Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

[ref]polak200[/ref], bardzo rzetelnie napisany post :good: .

 

680063 Możliwości odebrania nie ma w ogóle. W grę wchodzi bezgotówkowa forma wypłaty, ale to wyjątkowo rzadkie przypadki. Rzadsze niż "najgorsza patologia".

Tutaj chcę doprecyzować jedynie, że 500+ jest w formie rzeczowej tzn opłacanie usług, zakup produktów, opłaty rachunków itp. Odebranie 500+ z winy rodziców jest tylko i wyłącznie jak dziecko nie będzie przebywać z rodzicami (np zgodnie z postanowieniem/wyrokiem Sądu).

 

680063 ale warto pamiętać, że jeśli władza daje 500, to zabiera więcej niż 500. Rząd (i urzędnicy) - wbrew dawnej tezie Urbana - sami się nie wyżywią.

Łatwo można wyliczyć kwoty- jeżeli pewna jednostka wydatkuje 500 000zł na same świadczenia co miesiąc to trzeba doliczyć od przyszłego roku 1.5% na tzw obsługę (czyli wynagrodzenia pracowników, opłaty za rachunki), w tym roku jest 2%.

 

680063 Zależność między darmowym świadczeniem a poparciem politycznym można określić mianem korupcji politycznej.

Podobnie ma się z samymi politykami, którzy zmieniają ugrupowanie polityczne wtedy, jak pali się grunt pod nogami i nagle zmienia im się światopogląd ehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie nie widze błędu logicznego. Wybory są skonstruowane tak a nie inaczej i "większość" nie jest potrzebna aby je wygrać. Błedem logicznym to jest pieprzenie o braku demokracji nie szanując demokratycznego wyniku wyborów

 

Wynik jest tolerowany, PiS wygrał wybory (nie padło tu stwierdzenie, że obecnie nie ma legalnej władzy, prawda?). Nie jest tolerowane łamanie standardów demokracji przez władze wyłonione w demokratycznych wyborach. Wskazywałem na to wcześniej, ale chyba nie dość jasno / dosadnie.

 

Dodane po 10 godzinach 36 minutach 12 sekundach:

Gdy odwiozłem syna do żłobka (prywatnego, bo nasze samorządy od lat i niezależnie od opcji mają w poważaniu zaspokajanie podstawowych potrzeb rodzin płacących podatki), wpadł mi w ucho wywiad z wunderkindem Morawieckim, który:

(i) pytany o kwestię aut firmowych stwierdził, że nigdy takiego pomysłu nie było w 'konstytucji dla biznesu', a potem w wielu słowach unikał odpowiedzi czy i gdzie ten pomysł był.

(ii) pytany o to, czy wycofali się z pomysłu jednolitego podatku w wielu słowach unikał odpowiedzi.

(iii) pytany o kwotę wolną od podatku najpierw rzucił coś szczypiącego w serce o tych, których nie stać na masło i że pracują nad tym, żeby zdążyć podnieść tę kwotę na 2017, potem stwierdził, że PO tylko raz podniosło tę kwotę, w 2009 o 2pln, następnie w wielu słowach unikał odpowiedzi na pytanie o konkret - co się zmieniło, że nagle chcą jednak wprowadzić tę kwotę od przyszłego roku, zamiast reformować system od 2018, jak to szumnie zapowiadano.

(iv) pytany o zasadę 'co nie jest zakazane...' nie potrafił podać choćby jednego przykładu działalności, dla której będzie to novum i zniesieniem barier administracyjnych.

To co mówił o przyszłości, inwestycjach i innowacji, że mamy wspaniałą produkcję części do aut elektrycznych itp to znów wielosłowie - nie podał do kogo należą te fabryki.

 

To jest jasny sygnał, że nie ma jeszcze żadnej konkretnej koncepcji na system podatkowy i rozwój gospodarczy, albo że koncepcji jest rzeczywiście multum i prezentowane są w zależności od nastroju - społeczeństwa, premier, ministra, czy kogo tam jeszcze. A to 'bardzo dobra wiadomość' dla MŚP i ludzi, którzy zarabiają nieco więcej, niż średnia krajowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Rozmawialiśmy niedawno na temat osób oszukanych przez firmę Amber Gold. Głosy były podzielone ale ja nie o tym. Właśnie przeczytałem że po tych wydarzeniach, którymi żyła cała polska, po których ludzie powinni wyciągnąć jakieś wnioski, pewna pani z Lublina wyciągnęła od ludzi 3 mln zł, oferując im oprocentowanie w wysokości 20% w skali roku:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,2102 ... oxNewsLink

i zniknęła...

 

Polak głupi przed szkodą i po szkodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie dziwić jak ludzie sie nabierali na jakieś piramidy gdzie dostawali list po hiszpańsku że zmarł Fernando Rodriguez czyli wujek i zostawił spadek, żeby go odebrać trzeba wpłacić sporą sume. Był przypadek gdzie małżeństwo wpłaciło chyba pół miliona zł i poszło w siną dal........Btw pisze sie wydaRZenia.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

680061 ;) nie nie widze błędu logicznego. Wybory są skonstruowane tak a nie inaczej i "większość" nie jest potrzebna aby je wygrać. Błedem logicznym to jest pieprzenie o braku demokracji nie szanując demokratycznego wyniku wyborów

 

Makaron próbujesz nawijać bez konkretów.

Pamiętaj, ja nie stąd, przypadku konkretnego kraju nie rozpatrujemy ;)

 

Jeśli przestaniesz traktować sprawę personalnie, wyjdą z tego same dodatnie rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpop ... spartandhp

 

Podniesienie kwoty wolnej do 8 tys. zł to nasz cel, do którego w kolejnych latach będziemy dążyć - powiedział w sobotę PAP szef sejmowej komisji finansów Jacek Sasin (PiS). Jak dodał, podwyższenie kwoty wolnej do tego poziomu w tej chwili "oznaczałoby ubytek w budżecie na poziomie minimum 16 mld zł".

 

Mistrzowie Excela znowu w akcji. To, że ludzie mając trochę więcej kasy w kieszeni przestaliby się za nią chwytać, tylko nieco więcej wydali, to już taki drobiazg, że nawet nie warto nim sobie głowy zaprzątać... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym występie P. Premiera technicznego w TVP dotyczącym szaleństwa z jakim krytykuje się organizacje pozarządowe tzn.NGO jestem ciekaw , czy jego kariera nie dobiegła końca. Stawiam, ze do Świąt nie wytrzyma :D

A ja bardziej obstawiam, że był to taki zabieg PiaRowy PiSu, żeby móc wmawiać, że TV nie jest ich tubą propagandową no bo przecież nawet "swojaki" krytykują TVP.

 

Z drugiej mańki - powinienem to chyba bardziej wstawić w dział "Co mi dziś poprawiło humor" bo najnowsze doniesienia z cyrku wariatów sprawiły iż zaplułem monitor jak to przeczytałem... :D:D:D

 

15219497_1039764326153224_5133784293338659356_n.jpg?oh=b4ee075b016ec4a6796ea48543dfba24&oe=58BE63BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pani Szydło śni o potędze jaką jest dziś Polska.

Pan Morawiecki śni o potędze która Polaka będzie kiedyś.

Wszystkie pisiowczyki śnią o potędze która Polska była kiedyś.

A ja się nie mogę doczekać kiedy obudze się z tego koszmaru :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystąpienie P. Glińskiego - są dwie możliwości, pierwsza to taka ,że w kręgach inteligencji pisowskiej zaczyna się bunt egzystencjalny który ma uchronić "przed niebytem politycznym" część osób związanych z ta partią w przypadku klęski linii politycznej, rozpisania nowych wyborów i innych nieprzewidywalnych zdarzeń wywołanych mściwą i coraz mniej racjonalną polityka tej partii - a druga to taka ,że jest to zwykła zagrywka socjotechniczna mająca przyciągnąć ponownie na stronę pis te osoby które zaczynają wątpić w pozytywne skutki rządów tej formacji i w tzw. " dobrą zmianę" .Zagrywka ma sugerować rzekomy "bunt" działaczy pisu nie zgadzających się z dotychczasowa polityka partii a więc dawać nadzieję ,że wszystko będzie szło dalej już w dobrym kierunku. Osobiście przychylam się do II opcji jako bardziej prawdopodobnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co i w jak chaotyczny sposób proponuje nadminister Morawiecki w zakresie gospodarki to sądzę, że BZ WBK nie chciałby go w swoich szeregach nawet jakby im Morawiecki chciał zapłacić za możliwość powrotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Normalnie o Panu Przydencie Andrzeju Dudzie myślę że jest... no nie mogę napisać bo wyrażanie publicznie takich opinii o głowie państwa jest zdaje się że karane z urzędu ale, dziś przeczytałem wywiad z tatą Pana Prezydenta, który rzucił mi nieco światła na drugą osobę w naszym Państwie. Polecam lekturę the best of the best:

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... y-raz.read

http://www.newsweek.pl/polska/rodzice-p ... 238,1.html

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]funkoval[/ref], śledzę cały czas :good:

 

Zgodnie z poprawkami autorstwa Grzegorza Biereckiego (PiS) kwota wolna od podatku wzrosłaby w przyszłym roku do 6,6 tys. zł, ale skorzystałyby z niej osoby zarabiające rocznie tylko taką właśnie kwotę lub mniejszą. Oznacza to, że nie zapłacą one podatku w ogóle. W przypadku dochodów od 6600 zł do 11 tys. zł kwota wolna będzie się stopniowo zmniejszać, a dla dochodów od 11 tys. zł do 85 tys. 528 zł rocznie wyniesie ona tyle, co obecnie, czyli 3091 zł.

 

Według poprawek dla osób o dochodach powyżej 85 tys. 528 zł rocznie, kwota wolna będzie ulegać stopniowemu zmniejszeniu, zaś podatnicy zarabiający więcej niż 127 tys. zł nie będą mieli kwoty wolnej w ogóle.

 

Czyli obietnica spełniona jak z tym 500 zł na KAŻDE dziecko :D:D

W tym przypadku PiS podnosi kwotę wolną od podatku do 6600 zł w roku ludziom którzy zarabiają 6600 zł ROCZNIE czyli ludziom którzy praktycznie nie zarabiają.

Powyżej zarobków 11 tyś zł ROCZNIE (czyli wg PiSu, dla tej zamożniejszej części społeczeństwa) kwota wolna od podatku zostanie już bez zmian a dla multimilionerów zarabiających powyżej 127 tyś zł (toż to już prawie setka najbogatszych Polaków wg Forbsa :kox: ), kwoty wolnej nie będzie!

Chyba dziś obejrzę "Wiadomości" żeby posłuchać o kolejnym sukcesie i spełnionej obietnicy miłościwie nam panującego rządu :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.