Skocz do zawartości

Shiny Garage Beads Carnauba Paste Wax


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

grzybu, za kilkanaście dni do sprzedaży wchodzi nasz nowy QD wzbogacony o carnaubę i polimery, który będzie można stosować na nasz wosk, efekt rewelacyjny :)

Jak pobije CG pro detailera to kupie cały karton ;) ae to raczej nieosiągalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DObra, zestawiłem ze sobą: FK Pink Wax, SG Beads, Sonax Brillant Wax 1, FK Hi-Temp oraz TW PTFE

 

Odnośnie reszty nie będę się rozpisywał chyba, że ktoś coś :P

 

Beads - pięknie się aplikuje, byłem bardzo zaskoczony jak przyjemnie i łatwo się tym pracuje :song: Na prawde Shiny bardzo wysokie loty zalicza ;)

 

Testujemy na masce, cleaner Dodo Juice Lime Prime. Aplikacja była w ok 10'C dnia 26.02.

 

SG Beads przyciemnia troche lakier, w sumie bardzo podobnie do Pink'a. Zdjęcia gdzieś zgubiłem więc musze poszukać ale to szczegół ogólnie.

 

Dziś po mycie pianą + rękawica tak się zachowują:

1) Hi-Temp

1426354071-500-x-375px-Finish%20Kare%201000p.jpg

 

2) Pink Wax

1426354072-500-x-375px-Finish%20Kare%20Pink.jpg

 

3) Beads Carnauba Wax

1426354073-500-x-375px-Shiny%20Garage%20Beads.jpg

 

4) Sonax BW1

1426354074-500-x-375px-Sonax%20BW1.jpg

 

Pamiętajcie, że (przyjnajmniej Pink oraz Beads) to woski, które nie są stworzone z myślą o życiu w zime, a połowe czasu do tej pory miały ciężkie warunki, nocne przymrozki, wszechobecny bród..

 

Ja jestem z Beadsa zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za możliwość przetestowania nowego wosku Shiny Garage.

Wosk aplikowałem na aucie po pełnej korekcie.Lakier odtłuszczony, następnie ręcznie przygotowany cleanerem DoDo Juice Lime prime.

Pierwszą warstwę nakładałem przy temperaturze ok 10 stopni-niestety wosk jakoś dziwnie związał się z lakierem i bardzo ciężko było go wypolerować.Dopiero przy zwiększeniu temperatury do ponad 20stopni, nawoskowałem ponownie auto.Wtedy bez żadnych problemów, druga warstwa bez problemu usunęła "placki" z poprzedniej aplikacji.

Docieranie wosku bez najmniejszego problemu.

Zapach z opakowania trochę chemiczny, podczas aplikacji zupełnie nie był uciążliwy.Delikatna woń poziomek?

Jeśli chodzi o wydajność to jest chyba na bardzo dobrym poziomie.Tester starczył na położenie 2 warstw na średniej wielkości samochodzie.Dodam jeszcze, ze w opakowaniu zostało go jeszcze trochę-myśle, ze starczyłoby na auto wielkości Seicento.

Co do efektu wizualnego to ciężko jest mi coś powiedzieć-jestem raczej tego zdania, ze ciężko zauważyć jakikolwiek inny efekt bez względu jaki byłby to wosk.

IMG_6266.jpg

IMG_6267.jpg

IMG_6269.jpg

IMG_6287.jpg

IMG_6319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Trzeba wymywać IPĄ??

 

Jak IPĄ wymyjesz Cherry , to po co tracić kasę i czas na Cherry? ;)

 

Cherry jest sam w sobie cleanerem natomiast z tego co widziałem to ten wosk srednio lubi wypełniacze i dlatego nie wiem czy trzeba je wymyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, dla przypomnienia co gdzie leżało (nakładane 9 marca).

 

P1050289.jpg

 

A tak na dzień dzisiejszy wygląda po ręcznym umyciu i odczekaniu około 7 minut.

 

20150411_082921.jpg

 

Do pewnego momentu woski podobnie zrzucały wodę i kropelkowały. Później spadł śnieg i to już się zmieniło, a do tego był parę razy mocny deszcz. Jak widać Red sobie lepiej poradził z testem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymywać IPĄ??

 

Jak IPĄ wymyjesz Cherry , to po co tracić kasę i czas na Cherry? ;)

 

Cherry jest sam w sobie cleanerem natomiast z tego co widziałem to ten wosk srednio lubi wypełniacze i dlatego nie wiem czy trzeba je wymyć :)

Czyli można łączyć czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Trochę odkopię :happy: Ktoś na forum ostatnio pisał, że Beads jest beznadziejny. Muszę temu zaprzeczyć. Wczoraj wrzuciłem go na lakier po pełnej dekontaminacji i czystym cleanerze od SG i efekt cudny. Jak widać dobrze podbija blask i delikatnie przyciemnia lakier (lampy tylne jakby z delikatną folię :lol:). Teraz ciekawe jak kropelki skoro są w nazwie. :P

DSC_7179.JPG.3db5da9b62cf722376891720bff5f00d.JPG

DSC_7261.JPG.9d4630cca6378bbeecf116eca8e04d8e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.