Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Gwarancję tracisz w momencie gdy nie masz oryginalnego softu. A jeśli telefon ma w standardzie odblokowany bootloader i cokolwiek co wgrasz, potem możesz wykasować i wrzucić pierwotny soft i nikt nic nie zobaczy bo nikomu nie będzie się chciało grzebać jeśli to będzie wada mechaniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo rootowanie wystarczy do anulowania gwarancji. Pomijam to, że nie po to kupuję telefon, żeby od razu kombinować z rootowaniem i wgrywaniem innego softu... Wrzucić nowy przez OTA i tyle, żadnych innych kombinacji nie chcę, bo mija się to z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrootujesz telefon i chcesz oddać na gwarancję, to wystarczy wyczyścić programem licznik bootloadera na 0, i wtedy serwis nie widzi, że był zmieniany soft 🙂 

 

Można przyjąć z góry, że IOS jest systemem dla ludzi, którzy po prostu chcą dzwonić, a Android daje dużo więcej możliwości 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2018 o 13:06, Michał126 napisał:

Mnie też coś nie wkurzyło, a wkur*iło. Auto matki. Człowiek sobie flaki wypruwa, żeby je doprowadzić do sensownego stanu. Ilość zużytych części była bardzo duża. Powoli wszystko zrobiłem. Ostatnio wymieniłem drążki kierownicze i ustawiłem geometrię (oczywiście nie sam, serwis). I wyczyściłem EGR, bo magiki w ASO mówiły "szykuj się pan na wtryski", a ja byłem pewien, że są dobre, bo oprócz ciężkiego palenia zwłaszcza na ciepłym nie było żadnych objawów wskazujących na ich zużycie. Złożyłem EGR na nowym O-ringu i śrubach (wszystko OEM z ASO), zadowolony jestem, że pali dobrze, oprócz tego była nieszczelność na dolocie, no - inne auto, kopcenia też mniej, bo wcześniej już nie wysuwał się trzpień otwierający dopływ spalin i komputer wywalał błąd. No to się wziąłem za mycie. A od niedawna piszczały klocki z przodu. Patrzę na prawą przednią felgę, a ta zasrana syfem z klocków. Wewnętrzny w prawym zacisku zeżarty. Znowu robota. Prócz tego spod tarasu, pod którym stoi auto, po burzy kapało wapno. Już przestało, ślady z szyby czołowej zmyłem (Tenzi Alux 1:10+mleczko do polerowania szyb+nożyk do tapet), ale zostały zacieki, czyli albo tlenek ceru, albo nowa szyba. Nie mam już siły. Potem wrzucę zdjęcia.

Zaraz go obleję benzyną i podpalę. Nie ma prądu. Czekam na assistance. Gówniana centra futura była na gwarancji do 05.08.2018 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat wgrywam oficjalny, niebrandowany ROM ściągnięty np.z Samfirm na telefony różnych operatorów za pomocą Odina. Flaga pozostaje na 0. Przed ewentualnym roszczeniem gwarancyjnym jest wgrywany pierwotny brandowany Soft. Oczywiście mogę sobie wybrać jakąkolwiek dostępną oficjalną wersję Andka.

Wypowiadam się tu o możliwościach "gmerania" w samsungach.

Teść ma jeden z najnowszych modeli Xiaomi i tylko na papierze ten chinol wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około godziny temu wkurzyła mnie (właściwie wkurzyła to bardzo delikatne słowo) nowa opona. Po przebiegu około 200 km (słowem dwustu kilometrów) najprawdopodobniej rozwaliło się użebrowanie wewnątrz opony. Powrót 30km do domu z prędkosścią 30km/h.
Za 2 dni wyjazd na wakacje....

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, CoolBreeze napisał:

Twojej czarnej serii nie przebiję, ale P0299 też potrafi wk... zdenerwować 🤬😬

To nie akumulator. Zaholowany do ASO, zobaczymy. Większość podejrzanych elementów jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze odłaczałem do prania .Kiedyś wyczytałem tak w internetach i w głowie zostało.Trzeba pojechać do fachowca i niech sprawdza 

Mało tego , padła pompa w odkurzaczu se 4001 nie podaję płynu .Słychać jej pracę ale nie pompuje 😑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafalk Absurd. Coś spierdzielone w LPG, albo bezpiecznik poszedł, bo co to za elektronika, która padałaby po odpięciu zasilania? Mógłby sterownik stracić jakieś chwilowe dane, ale przecież odpięcie akumulatora to nie jest operacja na mózgu, tylko rutynowe działanie przy wielu naprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zabawy z polerką lakieru (wcześniej polerka szyby czołowej i tylnej) za mną.
Korzystając z wolnego dnia chciałem zająć się słupkami piano,
W ruch poszedł Prickbort, ADBL Vampire Liquid, wymycie rękawicą i na koniec glinka.
Po osuszeniu słupków osłoniłem taśmą uszczelki wokół lakieru, sięgam po maszynę, biorę białego NAT'a, dysk 75mm Flexi i dociskam.
Pad odpadł. Patrzę na niego i wszystko ok. Następnie spojrzałem na talerz, a tu brak rzepa. 🙄
20180815_091442.jpg.b577ea2bf560cd35ec6a57752e5241ec.jpg
Nie chcąc tracić całego dnia wpadłem na pomysł z taśmą dwustronną.
20180815_091831.jpg.9b6aa285bfd413b99d80bfe75b82b5e3.jpg20180815_091929.jpg.b4a3e4adc6712181679b2bab600649df.jpg
Na szczęście zadziałało i pad podczas pracy nie odpadał.
W czasie pracy jeszcze doszedł problem z IPĄ, która strasznie mazała się po lakierze i nie chciała odparować, nie wiem czy nie wyżarła wnętrza opryskiwacza - zmieniłem na zmywacz silikonowy i OK.
20180815_100134.jpg.da7b4b20ed977161016263b579572f81.jpg
Jednak czarne uni mnie pokonało i nie byłem w stanie przeprowadzić korekty w 100%, a nawet nie wiem gdzie (po którym kroku, 3 step) popełniłem błąd.
A może gąbka finishowa za twarda do tego lakieru? 🤔
No nic, nie poddaje się, do słupków kiedyś wrócę, a przede mną korekta budy. 😉


A tu sprawca zamieszania:
20180815_133631.jpg.b346f2a220305e1c7146ca6d0dded336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gregor 29 napisał:

Mało tego , padła pompa w odkurzaczu se 4001 nie podaję płynu .Słychać jej pracę ale nie pompuje 😑

Spróbuj poruszać dyszą, np cienkim śrubokrętem. U mnie takie objawy były przy niedokładnym wyczyszczeniu po praniu. Resztki płynu zatkały dyszę, ale po jej "rozbujaniu" ruszyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siec Plus... kończy mi się umowa chciałem po zakończeniu przenieść ją do Plusha tez na abonament w końcu ta sama sieć wiec nie powinno być problemu nie? Otóż NIE, mając umowę w sieci Plus nie można po jej zakończeniu bezpośrednio przenieść się do Plusha baaa trzeba najpierw wypowiedzieć obecną umowę, później po terminie wypowiedzenia trzeba jeszcze zarejestrować swój numer "na kartę" bo oczywiście z automatu się to nie stanie i dopiero po zarejestrowaniu numeru na kartę w plusie można przenieść się do Plush abo... żeby było śmieszniej przeniesienie się z innej sieci do Plusha to kwestia jednego podpisu i załatwia Ci wszystko łącznie z wypowiedzeniem umowy po jej zakończeniu u obecnego operatora i przeniesieniem numeru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siec Plus... kończy mi się umowa chciałem po zakończeniu przenieść ją do Plusha tez na abonament w końcu ta sama sieć wiec nie powinno być problemu nie? Otóż NIE, mając umowę w sieci Plus nie można po jej zakończeniu bezpośrednio przenieść się do Plusha baaa trzeba najpierw wypowiedzieć obecną umowę, później po terminie wypowiedzenia trzeba jeszcze zarejestrować swój numer "na kartę" bo oczywiście z automatu się to nie stanie i dopiero po zarejestrowaniu numeru na kartę w plusie można przenieść się do Plush abo... żeby było śmieszniej przeniesienie się z innej sieci do Plusha to kwestia jednego podpisu i załatwia Ci wszystko łącznie z wypowiedzeniem umowy po jej zakończeniu u obecnego operatora i przeniesieniem numeru...
Też tak kombinowałem z abo żony w plusie żeby przejść do plusha. Dzień po wypowiedzeniu zadzwonili z ofertą no limit na rozmowy i smsy + 8 giga netu za 25 złotych.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.