Skocz do zawartości

Przedłużenie polisy OC


wooke

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie w temacie ale współczuję młodym kierowcom. U mnie w pracy chłopak - 22lata , prawo jazdy zdane miesiąc temu kupił sobie Polówkę 1.4 i najtańsze OC na rok wyliczyli mu 2270zł gdzie ja przy 2.0 płacę 382zł na rok. Dziadek dobrze radził żeby od młodego mieć zarejestrowany motorower na siebie , żeby zniżki leciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to każdy mądry. Ja też żałuję, że nie załatwiłem nawet samych papierów to już dawno miałbym wszystkie zniżki. Ale nie mam co narzekać bo nawet drogo nie miełem. Tak jak mój kumpel na punto 1.2 z 2001 pierwszy współwłaściciel ze wszystkimi zniżkami tylko, że on drugi współwłaściciel 24 lata i dostał 520 zł w Avivie. To ja w porównaniu z nim to lajcik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja właśnie jestem po podpisaniu nowej umowy więc mogę na świeżo wypowiedzieć się odnośnie tematu tego postu. A więc miesiąc czasu to zdecydowanie za wcześnie bo stawki zmieniają się z dnia na dzień. Ja sam dopiero tydzień przed końcem zdecydowałem się na zmianę dotychczasowego ubezpieczyciela, bo oczywiście nowa oferta była zdecydowanie za droga. Sprawdzając oferty poprzez porównywarki najkorzystniejszą dla siebie ofertę znalazłem na stronie http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ Co ciekawie bardziej opłacało mi się podpisać nową umowę z nową firmą niż z tą poprzednią z którą współpracowałem przez ponad 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam OC w GOTHAER. Co ciekawe przysłali mi przedłużenie i oferowali 1033zł.  Poszedłem mimo to do agenta i on to co oni przysłali podarł, a zrobił mi przedłużenie za 930zł.  Agent ma jakieś swoje zniżki czy firma naciąga licząc, że ktoś odrazu się zgodzi na proponowane warunki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, kwestia dnia - ceny zmieniają się niemal codziennie. Po drugie, sprawdź czy wszystkie dane się zgadzają (liczba właścicieli, kod pocztowy zamieszkania, wykorzystywania pojazdu). Ale wygląda na to (różnica w cenie), że po prostu agent dał dodatkowe 10% zniżki. Czasem agenci są premiowani zniżkami dla klientów. Choć  z doświadczenia wiem, że rzadko kiedy da się opuścić cenę OC ze wznowienia, bo przychodzi z maksymalnymi dostępnymi dla każdego agenta zniżkami. Najczęściej łatwiej jest po prostu poszukać innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Thorder napisał:

Ja właśnie jestem po podpisaniu nowej umowy więc mogę na świeżo wypowiedzieć się odnośnie tematu tego postu. A więc miesiąc czasu to zdecydowanie za wcześnie bo stawki zmieniają się z dnia na dzień. Ja sam dopiero tydzień przed końcem zdecydowałem się na zmianę dotychczasowego ubezpieczyciela, bo oczywiście nowa oferta była zdecydowanie za droga. Sprawdzając oferty poprzez porównywarki najkorzystniejszą dla siebie ofertę znalazłem na stronie http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ Co ciekawie bardziej opłacało mi się podpisać nową umowę z nową firmą niż z tą poprzednią z którą współpracowałem przez ponad 4 lata.

Jak właśnie podpisałeś umowę ubezpieczenia to dlaczego zakładasz nowy temat w którym informujesz, że "masz zamiar ubezpieczyć samochód" i pytasz sie czy mtu24 to dobre ubezpieczenie. Podpisałeś umowę, szukasz opinii czy reklamujesz MTU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założył inny identyczny temat, który trafił już do śmietnika. W tym temacie (Przedłużenie polisy OC) pada stwierdzenie, że podpisał umowę a w innym świeżo założonym temacie jest pytanie czy warto podpisać umowę z MTU24. Jestem przewrażliwiony na tak prymitywną reklamę i robienie z ludzi idiotów stąd piszę

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@powalla, temat założony przez @Thorderskasowałem. Forumowicz właściwie w tym samym momencie: założył temat w którym spytał o opinie na temat MTU, natomiast w tym temacie napisał że zawarł nową umowę własnie u tego ubezpieczyciela. 

Nie wiem czy to była nachalna forma reklamy czy też jakiś przeskok czasowy w rozmyślaniach Forumowicza ale temat poleciał do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat odkopany to wrzucę jako ciekawostkę. Za to samo auto i nadal w Link4 w maju zapłaciłem 450zł i dostałem kupon na 100zł do Tesco, który oczywiście spieniężyłem, więc wyszło mnie 350zł co mnie bardzo zadowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja tam mialem nieprzyjemne sytuacje w towarzystwie w którym obecnie mam umowę(llink4) więc przenoszę się do AXA za Volvo 2006 2.4 diesel płacę 664 złotę, więc jestem bardzo zadowolony z kwoty, zakoczyło mnie też pozytywnie towarzystwo HDI Sebringa 2.7 zarejestrowałem na żonę która dopiero 2 lata temu zrobiła prawko dopisałem jako współwaciciela osobę ze zniszkami pełnymi i kwota wyszła 1062 zł, w porównaniu do innych towarzystw zaoszcędziłem conajmniej kwotę między 200 a 500 złotych, nawet w jednym towarzystwie mialem zwyżkę że jest to samochód nowo kupiony....po moim zdziwniu i pytaniu jak to zwyszka za nowo kupiony samochód...konsultantka miło mnie poinformowała że w przypadku zakupu "nowego" samochodu nowy właściciel nie potrafi tym samochodem jeszcze jeździć i dlatego liczą zwyszkę hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 17.07.2017 o 13:26, StreamHD napisał:

Ja mam OC w GOTHAER. Co ciekawe przysłali mi przedłużenie i oferowali 1033zł.  Poszedłem mimo to do agenta i on to co oni przysłali podarł, a zrobił mi przedłużenie za 930zł.  Agent ma jakieś swoje zniżki czy firma naciąga licząc, że ktoś odrazu się zgodzi na proponowane warunki ? 

Przysłali OC na 1130zł. 100zł drożej niż rok temu. Ciekawe ile urwę u Agenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj przedłużyłem polisę w PZU. Full wszystkich fulli. Kij, że na auto warte 10500. 1700 zł podzielić przez dwa. Podejrzewam, że te 1700 może mi się zwrócić, a z obsługi szkód w PZU jestem więcej niż zadowolony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny rozstrzał cenowy z tego co czytam. W moim przypadku jest tak, wiek 26 lat, stare bmw e36 320i, 10% zniżek. Axa przysłała wznowienie 1800zł (poprzednia polisa 1500zł) byłem u agenta udało się za 800zł z hakiem za rok. Miasto Białystok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, że mam prawko 2,5 roku, samochód o pojemności 4 litrów (choć jestem wpisany w dowodzie jako współ,  w ubezpieczeniu jestem pierwszy, jako właściciel - chyba pomyłka), więc to ubezpieczenie 1100zł nie wydaje mi się drogie :) biorąc pod uwagę młody wiek (skończone 20 lat) i ledwo 10% zniżek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżki masz policzone współwłaściciela nie swoje. Nie ważne czy jesteś wpisany na pierwszej stronie w dowodzie czy na ostatniej  zarówno ty jak i współwłaściciel jesteście takimi samymi właścicielami auta. Zapytaj o kalkulacje tylko gdybyś auto miał na siebie to z krzesła spadniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak  zgadza się :)

Jak miałem 18 lat kupiłem swoje pierwsze autko. Postanowiłem że kompletnie sam będę je opłacał ale szybko zmieniłem zdanie jak mi wyszło 1800 zł za hondę civic 1.3 :D ( jakieś 8 lat temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pływak napisał:

Zniżki masz policzone współwłaściciela nie swoje. Nie ważne czy jesteś wpisany na pierwszej stronie w dowodzie czy na ostatniej  zarówno ty jak i współwłaściciel jesteście takimi samymi właścicielami auta. Zapytaj o kalkulacje tylko gdybyś auto miał na siebie to z krzesła spadniesz.

Masz rację - policzyłem, wyszło niecałe 3 tys zł :)

 

W zeszłym roku ta sama sytuacja, z tym że zamiast 4.0 było 1.8 - ubezpieczenie było 200zł tańsze... A jednak większość mysli że duża pojemność = duże ubezieczenie :)

Gdy porównywałem ubezpieczenie, drożej wychodziło mi audi a6 c5 z silnikiem 2.7t niż lexusa LS400 - 4.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 Aż jestem w szoku z twojego zadowolenia z PZU, ja niestety u nich będę siedział do końca umowy czyli do lipca 2018, oc+ ac za 17 letnie autko, szkoda z 29 lipca 2017 dalej się ciągnie, a pieniążków za przedstawione faktury za wynajem auta zastępczego dalej nie mam 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Michał126 napisał:

@mrsjackdan, w zeszłym roku zlikwidowałem - uwaga - pięć szkód. Jedną z polisy szybowej, trzy z AC, jedną z OC. Wiem, jak było u Ciebie, ale u mnie akurat było bezproblemowo :)

Likwidowałeś 5 szkód w jednym roku i płacisz 1700zł za pełne ubezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.