Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

659018 Nie nie biorą, tylko nie dostają, bo nie zostali zarejestrowani jako partia, tylko jako komitet wyborczy, więc subwencje partyjne (jak sama nazwa wskazuje) im nie przysługują.

 

Ty tak naprawdę ? A jak mylisz - przez pomyłkę nie zarejstrowali się jako partia czy specjalnie jako ruch ?

 

Dodane po 4 minutach 43 sekundach:

659018 nie mielą jęzorami, że to nagonka na przywódcę i nic takiego nie miało miejsca.

 

taaaa..

4c2fdd1c34a72.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

658960 Wielkim plusem Petru jest, że on raczej nie poszedł do Sejmu dla koryta

 

jedyną partią (ruchem) o którym można tak powiedzieć to Kukiz'15... tylko oni nie biorą subwencji...

Kto będzie bardziej podatny na naciski lobbystów, Pan Kukiz z dużym kredytem czy Pan Petru z dużym kontem? ;)

 

P.S. Wiesz, że Pan Kukiz wziął kilka razy więcej diety niż Pan Petru? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

659062 Kto będzie bardziej podatny na naciski lobbystów, Pan Kukiz z dużym kredytem czy Pan Petru z dużym kontem?

 

P.S. Wiesz, że Pan Kukiz wziął kilka razy więcej diety niż Pan Petru?

 

Pan Petru może stracić swoją subwencje ze względu na błędnie wypełnione sprawozdanie... czy coś - więc się okaże kto będzie bardziej podatny ;) Ten co liczył na te pieniądze i wszystko organizował z założeniem, że je będzie miał czy ten, który od początku wiedział że ich nie będzie ?

 

Choć to trochę odważne stwierdzenie, że ten co ma więcej pieniędzy będzie bardziej uczciwy...

 

Co nie zmienia faktu że uważam że to była błędna decyzja Kukiza... Jak wszyscy brali powinien wziąć i on - by miał takie same szanse na rozwinięcie swoich struktur a tak... no ale tak zadecydował wiec jego sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

659018 I ma tu sto procent racji. Każdy średnio rozgarnięty obserwator sceny politycznej dostrzeże w działaniach pisu realizację pewnych "priorytetów" za wszelką cenę, li tylko po to, by zrealizować swoją pokrętną wizję państwa i społeczeństwa (a przynajmniej tej jego części, która jest w stanie temu przyklasnąć).

A inne partie to przepraszam co robią? Działają na rzecz obywateli? :D

Opieranie się tylko na hejcie aktualnego rządu. Brawo. Jeżeli doszliby do władzy to nie wiedzieliby co ze sobą zrobić :mrgreen:

659018 Jakich sabotażystów?! O czym Ty gadasz?

Napisałem to w kontekście firmy. Reszta pewnie zrozumiała.

659018 Bo Lewicka co, pytała Glińskiego o konkrety związane ze spektaklem "Śmierć i dziewczyna", gdy ten "wygłaszał stanowisko"?

O tym akurat nawet nie pomyślałem. Bezczelna, bez znajomości kultury rozmowy, wchodząca w każde słowo baba.

659018 Ile widziałem programów TVpis? Dużo. Za dużo.

Jako 21 letni młodzieniec, z pewnością :roll:

659018 Włącz Wiadomości o 19:30, zobacz ten swój "pluralizm" w wykonaniu Pobudzina (transfer z TV Trwam) czy Graczaka (z TV Republika) i zapytaj sam siebie, czy naprawdę nie ma różnicy wobec poprzedniej edycji Wiadomości.

Oglądałem wtedy, oglądam i teraz. I tylko i wyłącznie na tym opieram swoją opinię. Z resztą już nie raz mówiłem jak wcześniej wyglądały programy publicystyczne w TVP, a jak wyglądają teraz. Jeżeli się z tym nie zgadzasz to nic nie poradzę. Taki Twój (chyba) punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie jechać po Petru ale przynajmniej nie jest pieskiem prezesa jak Kukiz..dużo krzyczy a jak przyjdzie do głosowań przeciwko rządowi zawsze wstrzymuje się od głosu. Nie jestem jego zwolennikiem ale wg mnie złodziej jest lepszy od obląkanego złodzieja..marsze Kod to spotkania gorszego sortu a w takim razie czym są miesięcznice? I te ciegełki na pomniki..lepiej niech babcie zamiast na dzieciaki na Wośp dały na fantazje prezesa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

659069 jagmar, ale subwencja idzie na konto partii a nie na prywatne konto Petru, czyż nie?

 

więc tym bardziej nie rozumiem Twojego poprzedniego argumentu... czyli do polityki powinni iść tylko bogaci ludzie ? Tylko tacy są gwarancją uczciwości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że uważam że to była błędna decyzja Kukiza... Jak wszyscy brali powinien wziąć i on - by miał takie same szanse na rozwinięcie swoich struktur a tak... no ale tak zadecydował wiec jego sprawa...

 

Zapewne nie on zdecydował, tylko ktoś to zrobił za niego. Np. po to, by nie wykazywać źródeł finansowania, co musiałby uczynić w przypadku partii.

 

Zatem ten 'kredyt' jest zapewne większy, niż można się domyślać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Super" pomysł na przyciągnięcie lobbystów. Mając dużą władzę w rękach i zarobki -naście razy mniejsze niż w korporacji na pewno nikt nie oparłby się pokusie dorobienia na lewo pieniędzy przepychając jedną czy drugą ustawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

659320 Dla mnie sposób na człowieczeństwo polityków jest dość prosty - żeby ich zarobki to była średnia krajowa. Ciekawe ile wtedy byłoby chętnych do koryta...? :-]

Głupota. Polityk musi zarabiać tyle żeby nie mógł na niego wywrzeć wpływu byle dyrektor. Politycy powinni zarabiać dużo, jednak biorąc pod uwagę klasę polityczną w Polsce jest to kontrowersyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota. Polityk musi zarabiać tyle żeby nie mógł na niego wywrzeć wpływu byle dyrektor. Politycy powinni zarabiać dużo, jednak biorąc pod uwagę klasę polityczną w Polsce jest to kontrowersyjne.

 

Hehe, byle dyrektor nie będzie lobbował czy naciskał kasą z własnej kieszeni, a tutaj zaplecze międzynarodowych korporacji jest olbrzymie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkoval, natomiast lokalny biznesmen napewno to zrobi ;)

A jak taki dyrektor będzie miał jakąś sprawe w urzędzie? ;)

 

Nie mieszajmy dwóch systemów walutowych, znaczy dwóch poziomów władzy - państwowej i samorządowej. Lokalny biznesmen może wywierać presję na urzędników różnego szczebla, ale przepchanie ustawy czy uzyskanie korzystnej decyzji organów administracji centralnej już zwykle poza jego zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.newsweek.pl/polska/pride-of- ... 376,1.html

Jaka to miała być aukcja! Jakie to miały być zyski! A wyszedł z tego targ koński niczym z małej Pipidówy.

Gratulacje dla PiSiorów, że w ciągu kilku miesięcy swoich rządów i idiotycznych decyzji przepuścili prawie 50-letni dorobek i markę naszych polskich hodowli konia arabskiego. Hodowli, których zazdrościli nam - nomem omen - nawet hodowcy arabscy gdzie dla nich żadna kwota nie jest problemem aby tylko osiągnąć najlepszy na świecie produkt.

Nawiasem mówiąc w pracy mam koleżankę, która ma swojego konia więc i w branży "końskiej" dość dobrze zorientowana i właśnie dziś mówiła, że ponoć jednym z najaktywniejszych licytujących był ten głąb sympatyzujący z PiSem, który ma swoją prywatną hodowlę arabów i on mocno lobbował za "rozwaleniem" władz Janowa i innych znanych hodowli w Polsce. Teraz to by się układało w całość - choć to jedynie tylko moje luźne domysły - zniszczyć renomę polskich hodowli aby jakiś lokalny kacyk pisowski mógł sobie przejąć/wykupić za ułamek wartości najcenniejsze konie z państwowych hodowli w imię "TKM-u"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.