Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

669888 Trudno oczekiwać, by osiedle wybudowane na surowym korzeniu bez odgórnego zaplanowania posiadało coś więcej, niż zaledwie jednostki mieszkaniowe. I tak, to jest patologia; patologia głównie wczesnych lat dwutysięcznych (z późniejszymi konsekwencjami), która uchyliła wcześniej obowiązujące plany zagospodarowania, pozwalając na powstawanie miejsc takich jak Białołęka.

I tu popieram- obecnie obowiązująca ustawa wprowadziła chaos odnośnie zagospodarowania przestrzennego. Wiele gmin nie ma choćby w 1/4 swojej powierzchni MPZP i lecą na decyzjach o warunkach zabudowy. Czysta patologia.

 

Nie jestem za tym by decydowali o tym inni, ale chyba mówiąc o aborcji to w większości wypadków kobieta decyduje nie o swoim życiu...

 

O swoim także, bo nie widać jakoś tabunów chętnych do urodzenia za nią i przejęcia opieki nad 'niechcianym' dzieckiem.

Poza tym życie w postaci zapłodnionej komórki jajowej do pewnego momentu jest tak samo świadome, jak zboże.

A teraz powiedz mi co możesz decydować w życiu. Nie zapłacisz podatków/rachunków- komornik siada. Nie zaszczepisz dziecka- idą konsekwencje. Jest przymus ubezpieczenia się w ZUS lub w KRUS (+ NFZ). Jako normalny człowiek musisz pracować do 67 roku życia. Wolność obywatela dawno się skończyła i dziwi mnie to, że ludzie na takie rzeczy się godzą. Ja nie twierdzę że osoby protestujące nie mają racji bo najlepiej byłoby zostawić prawo takie jakie jest ale też widzimy: były dwa projekty obywatelskie. Jeden przepadł, drugi jest procedowany. Przepraszam ale ktoś pod tamtą wywołującą złe emocje się podpisał. Mamy demokrację w końcu. A tu widzę że jak jest demokracja to źle. A najlepszy był komentarz Pani która brała udział w proteście- nie ma za złe osobom, które podpisały się pod kontrowersyjnym projektem ustawy a pije do PiS. No to sorry- jeżeli tak mamy dyskutować to nie miejmy pretensji do pijaków którzy spowodują śmiertelny wypadek a do producentów alkoholu. I tak- to co chce przepchnąć władza jest jakieś skrajne i oderwane od rzeczywistości ale dziwi mnie fakt, że w wielu przypadkach dot. ich życia ludzie byli obojętni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

Zaniepokoił mnie tytuł "niezależnego" portalu informacyjnego:

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/31063 ... zatrzymani

"Oto prawdziwe oblicze czarnego protestu"!

Przeczytałem artykuł i okazało się że troje zamaskowanych mężczyzn obrzuciło siedzibę PiSu. Zamaskowanych mężczyzn było trzech a w protestach w całej Polsce szacuje się że wzięło udział prawie 100 tyś kobiet. "Prawdziwe oblicze"... :wallbash::wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kamil, nie wiem jak to było naprawdę - nie oglądałem wczoraj "wiadomości" :dontknow:

 

Powiem tylko, że strasznie chciałbym żeby te trzy lata szybko minęły, czas Tych ludzi przeminął i żeby wreszcie przestano nas na świecie wytykać palcami :(

http://www.nytimes.com/2016/10/04/world ... .html?_r=0

http://www.bbc.com/news/world-europe-37540139

https://www.theguardian.com/world/2016/ ... are_btn_tw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Myślę że CETA nie przejdzie. Interesy UE i USA są zbyt rozbieżne.

 

A tematu wolności kobiet w kwestii posiadania potomstwa, nie sprowadzałbym do "szumu medialnego" - to bardzo ważna kwestia w cywilizowanym społeczeństwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref=#00aa00]Eryczek[/ref], A ja wczoraj właśnie obejrzałem specjalnie Wiadomości.

Czarny protest był drugim tematem i w sumie został przyrównany do białego protestu, na który zapisało się aż 14 tys ludzi na facebooku! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo czy tam nie było jakiejś prowokacji i tylko czekali aż policja użyje siły wobec tych co wszczynali jakieś zadymy. Wtedy by był kolejny punkt zaczepienia że Policja używa siły/gazu itp wobec kobiet na legalnym proteście. PO już teraz nie ma wyjścia, kombinują jak tylko mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]W1Michal[/ref], bez urazy ale ta teoria jest bardziej naciągana niż... no nieważne ;)

Po pierwsze, nie wyobrażam sobie żeby policja użyła siły wobec TAKIEJ manifestacji :kox:

Po drugie, co wyście się tak uczepili tego trupa PO? :dontknow: PO próbowało się podpiąć pod ten ruch ale zostało sprowadzone do ziemi. W akcji tej uczestniczyła Nowoczesna ale pomysł z "prowokacją" to raczej pasuje mi bardziej do PiSu niż Nowoczesnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nie było mnie tam ale fakt faktem ktoś zadyme próbował uskuteczniać więc policja miała prawo interweniować, dla mnie jak ktoś rzuca kamieniami w kogoś to go sam bym potraktował gazem i to co najmniej. Tak sobie tylko myśle jak przyjdą wybory na kogo głosować w takim razie ? :o:) na pis nie na trupa Po nie, nowoczesna to to samo co Po tylko nazwa inna, Kukiz to wogóle porażka......i doszliśmy do końca :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

670074 Tak sobie tylko myśle jak przyjdą wybory na kogo głosować w takim razie ?

 

Jeszcze sporo czasu do wyborów, a ja też się nad tym zaczynam mocno zastanawiać. Ostatnio wszystkie partie odgrywają takie akcje, że ręce i nogi opadają :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
na kogo głosować w takim razie ? :o:) na pis nie na trupa Po nie, nowoczesna to to samo co Po tylko nazwa inna, Kukiz to w ogóle porażka

 

Mnie Nowoczesna wcale nie kojarzy się z PO. Ludzie nie związanie od lat z polityką, żadni spadochroniarze z UP, AWSu, ZChNu czy SLD, nie skompromitowani, ze świeżymi pomysłami. Po dość pobieżnej analizie, w szeregach tej partii nie znalazłem nikogo skompromitowanego żadnymi aferami, nie znalazłem żadnych PRLowskich prokuratorów, brak solidarnościowego styropianu, brak stetryczałych starszych panów mażących o władzy, zemście i gotowych za te idee poświęcić dobro całego narodu, brak ludzi którzy sami nie wiedzą czy są liberałami czy chcą skręcać na prawo, brak narodowców. Partia zrzesza prawie samych młodych ludzi, wykształconych, mających wiedzę o gospodarce (mówię o gospodarce kapitalistycznej, bo specy od socjalistycznej to teraz jest pół parlamentu), chcących samodzielnie rządzić, bez "pomocy" kleru.

Obserwuję ich od ostatnich wyborów i jest mi do nich co raz bliżej. "Akcja" dwóch posłanek tej Partii sprzed kilku tygodni, podczas wizyty przedstawicieli Komisji Weneckiej, przypieczętowała właściwie moje poparcie dla nich.

A że Panu Petru zdarza się czasem głupoty nawygadywać... W porównaniu do tego co słyszę od roku z ust Pana Waszczykowskiego czy Macierewicza to Pan Petru przy nich to prawdziwy erudyta :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do afer i przekrętów żeby nie było jak z wieloma innymi oskarżeniami. Przypomnę , że nadal obowiązuje domniemanie niewinności. Oczywiście część elektoratu oczekuje krwi, jest tylko jeden mały problem, trzeba to udowodnić i skazać. Żeby nie było , że wszystko było cacy. Jasne , że tak nie było i należy wszystko wyjaśnić. Jednak mimo upływu roku, podporządkowania Prokuratury , Policji CBŚ , CBA i wszystkich możliwych służb jakoś nic ciekawego nie widać. Oczywiście można zwołać konferencję prasowa z gwoździem w roli głównej, ale chyba to już było i może nie dać spodziewanego efektu. Pożyjemy zobaczymy. Jak to maja być takie dowody jak w przypadku komisji smoleńskiej to jestem spokojny o rezultaty.

 

Dodane po 1 minucie :

670120 "Akcja" dwóch posłanek tej Partii sprzed kilku tygodni, podczas wizyty przedstawicieli Komisji Weneckiej, przypieczętowała właściwie moje poparcie dla nich.
:good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesna to gra z PO do jednej bramki dla mnie oni są spaleni. Partia utworzona aby odebrać wyborców Pisu, którzy nie chcą głosować na PO. To była zagrywka taktyczna. Ale to moja opinia. Nie kazdy sie musi z nią zgadzać. Osobiście wszystko co jest w jakikolwiek sposób "zwąchane" z PO dla mnie nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

670074 Tak sobie tylko myśle jak przyjdą wybory na kogo głosować w takim razie ?

 

Jeszcze sporo czasu do wyborów, a ja też się nad tym zaczynam mocno zastanawiać. Ostatnio wszystkie partie odgrywają takie akcje, że ręce i nogi opadają :dontknow:

Dlatego KORWIN daje jakąś nadzieję.

 

670120 Ludzie nie związanie od lat z polityką, żadni spadochroniarze z UP, AWSu, ZChNu czy SLD, nie skompromitowani, ze świeżymi pomysłami.

I Ty to piszesz :(http://media.wplm.pl/pictures/2016/05/3 ... b8fa81.png

Gdybym miał czas to poszukałbym jeszcze inne osoby związane z polityką ale mam tyle roboty że sam nie mam na nic czasu.

A co do kompromitacji to już to znowu zrobili- kolejne sprawozdanie zostało odrzucone przez PKW. Przecież to nie jest trudne- oddelegować 2 osoby które mają ekonomiczne/prawnicze wykształcenie i pilnować wymogów odnośnie finansów partii politycznej.

 

EDIT

Jerzy Witold Meysztowicz- były członek demokraci.pl i PO.

 

Katarzyna Lubnauer- bezskutecznie kandydowała do Sejmu w 2001 (z UW) i w 2005 (z PD). Również bez powodzenia ubiegała się o ponowny wybór do miejskiego samorządu – w 2002 (z lokalnego komitetu), w 2006 (z LiD) i w 2010 (z PO).

 

Joanna Scheuring-Wielgus- w wyborach samorządowych w 2014 z ramienia lokalnego KWW Czas Mieszkańców bez powodzenia kandydowała na prezydenta Torunia, otrzymując 17,34% głosów. Została natomiast wówczas wybrana do rady miejskiej Torunia.

 

Wadim Tyszkiewicz- również był członkiem m.in. w PO

 

(wszystkie dane z Wikipedii). To na szybko.

 

EDIT 2

Piotr Misiło- były członek PO

Mirosław Pampuch- były członek PO

Michał Stasiński- były członek PO

Mirosław Suchoń- były członek demokraci.pl

Witold Zembaczyński- były członek PO

(via Wikipedia)

 

Pominąłem kilka osób związanych z polityką w samorządach. I dalej uważasz że oni nie są spadochroniarzami? :o

 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 65462.html

Budżet państwa w tym roku dołoży z podatków 45 mld zł do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Taka jest luka pomiędzy wpłatami składek, a wypłatą emerytur i rent. Przez lata rządów PO-PSL ta dziura zapełniana była tzw. pożyczkami od Skarbu Państwa dla FUS.

Jedno z ciekawszych zdań w artykule. I jak słyszę jak PO-PSL chce kogoś pouczać a sami lecieli w kulki to mam odruch wymiotny. Wychodzę z założenia- chcesz kogoś pouczać to sam bądź fair z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.