Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie taka opcja nie jest realna ze względów finansowych. Zabolało, bo przez 5 lat kompletnie nic się nie działo, aż do tych wakacji. Mam nadzieję, że to nic poważnego.
Auto ma swoje lata, do tego, do czego zostało kupione sprawdza się świetnie i jeżeli na tej awarii się na razie skończy, to nie zamierzam się na nie obrażać i go sprzedawać.
Nie ma co płakać - brat kupił W204 1.8 - okazało się, że łańcuch się tak rozciągnął, że niedługo szlag by silnik trafił - wada fabryczna. Szwagrowi w A6 poszła UPG pół roku po zakupie. Dwie awarie na 5 lat i 100 tysięcy to niezły wynik

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss jakie błędy Ci wywalało? Najczęstszą przyczyną błędów w Stilo to kostki i skrzynka bezpieczników w komorze. Zrób zdjęcie bezpieczników, porozłączaj wszystko, przeczyść kontakt sprayem i powinno pomóc. Mnie wkurza błąd w Octavii 3, problem ze światłami, wszystkie sprawne i sprawdzone. Podłączony vcds, kilka błędów, niby czujnik zmierzchu/ świateł niesprawny, a wszystko działa poprawnie. Do tego jakiś terminal T30 i błędne kodowanie pompy abs. Komedio-dramat, reżyseria VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@devilsky  Z tych najczesciej wybieranych przez moje auto to klasyka wsród posiadaczy Stilo Asr Failure , lose conection, Car sercurity , high temp. Failure😁.  Alternartor failure . Najlepsze ze komp był regernerowany , sterownik już przeniosłem. A dzisiaj podmieniłem skrzynke bezpiecznikow na wyczysczona od A do Z. I kostki wszytkie pod nia spiskane spray kontakt.  Ale I tak poleciał po tym Asr😂. Ale poruszyłem tym sławnym kabelekiem przy stacyjce i, na razie ok😁. Jeżdze obserwuje😁😂😈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss uuu to widzę pełen komplet 😂  z moim ulubieńcem  LOOSE CONNECTION 😈 Z ASR jeszcze warto przeczyścić czujniki abs przy kołach. Mój stilo teraz bardziej stoi niż jeździ. Przy każdym odpaleniu spodziewam się błędów...🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@devilsky Dokładnie, ale przy Stilo to czlowiek jaki spokoj wewnetrzny może uzyskac😁😂. Uuu ten też lubię😁😈😂. Szczegolnie jak stoje na srodkowym albo trzecim pasie I trzeba dziada szybciutko zepchnać😂😁😈. A po paru mintach odpala jak nowo narodzony😂. U mnie ostatnio byla nowosc bo sam Asr wyskoczyl ale nie odciol zaplonu😁😂. A przy kolejnym odpaleniu jak by nie było błedu. 😁😂. Dzięki za rade z tymi czujnikami zobacze pewnie wkrótce😁😂.  Aaa bulb failure też masz czesto😁😂?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss bulb failure... ło matko bosko 🤣🤣🤣 najczęściej oświetlenie tablicy, i to nie tak, że jak się zapali, to na stałe. Nieeee, co chwile na nowo😭. Dla tych co nie wiedzą, każdy błąd oświetlenia w stilo, jest oświadczany potrójnym, głośnym sygnałem dźwiękowym, KAŻDY. jeszcze brakuje klaksonu i świateł 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, danielek. napisał:

@MMCzysci U mnie to auto byłoby skreślone na zawsze, 99% że po naprawie wylądował by tego samego dnia w sprzedaży. Staram się zmieniać wóz nie dłużej niż 2 lata żeby uniknąć drogich napraw i dla samego siebie wprowadzając jakieś urozmaicenie 🙂 

W mojej ocenie podstawa to wiedzieć czym się jeździ. Jak auto się nie psuje i nie jest zużyte to może być. Szkoda by mi było pieniędzy na częste zmiany. Nowe co trzy lata to można mieć służbowe. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Michał126 napisał:

W mojej ocenie podstawa to wiedzieć czym się jeździ. Jak auto się nie psuje i nie jest zużyte to może być. Szkoda by mi było pieniędzy na częste zmiany. Nowe co trzy lata to można mieć służbowe. :mrgreen:

Dokładnie tak. Ja wychodzę z założenia, że dobrych samochodów nikt nie sprzedaje, na pewno nie w okazyjnej cenie. Po tym co się na oglądałem przy szukaniu aut dla siebie i znajomych można powiedzieć, że to prawda. Wszystkie auta w ogłoszeniach perełki a po dojechaniu na miejsce okazuję się, że to bajki wyssane z palca. Większość ludzi chcę się pozbyć problemu, bo wiedzą, że zbliża się kosztowna naprawa. Niestety duża część społeczeństwa kupuje auta, jezdzi 1-5 lat puki sie nic nie dzieje, eksploatując auto do "końca" a potem do żyda. Nie rozumiem takiego zachowania bo po tylu latach często naprawa przewyższa koszty samochodu. Pamiętam, byłem kiedyś oglądać BMW e39, ponad 160km od domu, przez telefon rozmowa wyglądała tak : " Panie bardzo dobry stan, siadać i jeździć, wymieniane było zawieszenie, wszystko działa, nic tylko przyjeźdzać i kupować." Niestety na miejscu się okazało, że dwumas do wymiany, turbo puszcza olej, zawias to złom, hamulców brak, skrzynia wchodzi w tryb awaryjny, taśme izolacyjną i trytytki ktoś hurtowo zamawiał. Ogółem samochód nie był najtańszy a koszt naprawy był pewnie bliski cenie za, którą gość chciał sprzedać. Ja wychodzę z założenia, kupić w miare nie bity samochód i zrobić go mechanicznie i cieszyć się bezawaryjnością. 

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@devilsky Hahaha ja mam tak z zarówka😁😂. Moja się smieje ze to pozytywny błąd😁😂. @Slovak No coż trzeba sobie życie urozmaicić. A tak serio plan byl poprostu kupić auto do 5 tysiecy. Dojezdzic do Slubu I kupić coś lepszego. A ze trafilo się stilo to kupilem, a ze mialo regenrqanego kompa to pomyslalem ze spoko. A jednak problemy mnie nie ominely😐.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek w Nowym Targu na zakopiance walnąłem sarnę, w środku miasta... Dobrze, że jechałem przepisowe 70 km/h.  Druga sarna w ciągu pół roku... 😥 Auto znowu uszkodzone, jeszcze mocniej niż ostatnim razem.  Ręcę opadają, dbasz, chuchasz na auto, a tu wyskoczy taka jedna pi... i jesteś bez szans. 😞 Całe szczęście, że nie poszła górą, bo miałbym większy problem, a tak mogłem normalnie wrócić do domu wczoraj. 

IMG-20191212-100100.jpg

IMG-20191212-100113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wkurzyło, a trochę nie, bo to jedna z tych rzeczy, które i tak trzeba by było zrobić - mechanik powiedział, że rozpadło się sprzęgło :/

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzwyklejsze popołudnie...

Skrecam z krajowki posesji teściów żony Micra i nagle dostaje potężnego strzała w tyl, podswiadomie z całej siły dusze hamulec bo widze ze sila uderzenie wpycha mnie pod busa jadącego z naprzeciwka... To sekundy, za chwilę po wszystkim nam nic nie jest, najważniejsze ze żona ok. Gość sie zagapil...

Micra do kasacji, dach sie zagiął... Szczerze mówiąc jestem załamany... Jeszcze przed samymi swietami.

IMG_20191220_235359.jpg

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzwyklejsze popołudnie...
Skrecam z krajowki posesji teściów żony Micra i nagle dostaje potężnego strzała w tyl, podswiadomie z całej siły dusze hamulec bo widze ze sila uderzenie wpycha mnie pod busa jadącego z naprzeciwka... To sekundy, za chwilę po wszystkim nam nic nie jest, najważniejsze ze żona ok. Gość sie zagapil...
Micra do kasacji, dach sie zagiął... Szczerze mówiąc jestem załamany... Jeszcze przed samymi swietami.

Współczuję, najważniejsze że bez poważnych obrażeń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem motocykl w zeszłym tygodniu. Dzisiaj wróciła do mojego garażu, klient twierdzi, że go oszukałem, bo CBR ma skręcony licznik. Motocykl przyjąłem żeby nie robić sobie dodatkowych kłopotów i zacząłem analizować temat. Rzeczywiście wyszło mi, że w cepiku, 4 lata temu miała przebieg o 15km większy niż w dniu dzisiejszym. Winny jest diagnosta, który niepoprawnie wpisał przebieg na badaniu 🙂 Nie wiem jak się do tego odwoływać, w poniedziałek czeka mnie chyba przejażdżka do stacji, gdzie 2 tygodnie temu zrobiłem jej przegląd. Po prostu w tym kraju żaden system nie może funkcjonować dobrze. Sytuacja o tyle niefajna, że zostałem zwyzywany od oszustów i prawie doszło do rękoczynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.