Skocz do zawartości

Czym myć karoserię ?


metys

Rekomendowane odpowiedzi

No, właśnie, i tak ściągniesz później wosk glinką, cleanerem czy środkiem ściernym, więc nie ma sensu inwestować w mocniejszy szampon, zwłaszcza, że dla siebie nie przeprowadzasz pełnego cyklu często. Jeśli jednak się uprzesz może być i aktywna piana, ale shampoo z pH nautralnym też będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati, mam nadzieję, że na spotkanie będzie już u mnie wookie do przetestowania.

Miałem go na ręce u Maćka, wygląda rewela. Natomiast jak wiesz, moje doświadczenia z rękawicami są raczej mizerne (smartwax dwustronna od kilku dni w użyciu).

 

Natomiast co do mycia auta aktywną pianą vs szampon z neutralnym pH przed ściągnięciem wosków, to wydaje mi sie, że mimo wszystko szampon będzie delikatniejszy, chociażby dla uszczelek i plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę pochwalić rękawicę Lambswool Sonus-a. Użyta kilkanaście razy, po każdym myciu prana w pralce i dalej wygląda jak nowa. Ściągacz w myjce jest bardzo wąski przez co nawet zanurzając ją we wiadrze nie dostaje się do niej woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę pokaże gąbkę. Miałem kilka takich -kupiłem kiedyś w sklepie lakierniczym po 1zł - to jest już ostatnia.

 

p1000313.jpg

 

Jak to coś ze zdjęcia wrzuci się do wody to zamienia się w gąbkę (niestety nie mam fotki) wielkości dłoni. Używam ich do nadkoli - bardzo miło się nią pracuję, ma pełno kraterów w których może się schować piasek ale do lakieru bałbym się jej trochę użyć. Do nadkoli extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

do tej pory do mycia używałem takiej rękawicy http://www.valdi.pl/go/_info/index.php? ... 79a9ad8e5b dzisiaj dostałem megsową, coś mi się wydaje jednak że będę używał stelli, wydaje mi się o wiele bardziej delikatna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie irytuje ten ściągacz w megsie , ja do każdego płukania wcześniej ściągałem rękawicę , za gąbkami nie przepadam.

przemas22, jak wypróbujesz tego zymola to coś napisz, może też się skusze na przyszły sezon, na ten już wystarczy zakupów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie jestem za myciem rękawicami. Z czystym sumieniem mogę polecić The Shmitt, trochę drogie ale warte swojej ceny i mają fajne rozwiązanie z dwiema różnymi stronami i kilkoma twardościami. Dodatkowo nie są podatne na żadne odkształcenia itp.

washshmitt2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę drogie oznacza ilę? poza tym to zdjęcie mnie nieco mierzi, bo jak można lakier męczyć tą samą rękawicą co nadkola...nawet jeśli to druga strona, to przecież i tak wcześniej czy później ktoś włoży tą rękawicę do wiadra z tą samą wodą co do lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brandowane są jako The SchMITT i jest to ta sama firma, która odpowiada za pady The Edge. Jeśli chcesz mogę podesłać na PW kontakt do handlowca, który odwiedza mój zakład blacharsko-lakierniczy i z nim pogadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.