Skocz do zawartości

101 napraw TVN Turbo


Tomssson

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Właśnie oglądam "kup i zrób" czerwone cabrio z gwiazdą. Adam zapowiedział, że wnętrzem zajmie się spec od detailingu. Stwierdził też, że może wygrają jakiś konkurs na "najlepiej wyszukiwane" auto. Czyżby ktoś nas zauważył? Po reklamach ciąg dalszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum ma 6 lat, a ludzie jak się podniecali "fachowymi" poradami w prasie i telewizji, tak się dalej podniecają

Jak najbardziej racja (nie oglądałem programu, o którym jest dyskusja), ale przyznasz, że właśnie dlatego, że forum działa od takiego czasu - i przyznajmy wiedza o nim poszła 'w świat' (znamiennym przykładem gość, który hołdował/hołduje rdzy i mchowi na autach, a i tak oddał auto na głęboki detailing ;) - to tym bardziej dziwią systematycznie pojawiające się w prasie motoryzacyjnej 'poradniki' czy programy w tv, gdzie wciąż króluje stara szkoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na Playerze krzyczą o wykupienie dostępu także niektórzy mogą uniknąć wciskania ciemnoty. Tego typu programy zbierają żniwa w postaci zwykłych, nieświadomych użytkowników aut dla których ono jest blaszaną puszką, która ich wozi z punktu A do B. Koledzy wyżej przytoczyli kilka przykładów i ja też mam ciekawy. Kolega w żaden sposób nie może pojąć przewagi kosmetyków markowych nad Plakiem i inną tandetą i idzie w zaparte, że Plak to świetny produkt i deska świetnie się błyszczy, w ogóle to jest super i kurz nie osiada itp. Nawet organoleptyczne przedstawienie mu przewagi PB Natural Look na Plakiem go nie przekonało. Jest zdania, że nie ma sensu wydawać kasy na profesjonalną korektę lakieru skoro lakiernik zrobi "to samo" za 100zł. Mi już ręce opadają na takie argumenty i dałem sobie spokój z tłumaczeniem każdemu po co, na co i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób uważa, że jeśli "redaktor/mechanik/itp." w telewizji opowiada o tym jak dbać o samochód to posiada wiedzę absolutną. Może rozwiązaniem byłby program o detailingu i profesjonalnej kosmetyce samochodów. Pytanie tylko jaką miałby oglądalność, bo dla nich tylko to jest ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oglądałem program o polerowaniu, mam już trochę wiedzy i doświadczenia o profesjonalnej korekcie i jak to oglądałem to płakać mi się chciało, a najgorsze jest to, jak pisaliscie powyżej, te stereotypy są powielane, bo moi koledzy z pracy którym nie raz opowiadałem o tym jaki to złożony i długotrwały proces, stwierdzili że się nie znam, bo w TVN Turbo widzieli jakie to proste..... polecilem aby zrobili sobie tą "profesjonalną" korektę, a Ja później obejrzę ich auta w pełnym słońcu :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nauczyciel w szkole uczył kolegów polerki. Maszyna za 200 zł, brudny G-Mop i G3 :ad: Szybki one step i zachwycał się lustrem. Na końcu jeszcze starym, brudnym kawałkiem szmaty wcierał Tempo dla wykończenia. :-] Proces prawie identyczny jak w 101.

 

Gdy nauczyciel poszedł, rzuciłem sobie okiem pod latarką na "efekt końcowy". Myślę, że nie muszę mówić jak to wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kiedyś z kumplami umówiliśmy na wspólne mycie aut to jak wyciągnąłem 2 wiadra to byli mocno zdziwieni. Jak zacząłem wycierać to patrzyli jak na kosmite. No ale jak zestaw kosmetyków jak trzeba kosztuje 1000zł a zawieszenie stuka, z silnika cieknie a turbinka gwizdze coraz głośniej to nic dziwnego że mało chętnych na takie zbytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

W ostatnim widzianym przeze mnie odcinku polerował szybę boczną. Niezła soczewka mu wyszła po tych papierach ściernych. I teraz pytanie do ludzi bardziej w temacie jak by tymi papierami ściernymi szlifował większą powierzchnie a nie tylko miejsce gdzie były rysy to uniknął by tej soczewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.