Skocz do zawartości

Soft99 - Water Block


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

No to ten.......  Po spektakularnym sukcesie Fusso na moim aucie wszystko zaczęło wracać już do normy.

Lakierowi wystarczyło 9 dni żeby zacząć zabijać Water Blocka. Ale jest też przy tym ciekawostka dla @Domel. Wosk na czystym cleanerze zachowuje się znacznie gorzej niż na podkładzie z Wax Offa. Dlatego śmiem jednak mocno wątpić w teorię o tym że Wax Offy cokolwiek zapychają.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Strus napisał:

Wosk na czystym cleanerze zachowuje się znacznie gorzej niż na podkładzie z Wax Offa.

Dokładnie, moja TEORIA głosi że Wax Off'y zapychają pory lakieru - dlatego wydaje się, że produkt lepiej siedzi, bo lakier jest jakby spłaszczony - ale wszystko kosztem trwałości - dlatego u Ciebie - wedle mojej teorii wszystko spływa bo siedzi na podkładzie WaxOffowym.

obraz.png.6f53226a65b5625d57b14df41719d2ae.png

Oczywiście to tylko teoria poparta nastoma skromnymi testami - chemikiem nie jestem, mogę się mylić - dlatego nie upieram się przy swoim ale badam temat dalej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wosk na podkładzie z Wax Offa siedzi lepiej nuz na podkładzie z cleanera to po raz kolejny uważam ze jest to dość jasny dowód na to ze Twoja teoria jest błędna. 
 

Sam sobie przeczysz - najpierw piszesz ze lepiej siedzi na Wax Offie a potem ze szybciej zjeżdża. Jakoś tu logiki żadnej niestety nie widzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, Strus napisał:

Sam sobie przeczysz - najpierw piszesz ze lepiej siedzi na Wax Offie a potem ze szybciej zjeżdża. Jakoś tu logiki żadnej niestety nie widzę 

Siedzi w sensie leży przez chwile - kosztem trwałości. Ekscytujesz się kropelkami a potem piszesz po tygodniu że wosku nie ma bo spłynął - właśnie dlatego. Spływa bo siedzi na maśle. Siedzi lepiej przez chwilę. Nie wiem jak to lepiej opisać - nie jestem lingwistą.

Użyje metafory:

Masz chleb (lakier) posmarowany masłem (WaxOff zatkany, nie spłukany, może jakieś jego resztki, nie wymyty dobrze z lakieru, wlazł w jego pory). Kładziesz na niego ogórka i pomidorka i serek (wosk) - widzisz super dekorację, look fajny aż chce się schrupać. Jeździsz z kanapką od kuchni do salonu. Przechylasz kanapkę na bok i cała ta piękna dekoracja która tak cudownie wygląda spływa na ziemię i zadajesz sobie pytanie " czemu to spłynęło" ?

Koniec metafory.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dogadamy się. Dla mnie jest oczywiste że jeśli na cleanerze tafluje prawie cała powierzchnia a na Wax Offie 1/6 takiej samej powierzchni to nic mnie nie przekona że to co tafluje siedzi lepiej. 
To samo tyczy się kropelek - jak ocenisz przy kroplujacym produkcie to czy jest na lakierze i w jakim jest stanie ? Ni chyba nie po taflowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Domel no to jeżeli wax offy wygładaja powierzchnie i sa tzn. masłem to nie powinno byc tak że własnie ten produkt powinien krócej leżeć aniżeli na zwykłym lakierze bez wax off'a? No i jeżeli wax offy zatykają lakier wygładzajądz go to czy czasami nie robią sie "waxami" skoro kropelkuja a nie taflują? 

Chyba że przyjmiemy że wax offy zaburzają na tyle hydro że tylko przykrywają LSP po czym sie wymywają razem z nowym LSP a stare LSP sie odtyka. To by wtedy miało sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uciąć dywagacje a praktykować.

Dzisiaj maska pojechana rotacją i 3D ACA500na zielonym Rupesie. Wykończona Optimum Hyper Polish na czerwonym NAT na DA21. Pasty całkowicie wymyte.

 

I na taką oto maskę wydzieliliśmy z @Gozdziu23 część

A - część bez niczego innego czyli jak najbardziej jałową

B - część która potraktowana została cleanerem Mckee's 37 coating prep polish rozprowadzanym maszyną DA

C - część która potraktowana została Autobrite Wax Off, spłukanym po około 3-4 minutach

D - część na którą wpadły inne produkty

 

 

Dodatkowo dach został potraktowany CarPro ClearCut na średnim padzie i DA 15

 

 

IMG_3473.JPG.7a0994b89d46dbdb3f321e8139e628ee.JPG

 

 

 

Aby wszystko było widać czarni na białym i żeby był porządek to oczywiście filmik

 

 

 

Będziemy mogli poddać ocenie samego Super Splasha i również na spokojnie, po idealnym przygotowaniu da to pogląd na teorię @Domel'a, z którą ja się nie zgadzam. Czas pokaże

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Streat napisał:

jeżeli wax offy wygładaja powierzchnie i sa tzn. masłem to nie powinno byc tak że własnie ten produkt powinien krócej leżeć aniżeli na zwykłym lakierze bez wax off'a?

Dokładnie tak powinno być. Jeśli teoria @Domel miałaby być prawdziwa to na Wax Offie LSP powinno zjechać pierwsze. To co występuje u mnie raczej temu przeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Moment, bo się już gubię w tych problemach. Pomijając moja teorię o WaxOfach. Czyli wszystko już jest ok na twoim lakierze ? Nic Ci nie spływa ? Używasz wax off'ów i wszystko ładnie siedzi ? Czy teraz spływa wszystko z cleaner'ów a po waxofie siedzi ładnie - bo WaxOff u Ciebie lepiej i dogłębnie domywa lakier niż cleaner i wszystko siedzi lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ok. Spływają twarde, poza Fusso 😂 

Druga sprawa to Wax Offy. 
Twierdzisz że one powodują szybszy zjazd LSP a ja twierdzę że wprost przeciwnie. Jeden z dowodów masz na powyższym filmie - podpowiadam, bo widzę że nie bardzo zwróciłeś uwagę - wosk zachowuje się bardziej prawidłowo tam gdzie pod sobą ma Wax Offa; tam gdzie wosk wykazuje większe objawy wczesnej agonii ma pod sobą czyściutki cleaner. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dwa słowa o meritum czyli o Super Splash'u

 

Dzisiaj aplikowałem go na całe auto które wpadło mi w ręce na dekontaminację, mycie, woskowanie itp......

Słowo o docieraniu chciałem - bajka jest. Kładłem na przykład na dach który był 3 godziny w słońcu. Położył się bez zająknięcia. Mało tego leżał tam około 10 minut. Również w pełnym słońcu. Dotarł się dwoma przejazdami grubej fibry. Także pod względem pracy z nim jest mega prosty i mega user-friendly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 lata później...

Aplikowałem Water Block jakieś 3 tygodnie temu. Nie robiłem pełnej dekontaminacji. Poszła piana z myjni, mycie na dwa wiadra szamponem ADBL, wytarcie do sucha i wosk. Nakłada się przyjemnie, temperatura była wtedy ok 18 stopni. Zapach mi nie przeszkadzał. Dotarcie bez kłopotu. Po kilku godzinach jak to po każdym moim myciu deszcz 😀   W ciągu 3 tygodni przejechałem 4000km. W międzyczasie 3 lub 4 razy myjnie samoobsługowe. Piana, woda ręcznik. Dziś padało od rana. Przejechałem ok 300km. Połowa autostrada połowa miasto. Wosk prezentuje się następująco.

Dach0BF98319-77B5-46B7-A6C4-BB0C9C91A469.jpeg.6ea92b793997491da1c38807a14bfed8.jpeg

 

Drzwi

80A5670E-E50C-40EF-AA26-4B3DF5BFC2A0.jpeg.3502e0522d1849a5def2772353f2e4cb.jpeg

 

Maska

61910854-19D9-4036-9987-CB3FA0DDF0FE.jpeg.527f7e2b8b9a66448738539f440e333a.jpeg

 

Bardzo mi się ten wosk podoba.

Dziś miała wylecieć jasna wersja nas samochód żony. Niestety pogoda nowe pozwoliła. Nic to, będzie inny termin. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MMCzysci napisał:


 


Tego nie rób. Jeżeli nie myjemy ręcznie, nie używamy ręcznika.


Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

A dziękuję bardzo. Tego nie wiedzialem

19 minut temu, maciek-drummer napisał:

@wojtekxxx9 bardzo koślawe te krople jak na Softa.

Może. Ale jednak to 4tys km. Autostrada raczej nie jest przyjemnym środowiskiem dla woski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli wóz tylko zakurzony to też nie wolno po bezdotyku używać ręcznika?
Jeśli zakurzony, bo wyjechał po tygodniowym postoju od mycia z garażu na podjazd, to może i można. Jeśli zakurzony, bo jeździł, to bym go ręcznikiem nie dotknął Ale to tylko moja opinia. Teoretycznie wystarczy kilka ziarenek piachu na auto, żeby było nieciekawie.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.