Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ,

 

W gronie Moderatorów i Adminów stwierdziliśmy że taki temat może uspokoić sytuacje na forum . Temat na chwilę obecną jest na próbę .

Bardzo prosimy o to żeby temat szeroko rozumianej polityki i sytuacji w kraju poruszać tylko w tym temacie , apelujemy też o konstruktywną rozmowę i nie obrażanie innych użytkowników .

 

Pozdrawiam Pajko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale ja to rozumiem, gdybym był poważnym politykiem jak p. Kempa, to też bym wolał zapewnić bezpieczeństwo kilkuset tysięcy ludzi (lub więcej) w oparciu o oficjalny pakt ze Świętym, z podpisem urzędowo poświadczonym i datą pewną niż załatwić to na tzw. gębę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ŚDM to będzie to jeden wielki chaos, o czym już jutro się przekonam. Kolega jest w Krakowie od wczoraj i jak rozmawialiśmy to użył tego słowa, idealnie oddaje ono to, co się dzieje....i żaden pakt, z żywym lub martwym tego nie zmieni..mam tylko nadzieję że obędzie się bez wybuchowych niespodzianek bo niestety politycy gadają swoje, że będzie bezpiecznie, że służby panują nad sytuacją...a to jedna wielka bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź Pani minister jak zawsze żenująca, nie ma się jednak co oszukiwać - ta czy inna władza bezpieczeństwa podczas ŚDM nam nie zapewni. Możemy być natomiast pewni, że jeśli nic tragicznego się nie wydarzy to z pewnością minister Błaszczak poinformuje nas o swoim sukcesie, wynikającym oczywiście z rewelacyjnej organizacji ;)

Tak z innej bajki - pracuję w instytucji państwowej i "lepsza zmiana" od razu pozamiatała. Czego by jednak nie pisać to wprowadzili też pozytywne zmiany, którymi poprzednia ekipa nie zaprzątała sobie głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy :D

 

Wczoraj pani magister administracji Beata Kempa powiedziała, że ŚDM się udadzą, bo "mają" (kto?) podpisany pakt z Janem Pawłem II - uderz w stół, a nożyce się odezwą:...

 

Ciekaw jestem odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przykład tej dobrej zmiany , jak wprowadzili 500+ to w Bytomiu brakło w sklepie alkoholu :D

W którym? :D Na Bobrku, Karbiu, Pogodzie czy w Centrum? :D Ajjjj, jak nikt potrafię to sobie uzmysłowić, realia niektórych miejsc w Bytomiu są mi znane aż za dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500+ to dla mnie totalna bzdura. Wprowadzą jakieś chore podatki by mieć na to kasę. A osobiście znam 2 przypadki. 2 rodziny po czworo dzieci. Pracował albo ojciec albo matka. Zwolnili się z roboty bo się nie opłaca robić. Jak mają 2k miesięcznie i to i wystarcza bo i tak mają więcej niż wcześniej. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego by jednak nie pisać to wprowadzili też pozytywne zmiany, którymi poprzednia ekipa nie zaprzątała sobie głowy :)

Dawaj jakiś przykład! - wreszcie jakieś konkrety :good:

 

Taki banalny przykład -> wprowadzono w życie zasadę racjonalności przy sprzedaży nieruchomości Skarbu Państwa. Jeśli dochody z najmu przez x-lat przekroczą wartość nieruchomości określoną w wycenie to takiej nieruchomości się nie sprzedaje. Poprzednia władza sprzedawała kury znoszące złote jaja, dzięki czemu teraz zarabiają na nich nowi właściciele :) Jakie straty poniósł na tym Skarb Państwa? Co za różnica, Polska to bogaty kraj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przykład tej dobrej zmiany , jak wprowadzili 500+ to w Bytomiu brakło w sklepie alkoholu :D

Zawsze zastanawiałem się dlaczego na Bobrek mówią dzielnica cudów :D

 

Wracając do tematu to PKP IC (udziały posiada Skarb Państwa). Na ŚDM zostały zawieszone niektóre pociągi ponieważ nie posiadają taboru żeby obsłużyć ŚDM. Wczoraj się dowiedzieli że taka impreza się odbędzie ? Zamiast wyremontować wagony które stoją w krzakach lub wynająć od innych przewoźników to najłatwiej jest zawiesić połączenia i napisać, że jest niskie obłożenie. W wakacje mam wrażenie, że obłożenie wzrasta. Nie wspominam już o problemach z kuszetkami. Prezesem jest Marek Chraniuk, kto go mianował na to stanowisko każdy może doczytać.

 

http://www.rp.pl/Kraj/160729486-PKP-Int ... s-SDM.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500+ jak tylko to słyszę to mi się nóż w kieszeni otwiera, ale ostatnio jak chcieli te podwyżki dać sobie, Koryto+, to już prawie jechałem na Wiejską... KU*&% MA% chyba tak wysokiego ciśnienia nigdy nie miałem, całe szczęście pohamowali się z tym, bo chyba by była rewolucja w Polsce.

 

btw. idealny temat do popcornu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z jednym postulatem odnośnie pensji jestem za- wprowadzić pensję dla żony prezydenta w wysokości średniej krajowej. Skoro nie może pracować (a pracowała) to z racji takiego "stanowiska" te 4 tysie miesięcznie nie wydaje się wygórowaną kwotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wyremontować wagony które stoją w krzakach lub wynająć od innych przewoźników to najłatwiej jest zawiesić połączenia i napisać, że jest niskie obłożenie

 

Nie bronię tej ani poprzedniej władzy ale jak czytam powyższe to się zastanawiam czy Kolega przypadkiem nie żartuje ;) Wyremontować albo pożyczyć wagony na ŚDM? LOT powinien kupić helikoptery, a transport miejski więcej autobusów i hulajnogi. A później należy skazać na karę śmierci wszystkich, którzy podjęli powyższe decyzje;) Innymi słowy, remont/użyczenie taboru na ŚDM to niegospodarność, a kosztu tych działań nie udźwignąłby budżet PKP. Organizacja ŚDM nie sprawi, że nagle polska rzeczywistość się zmieni, będzie więcej pociągów, a w kranie popłynie łiskacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezesem jest Marek Chraniuk, kto go mianował na to stanowisko każdy może doczytać.

 

Co jest nie tak z tym facetem? Ma doświadczenie i kompetencje na stanowisko na które został wybrany:

"...od 24 lat związany jest z Polskimi Kolejami Państwowymi, a z PKP Intercity od 2006 r. Specjalizuje się m.in. w opracowywaniu ofert przewozowych i taryfowych. Współpracował m.in. z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju w zakresie realizacji umów dot. organizowania i dotowania kolejowych przewozów pasażerskich, w tym międzynarodowych. Chraniuk jest absolwentem Wydziału Transportu Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu. Ukończył studia podyplomowe z dziedziny zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Szczecińskim oraz z zakresu zarządzania projektami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego."

 

Życzyłbym sobie, żeby kazdy prezes z rozdania tego rządu, poprzednich i następnych miał takie doświadczenie i kwalifikacje w swojej dziedzinie jak ww.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinball_69 mylisz się.

"Dzisiaj PKP Intercity przepłaca, pożyczając 50 wagonów od spółki České Dráhy i lokomotywy od PKP Cargo. A i tak żeby obsłużyć w tym tygodniu Światowe Dni Młodzieży, musiała zawiesić 22 pociągi, które wyparowały z rozkładów."

http://forsal.pl/artykuly/962479,nie-be ... rcity.html

 

Tak wygląda przygotowanie PKP do ŚDM :wallbash:

 

Życzyłbym sobie, żeby kazdy prezes z rozdania tego rządu, poprzednich i następnych miał takie doświadczenie i kwalifikacje w swojej dziedzinie jak ww.

Poczytaj opinie branżowe a nie artykuły. Podpowiedź: bardzo koleguje się ze związkowcami.

A tutaj przykład jak z Barei.

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 77458.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.