Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Prezes myśli że w Komisji Europejskiej czy Komisji Weneckiej są tacy sami ludzie jak u nas, do których wystarczy mówić powoli, wyraźnie i używając patetycznego słownictwa a łykną każde ich kłamstwo i obłudę.

 

Myślę, że Jarosław K. ma wywalone na to, jakiej treści pisma idą do Komisji, w razie wtopy zawsze może 'pociągnąć za konsekwencje'. Ważne, żeby wyszły, żeby pokazać, że coś robimy, coś wyjaśniamy tym głąbom z Unii że u nas wszystko cacy.

PiS osiągnął pewną stabilizację i robi kolejny krok na drodze dobrej zmiany, by Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej. Kto wie, czy wkrótce nie zobaczymy ruchów (np. przy prawie wyborczym lub okolicach takich jak robienie dobrze kolejnej pokrzywdzonej przez los grupie społecznej), które podniosą szanse na większość konstytucyjną w następnych wyborach.

 

To wszystko za dymem czarnych protestów czy podniesienia podatków i manipulacji przy akcyzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

Przepraszam ale nie mogę się powstrzymać od wklejenia tych cytatów :mrgreen: :

 

Idę o zakład, że ten podatek 500zł od auta nie wejdzie w życie. Obstawiam, że nawet nie jest rozważany i jest to zwykła wrzutka... Ot klasyczne metody dezinformacji.

Pozdrawiam :)

 

 

Czyli będzie coś znacznie gorszego :D

Masz rację, obniżą akcyzę na samochodziki i co my zrobimy :|

 

 

Wszystko wskazuje na to że będą się starali zamienić akcyzę na podatek którego wysokość będzie zależna od norm emisji spalin w zależności od pojemności silnika. Trzeba spokojnie poczekać, wszystko jest odroczone o trzy miesiące.

Dziwię się, bo na chłopski rozum jakby zmniejszyli, to kalkulacja powinna zakładać że skończyłoby się wtedy zakłamanie przy wypełnianiu deklaracji, skutkiem czego wzrosłyby wpływy.

 

Prorocze słowa PiSo optymistów :D:D:D

 

I taka rozmowa sprzed dwóch lat :D:D :

 

Dodane po 40 minutach 48 sekundach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tutaj nie doszukuj się drugiego dna bo nie pisałem tego dla jaj a emotka taka a nie inna aby atmosferę rozluźnić. Ja wiedziałem od razu że będzie za pięknie bo z czegoś trzeba ludziom dać. Tak samo z polisami OC pałę przeginają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby brakowało kasy na 500+ i szukają jej u kierowców? Sam posiadam 8 letnie auto bo nie stać mnie na nowe. A co ma powiedzieć taki człowiek co jeździ jakimś 20 letnim autem? Jak dowalą taką akcyzę to sprowadzenie aut nie będzie się opłacało. I gruzy które jeżdżą na naszych drogach, zamiast iść na złom będą kolejny raz reanimowane.

 

Okaże się że lepiej kupić auto za granicą i tam je zarejestrować i jeździć w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okaże się że lepiej kupić auto za granicą i tam je zarejestrować i jeździć w Polsce.
jakie kupować i rejestrować złomy które jeżdżą Heniu w stodole pospawa za flaszkę :P.

Dużo ludzi nie stać na nowe porządne auto (nie fiaty, dacie i inne pseudo auta) i jeżdżą autami klasy premium tylko że 10-15letnimi (volvo, saab, bmw, mercedes itp. zapewniają większy komfort i wyposażenie niż nowe fiaty ople itp.)

Na moje to nie przejdzie bo dużo stracą choć w sumie czy ich prawdziwych wyborców interesuje akcyza od auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie,

nie ma co narzekać. Te "drobne" podwyżki akcyzy to element długofalowego, wspaniałego planu Pana Morawieckiego. Przypominam wszystkim że już za 10 lat po Polsce będzie jeździć 1 mln pojazdów elektrycznych na które akcyzy w ogóle ma nie być i wtdy już nikt nie będzie pamiętał o tej przestarzałej technologi spalinowej. Przy odrobinie dobrej woli, można zatem dojść do wniosku że PiS zafundował nam kolejną obniżkę kosztów życia :)

CHWAŁA WIZJONEROM! CHWAŁA! :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okaże się że lepiej kupić auto za granicą i tam je zarejestrować i jeździć w Polsce.
jakie kupować i rejestrować złomy które jeżdżą Heniu w stodole pospawa za flaszkę :P.

Dużo ludzi nie stać na nowe porządne auto (nie fiaty, dacie i inne pseudo auta) i jeżdżą autami klasy premium tylko że 10-15letnimi (volvo, saab, bmw, mercedes itp. zapewniają większy komfort i wyposażenie niż nowe fiaty ople itp.)

Na moje to nie przejdzie bo dużo stracą choć w sumie czy ich prawdziwych wyborców interesuje akcyza od auta?

No tak, 15-letni krul prestirzu to nie to co jakiś tam dziadoski Fiat z dykty.

 

Śnij dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

675086 Przypominam wszystkim że już za 10 lat po Polsce będzie jeździć 1 mln pojazdów elektrycznych
zastanawiam się tylko który z P. Morawickich jest bardziej oderwany od rzeczywistości. Można sądzić, że młodszy twardo stąpa po ziemi, ale na mnie nie zrobił takiego wrażenia. A jak ktoś nie wierzy statystyce dotyczącej używanych aut w Polsce wystarczy prosty test, należy podejść do okna i zobaczyć jakie auta stoją na parkingu, poczucie rzeczywistości gwarantowane. Już widzę te kolejki w salonach po auta elektryczne, albo hybrydowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, 15-letni krul prestirzu to nie to co jakiś tam dziadoski Fiat z dykty.

 

Śnij dalej.

No tak,napisz że downsizing jest zacny a nowe lakiery są tak samo dobre jak 15 lat temu. Szajs produkują a nie wytrzymałe auta. Jakbym zarabiał dyche miesięcznie to mi tam byłoby obojętne ale ze większość narodu musi ratować się uzywkami to biorą coś co jest po prostu lepsze w dużej większości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe auta są delikatniejsze od starszych, ale co z tego? Nie porównujemy nowych A.D. 2016 z nowymi A.D. 2001, tylko nowe z używanymi, mającymi już znaczny przebieg (jakkolwiek takie porównanie jest absurdalne, ale skoro są ludzie, którzy twierdzą, że ideologicznie wolą starsze, a nie dlatego, że ich nie stać na nowe, to tak trzeba postawić sprawę). Inna sprawa, że to też nie jest tak do końca, że można chuchać i dmuchać, a to i tak się zaraz rozsypie. Akurat w tej kwestii mamy coś, czego zasadniczo nienawidzę, czyli prawdopośrodkizm. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]funkoval[/ref], kiedy minister rozwoju (za co on w ogóle odpowiada?) kraju o jednym z najwyższych obciążeń podatkowych na obywatela w Europie, mówi że mamy za niskie podatki to jest to straszne i źle nam wróży :/

 

Druga sprawa to Pan Minister wygaduje kompletne bzdury:

Państwa środkowoeuropejskie obniżyły podatki, ale co się stało? Z inwestycjami nie stało się nic – mówił.

Według Morawieckiego niskie podatki wcale nie przyczyniają się do szybkiego rozwoju danego kraju. – Uwierzyliśmy w to, że podatki muszą być jak najniższe, tym więcej można będzie inwestować – wierzyły w to przedsiębiorstwa. Państwa środkowoeuropejskie obniżyły podatki, ale co się stało? Z inwestycjami nie stało się nic – komentował wicepremier.

Nie wiem gdzie i dokładnie co studiował ten pan ale niskie podatki przyczyniają się do rozwoju państwa - jest to prawo ekonomiczne, zgodnie z którym Polska w ciągu ostatniej dekady rozwinęła się i to bardzo. Gadanie głupot że było inaczej to ciąg dalszy narracji o "Polsce w ruinie" która choć półtora roku temu wydawała się bezczelna i kłamliwa, dziś okazuje się prorocza.

Panie Morawiecki! Twoi ekonomiczni geniusze żądzą tym krajem od równo roku i jak się ma PKB? Ile spadnie w stosunku do Waszych planów? Miało być wzrost o 3,8% a będzie niecałe 3%. Jakieś wnioski czy dalej będziecie straszyć podnoszenie podatków? Od tego Polska na pewno zacznie się rozwijać że hej :wallbash::wallbash::wallbash:

 

 

Według niego negatywne sktuki sprzedaży polskich przedsiębiorstw odczuwamy do dziś. – Pozbywając się naszych zasobów,

doprowadziliśmy po pierwsze do tego, że ponad połowa przemysłu wytwórczego i sektora bankowego jest w rękach zagranicznych – zauważył.

– Po drugie, brakuje nam centrów decyzyjnych w kraju. Takie centra zwiększają możliwość dokonywania akwizycji, decyzyjność co do kształtu

produktów. Pozbyliśmy się tego wszystkiego – dodał wicepremier.

I znowu sny o potędze której nie było :wallbash::wallbash::wallbash:

To że tu na forum nikt nie jest w stanie poda przykładu choć jednego Państwowego przedsiębiorstwa które skutecznie konkuruje z prywatnymi, to rozumiem ale dlaczego takie pytania pozostają bez odpowiedzi ze strony "prominentów" pisowych bredzących co jakiś czas o tej naszej ponoć potędze?

No chyba że Pan Morawiecki ma problem bo Posady i Stołki (w skrócie PiS) ma jeszcze całą rzeszę nieudaczników Misiaków którym trzeba znaleźć jakieś państwowe fuchy a stołki już się pokończyły i przydałoby się jeszcze kilka wspaniałych polskich przedsiębiorstw żeby tą ciżmę gdzieś upchnąć :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Wirtualna Polska w ciula nie leci- taka riposta dla Morawieckiego

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title, ... aid=11802c

 

Krzywą Laffera wszyscy znamy a najbardziej znają ekonomiści pracujący dla rządu lecz chyba dostają amnezji.

 

http://telewizjarepublika.pl/usa-clinto ... 40089.html

Oj Clintonowa już pogrzebała szanse na prezydenturę. I bardzo dobrze- jak widzę jak ona ledwie co łazi to powinna w domu siedzieć i wałki kręcić razem z Billem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://3obieg.pl/246-000-zl-dlugu-na-minute

Ciekawe dlaczego nie zanotowano wzrostu długu w lipcu br.

 

Dodane po 34 minutach 14 sekundach:

 

http://telewizjarepublika.pl/usa-clinto ... 40089.html

Oj Clintonowa już pogrzebała szanse na prezydenturę. I bardzo dobrze- jak widzę jak ona ledwie co łazi to powinna w domu siedzieć i wałki kręcić razem z Billem.

 

Nie wiem, czy cokolwiek jest w stanie wstrząsnąć betonowym elektoratem demokratów czy republikanów. Poza tym system wyborczy (mówimy o kilkustopniowych wyborach prezydenckich w USA) pięknie tłumi tego typu 'wstrząsy'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Wirtualna Polska w ciula nie leci- taka riposta dla Morawieckiego

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title, ... aid=11802c

 

Krzywą Laffera wszyscy znamy a najbardziej znają ekonomiści pracujący dla rządu lecz chyba dostają amnezji.

 

http://telewizjarepublika.pl/usa-clinto ... 40089.html

Oj Clintonowa już pogrzebała szanse na prezydenturę. I bardzo dobrze- jak widzę jak ona ledwie co łazi to powinna w domu siedzieć i wałki kręcić razem z Billem.

 

 

i myślisz że Trump jest lepszym kandydatem ? :roll: jak dla mnie to on też nie jest zbyt tryskający energią. Swoją drogą to mnie dziwią dwie rzeczy, jak temu Trumpowi w tym wieku mając tyle kasy chce sie pchać na świecznik, ja na jego miejscu miałbym gdzieś te całe debaty i prezydenture, na co mu to potrzebne ? a po drugie w takim kraju jak USA kandyduje 70 letni miliarder który ma nie równo pod sufitem wraz z zoną byłego prezydenta :wallbash: tak jakby nie było młodszych osób odpowiednich na głowę takiego państwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że tak- nazwisko Clinton samo mówi przez siebie. Nie znam absolutnie szczegółów obydwu osób jak i ich rodzin ale dla mnie lepszym kandydatem jest biznesmen niż zdradzona żona uwikłana w ciemne interesy polityczne. FBI chyba nie bez powodu wznowiło śledztwo, Wikileaks jest również niezależny i demaskuje wszelkie układy. Trumpa odbieram jak naszego Korwina- czas skończyć z lewactwem i rozdawnictwem pieniędzy. Absolutnie zero tolerancji na to co wyprawiają różne grupy społeczne (u nich czarnoskórzy głównie, u nas w Europie kibole i imigranci). Każdy ich głaszcze.

 

Dostałem newsy co dzieje się w Niemczech niedaleko Holandii (z pierwszej ręki bo teść tam pracuje)- imigranci kradną co popadnie (żywność, narzędzia elektryczne), nie płacą za usługi a im jeszcze buduje się osiedla. Uważasz że to normalne? Że nikt nie reaguje? Przecież takie osobniki nie mają prawa bytu żyć wśród cywilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie on jest nie obliczalny. "zdradzona żona" to żaden argument jak dla mnie. jakie to ma znaczenie polityczne ? poniżej co Trump sądzi o kobietach :) i taki gość kandyduje na prezydenta :wallbash:

 

 

https://www.wprost.pl/swiat/10026229/To ... arcie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.