Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
4 godziny temu, StreamHD napisał:

Adata SU800

mam go w lapku i smiga fajnie  😛 tyle ze 250 gb bo wiecej mi nie potrzeba

ale w normalnym pc co mam do grania mam Crucial MX500 128gb na system a na gry itd mam SSHD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie,

Muszę rodzicom kupić router LTE na kartę sim do użytku domowego. Dom jednorodzinny dwupiętrowy.

Router wolnostojący, a nie stick do USB. Jaki wybór będzie sensowny cenowo (zakładam max 250 pln) i jakościowo? 

Jeśli to pomaga to internety z mobilnego Polsatu 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim najważniejsza sprawa to sprawdzić do jakiego BTS router będzie podłączony. Jakie pasma nadaje i jak daleko się znajduje. Wtedy można doradzać, bo może się okazać, ze bez anteny się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pl dzięki. Sprawdzam własnie BTS Plusa, z którego jak domyślam się korzysta cyfrowy Polsat i jest oddalony o około 2km i nadaje 2G, 3G i 4G LTE (GSM 900, 2100 i 1800). Zakładałem, że nie będzie problemu z zasięgiem i siłą sygnału, ale czy słusznie? Czy lepiej wybrać wzmacniacz na antenę z ich oferty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim najważniejsza sprawa to sprawdzić do jakiego BTS router będzie podłączony. Jakie pasma nadaje i jak daleko się znajduje. Wtedy można doradzać, bo może się okazać, ze bez anteny się nie obejdzie.

Jak cos takiego sprawdzic?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Birkhof napisał:

Jak cos takiego sprawdzic?

"Na oko" używając mapy bts, czyli szukasz najbliższego nadajnika danej sieci.

4 godziny temu, Qukie napisał:

jest oddalony o około 2km i nadaje 2G, 3G i 4G LTE (GSM 900, 2100 i 1800).

Ja mam podobnie, z tym, że dom na górce, i do nadajnika jest prawie brak drzew i na huawei b525 lte 1800 jest tak sobie, dla mnie było by za słabo, szczególnie w gorsze warunki pogodowe. Myślę, że jeżeli Twoi rodzice nie potrzebują ściągać dużych plików i nie potrzebują oglądać live, to może wystarczyć dobry router bez anteny.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] ja sprawdziłem tutaj  https://mapabts.pl/  a jeszcze 4 godziny temu nawet nie wiedziałem co to jest 

Sprawdziłem i juz wiem czemu w domu słaby zasięg - jestem pomiędzy nadajnikami
Sprawdziłem sobie lokalizacje gdzie bede sie budował i sensownie wyglada tylko Orange


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof ja mam wszystko na jednym maszcie, i na telefonie plus chodzi tragicznie(mimo 80% zasięgu), a w moim routerze z T-mobile bez problemu jak jest małe obciążenie to dobija do ograniczenia 60mbps, raz testowałem w telefonie znajomego spokojnie osiągalne 20mbps w T-mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Orientuje się ktoś jak najkorzystniej rozwiązać problem internetu w domu bez umowy ? Z długich poszukiwań najrozsądniej wychodzi internet play na kartę + pakiet 100gb/nielimitowany na miesiąc za 50zł. Korzystał ktoś może z podobnych ofert jak ta, nr aukcji allegro : 8048429631 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa aukcja. No właśnie też nie jestem do końca przekonany, ale z drugiej strony jest tego pełno na allegro, tak samo jak kont do netflixa. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że ktoś po prostu ma wykupiony "gruby" abonament. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Miałem dawno temu Win 8. Powiedzmy że nie pochodził z oficjalnej dystrybucji 🙂  Potem aktualizacja do 10 i licencja jest OK tylko że cyfrowa. I w sumie spoko tylko problem pojawia przy reinstalacji systemu. Mój 8 letni SSD ma już prędkości na poziomie 100 odczyt / 100 zapis co mocno mnie zaskoczyło ale widocznie już swojego nie spełnia. Stąd opcja zmiany na nowy a co za tym idzie - system na nowo. I tu się problem pojawia. Jak zachować tą cyfrową licencję ?

Przeczytałem że jak się podepnie urządzenie do konta Microsoft to potem wystarczy się zalogować na nowym systemie tym kontem i już, po sprawie. Założyłem więc konto Microsoft i niestety nadal tkwię w miejscu. Kiedy w Windowsie chcę się zalogować kontem Microsoft pojawia się komunikat że muszę ostatni raz zalogować się obecnym hasłem. Problem w tym że ja się żadnym hasłem nie loguję i nie kojarzę żebym kiedykolwiek do lokalnego konta jakiekolwiek hasło ustawiał. 

Ktoś może wie jak z tym ruszyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi podpowiada że to za proste jak na Microsoft 🙂

 

A wrócę jeszcze do kwestii samego SSD - stan dysku w/g oprogramowania Samsunga (dysk to Samsung 830) jest dobry. A prędkości na poziomie 100 / 100. Soft Samsunga pokazuje też że AHCI jest wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest tak, że Windows sam się przypisuje się do płyty głównej i jest już z nią powiązany na stałe. Potem po ponownej instalacji aktywacja następuje automatycznie. 

Jeżeli na tym kompie masz już raz zaintalowany W10 i jest on aktywowany to on już jest z nią związany. Już nie potrzebujesz nic. Ani klucza, ani konta, nic.

 

No a z dyskiem ciekawa sprawa. Zacznij od pierdół czyli podłącz innym przewodem do innego wejścia SATA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, StreamHD napisał:

Jeżeli na tym kompie masz już raz zaintalowany W10 i jest on aktywowany to on już jest z nią związany.

A jeśli zrobiłem sobie instalkę z pen'a przez Windows Creaton Tool ? Nie ma znaczenia że WCT pewnie bierze najnowszą wersję a ja instalowałem jakiś inny build te kilka lat temu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus jest tak jak kolega wyżej powiedział. Jeżeli miałeś już aktywowany system Windows 10, to już nie ważne z czego i którą wersję będziesz instalował na nowo. Aktywacja nastąpi automatycznie po połączeniu z internetem. Podczas instalacji nawet klucza nie musisz już podawać - po prostu jak gdyby nigdy nic jedziesz dalej.

Ja jeszcze nigdy, żadnego konta MS nie podawałem podczas instalowania (nawet po raz kolejny na tym samym sprzęcie), a z racji zawodu trochę tego robię.

Także śmiało ściągnij sobie aktualny obraz systemu z serwerów MS, czy to na płytę czy pendrive i instaluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacją kluczem jest to, że jeżeli komputer nie ma BIOS-u UEFI, i klucza Windows zapisanego w BIOS, to przed reinstalacją, wyciągasz klucz z systemu za pomocą np. Produkey. Instalujesz Windows 10 za pomocą tego klucza i on sam automatycznie się aktywuje, a o licencji w systemie jest napisane, że jest elektroniczna. Przetestowane co najmniej kilka razy, i działa. Instalkę WIndows 10, oczywiście ściągasz ze strony internetowej Microsoft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gordon napisał:

Instalujesz Windows 10 za pomocą tego klucza i on sam automatycznie się aktywuje, a o licencji w systemie jest napisane, że jest elektroniczna.

Napisze jeszcze raz: jeżeli Windows 10 już raz był aktywowany na danym komputerze (nie ważne czy po upgrade czy był kupiony jako oem, czy zapisany klucz w UEFI), to jeśli płyta główna jest niezmieniona przy każdej następnej czystej instalacji Windowsa 10 (nieważne jaki numer wersji) nie ma potrzeby podawania klucza - to miejsce zostaje puste i wybrać należy "nie mam klucza produktu". System automatycznie dokona aktywacji jak tylko uzyska dostęp do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jest tak jak chłopaki pisze jesli miales juz win 10 na łapki czy PC to instalujesz od nowa i samo sie aktywuje. Zmieniałem w swoim PC juz pare dysków i nigdy problemu nie bylo 

 

swoja droga złożyłem ostatnio nowy PC 🙂 zainstalowałem win 10 i jest cacy a zostawiłem ze starego tylko  płytę glowna no jeszcze ogarniała temat dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.