Skocz do zawartości

Zima nadciąga-Jaki akumulator do samochodu?


kokolokos

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o Futurę, to warto pamiętać o jednym - do każdego zakupionego akumulatora otrzymuje się czteroletnią gwarancję i assistance na terenie Polski. :) Miły gest, który sprawił, że dwa lata temu zakupiłem taki do New Beetle'a 1.9 TDI BEW 101 KM. Dwa lata to krótka próba, ale póki co zero problemów z akumulatorem. Poprzedni Bosch padł po trzech latach, w potężne, prawie czterdziestostopniowe upały. ;)

 

Jeżeli chodzi o Yuasę, to wśród motomaniaków to marka niemal legendarna. Ja mam taki w Yamasze YZF-R125 z 2009 roku, jest od nowości (motocykl kupiłem od pierwszego właściciela równo cztery lata temu). Parę razy zostawiłem go w garażu z kluczykiem przekręconym na zapłon, przez co musiałem odpalać na pych, ale nie dostrzegam znamion kończenia się akumulatora. :D W zimę stał po 1-1,5 miesiąca nieodpalany, w nieogrzewanym garażu i tylko raz wymagał doładowania, ale wtedy były kilkunastostopniowe mrozy. Jeżeli samochodowe są równie dobre - to :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w InterCars po części i przy okazji akumulator. Sprzedawca powiedział, że teraz te akumulatory są podobnej jakości. Głównie była mowa o Varta, Bosch, Exide i Cartechnic (firma IC, aku robione przez Vartę). Stwierdził, że nie warto przepłacać i kupić Cartechnic, różnica w cenie dość znaczna około 50zł orzy cenach w okolicach 300zł. Miał ktoś doczynienia z tymi akumulatorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne, że skoro robią dla IC akumulatory Cartechnic to właśnie te będą w IC polecali. Nie uwierzę w to, że jak jakaś firma robi dla takiego IC pod inną nazwą to będzie dokładnie ta sama jakość skoro cena niższa (z czegoś ta cena wynika - np z wsadzania elementów, które nie są najwyższej jakości i do aku Varty nie mieszczą się w klasie jakości ale już do jakiegoś tam Cartechnika to wsadza bo tam może być druga jakość).

I nie jest prawdą, że teraz te aku to podobne jakościowo. O ile Varta, Yuasa i Banner to podobna półka jakościowa to już Bosch jakość ma niższą i potem są te Centry i inne wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego bosch czy varty bym sobie nie założył, raz że drogie a dwa to że najczęściej wracają na reklamację. EXIDE (podobno dawna Centra, bo centry nowej już nie ma) albo CARTECHNIC dobra cena i dobra jakość. Czasem że drogie nie oznacza dobre.

 

Wszystko wraca tylko pytanie dla czego ;) wiekszość akusi niedoładowana bądź opad masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

667479 Topla

 

Miałem w jednym aucie trzymanym na zewnątrz i po 2 latach musiałem go reanimować :/

Ja kupuję na ul.Zielonej w Bydg. i sprzedawca kazał mi profilaktycznie po 1szym roku podładowywać akumulator prze każdą kolejną zimą. Moja siostra ma Toplę 3 rok i robi trasy 5-6km w jedną i tyleż samo w drugą i nie garażuje. Nic się z nim nie dzieje. Fakt, stosujemy się do zasady sprzedawcy w/w sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Centra (45ah 300a) w listopadzie br. miałaby pięć lat gdyby nie problemy z rozrusznikiem i na sam koniec z alternatorem pewnie wytrzymałaby jeszcze trochę. Przejechała ze mną 100 tyś km. w tym okresie przez rok byłem dostawcą, więc auto robiło krótkie trasy i było baaaardzo często odpalane i gaszone. Jak już zregenerowałem rozrusznik i alternator to wymieniłem od razu akumulator na taką samą Centre (koszt akumulatora 190 zł 45ah 330a - 330 to model "poliftowy" starej 300-etki)

 

Aczkolwiek tak jak już ktoś wcześniej w tym temacie wspomniał, bardzo ważne dla długiej żywotności akumulatora jest poprawne działanie alternatora - regulatora napięcia (przypominajka poprawne wskazania miernika na klemach akumulatora przy odpalonym aucie to zakres 14 - 14,4V - oznacza to poprawne działanie alternatora) oraz rozrusznika. Należy również nadmienić, że nawet jednorazowe całkowite rozładowanie akumulatora może powodować nieodwracalne zmiany i trwale go uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze układ ladowanie to szereg innych czynników nie tylko sam przedział 14,1 - 14,4. Stan alernatora, naprężenie paska, wiadomo odpowiedni dobór, styl jazdy, warunki w pojeździe no i czasem dobranie " za dobrego" akusia do autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja śmigałem z Centra Plus 5 lat ale ostatnie pół roku już trochę na siłę. Chciałem kupić to samo ale zaufany sprzedawca doradził Vartę. Wybrałem z tej tańszej serii o zbliżonej pojemności ale nieco większym prądzie rozruchu pomimo że auto to benzyniak. Minęły dopiero ze 2 miesiące ale jestem bardzo zadowolony. Podobno Varta produkowana jest w tych samych fabrykach co droższy Bosch ale o dziwo korzystniej rozpatrują gwarancję w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varta to lipa.

Mógłbyś poprzeć swoją wyczerpującą wypowiedź jakimiś argumentami, przykładami?

 

Bo ja akurat użytkuję 4 akumulatory Varty i mam z goła odmienne zdanie niż Ty i mam je czym poprzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że są dobre dopóki nie znalazłem czegoś lepszego. To jak z kosmetykami SG - myślisz, że są OK, dopóki nie użyjesz czegoś dobrego. Miałem Varty w kilku autach i nie wytrzymywały dłużej niż 3-4 lata. Im większy mróz tym bardziej pokazują, że są lipne. Kiedy Varta ledwo kręci, to Forse nie ma problemu. A jedna sztuka Varta Silver przebiła wszystko. Akumulator prawie 2 letni, naładowany, auto bez start-stop i nadaje się do wymiany, bo -2 to dla niego za dużo. Syf i tyle. Varta to zwykła masówka. Chcesz coś premium, to zainteresuj się Forse, Yuasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie czy macie może jakieś opinie na temat tych dwóch sklepów z akumulatorami???

http://sklep.probat.pl/uni-bull/18-bann ... 50200.html

http://e-battery.pl/akumulatory-banner/ ... -58ah.html

Jak na razie tylko w tych dwóch znalazłem dostępne Bannery Uni Bull 58Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.