Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Brak szkolenia z marketingu politycznego, ale przecież nie pcha się kasy w pracownika od prostych prac.

 

Załapałem żarcik ale jednak wiesz, co innego kiedy mały chłopiec ma tremę na jasełkach w przedszkolu a co innego kiedy dorosły chłop, Prezydent średniej wielkości kraju na wschodnich rubieżach cywilizacji, panikuje udzielając wywiadu w TV :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a dla mnie Komorowski też nie był ideałem. Był kiedyś prezydent co każdemu pasował ? nie przypominam sobie. Jak go ktoś nie trawi cóż jego problem. Z resztą to już nie chodzi o samego Dude tylko o to że to prezydent związany z Pisem.

 

Śmiem twierdzić, że zawsze znalazł się choć jeden obywatel, któremu prezydent nie pasował.

Zapomniałem - co obecnie urzędujący mówił na temat tego, że nie będzie prezydentem partyjnym? Pamiętam natomiast, gdy jego idol, Lech Kaczyński, o wykonaniu zadania meldował prezesowi partii.

Jeśli chodzi o wycieczki prezydenta do osób o podejrzanej proweniencji, to może wynika po prostu z tego, że nie jest decydentem, rozgrywającym.

 

Dodane po 3 minutach 28 sekundach:

Brak szkolenia z marketingu politycznego, ale przecież nie pcha się kasy w pracownika od prostych prac.

 

Załapałem żarcik ale jednak wiesz, co innego kiedy mały chłopiec ma tremę na jasełkach w przedszkolu a co innego kiedy dorosły chłop, Prezydent średniej wielkości kraju na wschodnich rubieżach cywilizacji, panikuje udzielając wywiadu w TV :/

Przecież tu wizerunek nie gra roli, wystarczy spojrzeć na spotkanie Obamy z Dudą i jeszcze trzecim politykiem, najgorzej skrojony garnitur miał prezydent naszego kraju. Fatalnie wyglądał, jak bardzo ubogi krewny w używanych ciuchach. Przykro było na to patrzeć.

http://bi.gazeta.pl/im/67/6f/13/z203805 ... rezyde.jpg

I żeby nie było, że GW zmanipulowała zdjęcie

http://www.prezydent.pl/gfx/prezydent/u ... aad_sy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałeś filmik który podesłałem ? Nikt sie oczywiście nie odniósł bo Bronek to był ideał prezydencki i dalej ględzisz swoje że Duda jest obciachowy :) Zobacz jakie Duda ma poparcie wśród ludzi wg najnowszego sondażu. Masz swoje zdanie o nim i ok, tylko po co to w kólko powtarzać. Tusk z Komorowskim to nie rządzili wszystkim i wszystkimi ? bo jesteś wielce zdziwiony że Duda jest związany z Kaczyńskim, a z kim ma być jak sie wywodzą z tej samej partii :o może posłuchaj na nagraniach jak politycy dumają czy Donald da "zielone światło" czy nie. Zresztą teraz bycie "anty-pis" jest "trendy" a co rozumiesz przez pojecie "obciachowy" prezydent to może doprecyzuj bo nie wiadomo o co tak na prawde ci chodzi, to że sie peszy przed kamerą czy o co innego ? bo dla mnie obciachem jest pisanie przez glowe państwa 'bul' zamiast "ból" :lol: nie wspominając o braku znajomości angielskiego chociażby. Zaraz mi walniesz że sie każdy ma prawo pomylić raz nie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash::wallbash: swego czasu był to ciekawy temat, można było się czegoś dowiedzieć z dwóch stron, ale teraz każda rozmowa wygląda tak samo. Ktoś pisze coś na pis - to od razu HURRRRDUURRR A PLATFUSY TEŻ TACY BYLI HUUURDUUUUR A PLATFUSY TAK NIE ROBILI??? HURRRDUUUURRR PLATFUSY TAK SAMO HURRDUURRRR

 

już wolałem czytać z prawej strony Witolda, bo przynajmniej trzymał jakiś poziom (dopóki nie zaczęły się wycieczki osobiste....

 

:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien powstać nowy odrębny temat dla klubu anty-pis z zaznaczeniem że zwolennicy pisu nie są mile widziani i już :) bedzie mozna wklejać linki do najświeższych artykułów newsweeka i gazety.pl i brandzlowac sie od rana do wieczora bijąc sobie nawzajem brawo a temat główny o polityce może bedzie wygladał inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
682078 pis po prostu zdemontował doskonale funkcjonujący mechanizm rozbudowy polskiej sieci drogowej.

 

A może przestał jak głupi brać pod to kredyty? Ty myślisz, że wszystkie wcześniejsze drogi to budujemy za swoje? :D

 

Ja mam jeszcze inną teorię...

Jest szansa, że po prostu to był czas na budowę dróg. Powoli wstajemy z kolan po panowaniu "przyjaciół" ze Wschodu i po prostu trochę czasu musiało minąć zanim się za to weźmiemy bo do lokowania pieniędzy było wiele innych, zapewne ważniejszych rzeczy. I niezależnie kto rządził od połowy lat 90 to po prostu po trochu budował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

682260 A może przestał jak głupi brać pod to kredyty?

Bo biorą teraz na 500+ :D

Teraz to będzie już kilkadziesiąt stron temu dyskutowałem z boohalem o tempie zadłużania Państwa. Odkąd rozpoczęły się wypłaty 500+ to w 3-4miesiące zadłużenie wzrosło o tyle o ile za rządów PO rosło przez rok ;) Moge się mylić, bo dyskusja była już jakiś czas temu, ale jeśli sie myle to niewiele. I żeby nie było, źródłem nie był newsweek :D Wrzucony przez boohala wykres chyba z jakiejś rządowej/publicznej strony.

Faktem jest, że tamten rząd budował na potęge, po Polsce nie dało się jeździć, bo wszędzie budowa. Ale i tak jest jeszcze wiele do zrobienia. Ten rząd zamiast budować autostrady i Ski mógłby np. zająć się poprawą stanu pozostałych dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

682253 obejrzałeś filmik który podesłałem ?

W jaki sposób ma zmienić sposób oceny obecnego prezydenta? Znowu "bo tamci byli tacy sami albo gorsi".

 

682253 Bronek to był ideał prezydencki i dalej ględzisz swoje że Duda jest obciachowy

Nigdzie nie napisałem, że obecny prezydent jest obciachowy. Nie kłam, bo to nieładnie i podobno grzech.

 

682253 bo jesteś wielce zdziwiony że Duda jest związany z Kaczyńskim, a z kim ma być jak sie wywodzą z tej samej partii

Tego też nie napisałem (patrz wyżej). Dla ścisłości, nie uważam też, żeby był "związany" z Kaczyńskim, tej relacji nie oceniam jako "związku". Przypominam tylko przypadki z niespełna półtora roku formalnego piastowania urzędu, które stoją w sprzeczności z deklaracjami przedwyborczymi, a które są w kontrze do tezy, że "dobrym, samodzielnym prezydentem jest".

 

682253 co rozumiesz przez pojecie "obciachowy" prezydent to może doprecyzuj bo nie wiadomo o co tak na prawde ci chodzi

Kontekst mojej wypowiedzi jest widoczny bezpośrednio nad nią. Nie jest to stwierdzenie definitywne o cechach któregokolwiek z prezydentów, tylko ironiczna uwaga - może zbyt mało oznaczona, że to ironia.

 

682253 Zaraz mi walniesz że sie każdy ma prawo pomylić raz nie ?

Errare humanum est. Tyle że trwanie w błędzie po prostu nie przystoi.

 

682253 Zresztą teraz bycie "anty-pis" jest "trendy"
682253 Zobacz jakie Duda ma poparcie wśród ludzi wg najnowszego sondażu

Wniosek: "trendy" nie jest popularne.

 

682258 bedzie mozna wklejać linki do najświeższych artykułów newsweeka i gazety.pl i brandzlowac sie od rana do wieczora bijąc sobie nawzajem brawo a temat główny o polityce może bedzie wygladał inaczej

Jesteś uporczywy z tą GW i Newsweekiem, choć na ostatnich kilkanaście stron nie wiem, czy trafiły się 3 linki do każdej z tych gazet. Co do samozadowolenia to muszę cię rozczarować, nie dostarcza mi satysfakcji ani czytanie tego, co pisze jedna strona sceny, ani analiza tego, co pisze ta druga, zabawniejsza, ani też w żadnym wypadku odpieranie twoich tez opartych na co najmniej manipulacji treścią moich wypowiedzi.

 

Co do poparcia dla prezydenta:

http://badanie.cbos.pl/details.asp?q=a1&id=5429

strona 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do poparcia prezydenta to ma 53 % mówi to tabelka która jest w linku. Stronę wcześniej piszesz "czyli wszystko ok, dotychczasowi byli obciachowi, obecny też może" teraz piszesz że nie twierdzisz że jest obciachowy. Nie uważasz też jest jest związany z Kaczyńskim, dopiero co czytałem że Duda sie go boi i jest jego marionetką. Ale przecież to ja manipuluje :) to w końcu co ci w tym prezydencie nie pasuje konkretnie ? bo sie chyba czasami gubisz w tym co piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy trzej: Obama, Stoltenberg i Duda mają na powyżej podlinkowanym zdjęciu garnitury jak ze śmietnika. Za długie marynarki, za długie rękawy, zegarek na bransolecie u Stoltenberga :shock: , spodnie za długie tak jakby krawcowa szyła garniturki jak dla chłopców na komunie (jak urosną to dalej będą mogli chodzić w spodniach), butów nie widzę ale pewnie też byłoby na porównywalnym poziomie jak reszta stroju. Duda generalnie ma za krótkie marynarki i za wysoko umiejscowione guziki przez co wygląda jakby miał za małe marynarki. Przy budżetach reprezentacyjnych jakie mają politycy tej rangi generalnie większość z nich wygląda jakby na szybko wpadli do jakiejś sieciówki, wzieli cokolwiek w myśl zasady, że facet w białej koszuli, w garniturze, pod krawatem zawsze wygląda elegancko. "Mistrzem" jest dla mnie Donald Trump - garnitury jak z lat 80-ych. Ramiona marynarki wypchane watoliną, zero taliowania, spodnie kładące się na pantofle jak zasłony, szerokość też jak od Gianniego Versace, no i krawaty wiązane do poziomu "jajek" - ogólnie wszystko oversize. Koszt garnituru szytego na miare to w PL od 5 do 10 tys PLN w zależności od materiału i techniki szycia - jaki jest kłopot kupić z 10 garniturów do każdego ze 2 pary spodni i latać w tym jakieś pół roku/rok bo mniej więcej na tyle starcza garnitur użytkowany codziennie. Z PL dobrze wyglądał Lepper (w końcówce swego "panowania"), Tusk, S. Nowak a reszta... średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do poparcia prezydenta to ma 53 % mówi to tabelka która jest w linku. Stronę wcześniej piszesz "czyli wszystko ok, dotychczasowi byli obciachowi, obecny też może" teraz piszesz że nie twierdzisz że jest obciachowy.

 

Pozytywną ocena prezydenta, jako osoby sprawującej najwyższy urząd w państwie, zawsze była stosunkowo wysoka w wartościach bezwzględnych. Ale na tyle innych prezydentów obecny wypada słabiej. Nie wiem, czy to przeanalizowałeś.

 

'Obciach'- odniosłem się do stwierdzenia, że poprzednicy byli delikatnie mówiąc słabi. nie stwierdziłem, że jest, tylko że ma prawo być, bo inni tacy byli. Słowo ironia już padło, więc o co bijesz pianę?

 

Dodane po 7 minutach 30 sekundach:

Nie uważasz też jest jest związany z Kaczyńskim, dopiero co czytałem że Duda sie go boi i jest jego marionetką. Ale przecież to ja manipuluje :)

 

U mnie czytałeś, że się boi i jest marionetką? Napisałem, że jest między nim a prezesem relacja, której ja nie nazwałbym związkiem. Trochę jak w dowcipie: "który telefon na biurku pierwszego sekretarza KC PZPR łączy z Moskwą? Żaden, bo na ścianie jest głośnik". Związek dla mnie oznacza dialog, a nie komunikację jednokierunkową. Obecny prezydent wg mnie nie zaprezentował dotychczas cech indywidualności, postawienia interesów państwa nad partyjnymi. To, w połączeniu ze zdarzeniami, które wcześniej opisałem (m. in. uzurpowanie uprawnień), mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz też jest jest związany z Kaczyńskim, dopiero co czytałem że Duda sie go boi i jest jego marionetką. Ale przecież to ja manipuluje :)

 

U mnie czytałeś, że się boi i jest marionetką? Napisałem, że jest między nim a prezesem relacja, której ja nie nazwałbym związkiem. Trochę jak w dowcipie: "który telefon na biurku pierwszego sekretarza KC PZPR łączy z Moskwą? Żaden, bo na ścianie jest głośnik". Związek dla mnie oznacza dialog, a nie komunikację jednokierunkową. Obecny prezydent wg mnie nie zaprezentował dotychczas cech indywidualności, postawienia interesów państwa nad partyjnymi czy nad interesem wąsko pojętego elektoratu. To, w połączeniu ze zdarzeniami, które wcześniej opisałem (m. in. uzurpowanie uprawnień), mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie żebym miał o tych ludziach jakieś specjalnie wysokie mniemanie ale to są jednak... chyba jednak nie mogę napisać tego co o tych ludziach myślę...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... a.html#MT2

Na katastrofie lotniczej zbudowali połowę swego programu wyborczego, niby wszystko już wiedzą i wnioski wyciągnęli a po pięciu latach dalej jak te durne lemingi lezą do jednego samolotu :wallbash::wallbash::wallbash:

* Link z "Gazety" bo "wPolityce" jakoś milczy o tej amatorszczyźnie naszych szanownych władz ;)

 

Natomiast w "wPolityce" znalazłem coś co mnie zatchło :shock:

http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/20 ... ?nocheck=1

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... je-tk.read

Oczywiście żartowaliśmy sobie że Duda pewnie już go za tą "działalność" ułaskawił a Piotrowicz pewnie już pisze pozew wobec wszystkim którzy nazywają go komunistycznym prokuratorem, a tymczasem tuba propagandowa PiSu takie artykuły o nim zamieszcza :shock:

Czyżby prezes szykował się do odstrzału kolegi z dawnych czasów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
"Polityka" to nie "wPolityce"

 

Ulżyło mi :mrgreen:

Wyguglowałem omyłkowo "Polityce" i wszedłem nie w to co chciałem :thumbdown:

Świat wrócił do normalności!!! - w PiS dalej żądzą stare komuchy a najgorsi z nich to "twarze partii" :)

Teraz czekamy na obrzucenie działaczy Solidarności błotem i zaoranie ich przez prawicowe media. Ciekaw tylko jak ugryzą kwestie że prezes z bratem też działali w Solidarności a prezes wg jego autobiografii to prawie sam ją stworzył i nią kierował :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będą się bawić w oczernianie działaczy bezpośrednio, tylko będą dowodzić, że Solidarność była wytworem komuny, jej specsłużb i z tego już choćby tytułu powoływanie się na Solidarnościową przeszłość nie będzie dobrym pomysłem. Dobrze karmione społeczeństwo nie zada głośno pytania o to, na jakim ruchu społecznym udało się prezesowi tak wywindować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Polecam ten wywiad ludziom którzy nie rozumieją dlaczego państwowe przedsiębiorstwa są i zawsze będą źle prowadzone (albo ze można je prowadzić lepiej):

http://www.forbes.pl/jacek-siwicki-w-fo ... 8,1,1.html

 

Zwróćcie uwagę na ten fragment:

Kiedyś kupowaliście je od państwa.

Od państwa przejęliśmy chyba 17 czy 18 spółek. Skończyło się w 2005 r. na Zelmerze, po którym wylądowałem na przesłuchaniach w ABW i w prokuraturze.

Dlaczego?

Bo ponoć kupiłem publiczne srebra rodowe za półdarmo. Potem w śledztwie nie szło tej tezy udowodnić. Kiedy kupiliśmy Zelmer, miał 100 mln przychodów z eksportu, a kiedy sprzedaliśmy – miał prawie 350 mln i obecny był nie w dwóch, trzech krajach, tylko w kilkudziesięciu. Owszem, zrobiliśmy dobry interes, ale uznałem, że to byłoby na tyle, jeśli chodzi o interesy z państwem. Bo bez względu na to, jaką polityczną czapkę państwo akurat nosi, jako partner biznesowy jest nieracjonalne. Niebezpieczne nawet.

Jeszcze raz: dlaczego?

My inwestujemy na 5–7 lat, czasami 10, jak w Stomilu Sanok, a kadencja ministra skarbu to najwyżej cztery lata. Będąc z dala od przedsiębiorstwa, nie jest się w stanie przyjrzeć efektowi biznesowemu, który z tego wyniknie. Co gorsza, walka polityczna przeniosła się do gospodarki, instrumentem w niej są rozliczenia poprzedników. Urzędnik ciągle jest w strachu, że coś sprzeda nie temu co trzeba albo za tanio. I że przyjdą do niego potem prokuratura, NIK i te trzyliterowe służby. Teraz na przykład emocje wzbudza fakt, że rodzina Kulczyków zarobiła dużo na sprywatyzowanym Ciechu. Ale jak sprzedawano Ciech, kolejki chętnych nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przypomniałeś o Ciechu, więc do poczytania jako ciekawostka jak to było z tym Ciechem, politykami, "kolejce chętnych" i "kierownikiem" :) (ps tekst jest prawdziwy nie zmanipulowany jeśli chodzi o rozmowy ;) )

 

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... lczyk.html

 

http://niezalezna.pl/78668-cba-w-kulczy ... nagraniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.