Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

672733 Funkoval, poruszam cały czas temat z Rakowisk bo dla mnie on jest chyba najbardziej odrażający i haniebny, z premedytacją, po wszystkim zamiast sie zastanowić to sie za bardzo nie przejał całą sprawą itp, dostał 25 lat z opcja wyjścia po 20.

Ale on nie jest miarodajny dla oceny sytuacji karania młodocianych i ich powrotu do przestępstwa. Na marginesie - skreślanie kogokolwiek w tak młodym wieku ze społeczeństwa w konsekwencji jednego czynu jest jednoznaczne ze stwierdzeniem, że dana osoba jest tak zaburzona lub zwyrodniała, że nie rokuje jakiejkolwiek zmiany na lepsze.

672733 Jest jeszcze kwestia czy pomijając sprawe z Rakowisk seryjny morderca, pedofil, czy gwałciciel który ma na koncie kilka ofiar ma prawo do jakiejkolwiek przyszłości....czy ma 18 lat czy 28, jest dorosły i jak nie wie co czyni to go trzeba izolować, bo jego nie zresocjalizujesz.

Seryjny morderca/pedofil/gwałciciel to znów promil przypadków. Słyszy się o nich w mediach, nagłaśniane są przez żądnych sławy polityków, bo świetnie się sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

całe szczęście że tylko promil. Pytanie brzmiało o co innego, czy taki jegomość ma jakiekolwiek prawa, a nie czy takich przypadków jest duzo czy mało. Dla mnie nie ma, ty pewnie być ich nie skreślał i wypuścił po jakimś czasie na wolność. Podejrzewam że jakby ktoś zrobił coś złego twoim bliskim to byś nie był taki pobłażliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekonać do czego ? że jest gorzej niż było ? :) jak sie komuś żyje gorzej to ok, jego problem. Mi osobiście nikt niczego nie broni na razie, zabrać też mi nikt niczego nie zabiera, okrasć też mnie nie okradli, zarabiam tyle ile zarabiałem, wiec jak tak kastastrofalnie rządza to jeszcze tylko 3 lata i władza sie zmieni, ludzie przecież nie będą na nich głosować i wtedy będzie cudownie dla każdego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

672862 Pytanie brzmiało o co innego, czy taki jegomość ma jakiekolwiek prawa, a nie czy takich przypadków jest duzo czy mało.

 

Nieprawda, to nie było pytanie o prawa, tylko o odpowiedni wymiar kary. Przypomnę kontekst: interwencje Min. Sprawiedliwości. I przypomnę jeszcze:

672859 Słyszy się o nich w mediach, nagłaśniane są przez żądnych sławy polityków, bo świetnie się sprzedają.

 

Dla mnie takie interwencje typu "za mało dostał, zamiast 25 lat powinien dostać dożywocie" to przykład na szukanie poklasku i budowanie poparcia przy wykorzystaniu cudzej tragedii i "ludowego poczucia sprawiedliwości". Zwykle w takich przypadkach buduje się otoczkę jak w "Natural born killers" - jedno z dobrego domu, drugie pokręcone i ma na te pierwsze zgubny wpływ, razem dokonują rażących przestępstw. Tymczasem ten dom może i był bogaty, ale 'dobry' to już niekoniecznie.

 

672862 Podejrzewam że jakby ktoś zrobił coś złego twoim bliskim to byś nie był taki pobłażliwy.

Nie baw się w psychologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

672878 a ty sie nie baw w speca od resocjalizacji i wychowywania

Nie bawiłem się w speca, tylko wykazałem, że nie masz pojęcia na czym to polega, czemu dałeś wyraz choćby poprzez powoływanie się na klęskę resocjalizacji polskich młodocianych w ZK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], po Twojej ostatniej wypowiedzi stwierdzam,że nie można Cie brać na poważnie. [ref]funkoval[/ref], napisał żebyś się nie bawił w psychologa, to błąd, Ty musisz się do niego udać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam wasze posty to chyba sie wybiore faktycznie. Nie wiem co jest dziwnego że chce aby morderca siedzial w puszce. Może złóżcie skarge zbiorową do trybunału praw człowieka że ci co dostali dożywocia powinni wyjść na wolność po paru latach "resocjalizacji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więzienie oprócz kary jako takiej ma resocjalizować i wychowywać, przy czym po pierwszym pobycie wraca spowrotem 50 %, po drugim pobycie 70 % skazywanych. Jak wg ciebie ta resocjalizacja działa ? :o

 

Resocjalizacji nie trzeba przeprowadzać w ZK. Oddziaływać na ludzi można innymi metodami, np. stosować kary wolnościowe takie jak ograniczenie wolności (praca społecznie użyteczna), warunkowo zawiesić wykonanie kary pozbawienia wolności przy jednoczesnym zobowiązaniu do określonego zachowania (np. powstrzymanie od spożywania alkoholu, unikanie kontaktów z określonym środowiskiem, naprawienie szkody), oddać pod dozór kuratora, nałożyć grzywnę jako element zawieszenia kary pozbawienia wolności. Czasem można też warunkowo umorzyć postępowanie i nałożyć kilka obowiązków. Jest trochę opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisze o mordercach czy innych bandytach a ty mi piszesz o dozorze kuratora albo powstrzymywaniu sie od alkoholu.......takie kary to można zasadząć gościowi co ukradł flaszke w sklepie. Pisałem że prace społeczne był by ok ale umówmy sie że najcięzszy przestepca ma łązić na wolności ? :shock: jak sie nie będą bali kary to nic z tego nie wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOŚP podziękował za współpracę medialną TVPiS.

http://www.tvn24.pl/wosp-zagra-dla-dzie ... 592,s.html

Świetny ruch wyprzedzający Owsiaka - podejrzewam, że blisko finału nagle okazałoby się, że "Telewizja Narodowa" (z jakichś tam powodów wydumanych przez naczelnego "stratega") jednak nie może przeprowadzić relacji z kolejnego finału lub, że PiS zrobi swoją zbiórkę na potrzebujących z Caritasem...

W końcu Owsiak - jak każdy, który potrafi skrzyknąć Polaków do jakiegoś działania na dużą skalę - jest niewyobrażalną zadrą w tyłku Kaczyńskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisze o mordercach czy innych bandytach a ty mi piszesz o dozorze kuratora albo powstrzymywaniu sie od alkoholu.......

 

Nie, pisałeś o tym, że młodzi wracają do ZK po pierwszej odsiadce. Podpierałeś się statystykami z artykułu w określonym kontekście. Przypomnieć wklejony cytat?

73f0f6d1a5e9143dd202a8fce42f609f.jpg

 

I jeszcze z tego niekoszernego źródła, czyli TVNu nie wkleiłeś cytatu z M. Zolla:

'Źle karzemy. Każdy wyrok skazujący na bezwarunkowe więzienie jest karą, która desocjalizuje. Zachód od tego odchodzi bo najlepsze kary to takie, które są dolegliwe, ale nie wyrzucają poza społeczeństwo. My natomiast cały czas "nie wierzymy" karą o charakterze nieizolacyjnym - podkreśla były prezes TK.'

 

A tu inny cytat z artykułu:

' Od 2008 r. liczba skazywanych przez polskie sądy utrzymuje się na tym samym poziomie. Co roku jest to ok. 410-420 tys. osób. Sądy najczęściej orzekają kary z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. To, co się zmienia, to zwiększająca się liczba recydywistów w gronie osób skazywanych.'

A to znaczy, że spada liczba skazań za przestępsta 'jednorazowe'. Gdyby jeszcze tych skazanych po raz pierwszy udało się uchronić od dalszej demoralizacji (przez kompanów w ZK), statystyki wyglądałby lepiej.

Nie znalazłem info nt. tego jak bardzo wzrosła recydywa w przypadku ciężkich przestępstw, zwłaszcza z podziałem na poszczególne czyny.

 

Dodane po 15 minutach 11 sekundach:

btw jak będą zle rządzić to ich za 3 lata ludzie nie wybiorą, proste. Kaczyński siłą władzy nikomu nie odebrał, wybrali ich ludzie w wyborach, dożywotnio rządzić nie będą,

 

Co do pierwszego zdania to mam teraz zagwozdkę - PO źle rządziła, ale wybrana została na 2 kadencję. Co do dożywotnich rządów PiS, to bym się nie założył. Wystarczy podlać elektorat (jesteśmy w trakcie 'robienia dobrze' grupie docelowej) i zdobyć koalicyjną choćby większość konstytucyjną. Wtedy można zawstydzić Kim Ir Sena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkoval pisałem caly czas o sprawie z Rakowisk, i cały czas miałem na myśli najcięzsze przestępstwa. Raz piszesz o resocjalizacji, za chwile sam wklejasz link że wiezienie desocjalizuje a nie resocjalizuje. Gdzie mają resocjalizować najcięższych przestępców jak nie w więzieniu, nie wyobrażam sobie żeby ich nie izolować od społeczeństwa. Sprawy jak kradzeże czy rozboje pomijam, za takie coś owszem lepsza by była praca społeczna. Tylko takiego czegoś niema i nie bedzie, bo jak pisałem wyskoczy grupka pajaców w obronie praw człowieka że PiS niewole wprowadza :) albo metody jak Hitler itp itd dlatego złodziejaszki leżą całe dnie a my na nich pracujemy. Gdzieś czytałem że wiezień miesięcznie kosztuje państwo 2000 zł. Nie lepiej by było go do czegoś pozytecznego "zatrudnić" ? połowa tych delikwentów by bardziej poczuła robote niż wiezienia jako kare.

 

btw co do za grupa docelowa ? masz na mysli 500+ ? tak sie skłąda że PO sie pukało w czoło na myśl 500+ a teraz sami doszli do wniosku ze dali by pieniądze na każde dziecko a nie od drugiego :D po prostu farsa i nic wiecej. Od razu zaznaczam że jestem przeciw 500+, lepiej było pensje podnieść np i dołożyć tym co pracują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Ot taka ciekawostka.

http://www.pewresearch.org/fact-tank/20 ... the-world/

 

Gdzie jest w rankingu Polska (kreowana przez lemingów na faszystowską, represyjną i ograniczającą swobody obywatelskie), a gdzie Niemcy i inne europejskie "wzory" wolności i innych wszelkich swobód?

 

Bardzo fajny materiał :good:

Jego źródła pochodzą z wiosny 2015 rok - czyli z czasów gdy rządziło PO i żaden leming nie mówił o ograniczaniu swobód obywatelskich ani o faszystowskiej władzy.

Ten materiał pokazuje jaki był system sprawowania władzy za czasów PO i jak wysoko był on oceniany w porównaniu do innych krajów. Ciekawe gdzie Polska się znajdzie w przyszłorocznym badaniu - pewnie w okolicach Korei Północnej :/

 

Pit_Krk, kula w płot tym razem ;)

 

 

no jasne wszystko co jest napisane w 2015 jest kłamstwem , ale to co napisane w newsweeku czy Gazecie w 2015 jest prawdą :lol: czytaj dalej te portale i oglądaj TVN :good:

 

Naprawdę nie zrozumiałeś tego co napisałem? Zatem Ci to wytłumaczę.

Kolega Pit_Krk chciał zabłysnąć bo myślał że znalazł jakieś badania z których wynikałoby że Polska pod rządami PiS jest państwem demokratycznym, z wolnością wypowiedzi obywateli i mediów. Jestem pod wrażeniem fanatycznego poparcia dla nowej władzy, poparcia przez które nie zaświeciło mu się światełko że coś tu %^&*( jest nie tak). Artykuł który podlinkował został opublikowany 12 października 2016 roku ale omawiał badania które zrobiono na wiosnę 2015 roku. Przypomnę Ci że wybory w których wygrał PiS, miały miejsce w październiku 2015 roku a więc te wspaniałe wyniki badań mówią o Polsce demokratycznej jaką mieliśmy pod rządami PO.

Czy teraz ten artykuł oraz mój komentarz są dla Ciebie zupełnie jasne czy wytłumaczyć Ci to jeszcze prościej?

Przy założeniu że zrozumiałeś to co napisałem, co teraz błyskotliwego mi odpiszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

672917 tak sie skłąda że PO sie pukało w czoło na myśl 500+ a teraz sami doszli do wniosku ze dali by pieniądze na każde dziecko a nie od drugiego :D po prostu farsa i nic wiecej

Z małym niuansem - mówiąc o KAŻDYM dziecku wspominają także, że należałoby ustalić jakiś próg zarobków, powyżej którego nie wypłacano by środków. Inna sprawa - że takie programy dające pieniądze niejako za darmo uczą ludzi lenistwa i rodzą patologie.

 

672920 jak była taka sielanka to za co mają tylko 13 % teraz ?

Myślę, że te 13% w dużej mierze wynika z tego, że teraz jako opozycja nie pokazują nic konstruktywnego. Zamiast tego targają się na wzajem za łby wewnątrz partii - Schetyna z Protasiewiczem i swoimi zwolennikami.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak nie mają nic konstruktywnego to trudno żeby ludzie na nich głosowali. Może niech sie za robote wezmą w takim razie, przychodza wybory i ktoś na kogoś krzyzyk postawi, a na kogo tu mozna więcej głosować, na Kukiza ? :wallbash: Podczas wyborów też nie mieli za duzo jak na tak doskonałe rządy, bo tylko 23 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]W1Michal[/ref], i to jest Twoja odpowiedź? Ogólnoświatowe badania kontra filmik z wejścia ABWu do redakcji "Wprost"? Czy wiesz / pamiętasz /ksiądz Ci z ambony powiedział, że Tusk zareagował tak w pierwszej chili ale po kilku dniach się wycofał? Czy pamiętasz / wiesz / ksiadz Ci z ambony powiedział, czy ABW wyrwało te materiały z redakcji Wprost, czy się jednak wycofali?

 

[ref]W1Michal[/ref], od kilku tygodni udzielasz się tu dość intensywnie. Chwała Ci za to ale szczera rada ode mnie, nie zachowuj się tak jak się zachowujesz. postaraj się bronić swoich racji choć trochę merytorycznie. Wielokrotnie wytknięto Ci tu brak logiki w Twoim toku myślenia i systemie wartości a Ty wszystkie te uwagi zbywasz i brniesz dalej.

Ostatni przykład - z tej strony. PiS wygrało wybory bo oszukało ludzi obiecując 500 zł na KAŻDE dziecko. PO takich obietnic nie składało bo znało sytuację budżetową i wiedziało że po pierwsze Państwa na to nie stać a po drugie że rozdawnictwo ludziom pieniędzy za nic, nie prowadzi do niczego dobrego. Efekt - PiS wygrał, PO przegrało (żeby nie było, nie twierdzę że tylko dlatego). Po wygranych wyborach Szałamacha ogarnął temat i Pani Broszka zmieniła zdanie że obiecywała 500 zł na DRUGIE dziecko. Pomijając że to było wielkie oszustwo to oznaczało to zadłużenie Państwa na 22 mld rocznie. Bo tych 22 mld wiesz że w budżecie nie było? Wiesz to prawda? Obecnie planowany jest deficyt 60 mld zł czyli chyba największy w historii.

Dziwisz sie zatem PO? Widzą że suweren zidiociał to brną dalej w ten temat i obiecują jeszcze więcej niż konkurencja - też chcą wygrać wybory.

Widzisz zatem ze wypisujesz bzdury niesłychane? PO nie dało ludziom 500 zł bo ich nie miało a PiS dał choć ich nie miał i teraz dowala nowe podatki na lewo i prawo żeby zasypać dziurę budżetową. Rozumiesz to? Rozumiesz co się stało? PiS kupił głosy ludzi za ich własne pieniądze i w dodatku wzięte na kredyt a Ty piszesz że jest taki super i że mamy się cieszyć? Zgłupiałeś kompletnie człowieku?

I jeszcze o tym Twoim dawaniu im szansy. Czy Ty wiesz co najbardziej hamuje rozwój gospodarki? - podatki!!! A PiS nie zajmuje się niczym innym jak wymyślaniem kolejnych. Gdybyś to wiedział to nie gadałbyś bzdur "że nie wiadomo" i trzeba dać im szansę. Ekonomia ma swoje prawa, dawno temu odkryte i spisane. PiS idzie w stronę państwa socjalistycznego a z tego niejako z definicji nie może wyjść nic dobrego stąd powszechne tu przekonanie o nadchodzącej katastrofie.

Zacznij myśleć człowieku. Nie mówię żebyś nie stał po stronie PiSu. Stój jeśli masz z tego jakieś profity ale myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkoval pisałem caly czas o sprawie z Rakowisk, i cały czas miałem na myśli najcięzsze przestępstwa. Raz piszesz o resocjalizacji, za chwile sam wklejasz link że wiezienie desocjalizuje a nie resocjalizuje. /.../ Sprawy jak kradzeże czy rozboje pomijam, za takie coś owszem lepsza by była praca społeczna.

 

 

Pisałeś o interwencjach Ziobry, podałeś Rakowiska jako przykład. Gdy zauważyłem, że żądanie kary dożywocia wobec młodocianych jest w tym wypadku (i zdecydowanej większości pozostałych) bezsensowne, zacząłeś pisać o recydywie (która nie ma tu miejsca) czy seryjnych przestępcach (też nie zachodzi ten przypadek) oraz bezskuteczności resocjalizacji w naszych ZK.

 

A ja w odpowiedzi znów swoje: najcięższe przestępstwa to niewielki procent, pomijasz natomiast sporą część przestępstw (kradzieże, rozboje, włamania, pobicia bez ciężkiego uszczerbku na zdrowiu). Nie ja wkleiłem link, tylko ty, dlatego dziwię się, że nie rozumiesz sensu artykułu, na który się powołujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek pisałem przed chwilą że jestem przeciw 500+ ? pisałem. Jak PO wiedziało że nas nie stać na 500+ to dlaczego nie są dalej przeciw 500+ tylko za na innych zasadach ? próbują tak samo kupić wyborców jak i PIS. Skoro nas nie chcą zadłużac to powinni być dalej przeciw. A co do ksieży to mam uraz do kleru więc żaden człowiek w sutannie mi nic nie powiedział, wszysyko jest na filmie mysle że raczej autentycznym gdzie nic nie jest zmanipulowane, gdzie siła są odbierane komputery dziennikarzom. Dla mnie to nie jest przykład wzorowej demokracji i wolności słowa. Tusk może i odpuścił jak piszesz bo sie zdziwli że sie taki cyrk z tego zrobi i wszystko będzie w TV pokazane

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=117ec0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw co do za grupa docelowa ? masz na mysli 500+ ? tak sie skłąda że PO sie pukało w czoło na myśl 500+ a teraz sami doszli do wniosku ze dali by pieniądze na każde dziecko a nie od drugiego :D po prostu farsa i nic wiecej. Od razu zaznaczam że jestem przeciw 500+, lepiej było pensje podnieść np i dołożyć tym co pracują

Zapominasz o najmniej zarabiających, którzy będą mieli mniejsze obciążenia kosztem tych zarabiających średnio. Wcześniejszych emerytach. Tych, którym 'uratowano maluchy' przed pierwszą klasą podstawówki. Tych, którzy uważają, że gimnazja to zło i trzeba je zlikwidować, niezależnie od skutków dla poziomu edukacji.

 

Na temat propozycji PO w zakresie 500+ to już pisałem, wiele można proponować żeby zyskać poparcie, skoro budżet to nie ich ból głowy. Tak jak nauczyciele gimnazjów, którzy mają rządowe zapewnienia o utrzymaniu miejsc pracy w sytuacji, gdy to akurat gminy decydują w sprawie nauczycieli w przedszkolach, podstawówkach i gimnazjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.