Skocz do zawartości

SOFT99 Wheel Dust Blocker


kubaPb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na youtube pokazał się filmik z zabezpieczeniem felg firmy Soft99 Wheel Bust blocked. Po obejrzeniu tego wszystkiego wygląda genialnie. Czy zakupił ktoś ten produkt i może potwierdzić takie działanie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis jest następujący-zapożyczony od partnera forum

 

"Preparat tworzy długotrwałą specjalną powłokę, która dzięki swoim nanowypukłościom zapobiega gromadzeniu się kropel wody, pyłu hamulcowego oraz innych zanieczyszczeń na felgach samochodowych. Powłoka utrzymuje się na felgach powyżej 2 miesięcy (przy około 1000 km przebiegu). Preparat łatwy w użyciu – wystarczy rozpylić na powierzchni felg. Nie wymaga wycierania. Zestaw zawiera specjalne chusteczki czyszczące (8 sztuk). Produkt wystarcza na spreparowanie około 8 kół samochodowych średniej wielkości."

 

CZyli jak 2 miesiące po 1000km/mies = 2 tys

Trochę słabo skoro na 17"(trochę większe niż średniej wielkości koła)-wystarczy podejrzewam na 1 raz

Lepiej dołożyć i kupić kwarcówkę lub jakiś porządny sealant-fakt może tak efektownie błota nie zrzuci ale na pewno wystarczy opakowanie na kilka aplikacji. :dontknow:

Choć przyznam że i tak kusi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Trochę słabo skoro na 17"(trochę większe niż średniej wielkości koła)-wystarczy podejrzewam na 1 raz

Lepiej dołożyć i kupić kwarcówkę lub jakiś porządny sealant-fakt może tak efektownie błota nie zrzuci ale na pewno wystarczy opakowanie na kilka aplikacji. :dontknow:

 

Czyli nie używałeś tego produktu, nie masz zielonego pojęcia jaka jest wydajność w praktyce i już doradzasz kupno innego produktu. Kolejny już raz :wallbash: zbastuj kolego z tym udzielaniem się na tematy produktów których nie używałeś bo robi się to męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Użyłem tego Soft'a raz na kołpaki. Działanie oceniam na wysokim poziomie. Przebiegu ani czasu nie znam bo zmieniłem koła na letnie.

Łatwość aplikacji zdecydowanie na plus.

Nie mam porównania do innych podobnych preparatów.

A co do opowieści o produktach o których niektórzy tylko czytali. Zauważyłem, że to częsta praktyka na forum. Przykre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja również mam ten produkt. Testowałem aplikacje na panelu testowym i idzie bezproblemowo. Kropelkowanie to jakaś abstrakcja w porównaniu do tego z czym mamy do czynienia na codzień - in plus ;) in minus, faktycznie wystarczy dotknąć palcem elementu i w tym miejscu kropelki umierają. Przy okazji wrzucę u siebie przynajmniej na jedno koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Kropelkowanie to jakaś abstrakcja w porównaniu do tego z czym mamy do czynienia na codzień - in plus ;) in minus, faktycznie wystarczy dotknąć palcem elementu i w tym miejscu kropelki umierają.

Nigdy nie miałem tego produktu, ale być może jest to to samo co w którymś momencie wykonałem na próbę. Zastosowanie - tylko spray lub aerozol i oczywiście absolutnie nie można tego dotykać. To tworzy strukturę podobną do struktury liści Lotosu, dając niesamowity efekt odpychania wody, brudu itp.

Oczywiście to moje było pewnie jakieś inne, ale zasada działania podbna. Te fotki robiłem wówczas podczas prób tego specyfiku:

IMG_0794a.jpg

IMG_0796a.jpg

IMG_0801a.jpg

 

Tą kuleczkę wody można było przeganiać po całej powerzchni. Ja naniosłem swoje mazidło na puszeczkę aluminiową i na karton. W efekcie preparat daje kąt zwilżania na poziomie 160 stopni !!!. Ale jeśli się dotknie tą strukturę palcem, to niestety, zostaje ona zniszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Master
W dniu 17.07.2018 o 23:01, Karbo napisał:

odkopię ten temat. Normalnie złota łopata po 3 latach dla mnie haha

No łopatę faktycznie wygrałeś, chyba nawet platynową :-D

Jeśli chodzi o pracę nad tym konkretnym produktem, to niestety nie wyglądają ☹️. Tak jak napisałem wówczas, struktura tego mazidła jest całkowicie nietrwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karbo napisał:

Szukałem all shield'a w polszy, ale nie mogę znaleźć... A płacić prawie 100 i zamawiać z Amazon itd. To słaba opcja jak dla mnie 😞

Mogę ci przywieźć w sierpniu tyle że po 28€urasów jest u mnie więc na jedno wyjdzie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 dziękuję, na razie na tyle nie mogę sobie pozwolić. Niestety mam jeszcze inne zamówienie do zrealizowania i tak Wisz 😕 ale jak coś, to wiem do kogo uderzać.

Swoją drogą orientuje się ktoś dlaczego to z Pl zostało wycofane?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.