Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

do Rosji ich dać to by ich wyleczyli drewnianą pałą z wszelakich zespołów :evil: Breivik który zabił kiladziesiąt osób dostał odszkodowanie min za to że dostawał za zimną kawe i miał stare PS3 i ogólnie narzekał na warunki (cela jak w hotelu 2 pokoje chyba łazienka itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breivik został skazany, a że Norwegia nie zapewniła mu warunków odsiadki zgodnych z ichnimi standardami, to chyba nie problem? Ale jeśli tak, to już słyszę, jak np. Afgańczycy zazdroszczą naszym skazanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem akurat pewien czy w ich prawie jest zapis że wiezień musi posiadac najnowsze Play Station i najnowsze gry :shock: także nie wydaje mi sie że mu nie zapewnili odpowiednich warunków min dlatego że miał PS3 a nie PS4. Tam więzień ma prawo do kaprysów i absurdalnych wymagań więc nie piszmy o jakimś kuriozum że miałnie takie warunki jak powinien. Dla ciebie to może nie problem że morderca zyje w lepszych warunkach jak nie jeden "normalny" człowiek i ma wszystko co chce na skinienie palca. Jak to ma być kara to cóż, takie mają prawo, dla mnie to nie jest normalne. Na dodatek wyjdzie po 20 latach takiego sanatorium i bedzie miał kupe siana od państwa za to że mu za chłodna kawe podawali :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

678180 do Rosji ich dać to by ich wyleczyli drewnianą pałą z wszelakich zespołów

W Rosji siedzi ten który albo narazi się władzy albo jest za biedny żeby się wykupić. Tamtejszego wymiaru sprawiedliwości nie stawiał bym za wzór

 

Dodane po 2 minutach 1 sekundzie:

Co do wymiaru sprawiedliwości w krajach skandynawskich a Polsce tez bym nie porównywał - inna mentalność ludzi to raz a dwa całkiem spora liczba osób tam ma podobne poglądy do Brejvika więc nie zdziwił bym się skąd taki wymiar kary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwa zródła zeby nie było że któreś jest zmanipulowane czy coś. Argumenty o kawie i konsoli były wraz z argumentami o izolowaniu. Czego on sie spodziewał zabijając prawie 80 osób ? że go na miasto na spacer wypuszczą ? jest trzymany w skrzydle więzienia dla najgorszych przestepców mając i tak trzy izbową cele z TV i kompem oraz może gotowac itp Ale jak widze ton twoich wypowiedzi to odczuwam jakbyś mu racje przyznawał

 

http://www.tvp.info/24974655/narzekal-n ... ral-proces

 

https://www.wprost.pl/swiat/10004276/Na ... wanie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwa zródła zeby nie było że któreś jest zmanipulowane czy coś. Argumenty o kawie i konsoli były wraz z argumentami o izolowaniu.

 

Mógł również narzekać na jakość powietrza czy zbyt twardy materac, ale uwzględniono tylko izolowanie, ale skoro twierdzisz, że

Breivik który zabił kiladziesiąt osób dostał odszkodowanie min za to że dostawał za zimną kawe i miał stare PS3 i ogólnie narzekał na warunki (cela jak w hotelu 2 pokoje chyba łazienka itp)

to myślałem, że coś przeoczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nauczyłem się już że czytanie ze zrozumieniem to nie jest mocna strona wielu osób ale proszę zwrócić uwagę że co innego to to na co Pan Brevik się skarżył a co innego za co dostał odszkodowanie. W artykule nie ma przetłumaczonego na język polski pełnego uzasadnienia wyroku, jest jedynie informacja że odszkodowanie zostało przyznane za:

W uzasadnieniu do wyroku sędzia przypomniała, ze Breivik przez pięć lat przebywał w odosobnieniu, w celi spędzając po 22-23 godziny na dobę. Odmawiano mu także kontaktu z innymi skazanymi. Skazany przez długi czas miał być także budzony w nocy co pół godziny. Zdarzało się, że w rewizjach osobistych, które wymagały od niego rozebrania się, uczestniczyły strażniczki, co miało mu sprawiać dyskomfort.

O zimnej kawie i starej konsoli słowa nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temu nie przeczę

 

Dodane po 19 minutach 2 sekundach:

Aktualizacja do

 

I jeszcze z portalu przez niektórych zwanego parówkowym

http://moto.wp.pl/martykul.html?kat=895 ... aid=11817e

 

Zdaje się, że propozycja Ministerstwa obejmuje wprowadzenie tzw. współczynnika deprecjacji. Na razie nie znam szczegółów, ale akcja ma być mniejsza. Źródło tutaj :

http://www.polskiautohandel.pl/2016/11/ ... y-projekt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

678193 i bedzie miał kupe siana od państwa za to że mu za chłodna kawe podawali

Ten dostał od państwa kupe siana za to, że mu ciepłą kawę podawali ;)

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/pietryszy ... 92313.html

#dobrepolroku

 

 

co ma prezes do mordercy..... niektórzy to chyba "Panu" Breivikowi kartke na święta wyślą :mrgreen::wallbash:

 

ps co niektórych to wklejanie tych linków co kawałek do artykulów o Pisie podnieca :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

678227 Zdaje się, że propozycja Ministerstwa obejmuje wprowadzenie tzw. współczynnika deprecjacji. Na razie nie znam szczegółów, ale akcja ma być mniejsza. Źródło tutaj :

http://www.polskiautohandel.pl/2016/11/ ... y-projekt/

Wydawało mi się, że stawki w poprzednim projekcie były masakrycznie duże. Ale to co proponują w obecnej zmianie (jeśli to prawda) pokazuje, jakimi debilami są pomysłodawcy projektu i jak oderwanymi od rzeczywistości i życia zwykłych ludzi. Myślą, że jak np przywalą akcyzę 12 000 pln (!) za auto z 2004 r z silnikiem 1500-1999 (nie wiem czy niektóre z takich aut nawet mają taką wartość rynkową) to ludzie rzucą się na nowe auta z salonu. skutek będzie taki, że teraz to już na maxa kierowcy będą łatać, spawać i smarkać czym się da byle tylko auto się kupy trzymało i nie rozpadło na drodze. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.