gąbką to se mogłem bez szuwaksów za miliony wyszorować"... Dramat, jeszcze kot przylazł i zaczął żłopać wodę z kałuży po tym tenzi i mruczy wielce zadowolony a to niby taka trucizna, ph1 itp...

Ok drugie koło no teraz to pożałuje, pickbort, spryskałem odczekałem, spłukuję - nic, tylko woda się zrobiła mleczna w kałuży, kot przeszczęśliwy, toż to mleko. Na ramionach felg widzę kropki smoły bo u mnie drogi na wiosce smołują regularnie i picek tego nie rusza, niby jakaś smużka się pojawila ale główny kleks siedzi twardo. Po dłuższej chwili wyszorowałem gąbką, no ale gąbką to se mogę wyszorować bez szuwaksów za miliony ;) Hm... Aha ktoś pisał, że Pickbort usuwa naklejki po ciężarkach, to u mnie wulkanizatorzy jakieś inne chyba stosują bo naklejki nietknięte, pomimo ostrego tarcia gąbką :)

Trzecie podejście - ADBL Vampire Liquid - o i to jest preparat na miarę moich potrzeb, felgi się umyły, kot w ekstazie - sok malinowy za darmo, trzeba było od razu od tego zacząć a tamte cosie trzymać w oszklonej gablocie, żeby pokazywać zwiedzającym... Cimno się zrobiło to zawinąłem się do domu, felgi błyszczą, tarcze pomarańczowe tuningowe... Kot jeszcze nie świecił w ciemności jak się oddalałem...

Po niedzieli to się będzie działo, będą glinki, polerki itp, już się boję :) cdn...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Speedo  Z reguły wiem, że do strasznie starych brudnych felg to na pewno musisz użyć mocnej chemii, jak Tenzi Alux, i do tego szczotkowanie. Bez tego nic nie zrobisz. Po aluxie coś na smołę, potem deiron i masz z głowy. Po takim odszczurzeniu wystarczy regularnie czyścić i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to tak zrobiłem finalnie, pomiędzy było jeszcze gąbkowanie z APC bo tego smalcu od zakładania nowych opon to ani tenzi, ani picek ani vampir nie ruszały. W zasadzie się domyły, został na jesień do usunięcia klej od ciężarków na zdjętych kołach no i po umyciu wyszło, że są porysowane... Trzeba to będzie jakoś zamaskować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

      @Grzechu23  osmolome pięknie :good:.

 

 

58 minut temu, Speedo napisał:

Wyszorowałem gąbką do mycia naczyń

 

17 minut temu, Speedo napisał:

po umyciu wyszło, że są porysowane.

Na klej po cieżarkach  połóż ręcznik kuchenny nasączony tarem i  zostaw na dłużej...pomoże, większe punkty smoły potraktuje tarem na starej mikrofibrze,

Wiecej cierpliwości, delikatności i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Speedo napisał:

Wyszorowałem gąbką do mycia naczyń

Aż się boję zapytać która strona szorowales :)

Wystarczyłoby wziąć jakąkolwiek stara mikrofibre, zanurzyć w wiadrze z szamponem i wtedy "szorować" :)

I tych porysowany byłoby mniej że by się tak nie rzucały w oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.