Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Coraz mniej dzieci się rodzi więc logicznym jest zwolnienie nauczycieli. Jeżeli w tv (Polsat dokładnie) jest pokazane,że max 5 dzieci w klasie w jednym roczniku się uczy to jednak coś nie jest w porządku. Sam jestem pokoleniem z gimnazjum i ten wymysł jest jakiś chory- co daje pozytywnego gimnazjum? Nic. A negatywnego? Krótki czas nauki w szkole średniej gdzie jednak nie ma takiego luzu jak w podstawówce czy gimnazjum (tak, ci sami nauczyciele z podst uczyli mnie i innych w gimn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

Czy ja wiem czy co raz mniej dzieci się rodzi :o

rok / liczba mieszkańców ogółem / liczba urodzin

2000 38 254,0 378 348

2001 38 242,2 368 205

2002 38 218,5 353 765

2003 38 190,6 351 072

2004 38 173,8 356 131

2005 38 157,1 364 383

2006 38 125,5 374 244

2007 38 115,6 387 873

2008 38 135,9 414 499

2009 38 167,3 417 589

2010 38 529,9 413 300

2011 38 538,4 388 416

2012 38 533,3 386 257

2013 38 495,7 369 576

2014 38 478,6 375 160

2015 38 437,2 369 308

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Polski

 

Być może jest tak jak mówisz, że gdzieś są szkoły które mają w klasach po pięcioro uczniów ale w dużych miastach są szkoły które mają klasy do "p", które działają w systemie trzy zmianowym :thumbdown:

Co jest pozytywnego w gimnazjach? Pojęcia nie ma :dontknow: - nie rozumiem po co wprowadzać jakiś etap w szkolnictwie który i tak jest obowiązkowy dla wszystkich ale ja się na szkolnictwie nie znam więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak naprawdę było ok jak było 8 klas podstawówki i 4 ogolniaka /5 technikum. A wielu na bruk nie pójdzie - szkoły średnie będą zatrudniać. A że jakiś nauczyciel będzie kiepski i nie przejdzie rekrutacji to tylko jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie ładne, miękkie lądowanie kolejnego delikwenta z tzw "madryckiego trio".

Jak to Prezio mawiał? Nie będzie w PiS tolerancji dla ludzi pokroju "madryckiego trio".

No w PiS może nie ale w państwowych spółeczkach przecież nie ma przeszkód, żeby tam posiedzieli na ciepłych posadkach...

 

https://oko.press/adam-rogacki-zarobi-7 ... y-rocznie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

672917 Od razu zaznaczam że jestem przeciw 500+, lepiej było pensje podnieść np i dołożyć tym co pracują

Ok. Jaką masz na to propozycje?

Przynajmniej tym, co na papierze mają najniższą, pensje podniesiono od stycznia 2017 do 2000 PLN brutto (Dz. U. z 2016 r., poz. 1456).Ktoś liczył, ile muszą na to wyłożyć pracodawcy? Albo o ile wzrośnie koszt zamówień publicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
673046 Przynajmniej tym, co na papierze mają najniższą, pensje podniesiono od stycznia 2017 do 2000 PLN brutto (Dz. U. z 2016 r., poz. 1456).Ktoś liczył, ile muszą na to wyłożyć pracodawcy? Albo o ile wzrośnie koszt zamówień publicznych?

 

Już nie mówiąc o tym ile więcej wpłynie do ZUS od tych co prowadzą działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mówiąc o tym ile więcej wpłynie do ZUS od tych co prowadzą działalność gospodarczą.

 

Na razie podstawą wymiaru składek jest bodajże 60% średniego wynagrodzenia, więc wpływ na wysokość składek będzie tylko pośredni.

Ale od razu widać, kto prowadzi własny/wspólny biznes :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]funkoval[/ref], bo o tym już nikt nie mówi, gdyż przeciętnego leminga w mediach na umowie u niemca w ogóle to nie interesuje. Może nie będzie to jakiś drastyczny skok, ale nawet 10 złotych od każdego przedsiębiorcy jednoosobowego - a jest ich circa 3 miliony to daje konkretne pieniądze co miesiąc, bez wysiłku ze strony rządzących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Już nie mówiąc o tym ile więcej wpłynie do ZUS od tych co prowadzą działalność gospodarczą.

 

Od dwóch tygodni rozmawiam z Klientami którzy są na swoim jak również z lekarzami czy menadżerami na kontraktach menadżerskich - wszyscy od lat na podatku liniowym... Powiem tylko że ta grupa przedsiębiorców bardzo zawiedzie oczekiwania ministerstwa finansów. Tak jak jeszcze 19% + stały zus, byli gotowi płacić tak 40% wywołuje u ludzie mega agresję (kto by się nie wkurzył gdyby mu "rząd" podniósł podatki o ponad 100%) i najbardziej twórcze instynktu. Osobiście obstawiam że w ostatecznym rozrachunku wyjdzie jak z wszystkimi pomysłami PiSu czyli miało być pięknie a wyjdzie jak zawsze. Sporo ludzi przejdzie na CiT, sporo ucieknie z płaceniem podatków z kraju. Największymi wygranymi "dobrej zmiany" w systemie podatkowym będą prawnicy i księgowi ;)

 

Swoją drogą, faktem jest że ten rząd to komuniści w czystej postaci. Zrównanie w podatkach przedsiębiorców i osób chodzących do pracy na etacie to myślenie socjalistyczne w najczystszej postaci. Przedsiębiorca musi sam zorganizować sobie Klienta / rynek zbytu / swoją pracę, pracuje często gęsto od rana do wieczora, odpowiada za swoje czyny do wysokości całego swojego majątku podczas gdy pracownik etatowy idzie do pracy, robi co mu każą a jak coś spierdzieli to maks trzy pęsje i po sprawie.

 

Witamy w PRLu BIS :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]krd[/ref] :good:

Zastanawia mnie kiedy ludzie się zorientują, że w kieszeni wiele więcej nie będzie (100pln?), a ceny wzrosną nieproporcjonalnie do wzrostu płac.

Jeśli chodzi o tych, którzy głosowali na "dojną zmianę" to nawet jeśli się zorientują to i tak się do tego nie przyznają bo zaślepienie Jarosławem na to nie pozwala, w myśl zasady: "jak za PO podnosili podatki itp to był skandal, jak Jarosław podnosi podatki tzn, że wstajemy z kolan..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... tykul.html

 

Ciekawe jak czują się ludzie, którzy głosowali na HGW oraz podczas referendum zostawili ją na tym stanowisku. Temat mam nadzieję że będzie się rozwijaj i osoby mniej lub bardziej znane w mediach będą miały ciepło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienice to nie jest kwestia tylko tego, że jedna osoba kręciła takie lody. To jest bardzo sprawny mechanizm, kóry układał/docierał się od kilkunastu lat. Rozpoczynając od osób, które katalogowały kamienice co do których potencjalnie mogą być w przyszłości jakieś roszczenia i które to osoby dzieliły się z odpowiednimi ludźmi wiedzą, którą kamienicą warto się zainteresować po prawników specjalizujacych się w tego rodzaju postępowaniach, notariuszy, pracowników magistratu, pracowników wydziałów wieczysto-księgowych i być może sędziów. Historie gdzie dziwnym zbiegiem okoliczności odnajdowali się krewni potencjalnych spadkobierców, odnajdywały się dokumenty założycielskie spółek zakładanych przed wojną, które to spółki były właścicielami kamienic w najlepszych lokalizacjach w W-wie... To nie urzędnik w odpowiedniej komórce m.st. Warszawy decyduje komu oddać kamienicę a komu dac odszkodowanie w odpowiedniej wysokoći. Wszystkie zwroty, wypłaty odszkodowania następują na podstawie prawomocnych wyroków sądowych... i urzędnik ma tyle do gadania co wysłać papiery do skarbnika z poleceniem wypłaty odzskodowania "prawowitemu" właścicielowi albo zadzwonić do "prawowitego właściciela", żeby umówić się do notariusza na akt zwrotu/przekazania własności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zwroty, wypłaty odszkodowania następują na podstawie prawomocnych wyroków sądowych... i urzędnik ma tyle do gadania co wysłać papiery do skarbnika z poleceniem wypłaty odzskodowania "prawowitemu" właścicielowi albo zadzwonić do "prawowitego właściciela", żeby umówić się do notariusza na akt zwrotu/przekazania własności.

 

Nie zgodzę się. Wnioski o zwrot (w drodze ustawy o gospodarce nieruchomościami) nieruchomości wywłaszczonych, w tym tzw. dekretem Bieruta, rozpatruje Prezydent M. St. Warszawy. Następuje to w drodze decyzji administracyjnej. To, czy należy się zwrot, czy odszkodowanie, też leży w sferze administracyjnej, przynajmniej w zakresie związanym z własnością czasową. Sądy administracyjne mogły oczywiście rozstrzygać kwestie (nie)ważności decyzji w przedmiocie przyznania prawa własności czasowej, sądy wieczystoksięgowe, a dokładniej ich archiwa, byłyby raczej źródłem informacji nt. ostatnich ujawnionych właścicieli nieruchomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkoval Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Nie walczę w tym wątku o palmę "wszystkowiedzącego" i nie mam za bardzo czasu, żeby pisać prawne memoranda na kilka stron tego tematu albo udowadniać kwiecistymi słowami swojej erudycji i oczytania. Nie piszę/nie odzywam się w tym wątku jeżeli nie mam o czymś zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mamy najnowocześniejsze MOP w Europie. Gdzie ci kierowcy mieliby kupić coś do picia czy jedzenia? - pyta Wieciech

No chyba jednak nie wydaje mi się.

 

Wieciech jednak zwraca uwagę, że sprzedaż pozapaliwowa ma olbrzymie znaczenie dla utrzymania niskich cen paliw w Polsce. - Kiedyś robiliśmy takie symulacje dotyczące wybranego asortymentu i wychodziło nam, że dzięki temu paliwo jest tańsze o 40-50 groszy na litrze - mówi.

Też mocny- czemu przy autostradach w PL jest tak duża różnica cen między nimi a w mieście czy na trasie przy DK? I tu i tu sprzedają śmieciowe żarcie (bo o jedzeniu nie ma mowy). Zaraz odezwą się głosy bo pewnie dzierżawa, umowa jakaś etc- bzdury do kwadratu. Skoro Orlen stać na różnorakie reklamy/sponsoring i płacenie multum kasy dla dyrektora/prezesa/zarządu więc te ceny są z kosmosu wzięte.

 

A co do prywatyzacji co lukwawa podniósł, poszukałem (na szybko rzecz jasna), nigdy mnie ten temat nie dotknął ale:

- jeżeli żaden urzędnik nie ma żadnej mocy to czemu PO spotykało się w tej kwestii? http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 73619.html

-

673084 To nie urzędnik w odpowiedniej komórce m.st. Warszawy decyduje komu oddać kamienicę a komu dac odszkodowanie w odpowiedniej wysokoći.
przytoczę te zdanie bo jednak mnie ciekawi- nie mogę znaleźć na szybko jak wygląda postępowanie w tych sprawach ale jeśli urzędnik podlegający HGW nie ma nic do gadania to czemu media (zarówno pro PiS jak i przeciw) piszą o tym tak, jakby jednak urzędnik miał coś do gadania?

 

Chyba że ktoś pokusi się aby dać link jak wygląda od strony prawnej proces odszkodowania za wywłaszczone mienie. Pewnie i ja to znajdę bo jak w google wpisuję frazę "reprywatyzacja przebieg" to mi wychodzą hasła odnośnie teoretycznie afery (na razie teoretycznie bo nikt nikomu nic nie udowodnił) więc jako przysłowiowy Kowalski stoję na stanowisku, że jednak urzędnik miał coś do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister Ziobro dzisiaj w swoim żywiole, a więc na konferencji prasowej. Trochę już ich miał, nie zawsze z dobrym skutkiem. Co do samej komisji wydaje mi się , że pomysł średni, dobra ustawa załatwiłaby problem, ale jej nie ma i chyba nie będzie bo oczywiście brakuje pieniędzy. Cały pomysł komisji i udział czynnika obywatelskiego( strony społecznej) przypomina trochę kolegia d/s wykroczeń. Już wiadomo co to za strona społeczna będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

672917 Od razu zaznaczam że jestem przeciw 500+, lepiej było pensje podnieść np i dołożyć tym co pracują

Ok. Jaką masz na to propozycje?

Przynajmniej tym, co na papierze mają najniższą, pensje podniesiono od stycznia 2017 do 2000 PLN brutto (Dz. U. z 2016 r., poz. 1456).Ktoś liczył, ile muszą na to wyłożyć pracodawcy? Albo o ile wzrośnie koszt zamówień publicznych?

Ja o tym wiem. Czekam tylko na pomysły Michała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mocny- czemu przy autostradach w PL jest tak duża różnica cen między nimi a w mieście czy na trasie przy DK? I tu i tu sprzedają śmieciowe żarcie (bo o jedzeniu nie ma mowy). Zaraz odezwą się głosy bo pewnie dzierżawa, umowa jakaś etc- bzdury do kwadratu. Skoro Orlen stać na różnorakie reklamy/sponsoring i płacenie multum kasy dla dyrektora/prezesa/zarządu więc te ceny są z kosmosu wzięte.

byłeś kiedyś za granicą? w kazdym kraju tankowanie na autostradach jest zdecydowanie drozsze niz na miejskich tankstellach. Jesli uwazasz, ze wybudowanie stacji na autostradzie kosztuje tyle samo co w miescie, to gratuluje wyobrazni. Wystarczy popatrzec chociazby na powierzchnie takich stacji, zjazdy z autostrady, toalety, miejsca dla tirow, itp.

gdzie masz najtansze paliwo w PL? tam, gdzie multum stacji benzynowych, tam gdzie trzeba konkurowac ceną. Na autostradzie tankują tylko Ci, co sie zgapili i nie dojada do zwyklej stacji albo maja w dupie ceny i 20 zeta im nie robi roznicy. U mnie w firmie zaleca sie niekorzystanie ze stacji na autostradach (wytyczne w kazdym kraju, a dzialamy w 30 europejskich).

Multum kasy dla dyrektora orlenu?a ile maja zarabiac? aaa, pewnie wszyscy maja zarabiac tyle samo, kiedys juz to slyszalem...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.