Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

686820 Jesteś... Z oceną tego chyba nikt nie ma tu problemu. Mi to nie przeszkadza, każdy ma wybór ;)

Po prostu wybieram ich jako najmniejsze zło. W takim sensie można powiedzieć, że jestem ich zwolennikiem.

PiS to dla mnie straszny ciemnogród, który cofnie nas o pare lat w rozwoju. Kupili sobie wybory poprzez 500+ i wiek emerytalny. I o tym chyba każdy wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Owszem, z drugiej strony po wygranej PO twój śniady sąsiad mógłby właśnie rozwijać dywanik do modlitwy... albo trzymać kozę w piwnicy. PO to wazelina w tyłku Merkel. A co Merkel z Niemcami zrobiła masz okazję widzieć. PO goni za zachodem... a zachód płaci za swoje multikulti... w sumie to pewnie dopiero zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686826 Owszem, z drugiej strony po wygranej PO twój śniady sąsiad mógłby właśnie rozwijać dywanik do modlitw

To brałem jako plus wygranej PiSu. Ale wtedy nie myślałem, że sie tak rozkokoszą.

686826 PO goni za zachodem

Wszyscy gonimy za zachodem ;)

 

Dodane po 2 minutach 2 sekundach:

686825 czemu mają teraz takie poparcie rzędu kilkunastu procent ?

Pójdźmy na biedną wieś gdzie są wielodzietne rodziny to nawet 100% przekroczy PiS :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686815 Mam za to wiedze o:

-aferze 500+ na kredyt

-aferze kwoty wolnej od podatku

-aferze ułaskawienia Pana Kamińskiego

-aferze Trybunałowej

-aferze wejścia MON w nocy do Kontrwywiadu NATO

-aferze zarypania pieniędzy z OFE w stopniu większym niż zrobiło to PO

-aferze izolacji w Europie

-aferze niejasnego spożytkowania funduszy przez szeryfa

-aferze upolitycznienia prokuratury przez połączenie Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego

-aferze aborcyjnej

-aferze ograniczania dostępu mediów i społeczeństwa do posiedzeń Sejmu

-aferze podatku handlowego i bankowego

-aferze jednolitej stawki podatkowej

-aferze wątpliwego uchwalenia budżetu

-aferze nie potwierdzeniu tezy o zamachu w Smoleńsku

-aferze o unieważnieniu przetargu na Caracale

-aferze o zakupie Black Hawków

-aferze o nie zakupie Black Hawków

-aferze o kolejnej chęci zakupu Caracali

-aferze o puszczeniu przez MINISTRA OBRONY fałszywej plotki o sprzedaży Rosji Mistrali przez Egipt za 1$

-aferze Misiewiczów

 

:shock::shock::shock:

Pamiętasz, jak kiedyś w miarę upływu naszych postów w temacie powiedziałeś, że w skrócie, tracę w Twoich oczach?

Role się odwróciły.

Ostatnio podajesz lepsze powody do cytowania twoich wypowiedzi niż Paulo Coelho.

Sam w głównej mierze zrezygnowałem z tego tematu zauważając, że pogubiłem i zapętliłem się troszkę zbyt zaciekle broniąc PiSu, z którym wcześniej nie chciałem mieć nic do czynienia. U Ciebie wygląda to podobnie.

Przemyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]weglus[/ref], a o aferach PO dalej nie masz? Ehhh... daleko mi do interesowania się polityką... Brzydzę się zarówno PO jak i Pisem. Naprawdę nie potrafię pojąć jak można być takim zwolennikiem tej bandy złodziei z PO :shock: Tak, napiszmy to otwarcie, to złodzieje z immunitetem. Masz rodzinę w partii czy co? Pytam naprawdę, nie z żadną ironią czy zaczepnie. Po prostu nie potrafię zrozumieć jak można bronić (a w sumie broniąc się tylko atakować PIS) PARTIĘ. Robisz dokładnie to co politycy w TV. Ich argumentem jest jedynie oczernienie opozycji - tyle.

wytłumacz jedno- jeżeli PO to banda złodzieji, to czemu nikt nie trafił za kratki za rządów PISu. Przecież prokuratura jest w rekach pana zero, nic nie stoi nie przeszkodzie, zeby ich zlapac? No chyba, ze prefabrykacja dowodow przestepstwa trwa wiecej niz rok, to rozumiem.

P.S. Tak, ja jestem zwolennikiem PO. Nowoczesnej zreszta tez. Nie we wszystkim, ale na polskiej scenie politycznej do nich mi zdecydowanie najblizej, chociaz swiatopogladowo, to zdecydowanie SLD (rozdzial Kosciola od panstwa, likwidacja czarnej mafii, itp- tu zdecydowanie PO i Nowoczesna jest za malo radykalna).

P.S.2 Jak czytam takie wpisy jak twoje, to jestem za ograniczeniem prawa wyborczego dla emigrantow. Wyjechales, placisz podatki za granica, to sobie tam decyduj o tym, kto u wladzy.

P.S.3 Fajnie, ze jestes taki swiatowy i ze twoja zona z Austriakiem nawiazala kontakt, ale jaki to ma zwiazek ze stanem autostrad w Polsce? Ja mam w kazdym miesiacu delegacje Niemcow i kazdy nie moze nadziwic sie, ze Polska jest taka rozwinieta. No ale oni maja dluzsza pamiec niestety niz nasi wyborcy i najczesciej pamietaja, jaka bieda byla przed 89. Mieszkalem tez par lat w Niemczech, glownie w zachodnich i jakos nie urzekla mnie jakosc drog poza miastami. A znalezc autostrade bez remontu to cud. Tam jest jeden wieczny Umbau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]booohal[/ref], bo to jest takie samo wylistowywanie afer jak afer PO. Afera taśmowa i autostradowa to wg mnie jedyne afery, za które odpowiada PO. Można sie jeszcze zastanowić nad Amber Gold. To co wylistowałem to nie są moim zdaniem afery, ale jeżeli wszystko co było za PO nazywami aferami to tak samo trzeba robić teraz.

 

Dodane po 1 minucie 28 sekundach:

686841 wytłumacz jedno- jeżeli PO to banda złodzieji, to czemu nikt nie trafił za kratki za rządów PISu. Przecież prokuratora jest w rekach pana zero, nic nie stoi nie przeszkodzie, zeby ich zlapac? No chyba, ze prefabrykacja dowodow przestepstwa trwa wiecej niz rok, to rozumiem.

:good: Ale Kaczyński powiedział, że nie poprą Tuska, bo "mogą mu zostać postawione jakieś zarzuty". Tylko sie jeszcze nie zastanowili jakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bredzisz. Co to za afera "aborcyjna" ? chłopie brniesz w te swoje teorie i próbujesz czymś to podeprzeć to wypisałeś jakieś wątki i zwiesz to aferami. Afera autostradowa ? nie mozliwe, dopiero pisałeś że PO tak pięknie budowało drogi. Tych afer było wiecej niż na tym filmie z Cejrowskim, np ElewaRR, informatyzacja MSW, stadionowa, itp Poczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja wymiękam, bo jak widzę takie wypociny:

686841 Fajnie, ze jestes taki swiatowy i ze twoja zona z Austriakiem nawiazala kontakt, ale jaki to ma zwiazek ze stanem autostrad w Polsce?

to się odechciewa. Jak nie wiesz jaki, to do podstawówki - może nauczą czytania ze zrozumieniem, bo w owym poście zawarłem informację która cię nurtuje.

686841 Jak czytam takie wpisy jak twoje, to jestem za ograniczeniem prawa wyborczego dla eimgrantow. Wyjechales, placisz podatki za granica, to sobie tam decyduj o tym, kto u wladzy.

Możesz sobie być, gdyby nie partia której ołtarzyk masz w pokoju dziennym, to bym wyjeżdżać nie musiał :)

Żal mi ludzi, którzy wierzą w to co pokazuje TV. To tak jak czytanie autoświata i opieranie się na ich sponsorowanych testach... Tu jest dokładnie to samo. Wierzysz w to, co pokaże ci Lis, albo Pokraśko... Tak się objawia fanatyzm... obojętnie jaki religijny, polityczny, motoryzacyjny (do danej marki) itp itd... Nie ważne jakie argumenty padną - "moje" najlepsze i koniec. Z mojej strony dyskusja skończona. Nie mam zamiaru czytać szyder na mój czy żony temat, tylko dlatego, że ktoś jest fanatykiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686843 bredzisz. Co to za afera "aborcyjna" ? chłopie brniesz w te swoje teorie i próbujesz czymś to podeprzeć to wypisałeś jakieś wątki i zwiesz to aferami.

Idź na jakiś kurs doszkalający albo coś ;)

686843 dopiero pisałeś że PO tak pięknie budowało drogi.

Nie przeinaczaj faktów ;) Pisałem, że wybudowało, nie że pięknie budowało. O tym, że były problemy z płatnościami to wiem. Ale jednak ten Skok Wołomin :mrgreen:

Widzę natomiast jak zmienił się stan dróg krajowych, wojewódzkich, wszystkich tych które nie są ekspresówkami czy autostradami. Jak jadę sobie na działkę ponad 50km to widzę jak rzadko musze zwalniać ze względu na dziury, o ile rzadziej telepie mi autem oraz o ile skróciła mi sie podróż przez te kilka lat.

686845 Ja nie stawiałbym znaku równości pomiędzy aferami zarzucanymi PO, a tym co wylistowałeś Ty.

Tak jak napisałem są to "afery" z przymrużeniem oka. Tylko wszystko co za PO było nie tak jest nazywane przez ich przeciwników aferą. Dlatego ja teraz mogę sobie to co wypisałem nazwać aferami i będzie taki sam efekt. Głupota, ale czasami trzeba sie do niej dostosować

 

 

Liderem ostatniego rankingu zaufania polityków IBRiS dla Onetu został Ryszard Petru. Lider Nowoczesnej zebrał aż 43,7 proc. głosów Polaków. Drugie miejsce zajął prezydent Andrzej Duda z wynikiem 34,2 proc. Na trzecim miejscu znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, który wyprzedził Barbarę Nowacką (33 proc.) i Beatę Szydło (32 proc.).

 

Ankietowani jednocześnie wskazali, którym politykom nie ufają. Tu na pierwszym miejscu znalazł się Antoni Macierewicz (66,3 proc.). Tuż za nim uplasował się szef PiS Jarosław Kaczyński, który zebrał 65,8 proc. negatywnych głosów. Na trzecie miejsce ankietowani wysłali Zbigniewa Ziobrę z wynikiem 61,4 proc.

:)

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... paign=info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja wymiękam, bo jak widzę takie wypociny:
686841 Fajnie, ze jestes taki swiatowy i ze twoja zona z Austriakiem nawiazala kontakt, ale jaki to ma zwiazek ze stanem autostrad w Polsce?

to się odechciewa. Jak nie wiesz jaki, to do podstawówki - może nauczą czytania ze zrozumieniem, bo w owym poście zawarłem informację która cię nurtuje.

686841 Jak czytam takie wpisy jak twoje, to jestem za ograniczeniem prawa wyborczego dla eimgrantow. Wyjechales, placisz podatki za granica, to sobie tam decyduj o tym, kto u wladzy.

Możesz sobie być, gdyby nie partia której ołtarzyk masz w pokoju dziennym, to bym wyjeżdżać nie musiał :)

Żal mi ludzi, którzy wierzą w to co pokazuje TV. To tak jak czytanie autoświata i opieranie się na ich sponsorowanych testach... Tu jest dokładnie to samo. Wierzysz w to, co pokaże ci Lis, albo Pokraśko... Tak się objawia fanatyzm... obojętnie jaki religijny, polityczny, motoryzacyjny (do danej marki) itp itd... Nie ważne jakie argumenty padną - "moje" najlepsze i koniec. Z mojej strony dyskusja skończona. Nie mam zamiaru czytać szyder na mój czy żony temat, tylko dlatego, że ktoś jest fanatykiem :)

ooo,jaka kultura osobista, niczego wiecej sie nie spodziewalem po wyborcu PISu. I nawet wie, jaka telewizje ogladam. Jeszcze dopowiem- oprocz ksiazek czytam rowniez Politykę i Newsweek. A ty radio M i tv trwam?Glos niedzielny? Czy jak tam twoja "niezalezna" prasa sie nazywa?

Jak bys sie uczyl i uwazal chociazby w tej podstawowce, to bys nie musial wyjezdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę oto niewielka lista sukcesów mistrzów kabaretu, bezprawnie okupujących Sejm:

1) Afera taśmowa

2) Afera hazardowa

3) Afera wyciągowa

4) Afera stadionowa

5) Afera autostradowa

6) Afera stoczniowa

7) Afera AmberGold

8) Afera Elewarru

9) Afera z informatyzacją MSW

10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru

11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)

12) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)

13) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn

14) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)

15) Podniesienie VAT-u na wszystko

16) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

17) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych

18) Podniesienie akcyzy na paliwo

19) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

20) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

21) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

22) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi

23) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)

 

 

Co do Nowoczesnej- no cóż jacy wyborcy taka partia :)

980646fe79a4b41ccd4406f8f2763283.jpg

CZqkNY2W0AAzGFN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę oto niewielka lista sukcesów mistrzów kabaretu, bezprawnie okupujących Sejm:

1) Afera taśmowa

2) Afera hazardowa

3) Afera wyciągowa

4) Afera stadionowa

5) Afera autostradowa

6) Afera stoczniowa

7) Afera AmberGold

8) Afera Elewarru

9) Afera z informatyzacją MSW

10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru

11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)

12) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)

13) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn

14) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)

15) Podniesienie VAT-u na wszystko

16) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

17) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych

18) Podniesienie akcyzy na paliwo

19) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

20) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

21) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

22) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi

23) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)

patrz, tyle afer, a nikt nie siedzi...może jednak warto filrować informację z "niezależnych"mediów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus ale co Skok Wołomin ? nie masz sie bardzo do czego przyczepić to ci ie skok przypomniał. Takie samo złodziejstwo jak Amber Gold. Ktoś siedzi przez te Skoki ? nie siedzi, to nie ma sprawy. Taki jest twój tok myślenia wiec ci odpowiem tak samo. Albo "mogli ludzie nie wpłacać" jak to co niektórzy tłumaczyli Amber Gold. Sam idz na jakiś kurs, być może jeszcze nie jest za pózno. Skoro widzisz jakieś afery aborcyjne to czas najwyższy. Porównujesz sprawy gdzie były przekręty na miliony złotych to jakiś wyimaginowanych afer. I nie tylko ja tak twierdze jak widzisz. A ten ranking to sobie możesz w buty wsadzić, dopiero co czytałem na WP że prezydent ma prawie dwa razy taki procent zaufania jak podajesz.

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę oto niewielka lista sukcesów mistrzów kabaretu, bezprawnie okupujących Sejm:

12) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)

15) Podniesienie VAT-u na wszystko

16) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

17) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych

18) Podniesienie akcyzy na paliwo

19) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

20) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

A czy PiS coś zmienił w tej kwestii? :)

12) PiS chce właśnie zabrać reszte pieniędzy i to w jeszcze gorszym stylu. Chcą je przekazać na rezerwę demograficzną a nie do ZUSu.

15) PiS obniżył?

16) PiS obniżył?

17) PiS za to zrobił mają zmianę w kwocie. Taką, że nikomu nie wyszło na dobre :D

18) PiS obniżył?

19) PiS przywrócił?

20) PiS zwiększył?

 

Dodane po 28 sekundach:

686862 A ten ranking to sobie możesz w buty wsadzić, dopiero co czytałem na WP że prezydent ma prawie dwa razy taki procent zaufania jak podajesz.

No przecież to Ty piszesz co chwile jakie to słupki ma PiS :kox: Ale mam ubaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus ale co Skok Wołomin ? nie masz sie bardzo do czego przyczepić to ci ie skok przypomniał. Takie samo złodziejstwo jak Amber Gold. Ktoś siedzi przez te Skoki ? nie siedzi, to nie ma sprawy.

Jakos w PO nie zauwazylem senatora, ktory wyprowadzil kilkadziesiat baniek do Luksemburga. Jakos AmberGold nie sponsorowalo kampanii wyborczej PO. Jakos ambergold nie bylo pomyslem PO.

P.S. Gdyby PO nie bylo zwolennikiem cieplej wody w kranie, tylko rozliczalo jak PIS swoich przeciwnikow, to co najmniej jeden senator PISu by dzisiaj siedzial. Ale pod tym wzgledem PO to ciamciaramciam delikatnie mowiac.

 

Dodane po 50 sekundach:

tyle afer, a nikt nie siedzi...może jednak warto filrować informację z "niezależnych"mediów?

 

 

Bo PO wszystko umarzało.

aaaa, a to rozumiem, ze sie juz po roku wszystko przedawniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.