Skocz do zawartości

Założenie firmy


TurboCustoms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem informacji na forum, ale niestety nic nie znalazłem (może nie umiem za dobrze szukać :( )

Otóż zastanawiam się nad założeniem firmy detailingowej. Planuję wykonywać usługi głównie z dojazdem do klienta, ale większe prace będę wykonywał u siebie. Mam duży garaż (kilka stanowisk) i tu mam problem. Jeżeli zarejestruję firmę na adres domowy, to czy muszę spełniać jakieś specjalne wymogi np. ochrony środowiska ze względu na używane produkty chemiczne? Jeżeli to ważne, to w garażu mam kratki ściekowe odprowadzające wodę do głównej kanalizacji. Nie muszę przerabiać takiej instalacji? Może to dziwne pytanie, ale nie chcę płacić potem jakiś kar... wystarczy mi ZUS do opłat ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nikt tutaj nie udzieli Ci takiej odpowiedzi co jak i dlaczego w necie masz podstawowe informacje jak otworzyć auto detailing i jakie przepisy są wymagane nie jeden tutaj zdzieral włosy z głowy aby przez to wszystko przejść aby tak łatwo dzielić się informacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdzieś wyczytałem - co urząd to inne wymagania, więc jutro się wszystkiego dowiem. Na początku ma to być jednoosobowa firma, więc na pewno kontrole sanepidu odpadną ;) Dzięki za wskazówki, ale nie obrażę się jakby ktoś coś więcej napisał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda gmina ma uchwalony regulamin utrzymania czystości, tam będą podstawowe wymagania dot. mycia pojazdów, w szczególności co do podłoża, odprowadzenia ścieków etc.

Jeżeli będziesz mieć dalej pytania i wątpliwości, wtedy idź do urzędu uzbrojony w tę wiedzę i nękaj ich pytaniami.

Jest jeszcze kwestia wydziału ochrony środowiska w urzędzie danej gminy, może oni mają jakieś konkretne recepty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ogólnie budżet na rozpoczęcie masz? bo to nie małe koszta są a ty raczej tego nie ogarniasz skoro o takie podstawy pytasz które można łatwo znaleźć w necie.

 

Oczywiście, że mam. Inaczej to bym głowy nie zawracał ;) (lokalizację mam dobrą, sprzęt, materiały, to w sumie też już mam, ale i tak dodatkowo ponad 100 tys na rozwój firmy zachowałem na koncie...) Chodzi właśnie o to, że w necie nie tak łatwo znaleźć te wymogi. No nic, w takim razie dowiem się jutro wszystkiego z urzędu. Dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założenie firmy to zrobisz w jednym wydziale w UM. Nigdzie nie musisz chodzić

 

A do ZUSu i skarbowego i tak trzeba isc :)

 

W Krk cztery lata temu wszystko załatwiłem w jednym miejscu.

ZUS, US i GUS mają swoje oddziały w budynku Urzędu Miasta (wszystko praktycznie w jednej sali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, do ZUSu faktycznie trzeba się udać, aby złożyć deklarację, natomiast do US nie ma obowiązku. Miesiąc, może dwa do tyłu chcąc być płatnikiem VAT należało się udać do US, złożyć deklarację i zapłacić coś około 170 złotych. Teraz jeżeli nie potrzebujesz "papierku", że jesteś płatnikiem VAT, to nie musisz się udawać do US. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A czym sie rozni kosmetyka aut od myjni ??

Jak nie bedziesz myl samochodu co jest niemozliwe przy auto kosmetyce no to wybacz ale nie tędy droga .

Czy to ręczna myjnia czy jedno stanowisko czy 10 czy tez detailing nie zmienia faktu tego samego Pkd 45.20.z, nawet warsztat samochodowy prawnie ma miec separatora sybstancji ropopochodnych , a pewnie 1 na 10 posiada reszta nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji  , wykonywanie uslug w pomieszczeniu gospodarczym jest niemozliwe,  prawnie ma byc lokal uslugowy ,masz miec separator i na wszystko projektanta ktory zrobi projekty , ale uprzednio twoja gmina czy starostwo ma uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego , wiec w pierwszej kolejnosci tam uderzasz , jezeli plan pozwala na uslugi z myjnia no to lecisz dalej zdonywasz pozwolenia wodnoprawne , zaswiadczenia itd itd itd w rok moze uda sie cokolwiek zrobic 😁

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.