Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[ref]KR54321[/ref], a dlaczego po objęciu władzy obecny rząd robi tak mało albo nic nie robi żeby odzyskać wrak, bardzo mocno wytykali to swoim poprzednikom, i co teraz nagle się stało, nie chcą wraku czy po prostu zrozumieli że wyżej małego nie podskoczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]KR54321[/ref], a dlaczego po objęciu władzy obecny rząd robi tak mało albo nic nie robi żeby odzyskać wrak, bardzo mocno wytykali to swoim poprzednikom, i co teraz nagle się stało, nie chcą wraku czy po prostu zrozumieli że wyżej małego nie podskoczą?

Odpowiedź - pierwszy post na tej stronie.

Konwencja na podstawie której prowadzone jest śledztwo (za zgodą Rządu D.Tuska), umożliwia to Rosjanom.

 

Z tego co czytałem obecny Rząd zapowiada skargę do Strasburga o przewlekłość postępowania i do trybunałów arbitrażowych o przetrzymywanie wraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja nie sobie nie zrobili z sankcji nałożonych prze UE za najechanie na Ukrainę, Myślicie że przejmą się Strasburgiem? :)

Mam nadzieję że sprawa drgnie i poznamy fakty, nie tylko nowe dokumenty wyjaśniające okoliczności które będą zaprezentowane pojutrze, ale też te dotyczące bezpośrednio samego zdarzenia.

To co się wyprawiało w tej sprawie jest nieprawdopodobne. W międzyczasie wydarzyła się katastrofa MH17, którą badało kilkaset osób. Nie ma możliwości porównania pracy tamtych badaczy do tego partactwa jakim były działania prowadzone przez "polską" prokuraturę wojskową.

Holendrzy praktycznie od razu odebrali swój wrak, przywieźli do kraju ciała ofiar, po czym zrekonstruowali samolot. Opublikowano raport, który różni się diametralnie od rosyjskiego i nie zauważyłem żeby ktoś na świecie (oprócz Rosjan) nazwał Holendrów i Malezyjczyków wariatami, czy nieudacznikami. W konstruowaniu ich wniosków obok ekspertów brali udział też zwykli ludzie.

 

Komisja działa od kilku miesięcy, trzeba jeszcze trochę cierpliwości.

 

 

ja na miejscu putina dawno bym polsce zakręcił kurek z gazem i paliwem i inaczej by wyglądała rozmowa o wraku nikt by go nie chciał a zresztą po co ten wrak nam?

Jesteś Polakiem?

 

 

665788 Tego zrobić nie może, bo jeszcze będzie trzeba znaleźć innego 'dilera' i Polska nie przyjdzie po stuff do Moskwy.

Byle do 2023 i do swidanja Gazpromie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś Polakiem?
jestem ale co to ma do rzeczy? To że możemy bez jakich kolwiek konsekwencji pluć na wszystkich? Czy to że za plucie na wszystkich nie dostajemy wraku?

Pewnie za dużo nie ma, choć według mnie powinno mieć.

Kto "pluje na wszystkich"? Będzie najłatwiej jeżeli z łaski swojej podasz przykłady.

Z jakiego powodu nie dostajemy wraku niech każdy sobie sam odpowie. Musieliby go unicestwić żeby nie stanowił dowodu.

 

Dodane po 1 minucie 36 sekundach:

665791 Holendrzy praktycznie od razu odebrali swój wrak

Ale wrak był na terytorium Ukrainy, prawda?

Tak, z tym że sprawa nie była tak prosta i była pośrednio zależna od Rosjan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665798 weglus pisze:

 

KR54321 pisze:

Przejdź do cytowanego posta Holendrzy praktycznie od razu odebrali swój wrak

 

 

Ale wrak był na terytorium Ukrainy, prawda?

 

 

Tak, z tym że sprawa nie była tak prosta i była pośrednio zależna od Rosjan.

 

Pośrednio to nie znaczy bezpośrednio. Czemu była zależna od Rosjan? Poza tym było jawne zestrzelenie w rejonie objętym wojną i z tego co pamiętam to bagaże i szczątki były porozrzucane na dość dużym obszarze, a w przypadku Smoleńska tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665791 W międzyczasie wydarzyła się katastrofa MH17, którą badało kilkaset osób. Nie ma możliwości porównania pracy tamtych badaczy do tego partactwa jakim były działania prowadzone przez "polską" prokuraturę wojskową.

Holendrzy praktycznie od razu odebrali swój wrak, przywieźli do kraju ciała ofiar, po czym zrekonstruowali samolot. Opublikowano raport, który różni się diametralnie od rosyjskiego i nie zauważyłem żeby ktoś na świecie (oprócz Rosjan) nazwał Holendrów i Malezyjczyków wariatami, czy nieudacznikami. W konstruowaniu ich wniosków obok ekspertów brali udział też zwykli ludzie.

No jeśli Ty porównujesz Smoleńsk gdzie z własnej winy i zgrywania lotniczych kozaków (no przecież "polski pilot to i na drzwiach od stodoły wyląduje") rozwalili samolot do katastrofy MH17 gdzie wojskowi zestrzelili cywilny samolot rejsowy to ja nie mam pytań. Na prawdę nie widzisz tu żadnej różnicy w tych 2 katastrofach? Poza tym - wrak leżał na terytorium Ukrainy gdzie Putin nie mógł sobie decydować co chce bo przecież oficjalnie "Rosjan tam nie było" więc jakby nie chciał oddać wraku to tym samym przyznałby, że jednak Ruscy tam są...

 

665718 Dlaczego w takim razie nie raczyłeś się odezwać i zaprotestować, jak jeden w userów nazywał pewnego polityka kundlem?

Pit_Krk, nie krepuj się pisząc "jeden user" - napisz śmiało, że to ja.

Rozumiem, że wymagasz ode mnie tolerancji dla posła Kaczyńskiego? Ty chyba sobie grube jaja teraz robisz! Pozwól, że sam będę decydował dla kogo będę tolerancyjny i powtarzam raz jeszcze - każdy polityk który próbuje dzielić/skłócić Polaków aby osiągnąć jakieś swoje "malućkie cele" jest dla mnie żałosnym KUNDLEM.

 

Co do "rzetelnego, godnego i niezłomnego"wyjaśniania Smoleńska przez ekipę Macierewicza to rozumiem, że także uzyskają i ujawnią satelitarną rozmowę telefoniczna Kaczyńskich tuż przed lądowaniem? :song:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naprawdę wierzysz w to? :D

 

Super tajny dokument pogrążający Tuska leżał w szufladzie jakiegoś biurka i przypadkiem jeden z redaktorów Gazety Polskiej go odnalazł. No i autor dokumentu w razie czego nie żyjący, jak by ktoś go chciał zapytać o niego. Brzmi jak zapowiedź do drugiej części filmu Smoleńsk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem, jak zarzucali Kopaczowej, że nie nie kopała to też śmichy chichy były, a później się okazało, że łgała jak najęta

Ta nagła śmierć autora dokumentu też taka nie budząca podejrzeń jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]escimo[/ref], będzie cała trylogia :D , później serial. Na koniec aktorzy zostaną,jak to miało miejsce po premierze, zatrudnieni w biurach europosłów PIS, jak będzie im mało to zostaną głównymi specjalistami w TVP. A odnośnie dokumentu dotyczącego Tuska to już jest majstersztyk. Minister obrony to już jest jak Bóg - dzieli i rządzi, niszczy autorytety w imię apelu smoleńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.