Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

685682 Piękny obrazek tego, ile osób poszło głosować i ile oddało głosy ważne.

 

Ta tabela w ogóle o tym nie mówi... mogę uwzględnić głosy nieważne, ale w sumie nie ma tego aż tak dużo.

No przepraszam, jak nie mówi o ilości głosów ważnych, jeśli jest rubryka o tej nazwie? Może źle sformułowałem stwierdzenie (wykreśl drugie ile), ale w przypadku wolnych, bezpośrednich wyborów ilość głosów ważnych do ogółu zarejestrowanych wyborców to dość istotny wskaźnik zmęczenia wyborców panującym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

[ref]ad.am[/ref], nie wiem jaka sytuacja miała miejsce w sejmie bo nie oglądałem relacji, ale z tego co wiem celowe przedłużanie i blokowanie mównicy (każdy poseł ma jakiś tam limit czasowy), służące na celu utrudnienia pracy i niemożliwości zarządzenia głosowania nie ma nic wspólnego ze zdrowym funkcjonowaniem sejmu i sam też chyba wyłączałbym mikrofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.am może jakby Szczerba nie robił sobie po raz kolejny jaj i pajacował przed kolegami co mu brawo bili i sie śmiali razem z nim i by mówił na temat to by mu nikt nie wyłączył mikrofonu, w dodatku był upominany z 5 razy zanim został mikrofon wyłączony. Te sprawy, wiesz, na pewno to rozumiesz (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
o niej to ja nic nie myśle bo jej nie znam. Pisałem ogólnie a nie personalnie a jeśli juz to o moim koledze a nie twojej koleżance. Także czy sie przejmie czy nie to już jej sprawa, ja też sie nie przejmuje jak sie ktoś uważa na miastowego mimo że ma wiejskie korzenie :) kompleksy ? :) pisałem przecież że nie mieszkam na wsi, małe miasto ale miasto. I uwierz że jakbym chciał to bym mieszkał gdzie indziej. A że nie lubie zgiełku i korków i lubie cisze to już moja sprawa. I nie mam kompleksów bo mi małe miasto pasuje. A co do koleżanki z Miasta Łodzi to ją możesz jedynie pozdrowić ode mnie ale pewnie nie przyjmie pozdrowień od jakiegoś czereśniaka z małej mieściny :mrgreen: w miastach średnich i dużych PO również przegrało z PISem, tyle tylko że różnice były mniejsze.

 

A te 28 % w Łodzi - hmm to albo są to co jak pisałem o korzeniach z prowincji albo nie wiem, przecież szanujący sie inteligentny Łodzianin nie zagłosowałby na PIS :o

 

Strasznie długo męczysz ten temat jak na osobę bez kompleksów :o:dontknow:

Ale to Twoja sprawa, ja nie mam zbytnio ochoty o tym teraz rozmawiać więc jeśli nie nalegasz to przełóżmy to może na kiedy indziej?

Nie masz za to ochoty ustosunkować się do drugiej części mojej wypowiedzi?:

 

Popieranie programu politycznego PiSu, ich obecnych działań politycznych i ich pozytywne ocenianie to stan umysłu a nie kwestia skąd się pochodzi. Wierzę że ktoś komu bliska jest socjalistyczno - katolicka narracja obecnie rządzącej partii, urodził się i mieszka w mieście jak i w to że na wsiach mieszkają ludzie którzy wiedzą czym jest wolność, demokracja i liczą w życiu na siebie a nie na państwo.

Tak jak napisałem, większość ludzi nie zmienia poglądów politycznych przez całe życie bo one są w nich. Stan umysłu :)

 

Popierasz PiS. OK. Wytłumacz mi z czego wynika Twoje poparcie - co Ci się podoba w ich programie / realizacji obietnic wyborczych / sposobie prowadzonej polityki:

Kilka faktów z ostatniego roku:

- paraliż TK (działał jak działał ale działał - dziś nie działa w ogóle), interwencja UE i Komisji Weneckiej, próba ograniczenia wolności mediów poprzez ograniczenie ich dostępu do polityków, nie wpuszczanie opozycji na przeniesione obrady sejmu

- połączenie funkcji ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym. W sytuacji kiedy trzeba zbadać sprzeniewierzenie przez partię Pana Ziobry 40 tyś euro, Pan Ziobro musi wszcząć postępowanie przeciwko samemu sobie i jego podwładni mają obiektywnie pracować pod okiem szefa słynącego z....

- pan poseł Kaczyński sprawuje faktyczną władzę w Polsce nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności. Premier i Prezydent są marionetkowi.

Takich sytuacji nie było w Polsce przez ostatnie 25 lat

 

Obietnice wyborcze PiSu:

- 500 zł na każde dziecko - pieniądze dostaje ok 2/5 dzieci - reforma jest niesprawiedliwa - pieniądze dostaje masa ludzi która ich nie potzrebuje a tyle samo osób którym pieniądze są potrzebne, zostało pominiętych.

- darmowe leki dla emerytów - okazało się że lista jest tak krótka że korzysta z nich jedynie 8% osób którym były obiecane i kosztuje to Państwa "aż" 125 mln zł rocznie

- kwota wolna od podatku 8 000 zł dla wszystkich - jest 6 000 zł dla chyba paru tysięcy ludzi

- obniżenie wieku emerytalnego - obietnica zrealizowana - czytałeś jakie emerytury dostaną np kobiety które przejdą w 60 roku życia na emeryturę? - co dalej z tymi ludzmi?

- miała być pomoc dla frankowców - prezydent Duda obiecywał to z uśmiechem na twarzy - minął rok i nie ma żadnych konkretów

 

Do tego doszło niemiłosierne obsadzanie stanowisk w spółkach skarbu Państwa "swoimi" ludzmi. Mają w szeregach prokuratorów czasów PRLu a na ustach walkę z UBekami.

 

Michale! Napisz mi dlaczego popierasz tych ludzi? Czy naprawdę nie uważasz ich za kłamców, hipokrytów i krętaczy? Czy dla Ciebie to nie są karły moralne? Czy możesz napisać mi o nich cokolwiek dobrego nie zaczynając zdania "A PO to też...", bo mnie akurat PO mało co obchodzi. Głosowałem na nich wprawdzie 9 lat temu ale 5 lat temu i w zeszłym roku już nie - NIE JESTEM ICH ELEKTORATEM a Ty cały czas odpisujesz mi jakbym nim był.

 

Dodane po 6 minutach 37 sekundach:

[ref=#00aa00]krd[/ref], a masz może dane jaki był rozkład głosów na wsiach i w małych miastach?

 

Poza tym dostrzegam coś co pomijasz w swoich wypowiedziach. Zapominasz że PO rządziło nieprzerwanie przez osiem lat. Byli pierwszą partią w sejmie po 89 roku która została wybrana przez naród na ponowną kadencję. Osiem lat to jednak bardzo długo i nabruździli sobie tak że stracili elektorat. To nic niezwykłego że jakaś partia ma kiepskie wyniki w sondażach po ośmiu latach rządzenia a partia która od ośmiu lat nie odpowiadała za nic, obiecuje gruszki na wierzbie, zdobywa poparcie i przejmuje władzę. Ja, przyznam szczerze, byłem zdziwiony że po tej aferze taśmowej którą zafundował im PiS / Rosjanie / nie wiem kto, na kilka miesięcy przed wyborami, PO w ogóle wyszło do parlamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z większością Twojej wypowiedzi Eryczek się zgadzam, ale:

 

685732 - obniżenie wieku emerytalnego - obietnica zrealizowana - czytałeś jakie emerytury dostaną np kobiety które przejdą w 60 roku życia na emeryturę? - co dalej z tymi ludzmi?

 

generalnie lata mi jaki będzie wiek przechodzenia na emeryturę bo i tak na nią nie liczę (czekam na plajtę ZUSU :D ), ale Twój argument troche słaby.... bo przecież może przejść na tą emeryturę w wieku 60 lat i mieć mniejszą a może pracować do 67 i mieć większą czy nie ? Chyba lepiej mieć wybór niż go nie mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem na wyborach wogóle i nie głosowałem na nikogo. Nie chciałem stawiać krzyżyka byle gdzie. Więc nie jestem wyborca Pisu. Wierz mi lub nie. Nie lubie ludzi z PO i Nowoczesnej i tyle. Ty mi sie nie tłumaczysz czemu popierasz Nowoczesną, i ja cie o to nie pytam bo mnie to mało obchodzi. Popieraj kogo zechcesz. Gadka była o czym innym i odwracasz kota ogonem i sie każesz tłumaczyć czemu tak a nie inaczej. Przyjdzie partia po Pisie i myślisz ze będzie sielanka pod każdym względem ? naprawią jedno popsują drugie. A już na pewno nie dogodzą wszystkim. Masz swoje poglądy a ja swoje i żebyśmy gadali X lat to sie nie dogadamy i tak w pewnych kwestiach. Jak widzisz z tabelki nie tylko wsie głosowały na Pis (nie nie mam kompleksów i nie jestem ze wsi, już pisałem.) To ty kreujesz ludzi z prowincji na ciemnogród a tymczasem Łódz głosowała prawie pół na pół. I jeszcze na koniec - jak ktoś o kimś pisze tak a nie inaczej to chyba sam ma kompleksy. Jest taka stara zasada że jak sie kogoś poniży to sie samemu można troche lepiej poczuć. Ja ci moge całą liste dać co PO robiło zle i ile było afer tylko po co, ja mi powiesz że siedze w złym internecie :mrgreen: A Nowoczesna to jest to samo co PO tylko nazwa inna. Chwytliwa ale to tylko nazwa. Nie jeden młody taką partie bo Nowoczesna dobrze brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
generalnie lata mi jaki będzie wiek przechodzenia na emeryturę bo i tak na nią nie liczę (czekam na plajtę ZUSU :D ),

Ja również nie wieżę w wypłacenie mi jakiejkolwiek emerytury z ZUSu i na nią nie czekam. Podejrzewam też że będę pracował znacznie dłuzej niż do 67 roku życia.

 

ale Twój argument troche słaby.... bo przecież może przejść na tą emeryturę w wieku 60 lat i mieć mniejszą a może pracować do 67 i mieć większą czy nie ? Chyba lepiej mieć wybór niż go nie mieć...

Jeśli masz rację to odszczekuję co powiedziałem ale czy aby na pewno?

http://www.rp.pl/Ubezpieczenia/30720987 ... iania.html

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 29512.html

http://www.polskieradio.pl/42/3165/Arty ... emeryturze

Przyznaję że zważywszy na moją wcześniejszą deklarację na temat oczekiwań względem ZUSu, nie śledziłem co oni tam dokładnie uchwalili. Masz informacje potwierdzające możliwość pobierania emerytury i jednocześnie dorabianie sobie do niej?

 

Na szybko znalazłem takie info z "Faktu" :kox:

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... ze/fysltj5

Czyli jednak lipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej racji ktoś ma pomagać frankowiczom? Byłbym za tym jedynie w przypadku, gdyby Państwo jednocześnie pomogło złotówkowiczom.

 

I żeby nie było - nie jestem za Pisem. Nie jestem już za nikim odkąd chcąc wziąć kredyt mieszkaniowy, dowiedziałem się, że nie mamy z żoną zdolności kredytowej bo Pis od kwietnia 2016 wprowadził, iż przy obliczaniu zdolności kredytowej koszt utrzymania dziecka jest liczony jak dwóch dorosłych osób. Za to do 500+ wymagany próg to już 800zł, a nie dwukrotność tej kwoty. Już w nic nie wierzę i pomału zaczynam się zastanawiać co tu robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
A z jakiej racji ktoś ma pomagać frankowiczom? Byłbym za tym jedynie w przypadku, gdyby Państwo jednocześnie pomogło złotówkowiczom.

 

Ale ja wcale nie jestem za tym żeby Państwo komukolwiek pomagało (w tym i frankowiczom) - nie jestem zwolennikiem państwa opiekuńczego. Napisałem jedynie że pomoc frankowiczom jest kolejną niespełnioną obietnicą wyborczą PiSu i pytałem Michała co on na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]Eryczek[/ref], ale ja nie piszę o dorabianiu na emeryturze tylko o normalnej pracy... pracują do 60 lat - przechodzą na emeryturę mają małą emeryturę... pracują do 67 - przechodzą i mają większą (nadal małą) emeryturę... lepiej mieć taki wybór niż go nie mieć w ogóle... pewnie znajdą się tacy ludzie co im tyle wystarczy (bo może maż/żona dużo zarabiają, lub co innego) a nie chcą już pracować.

 

Dodane po 3 minutach 30 sekundach:

685742 bo Pis od kwietnia 2016 wprowadził

 

yyy, że kto to wprowadził ?

 

685742 Za to do 500+ wymagany próg to już 800zł

przecież z tego co wiem to od zawsze było, że 800 zł na jednego członka rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej racji ktoś ma pomagać frankowiczom? Byłbym za tym jedynie w przypadku, gdyby Państwo jednocześnie pomogło złotówkowiczom.

 

 

A z jakiej racji na być wyższa kwota wolna od podatku? Albo pomoc tylko dla niektórych rodzin z dziećmi?

Np dlatego, że taka pomoc może przyczynić się do ożywienia gospodarki, poprzez uwolnienie kasy w kieszeni obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Nie byłem na wyborach wogóle i nie głosowałem na nikogo. Nie chciałem stawiać krzyżyka byle gdzie. Więc nie jestem wyborca Pisu.

Rozumiem. Zrozum jednak moją pomyłkę. Każdy Twój post to oda do partii rządzącej lub fraszka na PO. Zwiodłeś mnie swoją retoryką.

 

Gadka była o czym innym i odwracasz kota ogonem i sie każesz tłumaczyć czemu tak a nie inaczej.

A już na pewno nie dogodzą wszystkim. Masz swoje poglądy a ja swoje i żebyśmy gadali X lat to sie nie dogadamy i tak w pewnych kwestiach

Myślę że masz rację i nasza dalsza dyskusja jest bezcelowa. Myslimy w zupełnie inny sposób. Dla mnie Ty nie potrafisz trzymać się tematu a ja dla Ciebie odwracam kota ogonem. Mówię poważnie - odpuśćmy sobie naszą dalszą wymianę zdań.

 

Przyjdzie partia po Pisie i myślisz ze będzie sielanka pod każdym względem ? naprawią jedno popsują drugie.

Rząd który przyjdzie po PiSie to będą dzisiejsza opozycja PiSu i będzie zmieniać wszystko co PiS wprowadził więc zadyma w społeczeństwie będzie wielka. Do tego dojdzie zapaść gospodarcza kraju i próby pociągnięcia do odpowiedzialności prawnej wiele osób sprawujących ważne stanowiska w naszym kraju. Powiem szczerze, wcale ten scenariusz mi się nie podoba ale myślę że wszyscy wiedzą że jest on nieunikniony.

 

Jak widzisz z tabelki nie tylko wsie głosowały na Pis (nie nie mam kompleksów i nie jestem ze wsi, już pisałem.) To ty kreujesz ludzi z prowincji na ciemnogród a tymczasem Łódz głosowała prawie pół na pół.

Michale, wszystkie miasta głosowały prawie pół na pół ale jednak duże miasta głosowały na PO co jak napisałem post wyżej i tak uważam za olbrzymi sukces tej partii po ośmiu latach u steru władzy.

 

I jeszcze na koniec - jak ktoś o kimś pisze tak a nie inaczej to chyba sam ma kompleksy. Jest taka stara zasada że jak sie kogoś poniży to sie samemu można troche lepiej poczuć.

Michale! Przeczytaj co sam napisałeś. Nie poniżam Cię dlatego że nie jesteś z miasta. To byłaby głupota!

Przykład: jesteś z jakiejś małej miejscowości pod Łodzią, przyjeżdzasz do Łodzi a rodowity Łodzianin patrzy na Ciebie z góry.

Rodowity Łodzianin jedzie do Warszawy do pracy a tam jest nazywany "słoikiem"

Jedzie "Warszawka" do Nowego Jorku, dumny jak paw a tam musi tłumaczyć gdzie leży ta cała "Polsia"

Ten Warszawiak osiedla się w Nowym Jorku, na Bruklinie, znajduje fajną pracę i zaczyna się wstydzić przed kolegami że nie mieszka na Manhatanie.

Nie wiem jak dalej może się potoczyć ta historia bo brak mi wiedzy gdzie jest jeszcze nobliwiej ale przeczytaj co napisałem bo pisałem szczerze: nie liczy sie gdzie startujesz i gdzie kończysz życie ale jak je przeżywasz. I ja czepiam się tego jak ludzie to życie przeżywają a dla mnie płunięcie w nurcie społecznym PiSu to złe przeżywanie życia.

 

Ja ci moge całą liste dać co PO robiło zle i ile było afer tylko po co, ja mi powiesz że siedze w złym internecie :mrgreen: A Nowoczesna to jest to samo co PO tylko nazwa inna. Chwytliwa ale to tylko nazwa. Nie jeden młody taką partie bo Nowoczesna dobrze brzmi.

Michale, żyjemy tu i teraz a nie kilka lat temu. Martwmy się o przyszłość a nie przeszłość - dlatego ja krytykuję PiS a nie wspominam wybryki PO. Nie odpowiedziałeś mi dlaczego popierasz PiS. Nie ustosunkowałeś się do żadnego z moich pytań.

Nowoczesna... Nie jest to moja wymarzona partia (ludzie z moimi poglądami raczej nie doczekają się reprezentacji w Sejmie RP :) ) ale na pewno bliższa memu ciału niż PiS.

 

Dodane po 2 minutach 14 sekundach:

iż przy obliczaniu zdolności kredytowej koszt utrzymania dziecka jest liczony jak dwóch dorosłych osób.

 

Wiem że jesteś wkurzony i nie masz nastroju na żarty ale to powyższe zdanie to akurat prawda :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pis - to nie jest moja wymarzona partia ale bliższa niż PO i Nowoczesna. Ludzie jak głosowali przy urnie to akurat brali pod uwage co sie dzieje i co sie działo ostatnio. Może stąd PO przegrało. I nie wiń mnie za to bo jak wspominałem nie głosowałem wogóle i teraz jakby były wybory też nie wiem co bym zrobił. Do nastepnych jeszcze dużo czasu i sie pewnie wiele wydarzy. Czy Pis wygra czy nie to już ludzie zdecydują. W tym momencie jesteś pewny że przegrają, a ja bym nie był taki pewien. Wg ostatnich sondaży to chyba mieli więcej minimalnie procent niż rok temu. Więc nie wiem skąd ta pewność.

 

Każdy Twój post to oda do partii rządzącej lub fraszka na PO. Zwiodłeś mnie swoją retoryką.

 

za to twój każdy post to wylewanie pomyj na wszystko wokół :) jakoś nie zauważyłem abyś pisał zle o opozycji, choć jak sam przyznałeś "wybryki" były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Wg ostatnich sondaży to chyba mieli więcej minimalnie procent niż rok temu. Więc nie wiem skąd ta pewność.

Bo tak już to działa że kiedy partia wygrywa wybory to jej słupki rosną jeszcze bardziej niż przed wyborami. Z biegiem rządzenia to się zmienia aż... partia przegrywa wybory :)

 

za to twój każdy post to wylewanie pomyj na wszystko wokół :) jakoś nie zauważyłem abyś pisał zle o opozycji, choć jak sam przyznałeś "wybryki" były.

Bo! Uważam że przez ostatnie dwa lata nie usłyszałem z ust członków PiSu słowa prawdy a przez ostatnie 14 miesięcy wydarzyły się same złe rzeczy.

O wybrykach PO to ktoś może pamiętnik napisać ale dziś i teraz nic to nie zmieni. Dziś dla mnie ma znaczenie izolacja Polski w Europie, kryzys demokracji i zapaść gospodarcza. Ośmiorniczki, zegarki, prywatyzacja firm sprzed lat - zacierają mi się wobec dzisiejszych problemów.

PS: a czytałeś że jednak Tusk nie ukradł pieniedzy z Amber Gold? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o Tusku nic nie mówiłem i tym że coś ukradł. Jeśli nie ukradł to sie ciesze. Afery ci sie zacierają ale jakby przyszło głosować to na opozycje. Mi sie te afery akurat nie zacierają i nie tylko mi. izolacja Polski ? jakby dalej PO rządziło to byśmy mieli dziś pare tysięcy uchodzców, bo już pani Merkel wspominała że u nich troche sie ich za duzo zrobiło. Musiałbyś na nich pracować i z twoich pieniędzy na nich płacić, tak jak na te nieszczęsne 500 +. I by dobrze było ? :)

 

kiedy partia wygrywa wybory to jej słupki rosną jeszcze bardziej niż przed wyborami. Z biegiem rządzenia to się zmienia aż... partia przegrywa wybory

 

ciekawa teoria, jak tak ludzie są uciemiężeni w tym kraju i nic nie wolno to by im poparcie wzrosło ? :o czy wygrają czy przegrają - czas pokaże. CBA wpadło tu i ówdzie i trą du*mi ze strachu teraz. Wszelakie zatrzymanie odbierane jest jako zemsta :) to PO chyba było nie dawno za likwidacją CBA ? wariatów z Pisowców będą robić jak z Leppera. Mysle że chciał dobrze dla Polski to skończył jak skończył, "seryjny samobójca" go dopadł :)

 

Ja również nie wieżę w wypłacenie mi jakiejkolwiek emerytury z ZUSu i na nią nie czekam

 

 

piszemy wieRZę tak na marginesie (nie śmiem pouczać ja ciemny lud który sie posługuje łamaną polszczyzną jak wszyscy Pisowcy ale w oczy razi) ciekawe co sie stało z tymi 150 miliardami z OFE. A liste afer to sobie znajdz w google bo jakby wkleił to by było za dużo przewijania i by to niektórych pewnie drażniło, bo nie tylko o ośmiorniczki chodzi a raczej to akurat najmniejszy "kłopot"

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Juz-prz ... 12399.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co sie stało z tymi 150 miliardami z OFE. A liste afer to sobie znajdz w google bo jakby wkleił to by był za dużo przewijania i by to niektórych pewnie drażniło, bo nie tylko o ośmiorniczki chodzi a raczej to akurat najmniejszy "kłopot"

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Juz-prz ... 12399.html

 

Nie podzielasz stanowiska autora, że

Innymi słowy, już wydaliśmy kasę na nasze emerytury.

 

A'propos afer, jak tam wypada PiS w tych rankingach, począwszy gdy nazywali się jeszcze PC i 'współpracowali' z ArtB? I potem, gdy nie przyjęto ich sprawozdania finansowego? Lub ciut wcześniej, gdy prezydent miasta stołecznego wstrzymał inwestycje w stolicy? Albo gdy umorzono długi tej partii jednym podpisem p. (wice)ministra z ich teczki? Czy wtedy, gdy przyjęto na łono partii madryckie trio? Albo gdy przez 6 lat karmi się naród religią smoleńską?

I jeszcze taki drobiazg, ponoć teczka prezesa w IPN została splądrowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]W1Michal[/ref], wróciłeś do swojej retoryki o uchodźcach, pani Merkel i gloryfikacji CBA. Takie dyskusje możesz prowadzić jedynie z osobami o takich poglądach politycznych i światopoglądzie jak Ty.

 

ciekawa teoria, jak tak ludzie są uciemiężeni w tym kraju i nic nie wolno to by im poparcie wzrosło ?

Puki kasa się zgadza - tak. Ale kasa niedługo przestanie się zgadzać - nie musisz w to wierzyć - zobaczysz za rok / dwa / trzy.

 

czy wygrają czy przegrają - czas pokaże

Czas każdej partii kiedyś dobiega końca ale żadna przez ostatnie ćwierć wieku nie nałamała prawa tyle co PiS. Nie chcę uderzać w nutę wykształcenia ale nie jesteś prawnikiem więc uwierz wielu tęgim umysłom że coś jest na rzeczy - konsekwencje zostaną wyciągnięte.

 

Leppera. Mysle że chciał dobrze dla Polski to skończył jak skończył, "seryjny samobójca" go dopadł :)

Pana Andrzeja... lubiłem :) Oczywiście jego program polityczny był mi odległy ale człowiek był z niego fajny. Prosty, szczery, lody rzecz jasna kręcił ale mówił ludziom prawdę prosto w oczy (czego nie można powiedzieć o ludziach z PiSu). Ubierał się genialnie - przy jego gajerach nawet ten pasiasty krawat nie wyglądał wiejsko.

Osobiście jestem jednak zdania ze za jego samobójstwem stoją siły powiązane z PiSem. Myślę że chłop dowiedział się za dużo o prawdziwej historii i kantach obu braci i musiał się za to powiesić :/

 

Dodane po 3 minutach 38 sekundach:

ciekawe co sie stało z tymi 150 miliardami z OFE

Państwo Polskie już je przejadło.

W najbliższym czasie przeje resztę środków tam zgromadzonych:

http://businessinsider.com.pl/polityka/ ... ke/m6v81r6

 

Co zatem powiesz, że afera goni aferę czy że PO ukradło a PiS tylko je sobie pożyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolność dziennikarzy polecam do końca obejrzeć :)

 

 

coś o kolesiostwie :)

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/skandal- ... znej/npty2

 

coś o wolności i swobodzie :)

 

http://tech.wp.pl/koniec-internetowej-p ... 579153537a

 

 

coś o CBA :)

 

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... izyte.html

 

coś o MON :)

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

 

i wojsku :)

 

http://www.rp.pl/artykul/500104-Wojsko- ... .html#ap-1

 

 

wolność słowa :)

 

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/sedz ... 90859.html

 

coś o dymisjach generałów :)

 

 

https://www.wprost.pl/195780/Bessa-w-armii

 

 

a o aferach to ci moge linków 50 podesłać jakby ci sie zatarły wszystkie, o obietnicach PO także które zostały nie spełnione. A pisanie że Lepper nie żyje przez Pis nawet śmieszne nie jest tylko żałosne. poczytaj może o WSI to ci sie coś wyjaśni. Wesołych i w szczególności zdrowych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]W1Michal[/ref], nie wkleiłeś linka do jednej sprawy która nie ma miejsca za dojnej zmiany: generałowie z wolska odchodzą, misiewicze i piotrowicze rozpanoszyli się spółkach skarbu państwa, bezprzetargowe zakupy w MON są na porządku dziennym, prokuratorzy boją się swojego cienia, w internecie nas śledzą jak śledzili i jeszcze chcą żebym musiał na piśmie deklarować że chce sobie pornosa w internecie obejrzeć, zmusili mnie do zarejestrowania mojego telefonu na kartę niby dla mojego bezpieczeństwa - gdzie Ty widzisz jakąś zmianę :dontknow:

 

[ref]W1Michal[/ref], umówmy się tak jeśli pozwolisz. Ty dalej będziesz wypisywał peany na cześć PiSu i z uporem maniaka nie dostrzegał likwidują demokrację, wymiar sprawiedliwości, wolności obywatelskie, rozkładają gospodarkę i oddalają nas od Europy a ja w dalszym ciągu będę, jak to nazwałeś" wylewał wiadra pomyj na każdą kolejną ich akcję wpisaną w powyższy schemat. Umówmy się, że nie będziemy sobie wchodzić w drogę i ze sobą rozmawiać. Mam tylko jedną prośbę - jeśli kiedykolwiek PiS zrobi cokolwiek co uznasz że dobre a nie tylko nie gorsze niż robiło PO to daj mi znać. Możemy się tak umówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty wklejałeś te linki to po co mam powielać :) za to nie wkleiłeś nic o PO więc teraz jest troche tego troche tego :mrgreen: film oglądałeś ? potraktowany został ktoś ostatnio tak jak wtedy ? to były wolności obywatelskie ? czytałeś o dymisjach generałów za czasów PO ? bo chyba nie czytałeś nawet pobieżnie tego co wkleiłem. Dlatego linków jest tylko tyle bo wątpiłem aby to ktoś czytał. To co Pis dla mnie zrobi dobrze dla ciebie może to być nie dobre więc wiesz wątpie abyśmy i tak sie dogadali. Największy problem masz z TK i "demokracją" a afery gdzie rozkradane były nasze pieniądze (w tym i twoje ciężko zarobione wkładane w budżet państwa) ci sie "zatarły". Lepiej psioczyć że 500+ rozdają z twojej kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz partie która jest lepsza ? bo ja nie widze i chyba długo takiej nie będzie. Po cichu liczyłem że Kukiz coś zrobi ale on tylko skomentował ze 3 razy w TV obecne wydarzenia i jest a ni za a ni przeciw w każdym sporze. Taka bezpieczna sytuacja aby sie nikomu nie narazić. Tylko że z tego nic nie wynika oprócz tego że bierze kase co miesiąc i ma wszystkie gdzieś razem z Liroyem. także ja wole żeby nie było gorzej bo w "lepiej" to ja nie wierze. Jak dotąd nie słyszałem aby wyszła na jaw potężna afera gdzie Pis przekręcił państwo na grube miliony. A Takich Misiewiczów za poprzedników to było od diabła. TK bardzo prawdopodobne że było celowo nakręcone aby jątrzyć, przecież PO odchodząc chciało wsadzić swoich ludzi i nie pisz że tak nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.