Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Czy jest na forum jakiś pracownik administracji publicznej który wytłumaczyłby mi co "oni" znowu kombinują?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxNewsImg

Jako laik w tej tematyce, z artykułu zrozumiałem że dotychczas na stanowiska kierownicze w administracji publicznej, były organizowane konkursy a od przyszłego roku PiS będzie mógł już upychać swoich misiaków bez żadnych ograniczeń. Dobrze zrozumiałem czy coś mi uleciało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ktoś tu pisał o Trumpie, że "zarobił". To ja tylko przypomnę, że najpierw po ojcu odziedziczył sporą fortunę i potem tylko te pieniądze lokowal w różne biznesy (pewnie z armią doradców biznesowych). No i kupę kasy stracił w różnych nietrafionych biznesach. Poza tym gość jest nieprzewidywalny i wygląda też na to, że w jakiś sposób umoczony w kontakty z Ruskimi.

Clintonowa - cóż, to baba z klanu umoczonego w różne ciemne biznesy. Generalnie Amerykanie wybiorą między dżuma a cholerą a potem jeszcze z tego będą wybierać elektorzy.

Co do tych 4 tysi "nagrody" za urodzenie upośledzonych/niepełnosprawnych dzieci to mógł to wymyślić człowiek pokroju Kaczyńskiego. Dadzą 4 tysie a potem "radzcie sobie sami" - gdzie wiadomo, że przy rehabilitacja niepelnosprawnych osób często potrafi taką kwotę pochłonąć w jeden tydzien. Ciekawe ile naiwnych ludzi się na to złapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z artykułu zrozumiałem że dotychczas na stanowiska kierownicze w administracji publicznej, były organizowane konkursy a od przyszłego roku PiS będzie mógł już upychać swoich misiaków bez żadnych ograniczeń. Dobrze zrozumiałem czy coś mi uleciało?

 

Misiaczków? Masz na myśli wysoko wykwalifikowaną kadrę zarządzającą, której dotychczasowy układ nie pozwalał objąć stanowisk, aby rzetelnie i efektywnie mogła wykonywać swe obowiązki dla dobra kraju i społeczności lokalnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lasach Państwowych od dawna taki system mianowania istnieje- np. leśniczego mianuje i odwołuje nadleśniczy a nadleśniczego mianuje i odwołuje Regionalny Dyrektor LP. I tu już zmiany są- Dyrektor Generalny LP (teraz z PiS) daje instrukcje kogo mają zwalniać. Obrywa się też bezpartyjnym osobom. Najśmieszniejsze jest to, że nadleśniczowie u mnie w okolicy są na swoich stanowiskach od kilkunastu lat. Ale w oczy kole, że jest lokalnym działaczem np PSL.

 

Zastanawiają mnie pewne rzeczy:

- kto miałby kierowników odwoływać i mianować? Wójt/burmistrz/prezydent miasta czy już wchodzi wojewoda?

- kierownicy czyli np z USC i OPS czy też wydziałów/referatów urzędów gmin/miast?

 

Szefostwo jak chce to zwolni każdego bez zmian w przepisach. Jeżeli wojewoda ma maczać palce w zatrudnieniu to PiSowska zaraza dotrze do każdego zakątka w kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

675911 Zastanawiają mnie pewne rzeczy:

- kto miałby kierowników odwoływać i mianować? Wójt/burmistrz/prezydent miasta czy już wchodzi wojewoda?

- kierownicy czyli np z USC i OPS czy też wydziałów/referatów urzędów gmin/miast?

 

Na szczęście to ma dotyczyć tylko admin. centralnej ale kto wie czy nie zabiorą się za likwidacje samorządów, już powoli próbują zabierać im kompetencje choćby dzięki nowemu kodeksowi budowlanemu nad którym pracują który przewiduje że to nie gmina czy miasto będzie wydawać decyzje o warunkach zabudowy dla działki znajdującej się na jej terenie (dla nie obeznanych w temacie taka decyzja która mówi co możesz budować na swojej działce i jakie kryteria i warunki ma to spełniać) a starosta

 

 

a i jeszcze jeden kwiatek naszego kochanego byleJAKIEGO wiceministra

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosc ... t-00031153

poprawcie mnie ale wydaje mi się że jeżeli facebook zablokuje konto to ma do tego pełne prawo z racji tego że jest on serwisem prywatnym i to on reguluje jakie treści mogą być w nim umieszczane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto wie czy nie zabiorą się za likwidacje samorządów, już powoli próbują zabierać im kompetencje choćby dzięki nowemu kodeksowi budowlanemu nad którym pracują który przewiduje że to nie gmina czy miasto będzie wydawać decyzje o warunkach zabudowy dla działki znajdującej się na jej terenie (dla nie obeznanych w temacie taka decyzja która mówi co możesz budować na swojej działce i jakie kryteria i warunki ma to spełniać) a starosta

 

To jest próba znalezienia nowych kompetencji dla powiatów, w których będzie można zimować zasuszonych, pardon, zadłużonych. Tak jak wszyscy przed PiSem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie jesli nie spelniaja zasad regulaminu na ktory wyrazili zgode, o czym zapenwe nie wiedza bo tylko klikneli wyrazam zgode. Wierze i mam nadzieje ze sie na tym przejada. Bo dla mnie jest przerazajace to ze rzad pochwala nazioli.

 

Wszystko co stosuje ten rząd jest zgodne z zasada po łepkach i do przodu byle mówili że coś robimy, po co mojej rodzinie 500+ skoro jak moje dzieci dorosną nie znajda pracy w swojej Ojczyźnie bo zbankrutujemy jak Grecja. Nie wiem czy chcielibyśmy aby nasze dzieci tak jak moja koleżanka z Grecji cieszyły się że masz pracę w sortowni śmieci ale jakąś pracę.

 

I jeszcze utrzymywac rodzicow bo przeciez jak cofna wiek emerytalny to ZUS sie zawali jeszcz szybciej.

 

Psioczy na co ? na 500+ ? ale kase bierze ? są i tacy, co maja dzieci i im nie pasuje to 500+ ale są pierwsi w kolejce z wnioskami :) łaske robią że dostają te "marne" 500 zł. ci którzy mają jedno dziecko też dostają 500+ jeżeli mają dochód mniejszy niż 800 zł na osobe.

 

Napisalem 2 posty wyzej. Czemu ma nie brac? Placi podatki, oplaty, czemu ma byc w gorszej sytuacji od osoby ktora nic albo duzo mniej do Budzetu nie wklada?

 

I tak jak zostalo napisane to sa pieniadze na kredyt, no ale niestety zadna partia sie z tego nie wycofa, przekresliloby ja to w wyborach niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że było ale tu jest to całkiem fajnie wyliczone

http://autokult.pl/28817,nowy-podatek-a ... e-korzysci

tak więc narodzie nie kupuj 10 letniego Gulfa 1.9TDI tylko 2 letnią S-klasę 5.5 a jak cie nie stać to siedź w domu i oglądaj program pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 82511.html

Najbogatszym też się oberwie :?

 

Ale już widzę pomysł na biznes- przebitka VIN z rozbitka do dobrego auta celem płacenia niższej akcyzy. Silnik to część zamienna przecież więc jest pole do popisu. Taki Opel Zafira B- produkowany od 2005 do 2010r. Zawsze można go odmłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

675971 Ale już widzę pomysł na biznes- przebitka VIN z rozbitka do dobrego auta celem płacenia niższej akcyzy. Silnik to część zamienna przecież więc jest pole do popisu. Taki Opel Zafira B- produkowany od 2005 do 2010r. Zawsze można go odmłodzić

 

Niezła myśl Astre H tłukli aż 10 lat od 2004 do 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się- też do 2014 (zapatrzyłem na fabrykę w Gliwicach). Tak więc 1.9 CDTI- zamiast płacić 2067 zł to zapłaci klient 1378 zł.

 

Jeszcze jest jeden motyw: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=27799

 

Składaki mogą być w modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/mo ... 83475.html

 

Nie wiem jak inni, ale ja tam między wierszami widzę: 'Po roku samodzielnych rządów i 8 latach w opozycji wiemy skąd wziąć kasę, ale jeszcze nie wiemy jak dobrać się do skóry tym podatnikom, którzy w większości nie głosowali na PiS'.

Ciekaw jestem, skąd pochodzi wiedza pana ministra odnośnie 'dużych biznesów w formie działalności gospodarczej'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Na chwilę zmieniając temat. Na wojskowości się nie znam ale o wizji Wojsk Obrony Terytorialnej przeczytałem chyba wszystko co Pan Macierewicz powiedział. Dziś zaintrygował mnie temat artykułu na moim ulubionym portalu:

NASZ WYWIAD. Chruszcz (K'15): "Wojska Obrony Terytorialnej lepiej odstraszą potencjalnego przeciwnika niż Caracale"

http://wpolityce.pl/polityka/314203-nas ... z-caracale

Ja wiem że w sejmie zasiadają nie najlepsi z najlepszych ale Ci których suweren wybrał ale mając w pamięci tego typu film:

 

 

zastanawiam się z którą możliwością mamy do czynienia:

1) Pan Sylwester Chruszcz jest mądrym człowiekiem i gada takie rzeczy tylko dlatego że jest rasowym politykiem i dla osiągnięcia korzyści politycznych lub innych, wchodzi Panu Macierewiczowi w tyłek tak głęboko jak sznurka starczy?

2) Pan Sylwester Chruszcz wierzy że oddział weekendowo przeszkolonych patriotów siedzących w lesie, po ostrzale z takiej artylerii, nie zwieje gdzie pieprz rośnie (o ile w ogóle go przeżyje) i być może podejmie jeszcze jakieś działania zaczepne?

3) Pan Sylwester Chruszcz siedzi w kieszeni jakiegoś sąsiadującego z nami mocarstwa i wygaduje publicznie takie głupoty w myśl dewizy "ciemny lud to kupi?

Jak napisałem na wstępie, nie znam się na wojskowości, może ktoś mi zatem pomoże zrozumieć tematykę WOT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

676154 Ciekaw jestem, skąd pochodzi wiedza pana ministra odnośnie 'dużych biznesów w formie działalności gospodarczej'.

Zapewne z jego doświadczenia. W Polsce spółki osobowe były bardzo popularne i wyrosły na nich duże biznesy a swojej formy prawnej nie zmieniły. Były przymiarki rządu kilkanaście lat temu, aby to zmienić, ale obrót gospodarczy był temu przeciwny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce spółki osobowe były bardzo popularne i wyrosły na nich duże biznesy a swojej formy prawnej nie zmieniły.

 

 

Możesz podać przykłady obecnie funkcjonujących takich biznesów? Odniosłem wrażenie, że optymalizacja podatkowa skutecznie przeniosła biznesy ze sfery jednoosobowej działalności gospodarczej czy spółek cywilnych (praktycznie to samo) w orbitę spółek prawa handlowego. Wyjątki dotyczą zawodów zaufania publicznego, gdzie opcja spółek kapitałowych jest wyłączona. Lekarze, notariusze, adwokaci, radcowie prawni - może o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]funkoval[/ref], nie mogę niestety, bo sie tak tym nie interesowałem. Natomiast mój post oparty jest na wiedzy przekazanej mi na wykładzie z prawa międzynarodowego gdy to były pokazywane różnice między działaniem spółek w różnych państwach. Wtedy to wykładowca, prawnik w stopniu doktora powiedział nam, że w Polsce jest to bardzo popularna forma prowadzenia biznesu, politycy chcieli to troche uporządkować na wzór innych krajów gdzie spółki osobowe mogą być prowadzone tylko w działalności nieprofesjonalnej. Był natomiast duży opór uczestników rynku gospodarczego i stwierdzono, że skoro działa i pasuje najbardziej zainteresowanym to niech tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.