Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

@danielek. Pasty miedzianej sie nie stosuje na piasty jesli są zakładane aluminiowe felgi a takie chyba zakłada kolega @david2888. Bo aluminium w kontakcie z pastą miedziowa koroduje. Na piaste stosuję się pasty cermaiczne lub zamienię aluminiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss Rozwijając: nie należy łączyć bezpośrednio metali o dużej różnicy potencjału elektrochemicznego, ponieważ odrobina elektrolitu (woda, sól z drogi) bardzo szybko powoduje powstanie ogniwa elektrochemicznego i metal skoroduje. Aluminium ma potencjał -1,66V, Miedź 0,34V, czyli przy sprzyjających warunkach aluminium na felgach będzie korodować.

http://www.far.bo.it/pl/korozja-galwaniczna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss Od x lat stosuje pastę miedzianą lub zwykły smar i nigdy nie miałem problemu żeby zdjąć felgę z piasty ;)  oczywiście przed złażeniem koła priorytetem jest oczyszczenie szczotką drucianą szpilek/śrub,piaty i powierzchni do której będzie przylegać koło. Wtedy nie ma możliwości żeby się zapiekło i nie chciało zejść po dobroci. 

Ile osób tyle będzie szkół montażu, każdy ma swoją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielek. Ja też przez wiele lat na pierwszym aucie tak smiagałem ze smarem miedzianym i byłem bardzo zadowolony . Elegancko się zdejmowały nigdy nie było problemu . Ale odkąd się dowiedziałem o złych właściwościach na felgi aluminiowe to zaprzestałem jego stosowania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qdlatyNH 

U mnie znacznie gorzej. Położyłem NW rainxa i 2 dni później oberwałem kamieniem. Pęknięcie szyby wzdłuż z niezłymi zawijasami :)

Ale to auto służbowe i za swoje jej wymieniać nie będę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się umowa w play więc przeglądam oferty i tak szczerze mówiąc to jest kicha straszna w abonamentach, na przedłużenie umowy bez aparatu w play taka żenada, że nie wiem czy się śmiać czy płakać. Przejście na prepaid kusi.:dry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHOT  to prawda... Smutna prawda...

Rodzice mają abonamenty i płacą rachunki po ~250 zł (jakieś duże pakiety )

A ja u siebie place 25€ i mam darmowy nielimitowany internet, nielimitowane darmowe rozmowy,, nielimitowane smsy.

Miesiąc w miesiąc place tyle ile powinienem. Chyba że dzwonię za granicę to koszt ok 0.07 €. Poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przedluzalem umowę i jest ok. Dostałem od play to co chciałem w tym samym abonamencie co miałem. Za dwa telefony dopłaciłem, w duecie, 349zl i nie wyszedłem na tym gorzej gdybym je brał w jakimkolwiek sklepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do abonamentu zawsze brałem bez telefonów bo te kupowałem na wolnym rynku korzystając tym samym na dobrych warunkach od operatora. Niestety po 15 latach Orange nie było w stanie zaproponować mi nic lepszego ... Chodziło mi tylko o większy pakiet internetu. Miałem przenieść się do plusha na kartę ale Orange na kartę prowadziło fajna ofertę. Wszystko bez limitu plus 15gb internetu bez umów z operatorem po prostu na kartę za 25 zł miesięcznie.

 

Może mnie to nie wkurzyło ale zaskoczyło:

Ważyłem dzisiaj nowy wosk petes53... Troszkę się zdziwiłem. Nigdy co prawda wcześniej Petesa53 nie ważyłem ale teraz kiedy miałem go kroić.... Okazuje sie, że 226 gram podane na opakowaniu to waga razem z opakowaniem. Wosku tak naprawdę jest 170 gram.... Chyba że z moim coś było nie tak.

Szkoda że nie ważyłem jak ostatnio kupowałem.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zdrowy_zab napisał:

Ja płacę 100zł na 2 karty, oferta bez telefonu. Nielimitowane rozmowy, MMS, SMS, internet, pakiet 5GB neta zagranicą. :) play 

Orange na kartę 15 GB/Rozmowy do wszystkich - 25 zł brutto. Nie ma sensu abonament. Telefon na wolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.