Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

@imola33 Nie wiem po co tak kombinować z CC? Przelałem 2 butle i zawsze robię jak Gyeon rekomendacje, czyli fibra do rozłożenia produktu i druga do dotarcia. Zawsze 0 problemów. Po co suede? To nie jest taka powłoka jak tradycyjne. Tutaj trzeba docierać od razu i nie ma czasu na zabawę ze suede. Zawsze mnie zastanawia dlaczego ludzie szukają wlasnych rozwiązań, mając gotowe sposoby od producenta.  Np. Jakiś czas temu byla dyskusja o Q2 Wax. Wspomniałem,  że to idealny top coat i booster powlok Gyeona, a @DZIADZIAmi na to , cytuję  pisze " a po co". Po to, że jest w tym wosku to co było w ich powloce o nazwie booster,  która była za droga w produkcji i którą przestali dlatego produkować.  Teraz rekomendują ten wosk ze względu na jego skład, ale kto czyta w naszym kraju instrukcje i rekomendacje producenta? Tacy jesteśmy jako nacja, że sami wiemy zawsze najlepiej.  Nie wiem po co o tym wspomniałem,  ale jakoś mi się skojarzyło bo temat był wtedy i teraz tez jest o Gyeonie. Tak czy naczej, zarówno wosk jak i CC to jedne z moich 5 ulubionych ich produktów i obydwa wyszły im fenomenalnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gprzesniak sprawdziłem, bo kilka osób chwaliło, że przyjemnie się w ten sposób aplikuje. Czym różni się aplikacja suede od tej na dwie fibry, skoro obie czynności wychodzą podobnie czasowo? 😉 Ja zarzucam zawsze na fibrę i docieram tą samą i problemów i mazów nie ma - a nawet czarne uni w ten sposób robiłem, i to pod latarką. Poza tym Gyeon rekomenduję aplikację również za pomocą aplikatora mikrofibrowego jeśli mnie pamięć nie myli.

tl;dr ktoś polecił, spróbowałem, nie spodobało mi się, napisałem na forum dla potomnych że nie jest to takie przyjemne jak ludzie piszą - może komuś w przyszłości zaoszczędzi nerwów.

Dziadzia ci odpisał tak samo jak ty mi, widocznie ty miałeś potrzebę zarzucenia wosku na powłokę, a ja aplikację CC klockiem z suede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 Tak aplikator też może być, ale taki jak oni maja w ofercie,  ale to już jest chyba patent Nowika. (Na YT jest filmik od MX z Grzegorzem z Gyeon Polska). Producent romenduje robić to fibra i widocznie jest ku temu jakiś powód? Nie wiem jaki, ale tak mówią i tak robię.  Wracając do wosku. W jego skład wchodzi fluor z którego między innymi są ich powłoki. Dlatego według Gyeona ten wosk to perfekcyjne uzupełnienie powłoki po serwisie i top coat na nową powłokę.  Oczywiście może służyć jako samodzielne zabezpieczenie.  Ja Dziadzi nie pytałem tylko wspomniałem w dyskusji o tym wosku,  takie jego wykorzystanie. Dziadzia miał inne zdanie niż Gyeon w tej  kwestii,  ale pewnie dlatego,  że nie znał tej rekomendacji od Koreańczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gprzesniak aplikacja Suede w moim przypadku była czysto ekonomiczna. Powłokę aplikowałem kropidełkiem i dam se głowę obciąć, że zużyłem jej mniej na samochód niż pryskać atomizerem na dobre 😅🤪

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins nie, nigdy. Docieranie,  zapach , hydro i Look bajka. 

@imola33 No tak jak pisałem, wszystko się zgadza.  Fibra, albo tak jak robił Nowik, ich aplikator duży. Zresztą  jest bardzo dobry,  używam go do Cura i moim zdaniem świetnie się sprawdza, także w tej roli. Na zwykły suede pewnie za mało materiału trafia i dlatego jest kłopot.  CC musi być położony na bogato, podobnie jest z Cure i Mohsem.  Może tutaj był kłopot? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gprzesniak  perfekcyjnie to powłoki uzupełnia CanCoat. Przecież ten wosk to typowy letniak który traci swoje pierwotne właściwości z drugim lub trzecim deszczem ewentualnie po tysiącu kilometrów... Booster raczej tak szybko nie zdychał 

Do traktowania wosku jako topcoat to nawet sceptycznie podchodzą na grupie Gyeona. Zazwyczaj zalecają CanCoat. 

Sam Gyeon Polska uważał za zbędne smarowanie świeżej powłoki woskiem. Napisali mi dokładnie to samo "po co ?" 😅

Aczkolwiek no smarowidło fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask No to widzisz, ich detailing guru mówi co innego. Odwołuje się  do skladu i traktuje ten wosk jako substytut dawnego ich  boostera. Jak masz auto na wydanie i pogoda ma być słaba to Ives poleca min. ten wosk jako top coat. Polecam obejrzeć filmik. Czy to typowy letniak? Polemizowałbym.  Co do CC, to w tej chwili z ich arsenalu faktycznie to jest najlepszy booster powlok, chociaż wosk, CD i Cure też dają radę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś dekontaminacja na pełnej: 
Oprysk z BH TL, przykryty neutralną pianką z FXa, następnie mycie Pure Chemie WSR Pro, po osuszeniu z pomocą Kocha PW wjechał Tar Prickborta, wypracowany rękawicą, następnie deiron K2 roton pro, również wypracowany, później Alfanol OC 1:1, pięknie zjadł resztki wosków - nierozcienczony bądź 1:1 to na spokojnie jako Wax Off może robić. Po Alfanolu Aqua APC Sour 1:15, wypracowane panel po panelu i wypłukane, nastepnie jeszcze raz oprysk z BH aby zneutralizować kwasowe APC, na koniec umycie Ludwikiem, osuszenie z pomocą Kocha PW i do garażu. W najbliższych dniach wskakuję z dualką i zarzucam powłokę.
image.png.8e1868cb89eec83875196ffd7babad34.png

image.png.a8c17cfe6284b51e68ca15d16ea03268.png

Z nowości przetestowałem dziś zieloną gąbkę od Pure Chemie - przyjemna, kolor robi robotę bo od razu widać kiedy należy wracać do wiadra celem opłukania. Natomiast wydaje się być dużo "gęstsza" od gąbki softa, ciężej trochę jest ją wypłukać - nie zrozumcie mnie źle, brud wypłukuje świetnie, natomiast czuć opór w "wyżymaniu"

  • Lubię to 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gprzesniak napisał(a):

CC musi być położony na bogato, podobnie jest z Cure i Mohsem.  Może tutaj był kłopot? 

Aż za bogato kładłem momentami. Ogólnie próbowałem po jednym-dwóch psikach na suede, i na bogato po 4-5 psiknięć. Bez różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33

U mnie podobnie. Tepawo ale widać, że lakier jest zabezpieczony.  Na czarnym siada mega zajebiaszczo, ja mam taki, dziwny kolor.. Po korekcie lakieru fajnie pokazał się ten metalik + cancoat i jest pięknie. Ogółem chyba neoxal 111 też się podobnie aplikował. Tłusto ale z docieraniem było ciezkawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siws00n dobra robota! Widać efekt Natomiast ilość procesów i zakończenie KOCHem PW trochę zbędne przed polerowaniem. Jałowiłeś lakier na 5 sposobów, a potem ludwiczek i hydrowosk.  
A no człowiek leniwy, nie chce się suszyć, a na lakierze tafla wody, następnym razem pominę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to jednak nie umiem aż tak w kolory w PSA Fakt, EZRC nie ma tyle ziarna.1713a0afa7cf5731a4860b9674df11ef.jpg
Pora w tym sezonie konkretniej się nim zająć...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33

Mnie się bardzo podoba przyciemnienie jakie daje cancoat ( mam starą wersję, nie wiem jak EVO ale pewnie podobnie ).

Nie mam żadnych padów stożkowych i pod klamkami polerowałem na mikrofibrze.. Wiadomo coś zeszło, ale nie wszystko. Po aplikacji cancoata opadła mi szczęka. Ale to maskuje. Dodatkowo mam ciemny lakier ale po zaaplikowaniu to dał jeszcze większe przyciemnienie. Pamiętam jak rok temu robiłem swoje wcześniejsze a8 d3.. Jak to tam siadło na czarnym to szok. Tu miałem taki flashback jak rano wyszedłem i zobaczyłem auto :).

 

Siostra ma jeszcze Forda Focusa MK2. Także czarny lakier, zmęczony. Pewnie przed sprzedażą będę jej to auto ogarniał. Zastanawiam się właśnie nad cancoatem ( bez korekty ) bądź na krótszą metę Poorboy's World Black Hole + do tego jakiś QDek ( AG Shapphire, UltraCoat czy Deturner )
Ewentualnie widzę, że w ulutionych jeszcze jest turtle wax hybrid ceramic. Też podobno daje radę 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMCzysci napisał(a):

Pora w tym sezonie konkretniej się nim zająć...

Ja mam jeszcze 4 auta do ogarnięcia "konkretnego" w tym sezonie 😆

@grechut to fakt, maskuje fest. Czy to czasem nie ty kolego kupowałeś Vonroca w podobnym czasie co ja? Nie wiem jak w twoim aucie, ale u mnie ogarnął klameczki wzorowo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33

Kupowałem i chyba nawet testowałem wcześniej niż Ty 😄

U mnie po prostu klamki są bardzo blisko rączki i nie mogę wjechać polerka.. Tu by się przydała jakaś przedłużka czy coś. Tak samo mam z zegarami jak jest piano black. Mimo że polerka jest mała i poręczna to przy liczniku jest jeszcze mniej miejsca 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem kuku na lakierze wczoraj. Prawdopodobnie bug remover zostawiony na minutę zareagował jakoś z lakierem. Zaaplikowałem na zderzaku lusterka i pół maski ale tylko w tym miejscu tak się stało. Na szczęście to wół roboczy, strata żadna więc nie szkoda.

IMG_20240502_192722.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.