Skocz do zawartości

Shiny Garage Beads Carnauba Paste Wax


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Dystrybutor

Gdybym osuszył auto odczekał chwilę a następnie spłukał raz jeszcze krople byłyby znacznie bardziej kształtne. Jestem z wosku zadowolony bo tak jak Wojtek napisał, warunki trudne sól itd a to jednak letni wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grabek246, jak na letni wosk w zimowych warunkach jestem odmiennego zdania :)

+1 :good:

 

W lutym nakładany letni wosk, oraz w niskich temp na zewnątrz. Ja jestem pewien,że po aplikacji w cieplejsze wiosenne dni wosk dużo lepiej zwiąże się z lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym przedstawić test wosku Beads Carnauba Wax, który otrzymałem od Shiny Garage. :good: Przed testem został zrobiony Pre-Wash przy pomocy K2 Truck Cleaner, następnie auto zostało umyte ręcznie szamponem Blink o zapachu gumy balonowej. Początkowo miałem porównać dwa woski ze sobą: Beads Carnauba Wax i Poorboy's World Natty's Red Wax, ale ostatecznie podzieliłem maskę na 4 części, żeby jeszcze zestawić z nimi FK 1000p i Sonax BSD.

 

P1050284.jpg

 

Każda część testowa została oczyszczona AG SRP i odczekałem w tym czasie robiąc całe auto SRP.

P1050288.jpg

 

Każdy wosk miał oddzielny aplikatory i mikrofibrę.

P1050289.jpg

 

P1050290.jpg

 

P1050291.jpg

 

P1050292.jpg

 

P1050293.jpg

 

Po nałożeniu wosków odczekałem, żeby związały się z lakierem, a następnie spolerowałem. Nie zauważyłem różnicy w wyglądzie między tymi 4 częściami. :dontknow:

 

P1050295.jpg

 

P1050296.jpg

 

P1050297.jpg

 

P1050298.jpg

 

P1050299.jpg

 

P1050300.jpg

 

Spostrzeżenia co do wosku od SG, a więc zapach nie przypomina pasty do butów, czuć przy aplikacji jednak według mnie Red ma ładniejszy i bardziej intensywny. Jak mnie pamięć pamięć nie myli to chyba FK 2685 pink wax ma podobny zapach. :o Ciężko zauważyć gdzie wosk został nałożony przed aplikacji, więc nakładanie jest utrudnione. Pewnie pod halogenem jest łatwiej. Co do polerowania to lakier po wosku jest bardziej tępy, niż po FK czy PB. :thumbdown: Dzisiaj nie lałem wodą, więc nie wiem jak się zachowuje. Napiszę o tym w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSD i FK nie pasują, ale pozwolą pokazać różnice w trwałości, między woskami typowo letnimi, a woskiem bardziej zimowym i "mocnym" QD. Wosk SG będzie oceniany bezpośrednio porównując go do Reda, bo to jest konkurent, a reszta to taka ciekawostka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wycierałeś po bezdotyku ?

 

A co w tym dziwnego? Ma jechać mokrym ?i zaraz kurz sie przyklei i potem śliczne brudne zacieki bo woda wyschnie a brud się przylepi btw.

Grzybu Ładne kropelki.Wspomagasz to jakimś QD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Hmm, wycierałeś po bezdotyku ?

 

A co w tym dziwnego? Ma jechać mokrym ?i zaraz kurz sie przyklei i potem śliczne brudne zacieki bo woda wyschnie a brud się przylepi btw.

Grzybu Ładne kropelki.Wspomagasz to jakimś QD?

 

To dziwne, że auta "brudnego" nie powinno się wycierać jak zależy nam na odpowiednim stanie lakieru. Niestety po bezdotyku auta nie można uznać za czyste, jeżeli masz czarny lakier to wiesz o czym mówię ;)

 

Musimy wybrać między zaciekami, a hologramami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wycierałeś po bezdotyku ?

 

A co w tym dziwnego? Ma jechać mokrym ?i zaraz kurz sie przyklei i potem śliczne brudne zacieki bo woda wyschnie a brud się przylepi btw.

Grzybu Ładne kropelki.Wspomagasz to jakimś QD?

 

Dziwne jest to, że Cię dziwi moje pytanie :) Tak jak kolega wyżej napisał po bezdotyku w większość przypadków auto nie jest na tyle czyste, żeby móc je wycierać i jeździć z tym wszystkim po lakierze. Wykluczam jakieś jednodniowe spłukanie kurzu bo o takiej sytuacji nie rozmawiamy, no nic. Chcesz - wycieraj. A co do zacieków to po masz na bezdotyku zmiękczoną wodę osmotyczną żebyś zacieków nie miał.

Ja też mam czarne auto i nie wycieram po bezdotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybu Ładne kropelki.Wspomagasz to jakimś QD?

Sam wosk

 

Co do wycierania, to staram się kłaść fluffiego na lakierze i delikatnie zdejmować - żadnego tarcia, czy szurania. Fakt nie mam jak wymyć przed domem, a po przejechaniu z myjni pod dom mokrym autem efekt zawsze był taki, że całe było obklejone kurzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni nas nie było, a tu taka dyskusja się wywiązała :), bardzo ładne krople grzybu, czekamy też na porównanie Beads z Bee's Kneesem. Fluffiego zawsze "wklepujemy" w lakier zabiera to więcej czasu ale efekt i bezpieczeństwo dla lakieru o niebo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wycierałeś po bezdotyku ?

 

A co w tym dziwnego? Ma jechać mokrym ?i zaraz kurz sie przyklei i potem śliczne brudne zacieki bo woda wyschnie a brud się przylepi btw.

Grzybu Ładne kropelki.Wspomagasz to jakimś QD?

 

Dziwne jest to, że Cię dziwi moje pytanie :) Tak jak kolega wyżej napisał po bezdotyku w większość przypadków auto nie jest na tyle czyste, żeby móc je wycierać i jeździć z tym wszystkim po lakierze. Wykluczam jakieś jednodniowe spłukanie kurzu bo o takiej sytuacji nie rozmawiamy, no nic. Chcesz - wycieraj. A co do zacieków to po masz na bezdotyku zmiękczoną wodę osmotyczną żebyś zacieków nie miał.

Ja też mam czarne auto i nie wycieram po bezdotyku.

 

Nie skumałem pewnie chodziło ci o samą lance czyli totalny bezdotyk ja myślałem o szczotce etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - ktoś stosował jakieś QD na ten wosk? Mam jedynie resztkę AG i nieśmiertelne BSD;) ale po tym ostatnim strasznie tępy lakier mi się wydaje wychodzi co niestety przy srebrnym aucie psuje efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.