Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

http://wpolityce.pl/polityka/308092-tyl ... ci-z-tropu

 

Nasi znowu górą :good: Zadali Komisji Weneckiej trudne pytania, zbili z tropu swoich rozmówców, odbili piłkę na Tureckie boisko, sukces pełny :good:

Zdenerwowanym trudnymi pytaniami urzędnikom KW wytłumaczyli że paraliż Trybunału Konstytucyjnego w Polsce to kwestia polityczna a nie merytoryczna i prawna.

Urzędnicy pytali jeszcze o podział kompetencji poszczególnych organów w Polsce i tu dziennik nie pisze jakie odpowiedzi padły :o

Można się tylko domyślać że urzędnikom resortu sprawiedliwości udało się wytłumaczyć że Polska wykształciła nowy, uproszczony i lepszy model wymiaru sprawiedliwości gdzie władza ustawodawczo, wykonawcza i sądownicza, jest podzielona ale dla usprawnienia jej działania, znajduje się w rękach tych samych ludzi. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny to ta sama osoba - same korzyści: oszczędności na etatach i o wiele lepsza skuteczność działania.

 

Niech cała Unia Europejska bierze z nas przykład :good:

 

PS1: kto uważa że autor tego artykułu pozostawił czytelnikowi miejsce do własnych przemyśleń i opinii w temacie dzisiejszej wizyty przedstawicieli KE w Polsce?

PS2: Kto wierzy że przebieg tej wizyty przebiegał dokładnie tak jak opisała to ta prawicowa gazeta?

PS3: Komu w czasie czytania tego artykułu odżyły wspomnienia z czasów PRLu, kiedy oglądało się Polską Kronikę Filmową w której narrator patetycznym tonem opowiadał widzom o potędze naszego kraju? :)

 

Dodane po 42 minutach 27 sekundach:

Po przeczytaniu dzisiejszych wiadomości, przypomniał mi się wyaiad z Adamem Małyszem sprzed kilku lat. Musiałem go odszukać i jest:

(zwródzcie uwagę na czwarte pytanie i odpowiedź od końca:

http://www.przegladsportowy.pl/sporty-z ... 1,300.html

a oto news z dziś:

http://eurosport.onet.pl/motorowe/adam- ... ach/ewpe3z

 

Czy to przypadek? :o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zdenerwowani „trudnymi” pytaniami strony polskiej"oraz"Nasi urzędnicy znów cierpliwie tłumaczyli komisarzom" można odnieść wrażenie , że komisja tłumaczyła się ze swoich błędów i przeprosiła, że przyjechała. A tak przy okazji fajnie , ze ten temat został poruszony chciałbym wyrazić swoje uznanie dla posłanek Nowoczesnej - Kamila Gasiuk-Pihowicz i Joanna Scheuring-Wielgus. Panie wykazały się inicjatywą, która zaskoczyła mojego ulubionego posła Piotrowicza. Przekazanie KW dokładnych informacji i procesie legislacji w Polsce jest bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczytałem artykuł i torfiałem sobie powoli, aż mnie podkusiło, żeby przeczytać komentarze. I to był błąd, bo proces torfienia przyspieszył.

 

Nie twierdzę, że poziom intelektualny komentujących jest właściwy tylko fanom tego tytułu, ale chyba nie zdziwi mnie wynik kolejnych wyborów.

 

Dodane po 7 minutach 18 sekundach:

Z Małyszem to może być zbieg okoliczności, np. kontrakt przewidywał, że po 5 latach będzie ewaluacja i decyzja co dalej, np. prawo Orlenu do rozwiązania kontraktu. Przecież chyba ani władze Orlenu, ani minister Skarbu Państwa, ani jego szef nie są tacy pamiętliwi czy mściwi, żeby z przyczyn politycznych ten kontakt rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]funkoval[/ref], dużo mówi się na Forum że wiedzę trzeba czerpać z różnych źródeł więc staram się zaglądać i do prasy prawicowej.

To jest jednak niezmierni trudne a artykułu z wPolityce są dla mnie najtrudniejsze w lekturze. Ja rozumiem że czytelnicy są różni i w zależności od adresata, trzeba dostosować formę wypowiedzi ale ten artykuł jest chyba adresowany do kompletnych imbecyli.

Autor nawet nie podejrzewa że jego czytelnik jest w stanie samodzielnie coś wywnioskować - wykłada jak jest i co czytelnik powinien zapamiętać. Nie pozostawia żadnego miejsca na przemyślenie czy refleksje.

Propagandą pro rządową wali na sto kilometrów. Autor nie podaje nazwisk urzędników od których czerpie swoją wiedzę na temat przebiegu rozmowy z przedstawicielami KW. Nie padają żadne cytaty, sama narracja autora. Autor pomija odpowiedź naszych urzędników na najważniejsze pytanie: jak wygląda podział władzy w Polsce czyli sedno problemu.

Brak informacji o uczestnictwie opozycji w tych rozmowach, brak informacji o zakończeniu spotkania przed czasem przez przedstawicieli KW właśnie w celu spotkania się z przedstawicielami opozycji, brak informacji o próbie nie dopuszczenia przez rząd do tego spotkania...

Czy na prawdę trzeba czytać takie artykuły żeby poznać inny punkt widzenia?

A komentarze... Przeraża mnie że gdzieś żyją tak ciemni ludzie. Mam nadzieję że nigdy kogoś takiego nie spotkam w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była w sejmie dyskusja na temat pytań Komisji Weneckiej. PiS (zdaje się, że marszałek sejmowy z PiSu) wymyślił sobie, że na temat wypowiedzą się jedynie posłowie PiS. Głosy opozycji nie są konieczne. Oczywiście z drugiej strony PiSiory często podkreślają, że mamy w PL demokrację. Właśnie widać jaką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była w sejmie dyskusja na temat pytań Komisji Weneckiej. PiS (zdaje się, że marszałek sejmowy z PiSu) wymyślił sobie, że na temat wypowiedzą się jedynie posłowie PiS. Głosy opozycji nie są konieczne.

To nie dyskusja, tylko monolog.

 

A tu perełka, jeśli oczywiście wierzyć takiemu plugawcowi, jak GazWyb

http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,2 ... rects=true

 

Czyżby chodziło o czyszczenie pola pod ruch kadrowy w rządzie który ma być wykonany przez szefa ministrów 'zaskoczonego' tym rozpasaniem i bezhołowiem, który tym samym wejdzie cały na biało?

 

 

 

... Kaczyński zapowiedział, że w partii PiS panuje przekonanie /.../ o tym, że w Sądzie Najwyższym potrzebne są duże zmiany bo nie może być tak, że jest poza kontrolą /... /.

 

Tak mi właśnie zaświtało, kto stwierdza ważność wyborów parlamentarnych? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował skończyć z sugerowaniem, że prawicowa prasa jest dla debili, ewentualnie zwrócić się do GUS żeby poprawił dane o grupach społecznych, które poparły PiS w ostatnich wyborach. Że tak powiem kolokwialnie, samo czytanie Gw, Polityki, Newsweeka, oglądanie TVN, cytowanie "autorytetów" itp, inteligenta nie czyni, to już jest passe, zejdźcie na ziemię :) Nie jest tak, że ciemny lud wygrał wybory. Ja sie tez wzdrygam estetycznie jak czytam komentarze na Gw czy Onecie. Mnie to generalnie lotto, Tv publiczna za Po była badziewiem, za PiS jest tak samo, PiS odrobił lekcję z 2007 w bawienie sie w demokracje i pluralizm w mediach, Tv jest publiczna i mnie sie od dłuższego czasu kojarzy z przybytkiem, ktory też ma w nazwie publiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował skończyć z sugerowaniem, że prawicowa prasa jest dla debili, ewentualnie zwrócić się do GUS żeby poprawił dane o grupach społecznych, które poparły PiS w ostatnich wyborach. Że tak powiem kolokwialnie, samo czytanie Gw, Polityki, Newsweeka, oglądanie TVN, cytowanie "autorytetów" itp, inteligenta nie czyni, to już jest passe, zejdźcie na ziemię :)

 

No właśnie zostałem na ziemię dość brutalnie sprowadzony przez lekturę artykułu w gazecie, po której spodziewałem się wysokiego poziomu, dorównującego ludziom wskazującym ją jako rzetelne i wiarygodne źródło informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665477 Nie jest tak, że ciemny lud wygrał wybory.
Akurat tego nie byłbym taki pewien. Obiecanki zrobiły swoje, ale czas i cierpliwość wyborców się kończy. Wystarczyło zobaczyć demonstracje frankowiczów przez Pałacem Prezydenckim w weekend, a wydaje się , że to dopiero początek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665477 Nie jest tak, że ciemny lud wygrał wybory.
Akurat tego nie byłbym taki pewien. Obiecanki zrobiły swoje, ale czas i cierpliwość wyborców się kończy. Wystarczyło zobaczyć demonstracje frankowiczów przez Pałacem Prezydenckim w weekend, a wydaje się , że to dopiero początek.

Demonstracja frankowiczów to jak natrętna mucha, która przypomina, że się w porę drzwi nie zamknęło. Wystarczy zasugerować opinii publicznej (czyli masom), że to darmozjady i kombinatorzy, którzy chcą w nie zrobić dobrze kosztem państwa, może nawet kosztem programu 500+!

 

Biorąc pod uwagę co mi dziś wpadło w oko przy przeglądaniu GazPolu, to w najlepsze trwa deprecjonowanie władzy sądowniczej. W nie wybredny sposób i w stylu godnym tekstów sponsorowanych przez ugrupowania dążące do państwa totalitarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele gadała ale konkretów brak :D

 

http://wmeritum.pl/kamila-gasiuk-pihowi ... atu/145657

Każdy jest dobry w Sejmie :mrgreen:

 

 

Ale kogoś nie widziałem dawno w tv- Pana Niesiołowskiego. PO stara się ocieplić wizerunek czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TK to w obecnym układzie twór czysto polityczny. I nikt na Wiejskiej nie ma jaj aby zmienić np sposób wybierania członków TK (bo jak ten organ może być obiektywny skoro partie polityczne maczają palce kto ma tam zasiadać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TK to w obecnym układzie twór czysto polityczny. I nikt na Wiejskiej nie ma jaj aby zmienić np sposób wybierania członków TK (bo jak ten organ może być obiektywny skoro partie polityczne maczają palce kto ma tam zasiadać).

Sędziów sądów powszechnych mianuje Prezydent na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa, w której zasiadają przedstawiciele władzy ustawodawczej czyli partii politycznych. Też są polityczni?

Po to jest kadencja 9letnia sędziów TK, żeby nie pokrywała się z kadencją innych władz, dając sędziom TK pewną niezależność od aktualnego składu parlamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
TK to w obecnym układzie twór czysto polityczny.

Czy masz choć podstawowe wykształcenie prawnicze żeby głosić takie poglądy czy po prostu usłyszałeś to w "Wiadomościach"? Zakładając że jesteś "po prawie", przedstaw nam jak widziałbyś Ty system wyboru sędziów w ogóle oraz do TK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.