Skocz do zawartości

Gdzie tankujecie?


patol

Rekomendowane odpowiedzi

Bo takie gadanie jest z dupy.  Gadanie o stacjach wymaga konkretów, a nie spieranie się, że jeden tankuje na Orlen Kraków i śmiga super, a drugi Orlen Gdańsk i ma zawalone wtryski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze wzdychajacy do hasel marketingowych. Mi ani jedni ani drudzy nie przeszkadzaja do póty do póki ktoś na podstawie odczuć subiektywnych i autosugestii nie wmawia innym, że paliwo X jest super, a Y do dupy bo niestety to nie jest w żaden sposób miarodajne bo jak pokazuja testy odczucia subiektywne czesto nie mają pokrycia w pomiarach. Dodatkowo jak pokazują raporty UOKiK słabo wypadają najczęściej stacje prywatne/lokalne a koncernowki sporadycznie i to różne od BP po Shella nie ma reguly. Na forach natomiast strasznie podwazana jest jakość i orlena i lotosu ale juz to samo paliwo z innych stacji jest super. Jedni jeżdżą na Orlenie bez problemu innym sie zapychaja wyryski i czyja racja jest "mojsza"?

 

Dodam garść statystyk:

Jak informuje POPiHN, 34,2 proc. rynku stacji kontrolują krajowe koncerny, 26,6 proc. należy do niezależnych operatorów, 22,4 proc. do zagranicznych koncernów, 14 proc. do sieci operatorów niezależnych działających pod wspólnym logo, a 2,8 proc. kontrolują hipermarkety.

 

Czyli sumując stacje koncernów krajowych i niezależne stacje oraz pozostale krajowe i hipermarkety to 4 na 5 kierowców wedlug internetowych opini powinno lać paliwo kiepskiej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak  ja nie piszę o innych . Piszę na swoim przykładzie. Skoda Octavia tankowana TYLKO na stacji Orlen - szarpał silnik, pracował nierówno po prostu. Wizyta na warsztacie a tam diagnoza: 2 wtryski do wymiany . Dobra, wymienione . Po roku powtórka z rozrywki . Teraz jeżdżę Jettą  i to samo : 2 wtryski uszkodzone , prawdopodobnie zanieczyszczony ON . Tankuję tylko na Orlenie , moi koledzy także . To ostatnie 3 lata . Przedtem tankowaliśmy na BP i nie było ŻADNYCH problemów z wtryskami . I gdzie są te kijowe stacje Orlenu - ano wszędzie bo 13 osób ( moi koledzy z samochodami) tankujemy na różnych stacjach Orlenu w różnych częściach Polski . I jak widać czasami zatankujemy nie na tej stacji co powinniśmy . Z tym że jest problem z wykazaniem na której to stacji się zatankowało felerny ON bo według ASO awaria nie musi nastąpić od razu, czasami dzieje się to po 2,3 tankowaniach............ .

I to niestety są fakty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Staszek1960 napisał:

@Pływak  ja nie piszę o innych . Piszę na swoim przykładzie. Skoda Octavia tankowana TYLKO na stacji Orlen - szarpał silnik, pracował nierówno po prostu. Wizyta na warsztacie a tam diagnoza: 2 wtryski do wymiany . Dobra, wymienione . Po roku powtórka z rozrywki . Teraz jeżdżę Jettą  i to samo : 2 wtryski uszkodzone , prawdopodobnie zanieczyszczony ON . Tankuję tylko na Orlenie , moi koledzy także . To ostatnie 3 lata . Przedtem tankowaliśmy na BP i nie było ŻADNYCH problemów z wtryskami . I gdzie są te kijowe stacje Orlenu - ano wszędzie bo 13 osób ( moi koledzy z samochodami) tankujemy na różnych stacjach Orlenu w różnych częściach Polski . I jak widać czasami zatankujemy nie na tej stacji co powinniśmy . Z tym że jest problem z wykazaniem na której to stacji się zatankowało felerny ON bo według ASO awaria nie musi nastąpić od razu, czasami dzieje się to po 2,3 tankowaniach............ .

I to niestety są fakty .

Macie udokumentowane tankowania na orlenie i naprawy awarii spowodowanych podobno watpliwej jakości paliwem, a dalej tankujecie na orlenie?  Czym to jest spowodowane?

Druga sprawa przez ostatni rok tylko w jednym prywatnym aucie (nie mamy, taty, wójka czy kolegi) przelalem 2500 litrów paliwa w ponad 90% tankowanego na orlenach wiec teoretycznie auto juz na zlom, a w praktyce nic się nie dzieje więc nie, nie wszedzie paliwo orlenu jest kiepskiej jakości i nie, nie kazde BP jest super bo gdzies się w ostatnim raporcie uokik przewinęła ich stacja tak jak i jakiś shell oraz orlen. Wrzucanie wszystkich stacji do jednego wora bo gdzies tam nie wiadomo dokladnie gdzie zalano lipne paliwo to zwykla ignorancja. Skoro ktoś ma podejrzenia, ze na konkretnej stacji leją lipe to na stronie uokik jest specjalny formularz zglaszania takich sytuacji. Podejrzewam, że większa część kontroli prowadzona jest na podstawie zgłoszeń i srednio tylko w kilku procentach przypadków wykrywane są nieprawidłowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gów*noburza. Stacja stacji nie równa. Tankuje od 15 lat na Orlenach i nigdy nie było problemów. UOKIK te stacje jakoś bada więc wątpie aby połowa stacji miała jakieś lewe paliwo. Kary chyba też są. Za chwile dojdziemy że każda stacja jest doi bani. Ktoś wtryski sobie popsuł paliwem i tankuje dalej tam gdzie wczesniej. Ciekawa historia :)

 

Lotos chwali sie że ich Dynamic posiada dodatki KEROPUR® 3476 N oraz KEROPUR® 2606 FM. ktoś coś wiecej o nich ? w necie mało info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Staszek1960 napisał:

@Pływak  ja nie piszę o innych . Piszę na swoim przykładzie. Skoda Octavia tankowana TYLKO na stacji Orlen - szarpał silnik, pracował nierówno po prostu. Wizyta na warsztacie a tam diagnoza: 2 wtryski do wymiany . Dobra, wymienione . Po roku powtórka z rozrywki . Teraz jeżdżę Jettą  i to samo : 2 wtryski uszkodzone , prawdopodobnie zanieczyszczony ON . Tankuję tylko na Orlenie , moi koledzy także . To ostatnie 3 lata . Przedtem tankowaliśmy na BP i nie było ŻADNYCH problemów z wtryskami . I gdzie są te kijowe stacje Orlenu - ano wszędzie bo 13 osób ( moi koledzy z samochodami) tankujemy na różnych stacjach Orlenu w różnych częściach Polski . I jak widać czasami zatankujemy nie na tej stacji co powinniśmy . Z tym że jest problem z wykazaniem na której to stacji się zatankowało felerny ON bo według ASO awaria nie musi nastąpić od razu, czasami dzieje się to po 2,3 tankowaniach............ .

I to niestety są fakty .

 

Nie wierzę, żeby stacja regularnie sprzedawała paliwa aż tak mocno odstępujące od normy, żeby w takim tempie niszczyć wtryski.  Jaki w tym cel i sens? Po co? Przecież tam tankuje setki aut dziennie, połowa pewnie miejscowych.  Taki wałek na szeroką skalę nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millers Oils Diesel Power Ecomax - ktoś stosowal taki specyfik ? znajomy ma e60 530d i po zakupie robi wymianę wszystkiego po kolei itp itd, trafił świetny egzemplarz i generalnie stara się maksymalnie zadbać o motor itp.  Chce zalać jakiś dodatek profilaktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździł ktoś na ON z Rosji oraz Ukrainy i ma jakieś doświadczenie z tym ? Z ON z Ukrainy akurat mam i powiem że czasem auto jedzie a czasami to jakby jechał czołgiem, lecz już od dawna nie kupuje tego paliwa bo szkoda mi samochodu. Lecz znajomy mojego taty, starszy gościu 65lat ma Fiata Multiple od Nowości i tamtej zimy lał to paliwo non stop z kilkoma dodatkami np. Depresator, coś do czyszczenia wtryskiwaczy, uszlachetniacze cetany itd i tłumaczył ze auto lepiej idzie niż te Premium Active z BP. No ale konkretniej jak ktoś miał styczność to może coś o tych paliwach powiedzieć ? Najchętniej to ON ? W sumie tam tez fajne auta jeżdżą bo tych wschodnich sąsiadach 🤔🚘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździł ktoś na ON z Rosji oraz Ukrainy i ma jakieś doświadczenie z tym ? Z ON z Ukrainy akurat mam i powiem że czasem auto jedzie a czasami to jakby jechał czołgiem, lecz już od dawna nie kupuje tego paliwa bo szkoda mi samochodu. Lecz znajomy mojego taty, starszy gościu 65lat ma Fiata Multiple od Nowości i tamtej zimy lał to paliwo non stop z kilkoma dodatkami np. Depresator, coś do czyszczenia wtryskiwaczy, uszlachetniacze cetany itd i tłumaczył ze auto lepiej idzie niż te Premium Active z BP. No ale konkretniej jak ktoś miał styczność to może coś o tych paliwach powiedzieć ? Najchętniej to ON ? W sumie tam tez fajne auta jeżdżą bo tych wschodnich sąsiadach

Miałem w pracy kolegę z Ukrainy, kiedys rozmawialiśmy o autach i zeszło na temat Pajero, jaki silnik tego tamtego - w skrócie: Mitsubishi tam wprowadziło tylko wersje benzynowe 3.8 ze względu na średnią/niską jakosc ON. Sam jeździł Subaru outbackiem na benzynę bo jak powiedział - ON to tylko do starego merca sie nadaje co wszystko przepali albo do maszyn rolniczych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 23:21, Mateusz65 napisał:

starszy gościu 65lat ma Fiata Multiple od Nowości i tamtej zimy lał to paliwo non stop z kilkoma dodatkami np. Depresator, coś do czyszczenia wtryskiwaczy, uszlachetniacze cetany itd i tłumaczył ze auto lepiej idzie niż te Premium Active z BP.

A średnia cena za litr wyszła go 1zł większa niż jakakolwiek premium w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawa sprawa z tym circle K. W lublinie na Jana Pawła nie ma 98 w ogóle. Mam zalecenie na ciepłe dni 98 na boxie ale w zimie spokojnie 95 więc zatankowałem do pełna. Chyba nie ma efektu placebo i są różnice przy różnych paliwach - moja dupochamownia je czuje i słyszę inną pracę silnika. Na tym miles plus 95 jest super. Różnicy w spalaniu ie wychwycę te 3% to różnica kilkuset metrów korka. Potankuję tam z miesiąc i zobaczymy. Na olenie, zupełnie nowa stacja, już miałem sytuację że mi nowe auto jakoś kiepsko idzie gdzie przy poprzednim tankowaniu było wszytko ok. To samo miałem ostatnio po tesco. Nie wiem jak z tą jakością i kontrolą - coś było nie tak.

Jeszcze jedna sprawa - nowe silniki są na pewno bardzo czułe. Producenci pchają je fabrycznie na pogranicze stukania i przy słabym paliwie pewnie szybko korygują zapłonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie, czy po zastosowaniu Archoii 6400 P max lub 6900 P max należy zmienić olej czy nie koniecznie ? osad który się rozpuści ulegnie całkowitemu spaleniu ? pytam bo zmieniłem nie dawno olej i jeśli miałby się zasyfić to zakupie bańkę to sbie wymienie za jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.