Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

@lol19pl też reklamą skusiłem się na "to coś". Pierwszy i ostatni raz. Krople startują od 65 😐 dla kogoś kto robi "trasy" może być ok bo jest to trwałe. Do "miasta" to kompletna porażka. Wrzuciłem na żepota 508, Galaxy i Q5. Na plus że wycieraczki nie skaczą (Bosch, Oximo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Polskie urzędy. Niby można złożyć dokumenty przez internet, ale i tak trzeba wersję papierową dostarczyć bo nie wszystkie dokumenty przesyłają się przez aplikację 
Albo i w ogóle nie można przez internet. Bo nie
A załączniki do niektórych wniosków takie, że czekam tylko, aż którymś razem zapytają mnie o rozmiar buta albo ulubiony zapach kostki do toalety.
Aaaalbo nie zaksięguje "się" w systemie, że zapłaciłeś na czas i wiś sobie na infoliniach, też fajnie.

Wyryte w skale z S20 FE 5G


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zwirek03 no właśnie sprawa jest wysoce skomplikowana, jak widać na zdjęciu, felga ma kolor bardzo ciemnej szarości, z metalicznym pyłkiem i w dodatku jest matowa. No i frez, ale to nie problem akurat. 

Podobno kolor praktycznie nie do podrobienia. 

No i po 700zl można trafić te felgi, bo to najmniejszy rozmiar i wiele osób je wymienia. 

Jedno jest pewne, na razie niestety nic nie ruszam, bo nie wiem jak te felgi przetrwają zimę, a niestety w dużym mieście rysują się od patrzenia. W ogóle, zanim się przeprowadziłem do Warszawy, to w poprzednim aucie nie miałem ani większej rysy a felgi były idealne. Po przeprowadzce, po miesiącu miałem conajmniej dwa razy udzedzone drzwiami, a po sezonie felga do prostowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@zwirek03ale w jaki sposób myślisz żeby naprawić ten rant?

Zaliczyłem coś podobnego jakieś dwa miesiące temu.

Mam znajomego lakiernika, robi również felgi. Powiedział mi że oczywiście wszystko da się zrobić ale szpachla która nałoży, odpadnie mi najpóźniej w ciągu roku, jak wiadę w jakąś większą dziurę albo jak dam felgę jakemuś rzeźnikowi na wymianę opon.

U mnie skończyło się na zeszlifowaniu i polakierowaniu ubytku (ale ja mam zwykły czarny lakier i było to proste).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 godzin temu, Eryczek napisał(a):

ale w jaki sposób myślisz żeby naprawić ten rant?

toczenie cnc felgi, lekko zmatowić całość felgi i na to bezbarwny, tak sie ratuje takie felgi 😄 tylko CI co maja cnc to zwykle ceny kosmos plus terminy na za dwa lata 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@zwirek03, @Streat na początku kwietnia zrobiłem sobie takie coś:

20230405_081539a.jpg.1208753bfdb7af714533024f67ba10a6.jpg

Za napawanie, toczenie i lakierowanie w Łodzi i okolicach warsztaty liczyły sobie 1100 - 1200 zł czyli tyle ile kosztuje nowa felga😀 Widzę zatem że są spore różnice w cenach usług w zależności od regionu naszego kraju.  Ponieważ jednak dla mnie auto ma  już jedynie charakter użytkowy, skończyło się na lekkim podszlifowaniu zadziorów i polakierowaniu ubytków - można powiedzieć że za darmo😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatnio się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że gdyby zainwestowali w prostą maszynę do plombowania butelek (chyba fx protect tak robi?) to by nie było takich problemów, że coś się wylało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.