Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupuję używanych części tego typu bo tak jak piszesz może się to zemścić. Nie będę też regenerował bo z tym co jest jeszcze lepszy cyrk - nie ma w obiegu oryginalnych części do tej turbiny.

Za dużo regenerowanych wylatuje do kosza po żałosnych 6 miesiącach czy nawet roku gwarancji. 

 

 

Kupuję nowe części i jak fura się rozpadnie to jeszcze je szybko i dobrze sprzedam bo przebiegi mam małe - około 12 tkm rocznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trutka na szczury 😄

Ciężki temat bo w sumie nie wiadomo czy dany sposub działa czy zmienił rewir

Kostkę wc musiał byś na dachu ustawić jak pod maską nie działa na dach.

Próbować zlokalizować jego dom (jak mieszka na jakimś podaszu/noże przy ulicy/pod domem) i skontaktować się z tymi od środowiska/sztabek zarządzania kryzysowego/strażą miejską lub wiejską niech go wywiozą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem do 2 w nocy w 'warsztacie' nad samochodem rodziców który nigdy nie był nawet myty na dwa wiadra i po całym procesie zwieńczonym colinitem podstawiłem go pod lipą. Tak #@#$# LIPĄ.

Rano lakier miał fakture papieru ściernego.

A tak ładnie wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krissolek jakbyś nie widział posta na internetach to Ci podrzucę dla poprawienia humoru 😄 

" Z tymi kunami, to prosta sprawa. Niedawno odpalam brykę, patrzę, a pod nogami mam kunę! Już chciałem otworzyć drzwi i z buta ją na zewnątrz, kiedy ta mówi, że dzień dobry, chciała się przedstawić, bo zamieszkuje ten pojazd...

Trochę mnie zdziwiło, że kuna gada, ale se myślę, że grzeczna, kulturalna, to poczekam z tym butem. No to jej mówię, że to tak nie bardzo se zamieszkiwać za darmochę, bo pojazd kosztował parę ojro, a ta mi w płacz, że ona ma dzieci za tylnym siedzeniem, że biedna, że gdzie się z tymi dziećmi podzieje i takie tam...

No to se myślę - gadająca kuna, w sumie będzie do kogo japę otworzyć w trasie i taki bajer w ogóle... To jej odpowiadam, że wporzo, niech se zamieszkuje, tylko tak - jakieś tematy fizjologiczne na zewnątrz, żeby mi welurów nie brudziła - podstawa. Poza tym zero zniszczeń - paski, tapicera, obicia mają być nie ruszone, bo od razu wyjazd z auta. No i żeby mi młode po nadwoziu nie biegały, bo pazurami lakier porysują.

Kuna na to, że oczywiście, żadnego brudzenia w pojeździe, niszczenia infrastruktury, a poza tym ona jest honorowa, ma odłożone parę złotych, to mi zapłaci, tylko, żebym jeszcze nie ruszał, bo skitrała gdzieś koło akumulatora, więc skoczy i przyniesie. Szczerze mówiąc tak mnie ta kuna wzruszyła, że mówię - dobra, nie chce żadnych pieniędzy, kupisz jakieś ubrania dzieciom. Zresztą przy akumulatorze jest kwas, to masz tu schowek - jest twój - weź se te pieniążki przynieś tutaj, nikt ci nie ruszy.

Trochę się przy tym wygłupiłem, bo kuna na to, że dzieci ubrań nie potrzebują, bo mają swoje futro, a za schowek bardzo dziękuje i chętnie skorzysta. Tak więc wystarczy trochę kultury, a nie zaraz wieszać kostki do kibla." 😄😄😄 

A tak na poważnie to najlepszy sposób to kosteczka do WC. Hardcore to trutki na gryzonie. Ale no co z nim zrobisz? rozsypiesz na dachu ? Nie ździw się jak koło Twojego auta będą leżeć dwa koty i kilka wróbli haha 😄 Generalnie słyszałem też o nabijanie starych kiełbas randapem tym na chwasty itd. ale bałbym się to robić. Niemniej coś tam się da zrobić 😉 
Pisz jak Ci się uda jak coś 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj został ostatni fotel do wyprania, a tu nagle odkurzacz odmowił posłuszeństwa. Cisza, brak reakcji, przestała dzialać FCUK! może się zalał... 😞 już drugi w tym roku, sie wyeksplatował 

no cóż, czas na Clatronic 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21375]alexander.p[/mention]  Polecam  Widzę, że chyba zapoczątkowałem mode na Clatronica  

Zapoczątkowałeś, zapoczątkowałeś, bo i ja czekam na kuriera z Clatronic-iem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wkurzyło, ale zauważyłem manię, że dla niektórych detailing podupada, bo liczy się każdy grosz. Jeszcze trochę relacje na forum to będą pędzle za pół dolara z ali, roton na lakier i felgi, Mr Fix jako powłoka "9H". Jeszcze jak ktoś robi opla wartego 2 klocki to wszystko rozumiem, bo nie ma sensu faktycznie czasem używać luksusowych produktów, bo cena usługi będzie wyższa jak wartość auta. Niedługo pewnie znajdzie się studio co będzie aplikowało Mr Fixa na lakier, używało najtańszych kosmetyków i kasowało pewnie tak jak to samo studio co pracuje na Gyeon'ie czy Carpro i kładzie UNC-R'a czy Pro elite..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy  Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma 🙂 Do profesjonalnego detailingu potrzeba kosmetyków za tysiąc albo więcej. Nie każdy może sobie pozwolić. Do tego myjka, odkurzacz piorący, pianownica itp. Jeżeli nie mają ludzie na taki wydatek pieniędzy, to próbują oszczędzać. Chyba normalne zjawisko. Żyjemy nadal w Polsce, gdzie niewielu zarabia duże pieniądze, gdzie nie każdy może naruszyć budżet domowy w taki sposób, albo gdzie nie każdy ma ochotę kupować powłokęza 300pln, bo nie widzi w tym ekonomicznego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy  Ale gdzie widzisz problem? Jeżeli sprawia to ludziom radość, lubią jeździć czystym samochodem, lubią o niego dbać, to co za różnica za jakie pieniądze to robią? Golf też jest sportem dla bogatych, a grają w niego też normalni ludzie 🙂

 

Sam jestem zdania, że jak Roton za ułamek ceny IronX'a jest w stanie zrobić podobną robotę, to nie będę przepłacał bo nie widzę w tym sensu. Zaoszczędzoną kasę można wydać lepiej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jeżeli jakieś 'profesjonalne studio detailingowe' używając chemii za 200 zł skasuje tyle samo co drugie używające chemii za 800 to faktycznie troche słabo, pozostaje liczyć na niewidzialną rękę wolnego rynku 😉 

ale to co sobie ludzie kładą na własny samochód,czy szwagrowi przed weselem to już ich święte prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy ale powiedz mi jedno. Skoro pędzelek za dolara daje ten sam efekt co pędzelek za 18zl to dlaczego nie można zrobić dla niego relacji? Rozumiem Twoje oburzenie, ale detaling to pasja dla każdego. Chcesz nakładać drogi wosk? Śmiało stary 😛 ja również bym chciał, ale z racji sytuacji w domu po prostu mnie na niego nie stać... I teraz co zrobić? Mam olać tą pasję i szukać innej? Nawet nie wiesz jak ciężko czasem jest komuś kupić pędzelek za 12 zł. Nie raz sam nie kupiłem sobie czegoś na siebie, chodziłem w starych ciuchach byleby uzbierać na lepsze kosmetyki czy też karcher. Pamiętaj że detaling to pasja i zajawka która ma się w serduchu a nie w szafce czy też na półce z kosmetykami 😉 więcej luzu bo to nie pomoze... 😄

Nie uważam że nakładanie mr. Fixa w profi studio to dobra sprawa, lecz nie uważam też że masz rację, ale są i takie studia co za mycie woda z gąbka biorą 200zl i mają klientów na pęczki. Takie życie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy Idąc tym tropem będziemy hejtować wszystkich, którzy zamiast Karchera, używają Lavora, Parskside i tym podobnych myjek. Przecież to też oszczędzanie. A co to za relacja z detailingu, jak obok auta stoi jakaś g*wniana myjka, a nie żółto-czarna?

Każdy orze jak może. Nikt nie mówi, że chińczyki robią wszystko porządne. Akurat wheel woolies jest na tyle ciężką do podrobienia szczotką, że nie ma co się dziwić chińczykom. Ale też twierdzę, że to co dostaniemy w chinach jest ok względem jakość/cena. A wheel woolies za głupią szczotkę krzyczą 100-150pln. Problem jest taki, że większość narzędzi do detailingu przychodzi do nas spoza naszych granic, gdzie producent ustala ceny w € lub $ dla ludzi którzy mieszkają w lekko bogatszych krajach. U nas 2000zł na rękę, za granicą 2000€ na rękę a koszt narzędzi taki sam 🙂

Ja też na początku oszczędzałem. Chodziłem do szkoły, zarabiałem grosze na jakiś tam pracach dorywczych to kupowałem pędzle z metalową skuwką w ogrodniczym sklepie i oklejałem taśmą izolacyjną bo nie było mnie stać. 

 

Nadal na forum wieeeele ludzi używa wiader z Castoramy - czy to źle? Powinni oni używać profesjonalnych różniących się niewiele, a kosztujących 5x tyle?

 

 

Może powinniśmy na początek na forum ustalić regułę - nie masz wheel woolies, Flexa/rupesa, karchera i powłok UNCR lub lepszych - zabronione prawo rejestracji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YOBACK zaraz Ci żyłka pęknie. Nie zrozumiałeś chyba sensu mojej wypowiedzi. Jak ktoś ma opla za 2K to niech robi co chce, bo powiedziałem, że usługa jest droższa od wartości auta. Natomiast jak ktoś na teslę kładzie 9 H Mr Fixa to już się łapie za głowę.. Bardziej nawiązywałem do tego, że zaraz te gówna zrobią się tak modne, że pojedziesz do studia na powłokę zapłacisz dolary spore, a położą Ci mr fixa i gra gitara.

P.S uważam, że trzeba rozgraniczyć pojęcie Detailing, a zwykłe mycie. Bo dla mnie Detailing to jest coś premium, a niektórzy w tym studia robią na odpierdol i nazywają się mianem Studia Detailingowego, a robią to samo co zwykła myjnia. 

 

Oba nazywają się mianem Detailingu samochodowego, a widzisz różnicę w pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karbo napisał:

Nie uważam że nakładanie mr. Fixa w profi studio to dobra sprawa, lecz nie uważam też że masz rację, ale są i takie studia co za mycie woda z gąbka biorą 200zl i mają klientów na pęczki. Takie życie. 

Detailingowe wiadra po 30+ PLN muszą się zwrócić 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skrajności w skrajność. Wiadra to mogą być i z castoramy, ale wracając do tych wheel wolies to przecież jakość tego jest gowniana, płacicie za to 30 zł, czekacie miesiąc i możecie co najwyżej kurze posprzątać na biurku. Wychodzę z założenia, ze tanio kupuje się dwa razy. Dla mnie jak ktoś nie ma kasy to nie marnotrawi ich w ten sposób :good:A nawiazując do mycia.. Załóżcie firmę, przejdzie na duży ZUS, zatrudnijcie ludzi to ciekaw jestem czy dalej na olx będę widział „polerowanie lamp + powłoka ceramiczna” 50 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jednych dziwi smarowanie drogich aut chinskimi powłokami innych smarowanie strucli wartych kilka tyś powlokami za kilka stów. Rozumiem i jednych i drugich ale z dwojga odchyłów to jednak wole RSa smarować mr fixem niż kłaść powloki za 5 stów na auta za 5k 😉 To jest forum dla miłośników kosmetyki aut, a nie tylko detailingowych fanatyków  jeśli forum zmieni status na takie tylko dla fanatyków wtedy bedzie mozna miec pretensje, ze ktoś kupił chinska powloke zamiast gejona czy innego dzitechnika 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba podnoszenie cen paliw na stacjach argumentując to wzrostem cen za baryłkę. O ile dobrze pamiętam, to większość paliw, które są na naszym rynku (około 90%) jest brane od Rosji z którą mamy podpisaną umowę gwarantującą stałą cenę niezależnie od wahań rynkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.