Skocz do zawartości

Shiny Garage Beads Carnauba Paste Wax


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Dzisiaj przeprowadziłem test wosku Shiny Garage Beads Carnauba Paste Wax.

16458667158_8b7be1183c_c.jpg

 

Warunki przeprowadzanego testu:

-Test na zewnątrz temperatura powietrza 11°C

-Lekkie zachmurzenie

 

Środki użyte do testu:

-Shiny Garage Beads Carnauba Paste Wax

-IPA

-Cleaner Achiles

 

Pacjent:

-Peugeot 307

 

Test został przeprowadzony ma masce Peugeota 307.

Maska przed aplikacją wosku wyglądała następująco

16026334573_3d0afda5e0_c.jpg

16460062809_34014226ef_c.jpg

16458659328_7a7989a372_c.jpg

Widzimy że na masce nie jest położony żaden wosk.

 

Maska została podzielona na dwie części. Pierwsza część została oczyszczona Achilesem zaś druga przelecona IPĄ.

16645228072_356c053731_c.jpg

 

Nakładanie wosku na część po IPA

16620305596_645dbc0c35_c.jpg

16644810841_5f03565ef7_c.jpg

Część po Achilesie

16460050009_eb0c66fd7e_c.jpg

Prezentacja dwóch połówek po nałożeniu wosku

16644808631_67b4fa9aee_c.jpg

16646214745_9afa8cb58c_c.jpg

16458831610_ca4d7190b9_c.jpg

 

Prezentacja po wytarciu i wypolerowaniu wosku

16460564129_873c64bb4e_c.jpg

16620818336_4356f33e35_c.jpg

16620816786_f607830475_c.jpg

 

Mały pasek po taśmie pokazujący efekt po nawoskowaniu na dwóch częsciach

16645730452_c0cec66eeb_c.jpg

16646725675_7bd219c648_c.jpg

 

Czas na pokazanie działania wosku ;)

16026826563_9b7f7dd353_c.jpg

16620807456_1d730a9073_c.jpg

16459337070_7cea3777e1_c.jpg

 

Kropelki na stronie Achilesa

16024423464_479284a29e_c.jpg

16026814513_41716da8a3_c.jpg

 

Kropelki na stronie IPA

16460540459_07c7beac80_c.jpg

16645709212_4cbf511eb9_c.jpg

 

Prezentacja dwóch stron i kropelkowanie

16439402107_f7c02cae57_c.jpg

 

Krótki filmik pokazujący wosk w akcji

 

Po przeprowadzonym teście postanowiłem nawoskować całego peugeota. Lecz jedna połowa auta została potraktowana cleanerem na DA zaś druga połowa IPĄ. Teraz zostaje mi obserwowanie na jakiej części auta najdłużej posiedzi wosk.

 

Wosk aplikuje się bez żadnego problemu, zapach wosku podpadł mi do gustu i powiem że całe auto pachnie tym zapachem po nawoskowaniu. Wydajność też jest bardzo dobra gdyż na całe auto pokrywając je jeden raz zużyłem prawie cały testowy wosk. ;)

Dziękuje Shiny Garage za wybranie do przetestowania wosku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale auto przejechales cleanerem i tylko część wymyłeś IPA czy jedna strona cleaner, a druga tylko IPA?

:good:

 

Czyli połowa auta nie przygotowana ... :thumbdown:

Ja nie wiem, że niektórzy nie mogą zapamiętać, że nie kładzie się "wosku na IPĘ".

Pod tym pojęciem kryje się właśnie wymycie cleanera IPĄ i wtedy wosk ...

 

No ale przynajmniej wiadomo, gdzie wosk pierwszy spłynie bo powierzchnia nie była oczyszczona chemicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, że niektórzy nie mogą zapamiętać, że nie kładzie się "wosku na IPĘ".

Pod tym pojęciem kryje się właśnie wymycie cleanera IPĄ i wtedy wosk ...

 

Nie walcz z tym... nie warto... jest tutaj grupa ludzi, którzy wolą wymywać cleaner IPĄ i w ogóle dawać Ipę przed cleanerem, po cleanerze, przed woskiem, po wosku, po myciu na dwa wiadra itp... Podobno działa cuda - tak jak woda z Lichenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jagmar, co jest nie tak w wymywaniu ipa cleanera?

 

Bo według mnie cleaner nie tylko oczyszcza chemicznie lakier ale zapewnia również lepsze związanie się wosku z lakierem. Więc nie bardzo rozumiem po co go nakładać żeby go potem wymywać... no ale jak kto woli... Od jakiegoś czasu widzę wcisnanie wszędzie Ipy, na każdym etapie i zastępowanie Ipą cleanera... ale to chyba nie miejsce na takie rozważania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

cleanera ipa nie zastąpi, wymycie cleanera ma sens przy stosowaniu wielu wosków. Osobiście nie jestem zwolennikiem używania ipy na każdym etapie, ale sam widzisz filmik kolegi powyżej. Nie mam złudzeń że wosk lepiej odprowadza wodę po "jałowej" stronie.

U mnie trzeci dzień jazda w deszczu, odpychanie wody, kropelki miodzio :-] aha wymyłem cleaner ipa :D

na foto krople po całodniowym deszczu

euptnl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeprowadziłem test wosku od SG, z racji całej wolnej niedzieli postanowiłem poeksperymentować ;) Na początku chciałbym podziękować Shiny Garage z możliwość przeprowadzenia testu : Beads Carnauba Wax.

 

lcx8DLzl.jpg

 

Samochód najpierw zaliczył bezdotyk, a po powrocie do domu mycie na dwa wiadra.

Do pierwszego testu przypadło na maskę. Najpierw wyczyszczona Cleanerem Dodo Lime Prime.

 

tftSw2Xl.jpg

 

Później podzieliłem maskę na dwie części taśmą i prawą stronę przemyłem obficie IPĄ.

 

IPA:

i7EykvIl.jpg

 

W roli zobrazownia słów ;)

95zddoql.jpg

 

Test palcem - jałowo :-] Aż skrzypi pod palcem.

 

2vGfgRzl.jpg

 

Na masce postanowiłem zrobić test porównawczy. Do boju wchodzi PB natty's. Lewa strona podzielona na pół (sam Cleaner).

 

icbXCuvl.jpg

 

Przystępuje do nakładania wosków. Wosk od SG pachnie niesamowicie i przez cały proces czuć ten zapach w powietrzu. W porównaniu do PB pachnie bardziej naturalnie i przyjemniej. Samo nakładanie jest bajecznie proste i mam wrażenie iż łatwiej nakłada się SG. Aplikator po masce ciągnie się niczym po szkle. Konsystencja bardzo przypadła mi do gustu. Wydajność również na wysokim poziomie.

 

I54LMxFl.jpg

 

Skromnym zdaniem po PB bardziej widać pozostawione mazy przez wosk. Na białym zawsze mam problem doszukać się przepracowanego już elementu, tylko pod odpowiednim kątem i dobrym świetle, ale tutaj nawet po zastosowaniu tych wskazówek miałem problem z odnalezieniem krawędzi. Mazałem ''na pamięć'' i robiłem duże zakładki - tak na wszelki wypadek.

 

Dla porównania PB :

2AlqvKWl.jpg

SG :

iB3eGx3l.jpg

zRK41aOl.jpg

 

Po ~7/8 minutach przystąpiłem do polerowania. Polerowanie wosku od SG bardzo przyjemne i o niebo lepsze od PB, choć po PB bardziej ''czuć'' moment przesychania. Efekt po pierwszej warstwie bardzo zbliżony wszystkich próbek, choć minimalnie SG wygrywa pod względem efektu szklistości. W porównaniu do PB jest mniej śliski na lakierze, taki tępy.

 

Efekt :

 

mSOERP6l.jpg

 

 

 

 

Postanowiłem z nudów zrobić jeszcze lotkę oraz kawałek dachu przy lotce potraktowałem Cleanerem i przemyłem nierozcieńczoną IPĄ. Zobaczymy jakie będą tego efekty.

 

VMQtvrGl.jpg

 

50/50 przepolerowanego i jeszcze dosychającego wosku

 

JuGrnS6l.jpg

 

Na dachu test porównawczy wosku SG i Mothers Reflections Spray Wax. Powierzchnia przygotowana Cleanerem i przetarta rozcieńczoną IPĄ. Wizualnie bez różnicy, ale efekt kropelkowania, aż rzuca się w oczy

 

Rw1dgRsl.jpg

Ir3mhr5l.jpg

 

Wydajność :

Po zrobieniu maski x2

Hwt3Eb3l.jpg

 

Kropelkowanie :

 

--> Lotka (nierozcieńczona IPA) . Moim zdaniem, kropelki zacne :-]

8uHJ6XJl.jpg

txivEeGl.jpg

 

--> Dach (pół na pół) bliżej obiektywu wosk SG

yIRQZBzl.jpg

 

Niestety nie mam kropelkowania maski, dodam zdjęcia jak będę kolejny raz na bezdotyku ;)

Co się odwlecze to nie uciecze, wszystko będzie ;)

 

Dziękuję za możliwość przeprowadzenia testu.

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

@UPDATE (jutro poprawie cały post)

 

Na początek kropelkowanie maski. Oczywiście wosku od SG:

6Z1T4ETl.jpg

 

Wosk zdjęty, samochód wysuszony, maska przygotowana Cleanerem, podzielona na 4 ''w miare'' równe części.

rlYMYGkl.jpg

 

Nowa miejscówka, lepsze oświetlenie i praca zaraz przyjemniejsza. Mała inspekcja i zaczynamy :

lF8bMtLl.jpg

 

PB (Cleaner)

YZ56zIml.jpg

SG (Cleaner)

VXtMVyel.jpg

PB (Cleaner wymyty IPĄ)

4QogH5pl.jpg

SG (Cleaner wymyty IPĄ)

qhhJj0nl.jpg

 

Doschnięte woski i gotowe do polerowania :

i69wc2el.jpg

MjPylu2l.jpg

 

Praca z woskiem SG przyjemna i ogólnie na + :good: Podtrzymuje moje słowa, iż SG dociera mi się lepiej. Pod względem śliskości tabela przedstawia się następująco :

nr 1 -> SG (Cleaner)

nr 2 -> PB (Cleaner)

nr 3 -> PB (Cleaner + IPA)

nr 4 -> SG (Cleaner + IPA)

 

 

Później w trybie pilnym musiałem wyjechać, drugą warstwę i resztę czynności dokończyła moja luba, więc resztę fotek dokleję jutro wieczorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jaki byl sens dzielenia maski na 2 czesci tylko po to zeby na jedna czesc polozyc nattysa na cleanerze a na drugiej beads na ipie. Da to zupelnie nieporownywalne efekty. Maske nalezalo podzielic na 4 czesci:

 

np:

 

Lewa gora: cleaner + nattys | Prawa gora: cleaner -ipa - nattys

-----------------------------------------|--------------------------------------------------

..lewy dol : cleaner + beads | Prawy dol : cleaner -ipa - beads

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dzielić to pasami wzdłuż, a nie na kwadraty. Wtedy będzie bardziej optymalne rozmieszczenie do testu.

+1

 

Maska powinna być od nowa cała zrobiona, żeby warunki nakładania i przygotowania były identyczne.

Polerowanie wosku od SG bardzo przyjemne i o niebo lepsze od PB

Masz problem z docieraniem PB, że taka wielka różnica na korzyść SG? Red i Blue docierają się bez najmniejszego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dzielić to pasami wzdłuż, a nie na kwadraty. Wtedy będzie bardziej optymalne rozmieszczenie do testu.

+1

 

Maska powinna być od nowa cała zrobiona, żeby warunki nakładania i przygotowania były identyczne.

Polerowanie wosku od SG bardzo przyjemne i o niebo lepsze od PB

Masz problem z docieraniem PB, że taka wielka różnica na korzyść SG? Red i Blue docierają się bez najmniejszego problemu...

 

Zastosuję się do wskazówek ;) We wtorek będzie Update.

 

Źle chyba mnie zrozumiałeś, SG dociera się o niebo lepiej to nie znaczy, że mam problem z dotarciem PB. Po prostu lepiej i przyjemniej dociera mi się SG. Dla mnie różnica duża. Po PB najpierw czuć, że zbiera się jakąś grubość warstwy, a później ładnie sunie się fibra. W SG od razu czułem, że fibra lekko przeciera się po wierzchniej warstwie.

 

 

 

@Mały Update testu, jutro dokleję resztę fotek i uzupełnię opis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.