Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Dawno mnie nie było na forum. Tzn. byłem, ale nie komentowałem. Ogólnie forum trochę umiera zimą, żeby odżyć na wiosnę 😄 Wpadł Neoxal 12 na plastiki do kompota

20231218_201310.jpg.771f5e1f9ab950f8fbee3fb9ad90035d.jpg

 

A wcześniej, bo pod koniec listopada, wpadły nowe kółka na 406. Chyba nie wrzucałem tej zmiany na forum. Do Exipów wrócę w kwietniu

20231128_162819.jpg.c202b525f9010074e8aac35ad3230e98.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
W dniu 17.12.2023 o 13:38, analyzator napisał(a):

Bh touch on kozakiem jest kropka.

Możesz coś więcej.

Jestem fanem BH i Touch On to produkt najmniej u mnie przetestowany. Chętnie dowiem się twojego zdania.

Uzywasz jako szampon czy piana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY wspomagacz do osuszania + lsp. Z normalnej butelki z gualą po 4-6 strzałów na panel już po płukaniu po myciu ręcznym. Ponowne spłukanie. Auto wyciera się samo i dostaje śliskości. Dorzuca od siebie do wyglądu - taki trochę plastik gloss z lekim ciepełkiem. Żeby daleko nie szukać to na modłę DSW 😉

Z jednej saszetki w ten sposób można zrobić przynajmniej z 10 aplikacji. Pewnie i więcej ale nie bawiłem się ze stężeniami. Jako tani osuszacz czy produkt do spłukania to bardzo fajny. Nie wiem jak trwałość bo nie mam aut bez podstawowego zabezpiecznia. 

co zauważyłem to więcej towaru to lepszy efekt hydrofobowy - jak na pół drzwi dorzuciłem kolejne 4 strzały to ewidentnie woda schodziła 0,5s szybciej 😉

Po myciu, żeby się fajnie auto wytarło i żeby nie kusiło latać z QD - super.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keza na oko 😉 połowa saszetki poszła mi na jakieś 1.5l wody. Na aplikację wystarczy 200ml roztworu. Przy kolejnej szaszetce może popróbuję większe rozcieńczenie. @MikeLBN ty już używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Touch-On, taką odpowiedz dostałem od BH na pytanie ile tego lać przy aplikacji z atomizera:

"Hi Adrian,
Use the full sachet as the molecules are not driven at speed by pump sprayer so need to be present in higher dose to use their polarity to adhere to the surface.

Kind regards,
Pete Hamber"

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Tak. Użyłem na szybko na małym busie jako "drying aid" + w ramach testu na jednym skrzydle drzwi paki "spray & wipe", jak QD.

Kolejny raz w świetle dziennym busa widziałem dopiero po 2 dniach i 1200 km. Ku mojemu zdziwieniu drzwi testowo potraktowane QD były zauważalnie czysztsze.

Niestety niedługo później nie było już jak umyć samochodu ze względu na pogodę, i w międzyczasie umarł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lotek900 napisał(a):

@lol19pl quad Twój? Ja w tym sezonie trochę pojeździłem 650 i jest fajna zabawa.

Mój mój, pierwszy legalny środek transportu. Ostatnio mało jeżdżone, ale parę tysięcy nim zrobiłem. Teraz głównie służy do odśnieżania u rodziców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea tgb target 525 4x4. Jakoś w 2015 czy 16 dałem za niego 12k. Teraz patrząc z perspektywy czasu (chociaż ja nie mam gdzie jeździć w mieście) to nadal wziąłbym jakiegoś bardziej popularnego taiwańczyka, albo tgb albo cf moto, bo części jest dość dużo, a stosunek ceny do możliwości jest dużo lepsze niż w brp czy innych yamachach. 

Ale wiadomo, wymarzony to can am renegade, chociaż ja uważam, że w zupełności wystarczy jakaś 570 czy 650, a litrami to i tak jeżdżą w 1/3 na zawody a reszta to nowobogaccy, których nie raz nam się zdarzało wyciągać dużo gorszymi quadami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel To widzę że masz na dzisiaj plan jak ja 😉 u mnie done. Powiedzmy. Powłoka od Ads mi nie usiadła i zepsuła efekt. Napiszę potem co i jak pewnie z prośbą do Mariusza o pomoc co tu nie pykło.

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jako że  nabyłem nowe auto 😉 to wypadało by coś zrobić pod swoje standardy 😎 Chodź, poprzednia własicielka bardzo dbała o środek 😉 Co bardzo cieszy 😉

Pierwsze odkurzanie Foki 😛

IMG20231222154556.jpg.f87e4b485b936ac784e688ec28546aaa.jpg

 + wpadły nowe dywaniki 

IMG20231222154941.jpg.f1fb68176e30512bae7683162e0a9ee4.jpg

No i dziś nie wytrzymałem pierwsze mycie 🤪, Ogólnie felgi raczej do regeneracji, każda już swoje przeżyła, jest sporo planów zobaczymy jak to wyjdzie 😛  No i musze znaleźć czas na Dekontaminacje bo jest bardzo szorstko 😛 Po tylu latach z zadbanym samochodem pod kątem śliskości lakieru , będzie co robić łącznie z szybami 😉 Na razie mycie ręczne plus hydro wosk bo za tę[po na aby cokolwiek kłaść.  IMG20231226204034.jpg.0abdc4b8eb21996983a03ae69015385a.jpg

 

 

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.