Skocz do zawartości

Gdzie tankujecie?


patol

Rekomendowane odpowiedzi

ok mam benzynę tak na marginesie. waham się miedzy Amsoil P.I Performance lub Archoil 6400 P Max (cena zwala z kopyt troche). Bardziej interesuje mnie kwestia bezpieczengo czyszczenia układu niż uszlachetnianie paliwa, bo i tak leje 98 Dynamic albo Verve. Jest jeszcze 6900 w 100 ml buteleczce (pewnie jest kłopot z wlaniem do baku bez jakiegoś lejka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, W1Michal napisał:

ok mam benzynę tak na marginesie. waham się miedzy Amsoil P.I Performance lub Archoil 6400 P Max (cena zwala z kopyt troche). Bardziej interesuje mnie kwestia bezpieczengo czyszczenia układu niż uszlachetnianie paliwa, bo i tak leje 98 Dynamic albo Verve. Jest jeszcze 6900 w 100 ml buteleczce (pewnie jest kłopot z wlaniem do baku bez jakiegoś lejka)

A co się dzieje z autem, że wymaga czyszczenia układ wtryskowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie odkłada sie nagar na zaworach (wtrysk bezpośredni).  ASO twierdzi że zaczeli stosowac środki marki Tunap Microflex i wg nich to pomaga. Leją to przy każdym serwisie auta klientom. Czy tak jest faktycznie - diabli wiedzą skoro zawory nie są obmywane przez benzyne. Aczkolwiek cena tych środków jest nie za wysoka więc nie zaszkodzi coś wlać. Jak coś pomoże to dobrze jak nie to trudno. Lekkie objawy są bo czasami czuje jakbym z przyczepką jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, W1Michal napisał:

generalnie odkłada sie nagar na zaworach (wtrysk bezpośredni).  ASO twierdzi że zaczeli stosowac środki marki Tunap Microflex i wg nich to pomaga. Leją to przy każdym serwisie auta klientom. Czy tak jest faktycznie - diabli wiedzą skoro zawory nie są obmywane przez benzyne. Aczkolwiek cena tych środków jest nie za wysoka więc nie zaszkodzi coś wlać. Jak coś pomoże to dobrze jak nie to trudno. Lekkie objawy są bo czasami czuje jakbym z przyczepką jechał.

Sorry bo nie czaje, odkłada się nagar na zaworach dolotowych co jest wynikiem recyrkulacji spalin i par z odmy to jak dodatek do paliwa, które jak sam zważyłeś w bezpośrednim wtrysku nie ma kontaktu z zaworami ma je wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Michał126 napisał:

ASO to ma środek PSA Pro System Cleaner.

z tego co widziałem mieli na biurkach ulotki  Tunap Microflex i gość twierdzil że to stosują. Być może sobie odpuszcze dodatki i za jakiś czas zrobie czyszczenie zaworów ale dorażnie chcialem coś wlać aby silnik odzyskał wigor bo czuje że pare KM ubyło. na ta chwile jestem po wymianie łańcucha rozrządu filtrów itp i portfel musi odpocząć bo pare tyś poszło 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, W1Michal napisał:

 czuje że pare KM ubyło.

Mi ostatnio doszło 10KM i 30NM i nawet nie poczułem dopiero na hamowni wyszła różnica. Człowiek sie po prostu do mocy przyzwyczaja i po czasie stwierdza, ze jest mało.

 

Tak  w temacie paliwa to podrzucam Wam fotę wtrysków z RS po 100K km oraz filtra po 25k km.Auto od jakis 30k km widzi tylko paliwo z polskich stacji i w 95% z Orlenu.

 

VWrso6I.jpg

qAOXb99.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Od lat wielu tankuję w Circle. Kiedyś tankowałem na BP, ale po naprawie auta, spowodowanego paliwem złej jakości, dałem sobie spokój, dla właściciela wkrótce zabrano markę, jakieś przekręty były. W moich stronach na białoruskim ON jeździ się. Złotówkę taniej na litrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy stosował ktoś Kleen-Flo Diesel Lubricant?

 

Ja stosuję, nie wiem czy to coś daje czy nie ale profilaktycznie dolewam do ON. Może coś poprawia smarowność naszych paliw dzięki czemu wtryskiwacze, pompy dostają mniej po tyłku. Bo że podnosi moc to nie wierzę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos to jest nowy raport stacji paliw i badań jakości paliwa na 2020r. Tylko ciut ubogi.

A stosuje dalej? Pytam ponieważ koleś z serwisu mówił że niby warto to dolewać, bo teraz paliwa są suche
 
 
 
Dolewanie nie zaszkodzi, ten akurat bardzo tani. Tylko ja pamiętam że on ma głównie wypierać wodę z układu.
ja na orlenie
A dalej jest tak że Diesel Verva ma wyższa liczbę cetanowa niż pozostałe premium?

U mnie jest tani wtorek i czwartek na BP I Shellu. Mechanik ostatnio ma natłok problemów z wypadaniem zapłonów w pb i korektami z ON. Głównie BMW i Mini. Tylko czy to paliwo czy raczej świadomość ludzi poszła wyżej. Bo ja pamiętam tankowanie w M54B30 przed wymiana świec i cewek to chwila moment i były check engine bo zapłony pogubił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kepa416 napisał:

Mechanik ostatnio ma natłok problemów z wypadaniem zapłonów w pb i korektami z ON. Głównie BMW i Mini. Tylko czy to paliwo czy raczej świadomość ludzi poszła wyżej. Bo ja pamiętam tankowanie w M54B30 przed wymiana świec i cewek to chwila moment i były check engine bo zapłony pogubił.

Napisz jaśniej co masz na myśli, z czym to ma związek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że auto jeździło na innym paliwie i pewnie przez słabe świece które wyglądały tragicznie po wyjęciu był problem z tym że komputer nie ogarnął i był problem. Po zmianie świec problem nie wrócił.

U mechanika jest problem tego typu że pb przyjeżdża z check engine i wlansie mówią że tankowali lepsze paliwo bo jest promocja.

Ja osobiście różnice nie wiedzę. Korekty są tak samo blisko zera jak na zwykłym paliwie, ale u mnie teraz w dieselu jest ok z wtryskiem bo układ sprawdzony i zregenerowany.

Chodzi turaj o fakt że jak ktoś nie lał takiego paliwa gdzie mogą zmienić się parametry to pewnie sterowanie zapłonem w pb jakoś ustala swoje wartości przez jazdę. Potem kiedy trzeba diametralnie je zmienić wygląda to jako błąd.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy rzeczywiście możliwe że premium paliwo na starym paliwie może zrobić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.