Skocz do zawartości

Co do efektu matowego / neutralnego ?


Andrzejsr

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,musze kupić coś do plastików wewnątrz dla golfa 7R.Jak narazie używałem tylko plaka :wallbash: a w golfiku jeszcze nic ale w końcu musze ogarnąć wnętrze,chodzi o to że potrzebuje coś do obtarcia z kurzu i jakiś matowy dressing,nie wiem czym zabezpieczać błyszczący gładki czarny plastik a'la piano black.Jestem kompletnie początkujący :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,musze kupić coś do plastików wewnątrz dla golfa 7R.Jak narazie używałem tylko plaka :wallbash: a w golfiku jeszcze nic ale w końcu musze ogarnąć wnętrze,chodzi o to że potrzebuje coś do obtarcia z kurzu i jakiś matowy dressing,nie wiem czym zabezpieczać błyszczący gładki czarny plastik a'la piano black.Jestem kompletnie początkujący :kox:

Kup Nielsena Finesse :), daje efekt matowy :), ja od siebie mogę go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w A4 B8 Gtechniq C6 byl zbyt matowy. Po przetarciu wygladaly plastiki jtak jakby nic nie bylo przy nich robione, jakbym przetarl sama zwilzona fibra. Zuzycie tez dosyc duze i dlatego tez ten srodek jest dla mnie sredni.

teraz uzywam PB NL i na miekkich plaskitach efekt jesm fajny a na twardszych troche satynowy ale to mi odpowiada bo kokpit swiezo wyglada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy,musze kupić coś do plastików wewnątrz dla golfa 7R.Jak narazie używałem tylko plaka :wallbash: a w golfiku jeszcze nic ale w końcu musze ogarnąć wnętrze,chodzi o to że potrzebuje coś do obtarcia z kurzu i jakiś matowy dressing,nie wiem czym zabezpieczać błyszczący gładki czarny plastik a'la piano black.Jestem kompletnie początkujący :kox:

 

Abisalny,

do górnej części kokpitu, tej wykonanej z miękkiego plastiku, polecam Ci zymola - ktory w aplikacji jest może nieco bardziej wymagający ale tez i fajnie odżywia plastiki.

Niewykluczone, ze równie dobrze sprawdzi się Swissvax Protecton Matt, ale to będę musial jeszcze sprawdzic.

Do plastików w dolnej cześci może być G-technik albo Pink Sheen.

Do przecierania/odswieżenia Autofinesse Spritz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jest coś godnego polecenia do zastosowania w Golfie V?

Nastawiałem się na PB NL, ale przekopując forum znalazłem, że może pozostawiać białe smugi.

Podrzuci ktoś jakąś propozycję w rozsądnej cenie?

Niektórzy proponowali Koch Chemie Refresh Cockpit Care, ale chciałbym zobaczyć jak wygląda 50/50 u tych, którzy go stosują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś godnego polecenia do zastosowania w Golfie V?

Nastawiałem się na PB NL, ale przekopując forum znalazłem, że może pozostawiać białe smugi.

Podrzuci ktoś jakąś propozycję w rozsądnej cenie?

Niektórzy proponowali Koch Chemie Refresh Cockpit Care, ale chciałbym zobaczyć jak wygląda 50/50 u tych, którzy go stosują.

Zależy co chcesz uzyskać:typowy mat dresing do plastików od Tuning Kingz ,Półmat polecam Pink Shenn od AB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzio qd do wnetrza to powinny one spełniać takir samo zadanie jak qd do lakieru tzn.powinny wzmacniac wosk a we wnetrzu plastiki po nałozeniu dressingu

A w moim skromnym przekonaniu tak nie jest bo np.kładlem Poorboys NL i po dwochtygodniach chciałem go przetrzec z kurzu itp. I powiem wam ze po przetarciu qd natural look zniknął lol

Po przetarciu delikatnie miałem wrażenie ze pomyliłem qd z apc :?

Nie wiem jak wg was jest ale wg mnie qd maił za zadanie zmyc palce czy kurz a zostawic dressing a zadziałał jak słabsze apc...

Wiec tutaj rodzi sie pytanie czy jest sens używać qd???

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Kończy mi się Mequiars Quik Interior Detailer, używany tylko do plastyków we wnętrzu

Do skóry mam inny produkt.

Jakim podobnym cenowo produktem warto się zainteresować ?

Interesuje mnie produkt który zostawi taką matową czystą powierzchnię, bez zbędnego świecenia lub klejenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

mrowa93, niczym bo obydwa są kiepskie. Jeśli już koniecznie chcesz Sonaxa to lepszy jest ten z serii Extreme w białej butelce "efekt matowy".

Chcesz mat, kup Nielsena Finesse. Dużo lepszy od wszystkich Sonaxów razem wziętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viento o taki ci chodzi ?:

http://allegro.pl/sonax-matowy-cockpit- ... 80848.html

Ja generalnie chce też coś co pozostawi ładny zapach/woń a słyszałem/naczytałem sie innych róznych forach że Sonax jest w miare OK oraz żę przyjemny zapach po nim pozostaje.Wcześniej miałem plaka nablyszczajacego waniliowego i jeszcze drugi plak półmatowy z zielonym korkiem i szczerze te plaki to syf chlam i tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupilem PB natural look. Zapach i efekt rewelacja, problem zaczal sie gdy na otwarte drzwi popadal deszcz, pozostalo pelno smug, tak jakby preparat po prostu zmyl sie przez deszcz. Wczesniej wszystkie plastiki myte byly apc. Czy jest jakis sposob na to czy po prostu cos zle robie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomala418 - dlaczego nie chce Ci się poczytać i przyswoić wiedzy, która jest na forum...? :wallbash: Było już o tym trillion razy - PB NL tak ma, że woda pozostawia na nim plamy/smugi...

 

Eidos71, szukałem ale nie mogłem nic znaleźć a przeszukanie całego forum zajęłoby mi chyba z ponad miesiąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moi drodzy! Szukam i szukam i doszukać się nie mogę, a z racji tego, że jestem świeżakiem to pewnie źle szukam.

Moje pytanie. Jaką metodą czyścicie elementy plastikowe w samochodzie? Chodzi mi o każdy szczegół. Chcę aby to szło szybko i sprawnie.

Próbowałem już różnych metod:

Odkurzanie, wydmuchiwanie wnęk, Szorowanie szczotką z włosia naturalnego + pendzelkowanie, Torando Gunem

Na koniec oczywiście dressing. Ciekawy jestem również jak to wygląda za pomocą parownicy.

Otóż do sedna - Jak zrobić to szybko i dobrze?? Czasami potrafię czyścić same tworzywa 3h i stanowczo to trwa za długo.

Wiem, że chaotycznie to napisane ale chyba wiadomo o co biega.

 

Osobiście używam APC Valet Pro i Dressing PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daerg Amor, spryskujesz czekasz chwile i wycierasz fibra. jedynie naprawdę grube syfy trzeba wzruszyć. szczeliny i zakamarki to wiadomo trzeba cos tam wsadzić. A parownica tez się super spisuje. A trzy godziny to i tak nie jest zle. Nie zapominaj, ze to detailing, a nie wyścigi ;) Poswiecisz raz trochę czasu a później tylko qd na odsiwezenie i godzinka z odkurzaniem i masz super. Dobre APC ma tez carchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Daerg Amor w stężeniu 1:10 robi dobrą robotę. Testuje od kilku dni. Nie wspomnę o tym, że moja żona nie mogła domyć prysznica (nie ma brodzika, tylko płytki ciemne) z nalotu po szamponach, kamieniu itp., Daerg Amor w dwóch podejściach załatwił sprawę :)8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jakiegoś dobrego QD do wnętrza oczekuje efektu matowego , zależy mi na tym zeby fajnie odświeżał no i pomagał przy usuwaniu kurzu . Jako dresssing używam na zmianę Polish Angel snow cake , Zymol vinyl condition no i czasami Natural looka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.