Jump to content

101 napraw TVN Turbo


Recommended Posts

Studia detailingu będą na skraju bankructwa ;) , w pdcinku 8 pokazano jak profesjonalnie wykonać polerkę lakieru :)

Pokazowe auto to starsza toyota carina w kolorze czerwonym

 

W skrócie wyglądało to tak

całe auto przetarte papierem ściernym,

aplikacją farecli za pomocą dłoni na polerowany element

nasączanie pada gąbkowego wodą, polerowanie

usuwanie hologramów za pomocą wosku

 

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Irytuje mnie ta strefa T-Mobile na Player.pl. Coraz więcej programów udostępniają tylko w ten sposób.. Dlaczego klienci innych sieci mają być pokrzywdzeni i nie mogą oglądać ich programów? Przecież to chore..

Link to comment
Share on other sites

Tomssson, Co ty się dziwisz...Pogadaj ze zwykłym człowiekiem odnośnie choćby nawet glinki to się za głowę złapiesz a farecla i tempo są wszechobecnie znane w świecie parkingowej kosmetyki ;)

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio u mnie jeden "detailer" w pracy się odezwał, że po godzinach zajmuje się polerowaniem aut. Zapytałem go tylko jakimi pastami pracuje i odpowiedział: farecla, więc już dalej nie ciągnąłem rozmowy.

Link to comment
Share on other sites

Najlepszy był motyw z nakladaniem pasty. Chyba ćwierć tubki nałożył na maskę i jechał maszyną. Chyba był też komentarz że mogą nam być potrzebne 2 tuby na samochód. Podobnie było z wymianą kolektora. Nie umiał odkręcić sondy lambda to zasugerował że można naciąć kolektor wydechowy i pójdzie łatwiej. Szkoda że nie pokazał jak odkręcić tą sondę bez nacinania kolektora.

Link to comment
Share on other sites

Polecam wejść na Facebook'u na fanpage TVN Turbo. Wyraziłem tam swoją opinie co sądze o pokazywaniu ludziom takich herezji i nazywaniem tego "profesjonalną polerką" .Swoje 3 grosze dorzuciło tez paru innych detailerów miedzy innymi z tego forum. Polecam lekturę bo ciekawa dyskusja się wywiązała :D:D:D:ad:

Link to comment
Share on other sites

Swoje 3 grosze dorzuciło tez paru innych detailerów miedzy innymi z tego forum. Polecam lekturę bo ciekawa dyskusja się wywiązała :D:D:D:ad:

 

Z niektórych komentarzy też można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Generalnie największym problemem jaki w tym widzę, jest nazwanie tego PROFESJONALNA polerką... Jeżeli taki Janusz obejrzy ten program to jak mu później wyjaśnisz, że ty potrzebujesz na zrobienie takiego samochodu profesjonalnie kilkudziesięciu godzin, jak w TV mówili, że zrobili lux maline profeskę w 6 godzin i w zasadzie całym ich kosztem były 2 tubki farecli... Wkurza mnie takie nieprofesjonalne podejście, bo o ile na takim starym samochodzie może takie coś i przejdzie to przecież na nowszej czarnej bryce nie odwalisz takiego za przeproszeniem gó.... :zly:

Link to comment
Share on other sites

Na moim eko japońskim lakierze black Pearl, zjechali by mi w ten sposób do podkładu :D

Na serio to w naszym kraju nad Wisła dłuuugo jeszcze będzie panował taki ciemnogród. 90% użytkowników aut myśli że wystarczą stare gacie, szampon z woskiem i wiadro z wodą i efekt jest wow

Link to comment
Share on other sites

I właśnie przez takie durne programy ten stereotyp jest nadal upowszechniany.

Akurat w detailingu podobnie jak w lakiernictwie postęp jest duży, a tym programie pokazano podejście do polerowania sprzed kilkunastu lat i to jeszcze w beznadziejnym wykonaniu.. To tak jakby dzisiaj ścinać dęba tępą siekierą zamiast użyć do tego piły..

Link to comment
Share on other sites

To tak samo jak z kosmetykami. Weź teraz wytłumacz ze twoje kosztuję X razy tyle co te dwie tuby farceli.. Moi koledzy nadal uważają że kupno szamponu z woskiem to już WOW. W sumie to szkoda czasu na te programy TVN czy to 101 napraw czy Kup i zrób jeden gorszy od drugiego.

Link to comment
Share on other sites

Te porady są takie same jak w Auto-Świat. Dla przeciętnego człowieka, np. mojego kolegi z pracy, super kosmetyki są w ...Castoramie. A pasta Tempo to najfajniejsza rzecz. W dodatku trzeba być frajerem, żeby za szampon płacić 30-50 zł jak można umyć płynem do naczyń. Rękawicą to można żonie zrobić masaż, bo fajna w dotyku. Plak jest nanotechnologią.

Tak więc, programy te, jak wszystkie w TVN, są przeznaczone dla "zwykłego" człowieka, który za kulturę wyższą uważa telewizyjne show.

Ja już z tym nie polemizuję. Każdy jest panem swojego auta i jak chcą niech myją nawet CIFem.

Najgorsze z tego jest utwierdzanie w przekonaniu, że to jest dobre.

Link to comment
Share on other sites

Tak odnośnie cifa...Polerowałem kiedyś trochę lampy w aucie teściowej - podbija gościu i mówi - Panie ja w thali cifem polerowałem-popatrz Pan jak super wyszło i 5 min roboty a Pan tu już siedzi ze 2h :D:dontknow::lol::lol:

 

Dodane po 3 minutach 8 sekundach:

I gwóźdź do trumny to sąsiad na nowoutkim oplu z salonu jak ptak mu zrobił kuku,to splunął i tarł flanelą :song:

Także nie ma co się denerwować..."profesjonalizm" jest wszechobecny :?

Link to comment
Share on other sites

Tylko irytujące jest jak siedzisz przy aucie i podchodzi ktoś i pyta się co tak go głaszczesz. Albo pytają co to za specyfik używasz i ile dałeś za niego to już w ogóle mają cię za świra bo podobne wiedzieli w sklepie u zdzicha za piątaka. Ale to tylko trzeba przytaknąć i robić dalej swoje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.