Skocz do zawartości

Co do efektu matowego / neutralnego ?


Andrzejsr

Rekomendowane odpowiedzi

mkbewe Auto finesse Spiritz interior quick dash detailer...[/b]
wypłatak właśnie doszła więc chętnie go sprawdzę :)

czy używać go jako typoewgo zabezpieczenia ?? i np przed nim mogę raz od czasu sobie pojechać Nielsen Finesse żeby co nie co przeczyścić i na niego dać tego Spiritz qd ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiąc zakupy w DS dostałem od Tomka "na spróbowanie" Polishangel Sensitive Venus. Z racji tego, że niedługo muszę oddać mazidło postanowiłem zrobić małe porównanie z Zymolem Vinyl Conditioner. Postaram się przez najbliższy czas poobserwować produkty i napisać o nich coś więcej. Na razie mogę stwierdzić, że są do siebie podobne, z lekką przewagą Zymola (troche lepsze przyciemnienie). Generalnie podoba mi się wykończenie jednego i drugiego, zobaczymy jak będzie z trwałością ;)

Ciekawi mnie jak się ma stara wersja czyli Sensitive Venus do nowej Snow Cake?

 

Kamil, widzę mk7 w highlinie, spróbuj PERL-a, moim zdaniem prezentuje się lepiej niż Zymol. Bardziej przyciemnia, lepszy "natural look" (na drugi dzień po aplikacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek_K, Dzięki za propozycję. Powiem szczerze, że nawet nie myślałem o Perl. Chyba nie do końca będzie mi pasowała wodnista konsystencja ale nie wykluczone, że wpadnie jakiś testerek do sprawdzenia ;)

 

Perl na aplikator z mikrofibry i bedzie Pan zadowolony ;-) Osobiscie mam wrazenie, ze bardziej wodnista konsystencja Perl-a sprawia, ze lepiej pokrywa/wypelnia powierzchnie plastikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Panowie, na szybko potrzebuję coś budżetowego na śliskie plastiki wewnątrz/zewnątrz ?

 

Środek to wiadomo że Zymol, ale to nie ta kasa, musi być coś taniej :P

 

 

SG Apple Plastic Dressing :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

"Panowie, co będzie lepsze, aby mieć matowy/satynowy efekt, bez lub z jak najmniejszym zapachem. Samochód nowy, więc nie chce żeby pachniało jak w rossmanie.

 

Głównie chodzi mi o to aby dany specyfik był jak najmniej smrodliwy, bowiem chciałbym zachować ORYGINALNY zapach wnętrza samochodu."

 

Co polecacie ? moje sugestie: PB NL i Auto Finesse Spritz, ale z tego co zdołałem wyczytać, to to że PB NL ma jakiś zapach który nie tak prędko wyparowuje, a tego nie potrzebuje.

 

Samochód : Astra IV

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie ? moje sugestie: PB NL i Auto Finesse Spritz, ale z tego co zdołałem wyczytać, to to że PB NL ma jakiś zapach który nie tak prędko wyparowuje, a tego nie potrzebuje.
i jedno i drugie długo nei pachnie (chociaż może to akurat ja nie czuje bo jestem alergikiem :P)

ale spiritz to raczej QD do szybkiego odświeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co polecicie, w sytuacji gdy podstawowym priorytetem jest łatwość aplikacji/rozprowadzania plastiku? Jestem posiadaczem Astry 2, która plastiki ma raczej chropowate i takiej sobie jakości i nie chciałbym ich jeszcze bardziej popsuć. Długo wertowałem forum i jako APC wybrałem 4nano Predator, głównie dlatego, że jest wyrobem gotowym, którego producent gwarantuje bezpieczeństwo przy stosowaniu. Nie doszukałem się informacji o uszkodzeniach powstałych tym preparatem więc zdecydowałem się na niego. Dużo większy problem mam z detailerem/środkiem zabezpieczającym bo nie zawsze jest jakaś wzmianka, czy produkt jest łatwo "rozprowadzalny" czy trzeba kombinować. Jednakże z tego co zauważyłem to chyba najczęściej przewijają się produkty Poorboy's world natural look, Meguiars natural shine protectant i Nielsen Finnese. Do usuwania brudu po zastosowaniu APC użyłbym jakiejś taniej mikrofibry, podobnie do osuszania i polerowania po detailerze. Do samej aplikacji detailera użyłbym pada z mikrofibry, ściereczki lub mini rękawicy. Tutaj nie doczytałem się o specjalnych obostrzeniach dotyczących szmatek. I wracamy do pytania na samym początku :) Aha efekt mat, półmat, neutral, nie chcę błyskotki. Rozważam także kupno samego Nielsena z racji tego, że podobno jest to produkt 2w1 tzn. czyści i konserwuje :) Tak czy siak dzięki za poradę :)

 

edit: wybrałem 4nano Predator + Poorboy's world natural look.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czesc, uzywam głownie natural looka, jednak jego aplikacja, zapach, "lepkość" pozostawia wiele do zyczenia.W tej chwili wole bardziej czyscić felgi i nadkola wewnętrzne jak smarować plastiki dressingiem...

Moje pytanie jest takie, jaki produkt bije na leb na szyje NL?

Myslalem o zymol vinyl conditioner, SV protecton matt ewentualnie cos z polishangel-zalezy mi tez na jakimś fajnym zapachu bo ten z NL mnie drażni strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impex

 

Natural look kiepski w aplikacji i o drażniącym zapachu? yyyy? Jak aplikacja mogłaby być łatwiejsza? Wycisnąć "krople" na aplikator i rozprowadzić? Nawet fibrą specjalnie nie trzeba przecierać... Zapach kwestia gustu, ale na pewno nie pachnie brzydko, hmm może jestem jakiś inny, że mi pasuje :o Skoro NL ci się trudno aplikuje to co dopiero z np. woskami? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.