Skocz do zawartości

101 napraw TVN Turbo


Tomssson

Rekomendowane odpowiedzi

Studia detailingu będą na skraju bankructwa ;) , w pdcinku 8 pokazano jak profesjonalnie wykonać polerkę lakieru :)

Pokazowe auto to starsza toyota carina w kolorze czerwonym

 

W skrócie wyglądało to tak

całe auto przetarte papierem ściernym,

aplikacją farecli za pomocą dłoni na polerowany element

nasączanie pada gąbkowego wodą, polerowanie

usuwanie hologramów za pomocą wosku

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Irytuje mnie ta strefa T-Mobile na Player.pl. Coraz więcej programów udostępniają tylko w ten sposób.. Dlaczego klienci innych sieci mają być pokrzywdzeni i nie mogą oglądać ich programów? Przecież to chore..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy był motyw z nakladaniem pasty. Chyba ćwierć tubki nałożył na maskę i jechał maszyną. Chyba był też komentarz że mogą nam być potrzebne 2 tuby na samochód. Podobnie było z wymianą kolektora. Nie umiał odkręcić sondy lambda to zasugerował że można naciąć kolektor wydechowy i pójdzie łatwiej. Szkoda że nie pokazał jak odkręcić tą sondę bez nacinania kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wejść na Facebook'u na fanpage TVN Turbo. Wyraziłem tam swoją opinie co sądze o pokazywaniu ludziom takich herezji i nazywaniem tego "profesjonalną polerką" .Swoje 3 grosze dorzuciło tez paru innych detailerów miedzy innymi z tego forum. Polecam lekturę bo ciekawa dyskusja się wywiązała :D:D:D:ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie największym problemem jaki w tym widzę, jest nazwanie tego PROFESJONALNA polerką... Jeżeli taki Janusz obejrzy ten program to jak mu później wyjaśnisz, że ty potrzebujesz na zrobienie takiego samochodu profesjonalnie kilkudziesięciu godzin, jak w TV mówili, że zrobili lux maline profeskę w 6 godzin i w zasadzie całym ich kosztem były 2 tubki farecli... Wkurza mnie takie nieprofesjonalne podejście, bo o ile na takim starym samochodzie może takie coś i przejdzie to przecież na nowszej czarnej bryce nie odwalisz takiego za przeproszeniem gó.... :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim eko japońskim lakierze black Pearl, zjechali by mi w ten sposób do podkładu :D

Na serio to w naszym kraju nad Wisła dłuuugo jeszcze będzie panował taki ciemnogród. 90% użytkowników aut myśli że wystarczą stare gacie, szampon z woskiem i wiadro z wodą i efekt jest wow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie przez takie durne programy ten stereotyp jest nadal upowszechniany.

Akurat w detailingu podobnie jak w lakiernictwie postęp jest duży, a tym programie pokazano podejście do polerowania sprzed kilkunastu lat i to jeszcze w beznadziejnym wykonaniu.. To tak jakby dzisiaj ścinać dęba tępą siekierą zamiast użyć do tego piły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak z kosmetykami. Weź teraz wytłumacz ze twoje kosztuję X razy tyle co te dwie tuby farceli.. Moi koledzy nadal uważają że kupno szamponu z woskiem to już WOW. W sumie to szkoda czasu na te programy TVN czy to 101 napraw czy Kup i zrób jeden gorszy od drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te porady są takie same jak w Auto-Świat. Dla przeciętnego człowieka, np. mojego kolegi z pracy, super kosmetyki są w ...Castoramie. A pasta Tempo to najfajniejsza rzecz. W dodatku trzeba być frajerem, żeby za szampon płacić 30-50 zł jak można umyć płynem do naczyń. Rękawicą to można żonie zrobić masaż, bo fajna w dotyku. Plak jest nanotechnologią.

Tak więc, programy te, jak wszystkie w TVN, są przeznaczone dla "zwykłego" człowieka, który za kulturę wyższą uważa telewizyjne show.

Ja już z tym nie polemizuję. Każdy jest panem swojego auta i jak chcą niech myją nawet CIFem.

Najgorsze z tego jest utwierdzanie w przekonaniu, że to jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie cifa...Polerowałem kiedyś trochę lampy w aucie teściowej - podbija gościu i mówi - Panie ja w thali cifem polerowałem-popatrz Pan jak super wyszło i 5 min roboty a Pan tu już siedzi ze 2h :D:dontknow::lol::lol:

 

Dodane po 3 minutach 8 sekundach:

I gwóźdź do trumny to sąsiad na nowoutkim oplu z salonu jak ptak mu zrobił kuku,to splunął i tarł flanelą :song:

Także nie ma co się denerwować..."profesjonalizm" jest wszechobecny :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko irytujące jest jak siedzisz przy aucie i podchodzi ktoś i pyta się co tak go głaszczesz. Albo pytają co to za specyfik używasz i ile dałeś za niego to już w ogóle mają cię za świra bo podobne wiedzieli w sklepie u zdzicha za piątaka. Ale to tylko trzeba przytaknąć i robić dalej swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.