Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

674486 albo popierasz tą kobiete albo zgadzasz sie z tym co pisalem np ja

cytując klasyka: "wybór między dżumą, a cholerą".

Myśle, ze to, co powiedziałeś idealnie Cię opisuje - myslisz w sposób zerojedynkowy, jest albo czarne albo białe (z zastrzeżeniem, ze nikt nam nie wmówi, ze czarne jest...).

W życiu rzadko kiedy coś jest tak wyraźne i jednoznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

[ref]W1Michal[/ref], naprawdę nie chcę już z Tobą rozmawiać. Piszesz od rzeczy, nie rozumiesz tego co czytasz i nie pamiętasz co napisałeś.

 

Eryczek nikt nie pisał żeby nie uprawiać seksu więc znowu dodajesz coś od siebie

Wieczorkiem poświęcę pół godziny i poznajduję Twoje wypowiedzi gdzie mówisz o tym że trzeba ponosić konsekwencje wpadek jak się chce gzić z facetami.

Sam potępiasz zachowanie Przybysz a z drugiej strony piszesz że gadka z nami jest bez sensu.

CO TY BREDZISZ CZŁOWIEKU??? Kiedy ja ja potępiłem? Napisałem:

Nie oceniam ludzi - każdy żyje jak chce - puki mi nie robi krzywdy, nic mi do tego. Powiem tylko że ja bym się z nią nie związał. Ale to ja. Jeśli ma kochającego ją faceta, któremu podoba się to jaka jest to życzę im wszystkiego najlepszego w życiu.

To jest wg Ciebie potępienie??? Czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem???

 

I tak dalej i tak dalej, nieustannie zaprzeczasz sam sobie - najpierw piszesz jak wg Ciebie ma być a później że nie masz zamiaru dyktować ludziom co mają robić.

Pytasz czy widzę przez ściany co się dzieje??? Czy Ty dzieckiem jesteś czy u Ciebie ludzie nie rozmawiają o tym co się dzieje w domu? Chyba że macie w domu zasadę żeby nie wywlekać swoich śmieci na zewnątrz.

I na koniec dziecinne "jak na razie prawo się nie zmieniło a protesty są dalej". TO KIEDY WG CIEBIE LUDZIE MAJĄ PROTESTOWAĆ???? JAK JUŻ PRAWO SIĘ ZMIENI??????

 

Wybacz ale nie gadam z Tobą dłużej. Nie napiszę co o Tobie myślę bo bym Cię obraził i sam siebie musiał zbanować :wallbash::wallbash::wallbash:

Z mojej strony koniec rozmowy z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i następna kolejeczka "dojnej zmiany" czeka do obsłużenia w KGHM-ie. Lipiński jest teraz passe, na fali pani Witek więc trzeba obecnego prezesa i wiceprezesa zmienić - czytaj: kolesiostwo Lipińskiego wymienić na kolesiostwo Witkowej.

Jak widać - do obsady tak ważnych stanowisk w strategicznych spółkach liczą się tylko i wyłącznie kompetencje a nie to czyim się jest kolesiem... :song:

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35 ... okKrajLink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek to że trzeba ponosić konsekwencje to nie znaczy żeby nie uprawiać seksu, chyba sam nie rozumiesz tego co piszesz. może czytaj wolniej i po kilka razy. Wiec daruj sobie szukanie w moich postach jakiegokolwiek zdania żeby nie uprawiać seksu i nie odwracaj kota ogonem. U mnie nie było nie ma takiej patologii, skoro wiedziałeś o sytuacjach gdzie mąż sie znęca pytałem czy interweniowałes czy nie ? też zakańczam bo schodzimy tematu za bardzo ;) a na obrażanie w necie jest paragraf więc ban to najmniejszy problem akurat, ciesze sie że sie powstrzymałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej zabijać? To niech jeszcze zabije resztę dzieci. Po co narodzone dzieci wychowywać skoro one kosztują. Zmierzacie do tego właśnie celu. Dochodzicie do absurdu.

Tak tak. Takiego samego absurdu, jak nazywanie zagnieżdżonej zygoty dzieckiem, czy innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym momencie zygote można nazwać dzieckiem ? dopiero po urodzeniu ? wyjaśnij nam w którym miejscu jest to rozgraniczenie. Aborcji mozna dokonywac do 12 tygodnia a już w piątym "zygota" ma kończyny, serce itp

 

Czekałem na stanowisko strony 'obrońców życia poczętego', stawiającej usunięcie płodu na równi z zabiciem dzieci żyjących samodzielnie poza organizmem matki. Może ktoś, kto podziela taki podgląd, mi to zracjonalizuje, że np. życie jako człowiek zaczyna się w 40 dniu od zapłodnienia, kiedy to dusza wstępuje w ciało, albo w ten deseń. Na razie na podstawie stanu wiedzy medycznej ustalono, że granicą, do której usunięcie płodu nie stanowi zabójstwa człowieka, jest 12 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta granica została ustalona na podstawie takiej, iż po czasie 12 tygodni istnieje ryzyko komplikacji i powikłań lub pózniejszego hospitalizowania. i nie ma ona nic wspólnego z tym czy to co wyciaga lekarz kawałek po kawałku to jest jeszcze zygota czy już człowiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

medyczne argumenty są w sieci poszukaj, przynajmniej ja znalazłem dwa artykuły gdzie tak piszą. Być może autorzy ustawy brali pod uwage opinie lekarzy którzy oceniają do jakiego momentu da sie to zrobić bez przeszkód nie narażając zdrowia i zycia, dziecko rośnie z każdym dniem więc jakaś logika w tym jest. Potem jest to ryzykowne (mozliwe do zrobienia ale zdarzaja sie krwotoki i inne cuda). Także ja nie wiem co oni myśleli pisząc ustawe, zapytaj autorów nie mnie, ustalono jakąś granice na maks trzeci miesiąc i tyle. Czy mieli na myśli że to jeszcze nie człowiek tego nie wiem, mysle że bardziej chodziło o bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

medyczne argumenty są w sieci poszukaj, przynajmniej ja znalazłem dwa artykuły gdzie tak piszą.

 

Skoro znalazłeś, to możesz wrzucić?

 

Dodane po 3 minutach 33 sekundach:

Także ja nie wiem co oni myśleli pisząc ustawe, zapytaj autorów nie mnie, ustalono jakąś granice na maks trzeci miesiąc i tyle.

 

Przecież napisałem, że nie znalazłem uzasadnienia do projektu ustawy sprzed ~20 lat. Że ustalono granicę to wiem, jak zresztą każdy, kto się choć trochę interesuje. A mnie intryguje to, dlaczego w wielu państwach ta granica jest na 12 - 14 tygodni ustawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie dla ciebie znalazłem, i to w pierwszych kilku wynikach w google wiec to nie jest jakaś wiedza której trzeba szukać nie wiadomo gdzie.

 

 

https://www.womenonweb.org/pl/page/573/ ... t-10-weeks

 

To jest artykuł o farmakologicznych metodach aborcji, nie o chirurgicznych. Albo nie czytałeś, albo nie zrozumiałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że jedno i drugie, prawda Michałku?

 

 

masz z czymś kłopot ? bo pchasz sie między wódke az zakąske już któryś raz z zaczepnym postem i nie wiem na co liczysz. Nie pasuje ci coś to nie czytaj. Merytorycznie też nic nie wnosisz to tematu co mnie zresztą nie dziwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
masz z czymś kłopot ? bo pchasz sie między wódke az zakąske już któryś raz z zaczepnym postem i nie wiem na co liczysz.

 

 

W1Michal, nie obrażaj się. Po raz kolejny podrzuciłeś link nie na temat więc Ci to ludzie wypominają. Wg Twojej własnej teorii, wina jest po Twojej stronie - masz dostęp do internetu więc mogłeś znaleźć informacje które Cię interesują a że nie potrafisz tego zrobić albo nie robisz tego, to się ludzie z Ciebie śmieją.

Z dwojga złego, wolałbym żeby się ze mnie ludzie śmiali że głupoty wypisuję niż żebym był w ciąży, bo znalazłem głupie informacje w internecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], zadziwiasz mnie. Znam ludzi z wykształceniem technicznym i o ile może nie prowadzą najlepiej teoretycznych dysput na nietechniczne tematy gdzie nie ma twardych faktów o tyle potrafią odpowiadać sprawnie na zadane im pytania, podawać racjonalne argumenty, jak podają jakieś źródło to jest ono zazwyczaj spójne z tym co mówią. u Ciebie jest odwrotnie. Odwracasz również kota ogonem co jest moim zdaniem charakterystyczne bardziej dla humanistów, a Ty przecież jesteś ścisły techniczny umysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na zadawane pytania też nie odpowiadano. Pytałem Funkovala w którym miejscu zygota staje sie dzieckiem i jakoś nie odpowiedział, ode mnie wymaga abym każde słowo potwierdzał artykułami. Niech odpowie na moje pytanie i niech to czymś poprze, bo jak na razie wszyscy pisza merytorycznie oprócz mnie :) Eryczek jestem młodszy od np Ciebie więc mam jeszcze czas zdobyć doswiadczenie zyciowe, jesli twierdzisz że coś pisze nie tak, może z czasem mi sie to zmieni, a może nie, bo moge mieć inne zdanie, ale dla ciebie to zaraz jest pisanie głupot i jak nie podam linku do artykułu to znaczy że gó*no wiem. Jeśli myślisz że jesteś doświadczony przez życie w każdym calu bo pomieszkałeś na Bałutach i sie napatrzyłeś jak sąsiad żone leje to ok. Przelej swoje doświadczenia na papier może napiszesz jakiś bestseller :) również nie odpisałeś czy jak wiedziałeś o gwałtach na kobietach w swojej okolicy to kiwnałeś palcem i starałeś sie pomóc albo chociaż zgłosić gdziekolwiek czy nie. W miedzy czasie piszesz że chętnie byś mnie obraził ale jesteś modem i byś sie musiał sam zbanować :) nie wiem o co ta spina, tylko dlatego że ktoś ma inne zdanie ? ok. Dlatego tylko ja tu pisze a reszcie myslących podobnie do mnie nawet sie nie chce logować żeby tu cokolwiek napisać bo im palcy szkoda. Pisałem że aborcji dokonuje sie do 12 tygodnia, nie pisałem jaką metodą. Potem są komplikacje, zresztą w linku pisze co i jak. Aborcji chirurgicznej metodą prózniową nie dokonuje sie po tym czasie bo nie ma takiej możliwości. daruje sobie pisanie o "skrobance" bo już mnie zaczyna mdlić powoli a na koniec dodam że są przypadki że można usunąć u w 6 miesiacu, z tym że płod już przypomina niemowle więc co oni z tymi "płodami" potem robią nie chce wiedzieć. Może wejdzmy w inny temat bo mnie zmęczyło pisanie o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na zadawane pytania też nie odpowiadano. Pytałem Funkovala w którym miejscu zygota staje sie dzieckiem i jakoś nie odpowiedział, ode mnie wymaga abym każde słowo potwierdzał artykułami. Niech odpowie na moje pytanie i niech to czymś poprze, bo jak na razie wszyscy pisza merytorycznie oprócz mnie :)

 

Ależ proszę bardzo, zgodnie z prawem płód nabywa cechy ludzkie i jego życie zaczyna podlegać ochronie podobnie, jak życie ludzkie, z upływem 12 tygodnia od zapłodnienia. Wynika to z ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (Dz. U. Nr 17 poz. 78) - art. 4a i następne, dopuszczające przerwanie ciąży do 12 tygodnia, w połączeniu z art. 152 Kodeksu karnego, który wprowadza karę za m. in. usunięcie ciąży niezgodne z ustawą.

Czekam na argumenty przeciwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 12 tygodniu także sie dokonuje aborcji, tyle że rzadziej. Co wtedy ? bo rozumiem że kobiety w postulatach chcą aborcji nie zaleznie od tygodnia ? jesli sie myle to niech mnie ktoś poprawi ale aż tak bardzo w ich postulatach nie siedze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.