Skocz do zawartości

Skoda Fabia II, Rallye Green, 2010 by Justyna


Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

luke, http://fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic. ... 13#p271913 od tego posta dalej :)

 

Chcieliście wiedzieć jak to wygląda.

 

Postojówka jest 4300K.

 

Nie boisz się konfrontacji a) policja b) diagnosta w trakcie przeglądu corocznego c)inspekcji - wiem że w praktyce może nie oślepiać ale brak homologacji, sprysków (''Światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej 2 000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania świateł przednich,'') czy w razie kolizji to punkt zaczepienia dla ubezpieczyciela aby odmówić lub zmniejszyć wypłatę odszkodowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luke, http://fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic. ... 13#p271913 od tego posta dalej :)

 

Chcieliście wiedzieć jak to wygląda.

 

Postojówka jest 4300K.

 

Nie boisz się konfrontacji a) policja b) diagnosta w trakcie przeglądu corocznego c)inspekcji - wiem że w praktyce może nie oślepiać ale brak homologacji, sprysków (''Światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej 2 000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania świateł przednich,'') czy w razie kolizji to punkt zaczepienia dla ubezpieczyciela aby odmówić lub zmniejszyć wypłatę odszkodowania...

 

A nowe samochody z XenonemEco? Np C4 Picasso, Amarok? Nie mają spryskiwaczy, a homologacje dostały. Wiele aut lata z tak lub bardziej poprzerabianymi lampami i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

krakow_kult, z diagnostą nie mam problemu. Jakby bardzo chciał być w zgodzie z przepisami to zamieniam żarówki w 5min przy nim i przechodzę badanie. Nie muszę mówić co robię po wyjechaniu za bramę? :-]

Poza tym z tego co wiem, taka żarówka jaką mam posiada realnie około 2100 lumenów. Nie wiem czy na stacjach diagnostycznych mają sprzęt do pomiaru tego, ale nawet jak to wliczając przechodzenie światła przez lampę powinno wyjść poniżej 2000 :P Zostaje tylko kwestia braku homologacji lampy do tego typu żarówki.

Co do dalszych spraw uważam, że istotne jest to bym dobrze widział rzeczy na drodze. Te żarówki zwiększają moje bezpieczeństwo. A jak moje to i innych uczestników ruchu.

Światła są dobrze ustawione, nie oślepiają i mają odpowiednie kąty załamania.

Jakby ktoś chciał zrobić mi "dobrze" to musiałoby to być na złość bo nie ma nic innego do czego możnaby się doczepić w zadbanym 5-letnim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

A nowe samochody z XenonemEco? Np C4 Picasso, Amarok? Nie mają spryskiwaczy, a homologacje dostały. Wiele aut lata z tak lub bardziej poprzerabianymi lampami i nic się nie dzieje.

 

Tak, bo nie przekraczają tego progu lumenów. Mają tańsze xenony 25W. Przed nimi (oraz droższe auta obecnie) xenony miały 35W i przekraczały próg lumenów. Dla tego nowe tanie xenony 25W świecą podobnie do zwykłych lamp halogenowych...

 

np. http://www.moj-samochod.net/technika/ksenony-25w/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to o co wszystkim komentującym chodzi?

Moze i swiatla nie sa legalne i mogli by byc lepiej/inaczej, no ori xenon, ale wiadomo koszty inne. Wydaje mi sie, patrząc na temat ze zostalo to wlozone sensownie i dobrze ustawione i wszystko jest w porządku. A juz druga strona, a ze to nie może być bez homologacji, itd. Krzycha sprawa i jego konsekwencje jak cos się stanie, a nawet jak policja zatrzyma to dostanie mandat i wymontuje. Jak by wam powiedzial, ze zalozyl zarniki xenonowe i nic nie pokazl tylko efekt po to wszyscy by pisali jak pięknie świeci.

Mogę się założyć, ze polowa osób ma cos bez homologacji w aucie, lub cos inaczej zrobione niż powinno ale teraz krytyka :/

Mnie sie podoba, jest na + [sMILING FACE WITH SMILING EYES]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
ori xenon

Jakby była w ogóle taka opcja to bym się nie zastanawiał tylko odkładał dziengi. A że Fabia to bardzo uboga Ibiza i jeszcze uboższe Polo to ksenonów brak :P

No i uściślijmy, brak homologacji to nie to samo co produkt niebezpieczny. Po prostu nie został przemielony przez naszą maszynę biurokratyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderator

No i ja w końcu też się "zazimowałem" :D Letnie koła wstępnie umyte. Muszę jeszcze usunąć stare ciężarki i dać do ponownego wyważenia ;)

 

a87D0B.jpg

 

83h5QY.jpg

 

Tarcza 312mm fajnie się komponuję w 16" 8-)

 

Icb3S5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.