Skocz do zawartości

Skoda Fabia II, Rallye Green, 2010 by Justyna


Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego ma nie działać? wpinasz kostkę, płynie prąd i dioda świeci

to dlaczego normalne diody nie działają na CanBus? Wiec wole się upewnić czy skoro podejdzie pod CanBus to czy będzie działać bez tego

Ponieważ spadek napięcia(z powodu innej rezystancji) na ledach bądź też chińskich xenonach jest inny niż na zwykłej żarówce. System widzi brak/przepaloną żarówkę ew. zwarcie, i tym samym odłącza napięcie na daną żarówkę. Ot cała historyja.

Ten cały "canbus" co w zasadzie z CAN'em wspólnego nic nie ma, po prostu ma za zadanie tak emulować parametry twojego leda bądź chińskiego xenona dla sterownika, żeby ten widział led jako normalną żarówkę.

Podsumowując. Jeśli system sprawdza stan żarówki to ma to go oszukać, jeśli nie sprawdza to nie wpływa to w żaden sposób na pracę tej żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu skuszony eksperymentami kolegi z forum fabiaclub

 

Czy ten kolega wrzucał gdzieś na forum swoją recenzję i test tych ledów? Zapodaj link, poczytałbym bo mało się pisze o nich w sieci.

U mnie z soczewki ilość światła też nie powala, więc skusiłem się i ten zestaw już do mnie leci z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link.

Jak rozwiązałeś kwestię radiatorów/wąsów chłodzących?

Zamykałeś całość szczelnie zaślepką od lampy, czy wypuszczałeś radiatory przez nawierconą szczelinę na zewnątrz (tak jak ten kolega z forum fabii)?

Zastanawiam się ile taki led potrafi wygenerować ciepła i czy szczelnie zamknięty nie stopi czegoś w lampie :o

 

Edit:

Rozwiązanie kolegi z forum fabii ma sens...

Znalazłem w sieci filmik przedstawiający sposób montażu diody z identycznym chłodzeniem: http://goo.gl/XM6smm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.