Skocz do zawartości

Gdzie tankujecie?


patol

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie benzynę ze stacji Lukoil?

 

Oceniam tak, ze zawsze wchodzilo mi do baku wiecej paliwa niz na innych stacjach. Skonczylo sie na kilku podejsciach do tej stacji, ale juz nie planuje do niej wracac :) Znam jednak takich, co tam tankuja i nie narzekaja.

 

ps. Poza tym to koncern Rosyjski, wiec dzis dodatkowo traci kilka punktow popularnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje tam gdzie popadanie. Nigdy nie miałem żadnych problemów czy to z ON, noPB czy LPG. Od Auchana po Statoila. Najbardziej lubię Orlen bo mam kartę z danymi firmy i szybciej dostaję fv. Muszę jednak przyznać że odkąd Orleny zaczęły bardziej przypominać przydrożne bary a nie stacje benzynowe to często nerw mnie szarpie mając kolejkę "pod drzwi" i słysząc ciągle "a która parówka?; bułka graham czy zwykła?; jakie sosy?" :zly::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze zawsze do pelna wychodzi mniej niz na innych stacjach.

Wrażenie.

Chyba 2 tygodnie temu była ta cena, na wszystkie paliwa. No i tylko w soboty wieczorem są takie ceny, w ciągu tygodnia ~10 groszy taniej, oprócz Bliskiej, tam praktycznie taka sama.

U mnie za to spalanie wyższe na Momo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie.

Chyba 2 tygodnie temu była ta cena, na wszystkie paliwa. No i tylko w soboty wieczorem są takie ceny, w ciągu tygodnia ~10 groszy taniej, oprócz Bliskiej, tam praktycznie taka sama.

U mnie za to spalanie wyższe na Momo.

 

Pewnie cos w tym jest, ale jednak tankujac np. na lukoilu zawsze wchodzi mi wiecej po zapaleniu sie rezerwy.

A promocje faktycznie prawie tylko w weekendy. Pewnie musza wyprzedac zapas przed kolejna dostawa. A ze wychodzi mi tankowanie zawsze w okolicach weekendu to dobrze sie sklada :)

Co do spalania nie mam porownania bo bardziej probuje uskuteczniac eco driving i uwazac z naciskaniem niepotrzebnie gazu niz tankowac na innych stacjach. Na razie srednia ok 5.1l/100 przy silniku 1.4d4d jezdzac trasa do wawy codziennie i nie spieszac sie do roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pb leje tylko na Lukoilu praktycznie od zawsze. Zresztą służbowe też Lukoil i problemów nigdy nie było. Dla odmiany ze dwa razy Laguna tankowana na orlenie i od razu łapał tryb serwisowy póki się nie zatankowało na normalnej stacji :kox:

 

Od jakiś 3 mies. tankuje lpg i w zasadzie na razie tylko Orlen i czasem na Bp i na tym drugim się więcej przejedzie. Zastanawia mnie tylko w czym rzecz, że jak na razie tylko na jednej stacji Orlenu mi odbija pistolet, a na każdej innej, nawet nowszej nie odbija i by lał ponad norme do butli :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Mondeo jest strasznie wrazliwe na jakosc paliwa dlatego tankuje wylacznie na sprawdzonych przeze mnie stacjach.

Najlepiej jezdzi na Vervie (ON) ale na paliwo z Carrefoura tez nie narzekam. Ostatnio zalalem V-Power Nitro na Shellu to myslalem, ze mi korbowody wywali. Auto bylo glosniejsze i palilo troche wiecej wiec zostaje przy Vervie, ktorej jakosc tez zalezy od konkretnej stacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w domu Mondeo Mk2 1.8TD i to jest chyba najlepszy tester ropy... Na paliwie ze stacji Moya w moim mieście chodzi idealnie, podobnie na paliwie ze Statoil. Tankując na Orlenie czy marketówkach autem nie da się jechać, szarpie, brak mocy. Po zalaniu 'dobrej' ropy sytuacja wraca do normy. Z kolei Seat Alhambra 1.9 TDI 110KM AVG, którym obecnie jeżdżę nie wybrzydza i na wszystkim jeździ podobnie, spalanie w granicach 5,5/6 litrów na 100km. Jeżeli chodzi o LPG, to z czasów kiedy jeździłem na tym paliwie najlepiej wspominam Statoila. Przy instalacji BRC, w 2 autach wysiadły mi wtryskiwacze po kilku tankowaniach na Carrefour'rze... Może przypadek, jednak zraził mnie do tego stopnia, że już tam nie zatankuję. Dodatkowo Lincoln Navigator 5.4 rodziców mojej dziewczyny, w porównaniu do Orlenowskiego lub marketowego LPG, na tym ze Statoila robi średnio 50km więcej na zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję tam gdzie mi wygodniej :)

Tankowałem raz na Tesco i byłem zadowolony z paliwa (mówię o LPG).

Chociaż nie ukrywam, że z chęcią częściej tankowałbym na Lotosie, za to, że wspierają Kubice i Kajta w rajdach. :good:

Niestety ich stacje mam nie po drodze a jak już mam to nie ma na nich LPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie Orlen ON normalny, czasem Shell. Ostatnio na wakacje w 4 osoby, auto zapakowane, trasa do Włoch średnie spalanie 5,3l/100 wg komputera. Tak też wychodzi z moich wyliczeń. We Włoszech zrobiłem 1800 km. Tankowałem na tamtejszych stacjach. Spalanie takie samo jak na Orlenie. Nie tankuję na Lukoilu z przyczyn ideologicznych, nie tankuje na marketowych - bo nie mam zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opisze mój przypadek. Działo się to kilka lat temu. Kupiłem auto było to bmw e34 2,5 tds, silniki w tych autach nie są wybredne i co się wleje to na tym pojedzie. Miałem go już kilka tygodni i przeważnie to auto jak i poprzednie tankowałem na stacji STATOIL która miesci sie przy M1 (dla miejscowych). Pewnego razu jednak zatankowałem w innym miejscu ale też na STATOIL. Nagle zauważyłem spadek mocy a obrotomierz wkręcał sie do max. 3 tyś obrotów. :evil: Na szczęscie zatankowałem małą ilosc ok 10L . Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów prawie wyjeździłem to paliwko i zatankowałem nowe na mojej standardowej stacji. Auto odżyło ale to jeszcze nie to, wkręcało się do 4,5 tyś max. Wymieniłem filrt paliwa i po tej operacji auto wróciło do normy. :) Więc uważam że nie najważniejsza jest marka stacji, bo jak mój przypadek pokazał, liczy się swoje spradzone miejsce. W jednym miejscu np orlen bedzie ok a w drugim nie. Liczy się uczciwośc własciciela :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.