Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

:good: jeszcze sie tej nowoczesności odechce co niektórym, poczekajmy pare lat. Faceci w rurkach i kolorowych trampeczkach to dopiero początek popier*olonej mody

Masz na myśli P.Jakiego i A.Hofmana-a to sie zgodze z Toba,mnie już się odechciewa :good:

Co do trampek będę protestował,sam chętnie chodzę w granatowych lub brązowych. No ale powiedz jaki jest kanon PRAWDZIWEGO faceta,obsrane majty? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

Przeczytawszy ten stek bzdur prawie poparzyłem sie kawą. Rozpędz sie i walnij ostro głową w mur, może w jakimś stopniu pomorze, tego nie da sie normalnie czytać. Moderator nie powinien wypisywać tak skandalicznych bzdur. Gratuluje i współczuje autorytetów. Przez takich jak Ty jesteśmy tu gdzie jesteśmy, w czarnej dooopie. Miałem tu nic nie pisać, ale przez takich idiotów "cierpie" ja moim bliscy jak i oni sami, chociaż uważaja się za "nowoczesnych"

Co myślę na temat prywatyzacji pisałem już tutaj:

viewtopic.php?p=667939#p667939

nie będę się powtarzał. Nie twierdzę że prywatyzacja nie była złodziejska i że wszystko odbyło się uczciwie. Twierdzę że to co się stało było dla nas mniejszym złem niż gdyby nasze zakłady przemysłowe zostały w rękach naszych rodzimych upolitycznionych "specjalistów"

Znam doskonale ten rodzaj narracji "za moje niepowodzenia życiowe winni są wszyscy dookoła tylko nie ja sam". Polska zmieniła się po 89 roku i na prawdę przykro mi że i Twoi bliscy nie odnaleźliście się w nowej rzeczywistości ale uwierz mi że Balcerowicz nie jest temu winien. Tak jak zostało już w tym wątku napisane, drogą prywatyzacji która by Ci się spodobała poszła np Ukraina i zobacz jak wyglądał ten kraj po 20 latach od upadku ZSRR (mówię o ich sytuacji sprzed ataku Rosyjskiego sprzed dwóch lat)

 

 

Przez balcerowicza polski przemysł przestał praktycznie istnieć, złodziejska prywatyzacja spuściła w kibel całą polską gospodarkę, mamy przez to katastrofe demograficzną, miliony uciekają stąd. Polski jako tako juz nie ma, jest tylko jakiś ogłupiony naród pomiędzy dwoma rzekami i z grubsza tyle. Cytując klasyka - zostawią nam piosenkę i chorągiewkę. Środowisko g.wyborczej przez ponad 20 lat obróbki dokonało tego czego miało dokonać, widzimy to po twoich wpisach jak i wpisach innych. Oglądaj dalej tvn i myśl, że jesteś oświecony, nie zamierzam ci w tym przeszkadzać.

Nasza centralnie planowana gospodarka nie miała w 89 roku szans z bardzo rozwiniętą gospodarką kapitalistyczną zachodniej europy. Wiem że pamiętasz naszą potęgę sprzed 89 roku ale jej tak naprawdę nie było. Piszę to bo taka jest prawda ale wiem że Cię do tego nie przekonam.

Nie oglądam TVN ani w ogóle telewizji. Wiedzę na temat gospodarki czerpię z książek i wykładów.

Nie wiem czy zauważyłeś ale nasza sytuacja gospodarcza bardzo się poprawiła od 89 roku i poprawia się w dalszym ciągu. Gonimy poziom życia Europejczyków ale do tego potrzeba jeszcze sporo czasu. Mamy do nadrobienia 40 powojennych lat które Europa spędziła w kapitalizmie a my nie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qub@ zgadzam się z Tobą. Po upadku komonizmu nikt nie wiedział co zrobić aby było dobrze. Więc wpadli amerykanie i zrobili to za nas. Skutki odczuwany do dziś. http://wpolityce.pl/m/gospodarka/199530 ... asz-wywiad

 

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się gorąco jak właśnie przed chwilą w sejmie, Pani Gasiuk walczy jak lwica :good:

 

Bardzo ją lubię :good::good: zdecydowanie moja ulubiona posłanka ze wszystkich posłów i posłanek w sejmie. Jeśli startowałaby z mojego okręgu to pierwszy raz w życiu oddałbym głos na kogoś kogo lubię, popieram i chcę żeby mnie reprezentował w sejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: jeszcze sie tej nowoczesności odechce co niektórym, poczekajmy pare lat. Faceci w rurkach i kolorowych trampeczkach to dopiero początek popier*olonej mody

Masz na myśli P.Jakiego i A.Hofmana-a to sie zgodze z Toba,mnie już się odechciewa :good:

Co do trampek będę protestował,sam chętnie chodzę w granatowych lub brązowych. No ale powiedz jaki jest kanon PRAWDZIWEGO faceta,obsrane majty? :o

 

 

jak chętnie chodzisz to ok, ja ktoś jest młody i założy granatowe trampki to ok, ale jak widze gościa co ma 60 lat w czerwonych to dla mnie osobiście z nim jest coś nie halo. O innych fantastycznych trendach mody męskiej nie będe wspominał bo inny jest temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[. A co do budżetu to mysle że jak ktoś ma 6 czy 7 koła do ręki to żyje luzniej niż ten co ma 4x mniej, nie piszmy głupot bo znam ludzi co zarabiają 1600, 8000 i 40 000 miesięcznie więc pisanie że ten co ma wiecej musi sie spinać co miesiąc tak samo jak ten co zarabia najniższa krajową jest absurdalne.

 

Gratuluję znajomości, niech Ci procentują. Argumenty, które podajesz, nie uzasadniają dodatkowo obciążenia średnio zarabiających, tylko potrzebę obniżenia obciążeń najmniej. To miało być robione poprzez poniesienie kwoty wolnej od podatku, ale jak widać obietnica wyborcza warta mniej, niż patyk, którym ją na wodzie pisano. Teraz znów ci na minimalnej będą mieli bonus, a co lepiej zarabiający - satysfakcję z możliwości dołożenia się do utrzymania 'państwa dobrobytu'. Dobrobytu dla potencjalnego elektoratu.

 

Dodane po 6 minutach 16 sekundach:

[ ale jak widze gościa co ma 60 lat w czerwonych to dla mnie osobiście z nim jest coś nie halo. O innych fantastycznych trendach mody męskiej nie będe wspominał bo inny jest temat.

 

To z osobą oceniającą i wartościującą innych po wyglądzie, a nie po czynach, jest coś 'nie halo'. Ale to temat o polityce i podobnych, a tu chyba moda męska nie podpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ ale jak widze gościa co ma 60 lat w czerwonych to dla mnie osobiście z nim jest coś nie halo. O innych fantastycznych trendach mody męskiej nie będe wspominał bo inny jest temat.

 

To z osobą oceniającą i wartościującą innych po wyglądzie, a nie po czynach, jest coś 'nie halo'. Ale to temat o polityce i podobnych, a tu chyba moda męska nie podpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie lubię tu pisać ... no bo skoro wyborcy PO (czy tam teraz przerzuceni na .NowoczesnePO) mówią o dotrzymywaniu obietnic wyborczych ... no proszę Państwa :lol:

 

Nigdy nie głosowałem na PiS, zapewne nigdy nie zagłosuję - ale straaaasznie kibicowałem im w wyborach żeby przeżyć na własne oczy to co przezywam od roku - ten niewyobrażalny wręcz "ból dooopy" wszelkiej maści "lemingów" i ich nieudolne próby pokazania, że jest gorzej niż za czasów ich pupilków :D

 

I mimo tego, że PiS nadal ch... robi dobrego z gospodarką, to póki co wystacza mi ten ubaw.

Pewnie wkrótce przestanie - chociaż Ci KODomici, czarne wdowy i inne Putru i jego "myszki-agresorki" nie tracą póki co na zabawności :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ustawy antyaborcyjnej autorstwa Ordo Iuris ponoć już nie jest projektem popieranym przez PiS.

To był chyba jeden z droższych sondaży nt. oporu ze strony społeczeństwa.

 

Dodane po 12 minutach 32 sekundach:

Dlatego nie lubię tu pisać ... no bo skoro wyborcy PO (czy tam teraz przerzuceni na .NowoczesnePO) mówią o dotrzymywaniu obietnic wyborczych ... no proszę Państwa

 

 

Zdaje się, że to do mnie aluzja, bo to ja pisałem o obietnicach. Jakoś nie widzę, żebym wspominał o głosowaniu na PO czy .N, ale w ramach riposty małą aluzję do narodowców z Kukiz sp. z o.o. pozwolę sobie zrobić. Jak głosowali w temacie 500+, czyli projektu tak przez jednego z nich miażdżonego z trybuny sejmowej? Ilu zagłosowało przeciw? Bo ten żarliwy obnażacz PiSowskiego populizmu umył rączki i wstrzymał się od głosu. Tym samym sprezentował swój głos PiSowi.

Nadal będziemy dyskutować o (wg mnie niezaprzeczalnym) prawie do patrzenia rządzącym na ręce i chrześcijańskiego 'poznawania po owocach ich czynów'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#663399]Artih[/ref], życzliwie Ci radzę, żebyś przemyślał, co w tej polityce właściwie jest priorytetowe. Chyba, że wolisz nie zaprzątać sobie tym głowy, dopóki nie dostaniesz po dupie.

 

A obietnice... pamiętasz może co obiecał rezydent Duda, jeżeli przez rok nie doprowadzi do ponownego obniżenia wieku emerytalnego? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma pieniędzy P. Prezydent obiecał i worek pieniędzy ma , P. Prezes ma drugi worek i się podzielą. Jak P. Prezydent obiecał to obiecał, to , że nie dotrzymuje obietnic to tylko taki mały szczegół. Jak myślisz , że jest kasa na 500 + to dopiero naiwny jesteś. Jakoś nie słyszałem przed wyborami obietnic podniesienia podatków,opłat z prąd , gaz, ale przecież kraj w ruinie i jeszcze na 500+ znaleźli - cudotwórcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jak się porówna P.Poseł Pawłowicz i P.Poseł Gasiuk Pichowicz przypomnę , że obie zdaje się skończyły prawo to wynik może być tylko jeden.

 

Miałem "przyjemność" mieć egzamin z PPG z posłanką Pawłowicz :) niezapomniane przeżycie już wtedy, a było to przed karierą polityczną :mrgreen::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma pieniędzy P. Prezydent obiecał i worek pieniędzy ma , P. Prezes ma drugi worek i się podzielą. Jak P. Prezydent obiecał to obiecał, to , że nie dotrzymuje obietnic to tylko taki mały szczegół. Jak myślisz , że jest kasa na 500 + to dopiero naiwny jesteś. Jakoś nie słyszałem przed wyborami obietnic podniesienia podatków,opłat z prąd , gaz, ale przecież kraj w ruinie i jeszcze na 500+ znaleźli - cudotwórcy.

 

 

to jak nie ma pieniedzy (może i nie ma) to po jakiego diabła PO chce rozdać jeszcze więcej niż PIS ? gdzie tu logika skoro sami mówili że kasy braknie już od drugiego dziecka a oni chcą dać na każde ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak również Tusk mówił, że ten kto da pomysł podniesienia podatków to go wyautuje i co było? :D Pod względem kłamstw jakie nam serwowano przez 8 lat a teraz to na razie PiS zdaje się być mniejszym kłamcą- ale to dopiero początek ich rządów. Zobaczymy co dalej.

 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 66418.html

Aż 42 miesiące zajęło ustalenie skali zjawiska. A chodziło o składki (a właściwie ich brak) kilkunastu tysięcy pracowników. Jak podkreślają kontrolerzy NIK, wcześniej nie zwracano uwagi na masowe wyrejestrowywanie znacznej liczby pracowników oraz ponowne ich rejestrowanie.

 

NIK w wydanym raporcie mocno przejechał się po instytucjach państwowych. Zdaniem kontrolerów NIK państwo zawiodło i nie zapobiegło nadużyciom. "Ani pracodawcy, ani ZUS, ani żadne inne organy państwa nie zareagowały wystarczająco wcześnie, skutecznie i jednolicie, aby zapobiec lub odpowiednio wcześnie przerwać proceder" – czytamy w raporcie.

 

Nagle teraz kolega Kwiatkowski (jakby nie patrzył z ramienia PO) ujawnia takie rzeczy. Przypadek? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak również Tusk mówił, że ten kto da pomysł podniesienia podatków to go wyautuje i co było? :D Pod względem kłamstw jakie nam serwowano przez 8 lat a teraz to na razie PiS zdaje się być mniejszym kłamcą- ale to dopiero początek ich rządów. Zobaczymy co dalej.

Twierdzisz, że śledzisz informacje polityczne w środkach masowego przekazu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam w Warszawie, nie jestem pracownikiem Sejmu, nie jestem działaczem żadnej partii politycznej- TV, gazety i internet tylko mi pozostają :song: . A czy ktoś tutaj ze zgromadzonych ma informacje z I ręki? Może jakiś poseł jest wśród nas ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak P. Prezydent obiecał to obiecał, to , że nie dotrzymuje obietnic to tylko taki mały szczegół.

 

Bronić polityków nie lubię, ale robić k... z logiki jeszcze bardziej.

 

Więc jak komuś już cos zarzucasz to najpierw sprawdź - obiecywał, że złoży odpowiedni projekt ustawy. I złożył.

Jak partia/prezes/rząd nie klepnie to sobie może składać i kolejne.

Ale słowa dotrzymał.

 

I póki co ani po krzesłach nie skacze ani niczego nie zapier***ił z pałacu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak ktoś uważnie śledził obrady sejmu mógł zobaczyć kolejnych naiwnych którzy się nabrali na obietnice PIS. To na wniosek PIS projekt ustawy aborcyjnej wylądował w koszu. Po co były te pielgrzymki do ojca dyrektora, te wspólne śpiewy i zapewnienia o poparciu. Chciałbym zobaczyć minę Rydzyka, minę prawnika z Ordo Iuris już widziałem - bezcenne.

 

Dodane po 1 minucie 2 sekundach:

670513 Więc jak komuś już cos zarzucasz to najpierw sprawdź - obiecywał, że złoży odpowiedni projekt ustawy. I złożył.
powiedz to frankowiczom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.