Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

[ref]czarekcw[/ref], czy dobrze zrozumiałem? Sędziowie wg Ciebie mają się sami wybierać? Czyli o zgodności ustaw z konstytucją (ustaw które będą dotyczyć wszystkich obywateli) mają decydować sędziowie, których Ci ludzie o których losie mają decydować, w sposób pośredni ani bezpośredni nie wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[ref=#00aa00]Eryczek[/ref], dokładnie tak. A w czym sędzia gorszy od posła? To w sędziach widzę absolutnie największą kompetencję wyboru członków TK. A to, że w sposób pośredni ani bezpośredni nie zostali wybrani przez naród- moi kandydaci do Sejmu, Senatu i Prezydenta przepadli, nie ma nawet partii. Czyli na dobrą sprawę nie ma moich przedstawicieli na Wiejskiej.

Policjantów, lekarzy, strażaków też nie wybierasz a decydują o losie ludzi

 

Oczywiście nie uda się wyeliminować czynnika ludzkiego w postaci prób machlojek etc ale warto choć próbować coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665502 Widać standardy ludzi PiSu. Ciekawe kiedy wyjdą z pałami na KODowców...

Do strzelania do górników czy pacyfikowania policyjnym butem im trochę brakuję.

Ale fakt. Marszałek mógłby zachować się jak facet, powiedzieć, żeby go puścili, wysłuchać, odpowiedzieć byle co (jak niemal każdy polityk w takiej sytuacji) i wyszedłby jako tako z twarzą. No ale niestety. Większości naszych polityków nie po drodze z kulturą i obyciem na choćby miernym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest teraz w PL , sędzia wybiera sędziego, są jakieś dosrywki i półśrodki, że prezydent powołuje, sejm itp, ale to ściema, bo powołują z kandydatów przedstawionych przez środowiska prawnicza, także to "powoływanie" przez władzę wykonawczą, ustawodawczą jest czysto formalne. W USA w niektórych stanach jest tak, że sędziów wybiera się w wyborach powszechnych, podobnie z policją, wybór szeryfów np. Oba systemy mają swoje wady i zalety. Pisanie też, że sądy są apolityczne jest bzdurą, w Sądzie Najwyższym USA prezydent wybiera sędziego i zgadnijcie jakiego wybiera Barack, o liberalnych poglądach, demokratę, czy konserwę z z partii republikańskiej? :)

 

dla mnie obecne środowisko sędziowskie to patologia, obejrzyjcie sobie ich "Kongres" ostatni, p... o "specjalnej kascie", kocie Jarka, słownictwo ogólnie. 60% sędziów pochodzi z nominacji z poprzedniego systemu, przed 89, zero dekomunizacji, zero odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665502 Widać standardy ludzi PiSu. Ciekawe kiedy wyjdą z pałami na KODowców...

Do strzelania do górników czy pacyfikowania policyjnym butem im trochę brakuję.

Ale fakt. Marszałek mógłby zachować się jak facet, powiedzieć, żeby go puścili, wysłuchać, odpowiedzieć byle co (jak niemal każdy polityk w takiej sytuacji) i wyszedłby jako tako z twarzą. No ale niestety. Większości naszych polityków nie po drodze z kulturą i obyciem na choćby miernym poziomie.

Nie porównuj pacyfikowania górników rozwalających w bandzie siedzibe spółki i grożących prezesowi, do faceta, który stoi i zadaje pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę jeszcze sprawę z transferem pieniędzy z OFE i jedną ciekawą rzeczą- zakaz reklamy OFE pod groźbą nałożenia kary 3 mln złotych (ustawy nie mogę znaleźć ale są art na ten temat).

http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytur ... klamy.html

 

Tak więc prawie po 2 latach TK wydał wyrok. Gdyby ówczesny prezydent nie podpisał tej ustawy a dał do TK to byłoby ciekawie odnośnie finansów. A tak sprawa jasna i klarowna- podpisujemy ustawę i dajemy do TK, większość ludzi nie podpisze pism dot OFE i więcej hajsu pójdzie do ZUS.

 

A gdzie wolność słowa, gdzie swoboda gospodarcza oraz zasada uczciwej konkurencji?

 

EDIT

 

Znalazłem: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0130001717

art 4 pkt 42 ust 3 (a inaczej to strona 13).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Właśnie odbyłem rozmowę z ludźmi, którzy na żywo obserwowali Forum Ekonomiczne w Krynicy. Stopień bezhołowia, i skoku na stanowiska, podsypywanego sowitymi apanażami jest podobno niewiarygodny. Bidoki, które przez lata kręciły się wokół partii władzy i inni, którzy pojawili się tuż po wygranych wyborach, zachowują się jak panowie w udzielnych księstwach. (...) Jeśli Mariusz Kamiński i CBA nie zrobią jednej czy drugiej pokazówki i nie przeczołgają kolejnych prezesów, grozi nam sytuacja nieznana dotychczas - grabież majątku publicznego przez ludzi dobrej zmiany, rzekomych patriotów. (...)".

 

To upubliczniony wpis redaktora Gazety Polskiej i niezalezna.pl

Dziękuję, dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napiszesz że w 100% są apolityczni? Rękę dasz uciąć? 8-)

Ludzie świadomi, wykształceni i myślący, w tym - wbrew temu, co zdaje się sugerować jeden z dziennikarzy GazPol'u - sędziowie, miewają swoje poglądy, w tym polityczne. Jednak niezależnie od tego, która partia akurat miała większość w Sejmie czy też z jakiego środowiska wywodził się Prezydent, przy rozpoznawaniu spraw powinni kierować się swym sumieniem i prawem. Tak więc apolityczność w trakcie służby, po niej tylko nieposzlakowana opinia i wzorowe zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665545 Tak jest teraz w PL , sędzia wybiera sędziego, są jakieś dosrywki i półśrodki, że prezydent powołuje, sejm itp, ale to ściema, bo powołują z kandydatów przedstawionych przez środowiska prawnicza, także to "powoływanie" przez władzę wykonawczą, ustawodawczą jest czysto formalne.

Art. 194 ust. 1 zdanie pierwsze, Konstytucja RP: Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów, wybieranych indywidualnie przez Sejm na 9 lat spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą. (...) Kandydaci wcale nie są przedstawiani przez środowiska prawnicze, tylko przedstawiani przez partie znajdujące się w sejmie. Ponieważ jest jeszcze swoboda myślenia, to także w środowiskach prawniczych są różne poglądy, partie teoretycznie mają w czym wybierać.

 

665545 60% sędziów pochodzi z nominacji z poprzedniego systemu, przed 89, zero dekomunizacji, zero odpowiedzialności

Mówisz o sędziach orzekających, czy także sędziach w stanie spoczynku? Bo jeśli o orzekających, to skąd informacja, że 6000 sędziów ma ponad 27 lat służby, co by oznaczało, że są już po 53 roku życia? Dziwne masz te statystyki. Dekomunizacja - przepraszam w jaki sposób miałaby być przeprowadzona, złożenie z urzędu za przynależność do PZPR? Na marginesie, od 1990 r. jest zakaz przynależności sędziów do partii politycznych, najpierw w ustawie regulującej funkcjonowanie sądów (Prawo o ustroju sądów powszechnych, Dz. U. Z 1985 r., Nr 31 poz. 137, ze zmianami wynikającymi z Dz. U. z 1990 r., Nr 23, poz. 138), potem w Konstytucji - art. 178 ust. 3.

Może rozwiniesz też myśl o braku odpowiedzialności? Działania sędziego sądu powszechnego podlegają ocenie - czy to merytorycznej przy rozpoznawaniu zażalenia/apelacji, czy to przy wizytacji/lustracji, czy to wreszcie w zakresie dyscyplinarnym (np. wykroczenia drogowe czy zachowania nielicujące z powagą zawodu).

 

665549 To upubliczniony wpis redaktora Gazety Polskiej i niezalezna.pl

piłem do niego tutaj:

viewtopic.php?f=35&t=26999&start=660#p665476

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie - dziennikarz z niezależnej tak pisze bo oni się nie załapali czy serio przejrzał na oczy??? pewnie zaraz wpadnie kilka stanowisk w tvp czy gdzieś i będzie znowu cisza :)

Być może przez jakiś czas był zaślepiony i wierzył, że ta dobra zmiana jest dobra. Najwyraźniej zaczął powoli otwierać oczy.

Ciekawe kiedy go odsuną od stanowiska za takie niezgodne z linią partii poglądy...? :kox:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665551 teraz pytanie - dziennikarz z niezależnej tak pisze bo oni się nie załapali czy serio przejrzał na oczy???

wg mnie to tylko szykowanie gruntu do działań zmierzających do zmiany na niektórych z obsadzonych stanowisk (bo przecież PiS kryształowo czysty powinien być) i zmiany "obsadzającego", Ministra Skarbu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]booohal[/ref], miało być o górnikach. Może pogadamy o tajemniczym samobójstwie Baronki Paliwowej z SLD lub o "już nikt przez tego Pana życia pozbawiony nie będzie". Może też wspomnimy o agencie Tomku?

Takie filmy z YT to jest zlepek zazwyczaj wyciętych sytuacji. Nikt bez powodu nikogo nie pałuje. Ale przyznać trzeba, że kopanie przez Policjanta jest naganne.

 

Z resztą jest duża różnica pomiędzy Policją a pracownikiem PiSu naruszającym nietykalność osobistą :) Czy widziałeś coś takiego za czasów PO? Bo przytoczone przez Ciebie przykłady słabo odnoszą sie do tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A postawmy się w roli posła czy redaktora- nie wiadomo kto to był tak naprawdę (przynajmniej ja tak widzę to), tamten czas był zarezerwowany dla redaktorów. Skąd wiesz co mogło odpalić dla tamtej osoby? Będąc posłem wielu osobom można się narazić. Są spotkania posłów z obywatelami w postaci otwartych biur poselskich. Do nikogo w Sejmie nie pałam miłością ale jakieś zasady powinny być zachowane.

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 75490.html

Mężczyzna twierdzi, że był zaproszony do Sejmu przez klub Kukiz’15. - Byłem na zaproszenie pani posłanki Barbary Chrobak - powiedział mężczyzna. Posłanka Chrobak skomentowała incydent mówiąc, że nie zna mężczyzny, który brał udział w szarpaninie

 

I to jest wg mnie podsumowanie tego incydentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Skąd wiesz co mogło odpalić dla tamtej osoby? Będąc posłem wielu osobom można się narazić.

Mówisz że posłowie boją się swoich wyborców? :kox:

 

Są spotkania posłów z obywatelami w postaci otwartych biur poselskich.

Spróbuj się kiedyś umówić z jakimś posłem w jego biurze poselskim. Moja koleżanka wiosną tego roku chciała się umówić z jednym z Łódzkich posłów PiSu. Po trzech miesiącach "umawiania się" wymiękła. Biuro poselskie to instytucja na którą poseł a chęcią bierze co miesiąc niezłą kasę ale bywać tam nie lubi.

 

Dodane po 1 minucie 59 sekundach:

BTW: a ten Pan w okularkach co tak ochoczo obłapiał faceta próbującego przedstawić swój problem marszałkowi sejmu, to ktoś znany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie swoich wyborców a wyborców innej partii. Chociaż w swoich szeregach też pewnie są tacy, którzy mieliby ochotę co nieco nabroić.

 

665576 Spróbuj się kiedyś umówić z jakimś posłem w jego biurze poselskim. Moja koleżanka wiosną tego roku chciała się umówić z jednym z Łódzkich posłów PiSu. Po trzech miesiącach "umawiania się" wymiękła. Biuro poselskie to instytucja na którą poseł a chęcią bierze co miesiąc niezłą kasę ale bywać tam nie lubi.

Teoria swoje a praktyka swoje - nie od dziś to wiadomo :) . Ale z mojego okręgu wiem, gdzie poseł mieszka więc nie miałbym problemu go odszukać, nawet często wpada na imprezy samorządowe (słynny Pan Jerzy Gosiewski który np przemawiał do pustej sali :D )

 

665576 a ten Pan w okularkach co tak ochoczo obłapiał faceta próbującego przedstawić swój problem marszałkowi sejmu, to ktoś znany?

Dla nas może być nieznany ale dla administracji i władz Sejmu jest znany (domniemam bo z biura prasowego PiS więc jakieś dokumenty muszą być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalić dla tamtej osoby? kto miał jej coś odpalać?

 

jak go wpuścili do sejmu to raczej bomby przy sobie nie miał :dontknow:

 

mógł to załatwić inaczej, ale wtedy nikt by o nim nie usłyszał, a od posła/marszałka by dostał odpowiedź, że przyjrzą się sprawie i :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665579 odpalić dla tamtej osoby? kto miał jej coś odpalać?

No ja to zrozumiałem, inaczej to "mogło coś strzelić do głowy" ;)

A problem byłoby "spoliczkować" posła przy tamtej okazji? ;) . Skoro ktoś nie reaguje na prośby żeby odszedł to można domniemać, że jednak coś się szykuje.

 

No i zrobił sensację ale czy efekt będzie zamierzony z czym przybył? Może być różnie. Sorry ale my wszyscy dla tych z Wiejskiej to nic nie znaczymy, widać było nawet po zachowaniu marszałka- śmiech pod nosem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zajmie się tym sejm, ale może któryś dziennikarz zrobi jakieś śledztwo, prowokacje, jakiś superwizjer czy inne takie.

 

Ciekawe jak faktycznie wygląda ta "sprzedaż dzieci na zachód" :dontknow::dontknow:

 

 

Czarek, "odpalić tamtej osobie" i wtedy jest jasne, nie ogarnąłem skąd piszesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.